Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*

Публикувано от valsodar 
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
07-01-2010 - 19:25:28
Да са живи и здрави именниците.
И в двата сайта се плаща.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
07-01-2010 - 19:29:09
avatar
Quote
dragula
Обикновено сделките се случват за най-евтините оферти. Останалите не трябва да се игнорират, но трябва да се вземат с по-малка тежест във статистиката. Както и да е.
От изнесените данни друго прави впечетление. Обявите в имот.бг се отнасят към обявите в имоти.нет в съотношение от 5 до към 8 към 1. Преди време офертите бяха приблизително еднакъв брой. Защо?
Отдавна забелязах това нещо, но не исках аз да съм първия, който ще повдига въпроса.

Е аз от три месеца го казвам, но явно тази тема не се чете много..

Там може да се види и като картинка как броят обяви в imoti.net постоянно спада (плътното зелено е imоt.bg, плътното синьо - imoti.net, отдясно е скалата за брой обяви).


За цените - добре, взимаме всички обяви само до 500 евро на квадрат (въпреки, че от тях сигурно 90% са за разни несъществуващи бъдещи жилища)



Не се вижда едностайните да са по-евтини на квадрат, тъкмо обратно.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
07-01-2010 - 19:32:25
avatar
Обаче се отклонихме от темата на valsodar.

На мен ми е най-любопитно, защо точно тази обавя за продан, я няма публикувана нито на сайта на съдебния изпълнител, нито на сайта на Камарата, има я само в targ.bg ?

Изглежда ми като доста апетитна продан, която се прикрива. Така че valsodar да ходи да го огледа и да действа.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
07-01-2010 - 19:42:08
Дали ще действа или не, той да си реши. Да разкаже развитието на събията, каквото и да е то.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 11:23:27
Додо, тъй като статистиката ти е основана единствено на желанието на продавачите и не отразява пазарната цена е естествено да получаваш някои нереални резултати.
Вместо сляпо да вярваш на цифрите се замисли как може да се оправи грешката.
Значи имаш най-малко предлагане на едностайни и в същото време са с най-ниска цена. Обикновено най-ниската цена е там където предлагането е най-голямо.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 11:26:13
От години го обяснявам това нещо, че се търгуват най-евтините апартаменти, ама няма кой да чуеsmiling smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 12:48:28
avatar
Е така е, само че аз никъде в данните не казвам, че това са цени на които се сключват сделки, само обобщавам какво има като обяви.

Не пропускай факта все пак, че когато някой иска да купува, той първо гледа точно тези същите обяви. Така че тяхното съдържание и цени са от най-важно значение за пазара изобщо, независимо колко са алогични.

А за най-евтините - почти всички обяви, с много малко изключения, с цени под 500 евро/м2 са някакви измислени и по-скоро могат да се игнорират. Поне това ми направи впечатление, като ги прегледах вчера.

Quote
4ovek
От години го обяснявам това нещо, че се търгуват най-евтините апартаменти, ама няма кой да чуеsmiling smiley

Някой скоро се похвали с последна продажба на 1700 евро/м2 smiling smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 13:39:59
Додо, може и да е продал някой на 1700 евро на кв.м. А пък друг да е продал на 300 евро. Както и при автомобилите, така и при жилищата има различни класове продукти. По принцип не е проблем да изкараш себестойнсот и над 2000 евро ако имаш възможност и ти е кеф да харчиш.
Точно така Додо - гледат цените и ако забелязваш всички дават примери с най-нискит еоферти, а не средните. Виж в тази тема какво коментирамеsmiling smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 15:16:46
avatar
Да.

А между другото цената е най-ниска, където търсенето е най-малко, а не където предлагането е най-много smiling smiley Така че все пак няма нещо странно в това, че едностайните са с най-ниска офертна цена.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 15:51:27
Щом ще се хващаме за думите - цената е най-ниска , когато предлагането надхвърля търсенето.
Имаме десетки пъти по-малко предлагане при едностайните, сравнено с тристайни. А търсенето едва ли е с такива големи разлики. Имай предвид, че 40 кв.м. едностаен се равнява на 40% от цената на 100кв.м. тристаен при еднакви цени на кв.м. Имай предвид, че много повече хора могат да си купят едностаен - просто глобалната цена е по-малка, дава се лесно под наем...Я давй под наем резиденция да видиш колко търсене има и давай едностаен.
А бе изобщо не трябва да водим този спор, а трябва да помислим къде е проблема за да нанесем корекции.
За мен извода е , че в моменат офертите на едностайните е по-ниска, защото там е търговията в момента. Ако трябва да продавам тристаен щях да оферирам малко под цената на кв.м. на едностайните за да намеря купувач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход