Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*

Публикувано от valsodar 
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
09-01-2010 - 15:00:29
avatar
Днеска съм на работа и не знам до колко ще съм тука.
За сега го гледам само през сателита smiling smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
09-01-2010 - 15:18:54
avatar
Дали гледаш правилния блок, защото ако си прочел всезнайкото dicho, може да се заблудиш - това не е блок 30 зад рум-а, а от другата страна на Черни връх. Този зад рум-а е много малък и сигурно няма изобщо вход В в него.

Вчера трябваше да мина до аптеката, която се намира в този блок и реших да отскоча и до апартамента, който е се оказа точно срещу аптеката. Не е за изпускане на тази цена и по-висока, но има някаква далавера тук - жената която ми отвори нямаше нищо против да го разгледам, потвърди че има продан, но по стечение на обстоятелствата точно говореше със сина си, който и се развика, че не се продава и трябваше да си тръгна. Апартаментът не е ипотекиран, така че сигурно има някаква делба и се опитват да прецакат тези с по-малкия дял по тънката лайсна. ЧСИ-то и то се прави на заспало - нямало такава продан или поне лелката-телефонистка не можа да намери нищо. Но много упорито държеше да научи откъде съм разбрал за проданта. Затова най-добре иди направо и виж документите в съда за проданта (ако и тях не са ги скрили).

Така че ако някой страничен се появи на проданта може да им счупи плановете. smiling smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
09-01-2010 - 15:20:27
Quote
valsodar
Днеска съм на работа и не знам до колко ще съм тука.
За сега го гледам само през сателита smiling smiley

Четох с голям интерес дискусията за начина на провеждане на търговете (jores i dagula се открехнаха да "снесат" доста инфо, додо2 и скитъра пък им задаваха добри въпроси). Отдавна не е имало наистина интересна и полезна дискусия като тази във форума.

Това, което поне аз разбрах за този апартамент е, че се продава на търг и търга не е широко обявен, което означава, че определени хора имат интерес към имота. От дискусията пък става ясно, че си има много врътки и трикове при наддаване на такива търгове - участие от името на няколко фирми + няколко физически лица с различни залози. Моето лично мнение е, че "новобранка" почти няма шанс да спечели търга, при наличие на участващи "стари кучета". То на търгове на Ebay, където правилата са много ясни и справедливи, докато си изработя стратегия някъква ми отне поне 5-6 търга (там не се оставя и никакъв депозит), какво остава за търг за апартамент при врътките обяснени в тази тема. От друга страна може да се пробваш - освен време няма какво друго да изгубиш, а и все някога трябва да започнеш от някъде ако имаш намерение да играеш на такива търгове. Така се трупа опит.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
09-01-2010 - 15:36:23
avatar
Струва си да опита, най-много да загуби 1 ден, депозита ще си го вземе обратно ако не спечели.

Аз така преди време като новобранец бях решил да участвам на един търг за парцел, еййй направиха ме на луд и в крайна сметка се отказах. То вината беше моя, защото реших в последния момент и нямаше никакво време за проверки, а имаше и там въпросителни.

Та тогава бях потресен, от кантората на ЧСИ всеки път като се обадя (то верно че и аз съм дразнител от класа) но ми се крещеше по телефона, ама така, както тая би крещяла на мъжа си ако го хване в изневяра. :] В крайна сметка явно и тогава целта им е била да откажат всички предварително.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
09-01-2010 - 15:56:04
avatar
Хубаво, отказват всички, но нали трябва да остане поне един, който да купи?
А и колкото по-малко купувачи на търга, толкова по-ниска цена за продавача?
Какъв е смисълът продавача да си гони купувачите тогава??!

За конкретният имот в Лозенец, чудото ми не ще - капризи всякакви.
Да се ненадяваш, жена да те разкъндърдисва??!
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
09-01-2010 - 16:22:19
avatar
В случая Лозенец - примерно притежателят на 85% части го продава да речем на сина си, т.е. реално за 15% плаща на останалите двама съсобственици по 660 евро/м2.

За другите случаи - един кандидат който много го иска, се договаря с ЧСИ да разкандардисва всички останали срещу възнаграждение и го взима на минималната цена. Ипотекарят губи, но на кой му пука.

После разбрах, че онази която ми крещеше по телефона, в средите и викали "злото куче на Чолаков", сигурно има защо :]
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
09-01-2010 - 19:20:56
залагам,че търга ще пропадне и никой няма да даде такава цена.някой да иска да се обзаложим?
аз приятел имам с апартамент на раковска,който го шитка за 700 евро от началото на 2009 и пак никой не го е купил до ден днешен,в лозенец на търг 650 евро леко да не се сключи сделка....
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
09-01-2010 - 19:48:14
avatar
асене, колко е голям апартаментът на Раковска?


А този търг е нагласен 99.9%, така че със сигурност ще им сделка, ако искаш ще се обзаложим.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
10-01-2010 - 11:37:54
Що си мисля, че търгът е следствие от съдебна делба. Ако разбереш дали е така и дали съделител участва в наддаването, ще ти кажа какъв ти е шанса да спечелиш търга, а не да купиш на най-висока цена. Последното може да ти звучи неразбираемо на пръв поглед, ама всъщност там се крие разковничето*yes*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-10 14:11 от gogolcho.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
10-01-2010 - 12:21:17
Quote
valsodar
Хубаво, отказват всички, но нали трябва да остане поне един, който да купи?
А и колкото по-малко купувачи на търга, толкова по-ниска цена за продавача?
Какъв е смисълът продавача да си гони купувачите тогава??!

За конкретният имот в Лозенец, чудото ми не ще - капризи всякакви.
Да се ненадяваш, жена да те разкъндърдисва??!

Умна жена имате - вероятно е прочела, че само след 3-4- месеца имотите в Лозенец масово ще се продват за по около 300 евро/кв.м.
Кой ли беше дал подобна прогноза?
*pardon*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход