Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!

Публикувано от Пламен Hиколов 
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 23:16:46
Я, докато си пишем, тя манджата станала...

Хайде сега наздраве за застоя! :]*beer*
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 23:18:42
avatar
Quote
ekoflex
с две думи - дъното на цените вече е ударено smiling smiley

Някои май забравят една любопитна информация която излезе преди време за броя на апартаментите в София, на които сметката за ток е под 1 лев? smiling smiley

И освен тях колко още кандидат-апартаменти ще има за сметка под лев.

Информацията за N-кратното увеличение на незаетите площи под наем. И освен тях колко още кандидат-площи ще изкочат тази и следващата година.

Заради всичко това, да не станем свидетели на "София - най-евтиният град за наеми и апартаменти"
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 23:23:21
avatar
Quote
Scyther
Я, докато си пишем, тя манджата станала...

Хайде сега наздраве за застоя! :]*beer*

dodo2 1 час преди това написал:

"Ако са ми верни сметките, като се обнови графиката за днес на първа страница, ще видим най-ниска цена (ще е стръмничка)."

Чакаме мнението на ekoflex?
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 23:26:34
браво бе Нострадамуси такива :]*beer*
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 23:32:55
Quote
dodo2
Quote
Scyther
Я, докато си пишем, тя манджата станала...

Хайде сега наздраве за застоя! :]*beer*

dodo2 1 час преди това написал:

"Ако са ми верни сметките, като се обнови графиката за днес на първа страница, ще видим най-ниска цена (ще е стръмничка)."

Чакаме мнението на ekoflex?

Додо, язе винаги съм се дивял от математическите ти способности и съм безкрайно благодарен за безплатната информация, плод на твоя труд. Признания всекакви, но най вече биричката ми потръгна.
Ну, за математике!*drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 23:49 от Scyther.
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 23:35:45
Хахаххаха, предлагам от утре колошарите да кажат, че продват веплапето на 10 евро килограма и че след месец ще е 12 и дори 15.

Ррррррррррррръст на клошарите, ррррррррррррръст на велпапето:}
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 23:38:33
Quote
ekoflex
с две думи - дъното на цените вече е ударено smiling smiley


Флексче ти фирма нямаш ли? Питай някой който има как е оборота? Защото имам чуството,че пишеш от марс.
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 23:43:10
avatar
Quote
Scyther
Признания всекакви, но най вече биричката ми потръгна.
Ну, за математике!*drunk*

Е биричка, това *drunk* е вино. Аз си отварям една бутилка brunello di montalcino от 2000, да видя дали е станало на оцет, защото ми се е случвало да я ползвам да разточвам тесто за пица :]
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 23:57:33
Quote
dodo2
Quote
Scyther
Признания всекакви, но най вече биричката ми потръгна.
Ну, за математике!*drunk*

Е биричка, това *drunk* е вино. Аз си отварям една бутилка brunello di montalcino от 2000, да видя дали е станало на оцет, защото ми се е случвало да я ползвам да разточвам тесто за пица :]

Аз за половин квадрат вино не пия. Требе да се уажаат дюлгерите! Все пак с 5 лева в джоба и Загорка върши работа. *beer*
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
23-02-2010 - 00:11:51
Сривльовците не е необходимо да четат smiling smiley


Искаше ми се да почна с “ей ламери”, когато видях как скачате върху Николов заслепени, но няма да правя тази грешка, a се извинявам за първичните си и импулсивни помисли smiling smiley и без друго това е и идеята и инструмента: Да сме разединени, лаещи един към друг. Немислещи и невиждащи. Като кукли в театъра...тези, чиито движения “конците” указват. Както и да е...няма да задълбочавам, че някой веднага ще се изхитри да попита за дилърът ми.

Естествено че повишаващите се цени са стимул за потребление и не само, ами и обуславят високият стандарт, развитието и въобще качеството и модернизацията. Естестено е и че това малко трудно може да се обясни на много от пишещите тук. Зависи кой-какво иска да разбере smiling smiley Защо ми минават едни мисли за историята и нейната връзка с развитието. Някакви спомени изплуват сега и ме подсещат че развитието във всякакво отношение; икономическо, индустриално, социално.. е било ВИНАГИ свързано с повишаване на цени. Излезте за минутка от кризисната си летаргия и навярно тези спомени ще изплуват и при вас, скъпи съфорумци smiling smiley Логично – тенденциозният спад на цени ще обуслови и спад в развитието... или един вид – back to the nature! Определено, най-малкото искам да вярвам в това...учили са ме на оптимизъм, а и най-малкото само с подобен манталитет се върви напред, за всичко друго има Маст... опа - посредственост-зависимост-падение smiling smiley В тази връзка мислено одобрявам игнора на всички пророци, и за петрола и за маите дори!

Така. Потреблението не се стимулира с ниски цени, а с качество и полезност. Когато някой от тези фактори изчезне, потреблението се свива и никоя ниска цена не би го повишила. - Напротив, получава се ефекта на незаинтересоваността, апатията... А знаем много добре, че няма как да получим такава цена (особено тенденциозна) без да сме загубили някой от горните фактори. Един вид, ще предизвикаме потребление, когато имаме налице полезност и повишаващо се качество, което е свързано с повишаваща се стойност – цена. Също, понижената цена носи по-ниска печалба, от там по-ниско възнаграждение, стандарти- всичко по дяволите, от там неминуемо по-ниско качество...и работата е ясна.. Тоест пак се връщаме на въпроса: “Как ще имаме излизане от криза с ниски цени” - Отговарям – Никак! Ще закъсаме още повече и ще предизвикаме срив, хиперинфлация, крах в редица сектори...мейби бунтове и безредици. Не изключвам и това да е някаква цел. Кой знае!

ОК, какво правим тогава! Предизвиква се дефицит и поскъпване на стоките за бита, техниката, колите, екстрите, имотите и тн (За сега се пречи). По този начин ценността им ще се увеличава и ще предизвикат необходимост, като условие за полезност. Ще имаме търсене..То ще обуслови пък нужда от по-високи доходи, тоест повишено качество – Получаваме висок стандарт (не сме го измислили ние). Завъртва се колелото (кръгът на икономиката)

Това си е цял кръг - “полезност/търсене/производство/потребление” и както и да въртите думичките в него си остава кръг, няма да стане паралелепипед, както някои си мислят (по-повод причините и следствията). Каквато сила има “търсенето движи наемите”, такава има и “наемите движат търсенето”. Търсенето е дадена доза адекватност на полезността от наемите, следователно наемите като определящи полезността го предизвикват и провокират. Може да се напише и обратното smiling smiley Идеята е, че и двете се сформират на един пазар, резултат от действията на едни и същи участници в него – потребители. Едните потребяват полезността от наемите, другите потребяват полезността от тъсенето. Пак е кръг, не е паралелепипед. Ако го прекъснем, прекъсваме и самият пазар. Тоест не е следствие на естествени, пазарни механизми и вече няма да може да прави такива хубави и гладки завъртвания, както кръга, а ще подскача и криви, както паралелепипеда хахах. Мдаа, пак си говорим за глобализацията. Ами явно трябва. А и тези приказки са в пряка свързаност по темата, и като причина и следствие и като коментар и предложение. (и отговор кой пречи) Ще заговорим естествено и за евросъюза (то тепърва ше си е тема), като резултат и следствие от идеите и механизмите на глобализацията – или това нещо за което ви писах, че ще четат децата ни в учебниците (дай боже)

Още с възникването на слухове, че “ще се присъединим” обучах форуми навред, че това е най-голяма грешка, която ще направим и мислено пророкувах краха на този “съюз” ако това се случи. Е да, и тогава, както и сега навярно, бях за лаещите кучета “дрога”, но по-добре дрогиран сега, отколкото утре - вече зависим наркоман.

Някой ще може ли, ще успее ли да изтъкне полезността от евросъюза и неговият кръг, как се върти, как извършва въртеливите (пазарни) движения? Понеже знам какви бяха “доводите” тогава – НИКАКВИ (защото знам, че някои тук четат редовно бюлетините), ще прескоча отговорите и идеята “че го искахме”, а не ни го поискаха и ще напиша защо и къде ни набива. Като всяка една икономика, стремяща се към независимост и развитие, “хубаво и гладко въртяща се”, целяща полезност, така и българската се нуждае от производство, продуктивност и разбира се индивидуалност, като задължителни условия - ако не за просперитет, то нормално икономическо и социално съществуване. Производството трябва да е свързано с ония фактори от кръга. Тези фактори са неразделна част от този кръг, както и кръга е неразделна част от всяка икономика. Тоест и ние си ги имаме тези фактори и кръга, не само хамериканците – спокойно smiling smiley За да се въртиме “гладко и хубаво”, както казахме, факторите трябва да са балансирани. Как се балансират? С маркетинг - най-простият начин. По-сложният е много опит, честност, знания и задължително национално самосъзнание! Последното е в пряка противопоставеност с едни знаци, тези на финикийците (не е тема сега обаче). Та, като част от балансирането на първо място трябва да имаме задоволяване на вътрешните нужди - (1), след което (за по-качествено въртене) трябва да имаме и задоволяване на външните нужди - (2) или най-малкото да имаме идеята и желанието за предизвикването им. Тука обаче се слага пръчка в колелото и то започва да криви и подскача. Специалисте подминават факта, че за (1) на целта ни (2), всъщност пък се стремят да използват един от елементите на кръгът ни, който е необходим за балансирането на (1)+(2) за да балансира собственото си (1), като за целта се пренебрегва изцяло идеята за каквото и да е (2) и не само, ами този баланс е изцяло за сметка на чуждият кръг. Обаче и тук по презумцията за “повличането от удавника”, се прави и най-голямият – ГЕНЕРАЛЕН пропуск, а именно, че след като се използва елемент от разбитият ни кръг, тоест вече дефектирал, няма как да се движи “хубаво и гладко” и тяхният собствен. Един вид цялото движение е прецакано и катастрофата е неизбежна....
Сега на “български” smiling smiley - ЕС ни даде на всички “членки”само един голем у.. - стандартизация. Обаче кой стандарт??!! Идеята на ЕС за “свободната търговия” е изцяло под контрола на тази “стандартизация”. До като въведем един от ресурсите си (компонент от кръга) – производството по условията на “стандарта”, предоставяме възможност друг ресурс (пак компонент от кръга) – потреблението да бъде задоволявано от чужди компании (разбирай безмитният внос) и освен че губи конкурентност за постигане на (2), губи и въобще за (1). От там неизбежно срив, от там неизбежно безработица, от там неизбежно ниско потребление и от там неизбежно задлъжнялост... после е ясно. Не само, освен това за да постигнем “споразумения по условията на “стандарта”” ни е нужна и “помощ”. Колко е помощ и кой ще я връща никой тук, никъде не видя или прочете. В тези “помощи/фондове/субсидии” нашите “поклонници на финикийците” виждат единствено начини за облагодетелстване (безумни, нефункционални и непрактични проекти – чудесии) и защо не, когато доводите за необходимостта от тях са толкова трудни за обяснение. Иначе, не че е трудно да бъдат “съществено необходими” Да, на някои им е лесно, на други няма да е. Едните им минава мандата, другите ще плащат и внуците им.
Или дай съвсем на български – До като пушим лайнян Вайсрой от Полша и Румъния на цени под Булгартабак и когато тръгнем да умираме в последствие на което, няма да можем да си позволим и болкоуспокояващите, защото синът ни ще е безработен бивш служител в Булгартабак, а дъщеря ще е жена на шефа на завода в Полша...

Е, гадно, ама реално...

Изводите; Скъсв...опа спираме цигарите smiling smiley



Извинявам се ако някой се е почуствал обиден или огорчен от нещо smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход