Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*

Публикувано от valsodar 
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
06-01-2010 - 13:56:32
Quote
barbaron
Quote
Svetlio
... в момента продавам и като човек със задълбочено и логично мислене, забелязвам доста нелогични, неадекватни и най-малкото странни неща, случващите из жалкият ни пазар с недвижимости, който принципно добре познавам
Продаде ли го това твоето, или още не си намерил някой "със задълбочено и логично мислене" ? [forum.imoti.net] smiling smiley

Красавец! Колкото и да се ровиш из постовете ми (щот си нямаш друга работа естествено) няма да намериш нищо, което да те изкара по-прозорлив или схватлив...
С цитата горе пак с нищо не грееш. - Просто излизаш от контекста и смисъла на целият пост, защото той е, че не се учудвам на движението на цените, а на метода на работа на АНИ smiling smiley smiling smiley
Понеже си изключително заинтересован, въпросният имот (един от всички) дадох под наем на приятели... да наистина сега не е времето за продаване. Но ако си още по-заинтересован имам и друг имот за продаване ?? - Въпреки, че силно съм усъмнен в мотивите ти....
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
06-01-2010 - 14:01:12
dicho ако не си разбрал все още, статистиката няма нищо общо с изводите. В случая се обобщават някакви данни и колкото и да не ти харестват, те са факт. А защо фактът е точно такъв в България, оставяме на вас, брокерите с 40 годишен стаж, да ни осветлите. Подозирам, че въпреки грандиозния стаж, отговор на въпроса нямате, тъй като този факт ви стана съвсем скоро известен.
------------------------
Ще карам по ред.
1. Човек, който чете някаква статистика за цените, при които реално се случват сделки с имоти е абсолютен лаик, иначе щеше да е наясно, че НЯМА КАК да се направи такава, защото НЯМА КАК който и да е да знае това.
2. Обобщават се данни от рекламираните имоти, което въобще не е факт, само човек, който е абсолютен лаик, може да твърди това.
3. Отговор на въпроса на валсодар аз няма да дам, защото така зададен, той е тъп.
4. Разбирам устремът ти да блестиш, ама не е така, четейки разни статии, сравнявайки някакви неща , написани от който и да е, не блестиш, олекваш все повече.
5. За пореден път разбирам колко те дразни това, че неведнъж съм казвал, че от почти 20 г. съм на този пазар, ама като искаш факти, ето ти - факт е, че брокерствам от 1990 г..
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
06-01-2010 - 14:34:22
avatar
Quote
barbaron
Quote
Svetlio
... в момента продавам и като човек със задълбочено и логично мислене, забелязвам доста нелогични, неадекватни и най-малкото странни неща, случващите из жалкият ни пазар с недвижимости, който принципно добре познавам
Продаде ли го това твоето, или още не си намерил някой "със задълбочено и логично мислене" ? [forum.imoti.net] smiling smiley

както се казва - всеки НЕуспял спекулант става ДЪЛГОСРОЧЕН инвеститор
Муха ха ха

ся го дава под наем на приятели за 200 кинта, колкото да има за хляб и млеко smiling smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
06-01-2010 - 15:05:03
Да наистина, такива като теб ги хапвам още на закуска :}
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
06-01-2010 - 15:19:40
АЗ пък с имисля, че е по-добре да имаш недвижими имоти, които не може да реализираш на добра цена в даден момент , отколкото да имаш кеш, който да не знаеш какво да правиш.
ТА не виждам с какво толкова се е прецакал този, който е принуден да бъде дългосрочен инвеститор.
Трябва да ви кажа, че има един всеобщо закон - готови пари лесно се харчат. Ако е продал на пика, сега щеше със сигурност една част от парите да е изхарчил за кеф - автомобили, мотори, пътувания в чужбина, жени, а бе както се казва за каквото му е драго.
Каквото и да си говорите - някой и друг имот за черни дни е по-добре от някой и друг лев за черни дни. Винаги съм завиждал на рентиерите - доживотна пенсия , която се повишава поне с повишаването на стандарта на живот на обществото.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
06-01-2010 - 15:45:25
avatar
Quote
4ovek
Каквото и да си говорите - някой и друг имот за черни дни е по-добре от някой и друг лев за черни дни. Винаги съм завиждал на рентиерите - доживотна пенсия , която се повишава поне с повишаването на стандарта на живот на обществото.

Добре, да речем че съм съгласен с логиката ти на разсъждение.
Но, кажи ми, с какво ще ти помогне тоз имот в черните дни, когато на никой не му е до имоти? *yes*

Навремето под имот, хората са разбирали нещо съвсем различно от това, което се разбира днес - лозя,ниви, пасища, добитък. Там логиката е вече вярна - колкото и да е зле положението, все ще има нещо което да те храни.

Недвижимите имоти сами по себе си са една ниско ликвидна стока, да продадеш имот не е като да продадеш стек контрабандни цигари на Женският пазар. winking smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
06-01-2010 - 15:56:27
Да, има и такъв момент. В БГ, особено след подтиснатите времена, човек като се види в пари и издумква всичко в какви ли не калибристики: живот, приятели, техника и прочие. Разумните хора, които имат по-високи доходи, спестявания и тн действително би трябвало да влагат парите си в подобни (имоти) инвестиции, освен ако нямат дарбата да ги въртят увеличавайки (въпреки, че в БГ и с дарба и без дарба си е бая трудно)
Това хубаво. Обаче в момента ме обхвана мисълта и въпроса - дали тези злоради постове на някои участници тук (може би само така изглеждат отстрани) не са породени от някаква мъка, завист или просто съжаление. Съжаление за една да кажем продажба на имот в миналото, около 2000-2003, на една цена, която следващите няколко години ще се окаже смешна, дори пагубна. Какви ли мисли пък минават през главите на тези хора, продали 2рото си (например) жилище за някакви си жалки 10-15К и то в тогаващият цар-долар. Биха ли желали тези хора връщане на онова време, само ей така, защото са се подвели да продадът. Има ли такива хора, които в яда си желаят да не са сами в това "вътрешно" положение и биха искали да видят отново тогавашните цени. И друго, в тях единствено носталгията ли говори или излиза "неволно" позната българска завист. Или както е рекъл мъдреца "я не сакам на мене да ми е добре, я сакам на Вуте да му е зле"
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
06-01-2010 - 16:48:54
avatar
Quote
Svetlio
Да, има и такъв момент. В БГ, особено след подтиснатите времена, човек като се види в пари и издумква всичко в какви ли не калибристики: живот, приятели, техника и прочие. Разумните хора, които имат по-високи доходи, спестявания и тн действително би трябвало да влагат парите си в подобни (имоти) инвестиции, освен ако нямат дарбата да ги въртят увеличавайки (въпреки, че в БГ и с дарба и без дарба си е бая трудно)
Това хубаво. Обаче в момента ме обхвана мисълта и въпроса - дали тези злоради постове на някои участници тук (може би само така изглеждат отстрани) не са породени от някаква мъка, завист или просто съжаление. Съжаление за една да кажем продажба на имот в миналото, около 2000-2003, на една цена, която следващите няколко години ще се окаже смешна, дори пагубна. Какви ли мисли пък минават през главите на тези хора, продали 2рото си (например) жилище за някакви си жалки 10-15К и то в тогаващият цар-долар. Биха ли желали тези хора връщане на онова време, само ей така, защото са се подвели да продадът. Има ли такива хора, които в яда си желаят да не са сами в това "вътрешно" положение и биха искали да видят отново тогавашните цени. И друго, в тях единствено носталгията ли говори или излиза "неволно" позната българска завист. Или както е рекъл мъдреца "я не сакам на мене да ми е добре, я сакам на Вуте да му е зле"

Сигурно има такива, но тогава пазара беше УМРЯЛ - хората нямаха доходи (пари за ипотека) и не купуваха толкова масово. Които имаше нещо си живееше или даваше под наем за да живее. Продаваше се инцидентно.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
06-01-2010 - 16:55:28
avatar
dicho въобще не ми се занимава да ти отговарям, защото си зациклил. Само ще уточня защо ти се подигравам на стажа - защото доскоро бяха 17 години, а вече са 20. А и някой ти беше разтълкувал безплатно, в общия случай кога някой парадира с "XX години това и онова". Понякога това е минус, малко си изпаднал в ролята на "20 години шлосер, с всички последствия от това".
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
06-01-2010 - 18:17:42
Quote
valsodar
Quote
4ovek
Каквото и да си говорите - някой и друг имот за черни дни е по-добре от някой и друг лев за черни дни. Винаги съм завиждал на рентиерите - доживотна пенсия , която се повишава поне с повишаването на стандарта на живот на обществото.

Добре, да речем че съм съгласен с логиката ти на разсъждение.
Но, кажи ми, с какво ще ти помогне тоз имот в черните дни, когато на никой не му е до имоти? *yes*

Навремето под имот, хората са разбирали нещо съвсем различно от това, което се разбира днес - лозя,ниви, пасища, добитък. Там логиката е вече вярна - колкото и да е зле положението, все ще има нещо което да те храни.

Недвижимите имоти сами по себе си са една ниско ликвидна стока, да продадеш имот не е като да продадеш стек контрабандни цигари на Женският пазар. winking smiley

Радо, smiling smiley
Тук не си прав! След като, един имот ти носи нетни приходи, не си притиснат от невъзможност за изплащане на ипотеки, това си е актив.

Ако обаче, имота не ти носи нищо, тогава ти става бреме - пасив. Тогава, идва логиката - да го продадеш е по-добре, дори и на загуба. Защото, в противен случай, загубата става по-голяма.

Нетни приходи - вече достатъчно е писано...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход