Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*

Публикувано от valsodar 
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:21:40
avatar
Цената е добра...като стане 499 евро на кв.м. - купувай смело и безотговорно *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:26:46
avatar
Съгласен съм, но за нея ще трябва да се изчака поне 5-6 месеца.
Е, аз за никъде не съм се и разбързал де, лихвите са добри, не се обагат с данък... банката е надежна и една от малкото, за които не храня притеснения.
Не е австрийска, гръцка, френска или италианска winking smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:34:20
avatar
Ама ти сериозно ли мислиш да купуваш...в лозенец?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:35:58
Quote
valsodar
Quote
Scyther
Quote
valsodar
Как я намирате тая цена ?
Четиристаен апартамент застроена площ - 103,73м2 - 138'000 лв.

Става въпрос за бл.30-ти. локацията не е много лоша.

Радо, ти този апартамент видя ли го? Панел ли е, на колко години е блока, какво е състоянието на апартамента, на входа, на покрива? Саниран ли е? Има ли изолация, дограмата как е? С право на строеж или идеални части от земята е? Таванско помещение и маза има ли, няма ли? Ремонтиран ли е и кога? В какво състояние се продава, ще се избушва ли ел. инсталацията, ВиК-то, фаянса, теракота, паркета и т.н.?
Тъй както си я копнал обявата, май не си наясно с тези неща. Как да се прецени добра ли е цената, да не говорим за "инвестиция"...
Колко му е наема на такъв апартамент в момента? Формулата си я знаеш.

Със сигурност не е панел, поне такъв не съм видял, а и не съм чул там да са вдигали панелни блокове winking smiley
Старичък е блока, а това със сигурност гарантира допълнителни разходи в размер на поне още 15-20%.
Първият етаж си има куп негативи, това го коментирах. Сериозен е проблемът с паркоместата.

Просто е блок. 30-ти (западно от бул. Черни Връх) може и да отскоча да го видя отблизо през уикенда, че снимките никога не дават окончателна представа.

Наемите са доста относително понятие от към цена, зависи какви цели преследва наемодателя бърза и рискова печалба или дългосрочно и нискорисково отдаване на имота под наем.

С две думи, опитвам се да разбера, до колко една подобна цена, на такъв тип имот в тази локация се доближава до понятието "добра цена".

Бе аз хал хабер си нямам от софийските квартали, но нещата, за които питах са важни, независимо от това.
Има значение дали влизаш да живееш в коптор с бабички с по 200 лева пенсия за съседи, или в студенско общежитие с пияни наркоманчета - квартиранти. Има значение дали ще сваляш всичко до тухла или само ще удариш една боя... Ти си решаваш в крайна сметка, но така едиколко си квадрата за едиколко си пари и един гол локейшън, не върши работа, според мен.
Продавач ти е дал съвет за цената. Аз не смея.
Единственото, което мога да те посъветвам на този етап е, че по правило при падащ пазар и лоши перспективи не се купува. Ма ако си на зор, ще слушаш жената какво ти казва. После на нея ще си изкарваш яда в сексуален смисъл. Така хем на теб ще ти минава, хем ще сплотяваш семейството...winking smiley*beer*
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:37:43
Quote
valsodar
Съгласен съм, но за нея ще трябва да се изчака поне 5-6 месеца.
Е, аз за никъде не съм се и разбързал де, лихвите са добри, не се обагат с данък... банката е надежна и една от малкото, за които не храня притеснения.
Не е австрийска, гръцка, френска или италианска winking smiley

Ще ме светнеш ли коя банка визираш на лични?
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:41:33
Quote
valsodar
Quote
Scyther
Quote
valsodar
Как я намирате тая цена ?
Четиристаен апартамент застроена площ - 103,73м2 - 138'000 лв.

Става въпрос за бл.30-ти. локацията не е много лоша.

Радо, ти този апартамент видя ли го? Панел ли е, на колко години е блока, какво е състоянието на апартамента, на входа, на покрива? Саниран ли е? Има ли изолация, дограмата как е? С право на строеж или идеални части от земята е? Таванско помещение и маза има ли, няма ли? Ремонтиран ли е и кога? В какво състояние се продава, ще се избушва ли ел. инсталацията, ВиК-то, фаянса, теракота, паркета и т.н.?
Тъй както си я копнал обявата, май не си наясно с тези неща. Как да се прецени добра ли е цената, да не говорим за "инвестиция"...
Колко му е наема на такъв апартамент в момента? Формулата си я знаеш.

Със сигурност не е панел, поне такъв не съм видял, а и не съм чул там да са вдигали панелни блокове winking smiley
Старичък е блока, а това със сигурност гарантира допълнителни разходи в размер на поне още 15-20%.
Първият етаж си има куп негативи, това го коментирах. Сериозен е проблемът с паркоместата.

Просто е блок. 30-ти (западно от бул. Черни Връх) може и да отскоча да го видя отблизо през уикенда, че снимките никога не дават окончателна представа.

Наемите са доста относително понятие от към цена, зависи какви цели преследва наемодателя бърза и рискова печалба или дългосрочно и нискорисково отдаване на имота под наем.

С две думи, опитвам се да разбера, до колко една подобна цена, на такъв тип имот в тази локация се доближава до понятието "добра цена".

Блоковете с номера от 1 до 29 са панелни. Всеки вход е номер на блок. Блок 30 е тухлен. Вече е коментирано в други теми, че имот на публична продан се счита, че е за тотален ремонт.
Доразкажи историята, каквото и да решиш да правиш.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:42:05
avatar
На Лозенец ми харесва единствено района до парка, от към новото американско посолство, но и там... е доста нагъчкано, за трафика пък да не говорим.

Лозенец никога не ми е бил сред фаворитите, като район за трайно местообитание.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:50:23
avatar
Quote
valsodar
На Лозенец ми харесва единствено района до парка, от към новото американско посолство, но и там... е доста нагъчкано, за трафика пък да не говорим.

Лозенец никога не ми е бил сред фаворитите, като район за трайно местообитание.

Има няколко добри места в Лозенец, но са твърде малко, уличките са ужасни, а в зимния сезон не стават за нищо...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 22:21:56
Болна история...

Един от най-зверските "сривлювци", вечно тръбящ за балонизирани цени, човек доказал многократно, че единствената разумна покупка е тази на макс 200Евра.. Този човек сега се оглежда в 100 годишен всеизвестен на софиянци блок на турбо-мега-цената от 660Е eye popping smiley Има нещо гнило в Дания smiling smiley smiling smiley
Вие всички ли тука бръмчите "до като си свършите работата" или просто някой е задигнал никнейма на Валси *angel*

И защо след като ти толкова добре познаваш пазара из основи и всичките му джаджи и врътки... сега пускаш толкова глупава тема, показваща единствено някаква особенна несигурност в собствените си разбирания. За какво търсиш мнението на другите, след като то винаги е било различно от твойте....


Аз бих си помислил, че имаш нужда да ходиш да удариш две бири хихихи едва ли па чак толкова много ти се пише във форум *ok*
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 22:36:16
Quote
Svetlio
Болна история...

Един от най-зверските "сривлювци", вечно тръбящ за балонизирани цени, човек доказал многократно, че единствената разумна покупка е тази на макс 200Евра.. Този човек сега се оглежда в 100 годишен всеизвестен на софиянци блок на турбо-мега-цената от 660Е eye popping smiley Има нещо гнило в Дания smiling smiley smiling smiley
Вие всички ли тука бръмчите "до като си свършите работата" или просто някой е задигнал никнейма на Валси *angel*

И защо след като ти толкова добре познаваш пазара из основи и всичките му джаджи и врътки... сега пускаш толкова глупава тема, показваща единствено някаква особенна несигурност в собствените си разбирания. За какво търсиш мнението на другите, след като то винаги е било различно от твойте....


Аз бих си помислил, че имаш нужда да ходиш да удариш две бири хихихи едва ли па чак толкова много ти се пише във форум *ok*

Толко време ли ти отне да сФанеш, че една част сме тук, за да купим, а другата част сте тук, за да продадете? Има и една малка част сеирджии и друга огромна част лешояди, дето се навъртат, че белким намажат нещо.
Колко ли време ще ти отнеме осъзнаването на безисходицата, че не си на кирия да отдаваш под наем, а ние "сривлюФците" сме на кирия от лихвите? Ха сметни колко са лихвите на онези няколко десетки хиляди евро, които ги мечтаеш и колко наем прибираш от твойта "инвестиция", задръж 10-ина секунди, за да осъзнаеш и ела си излей яда, че си се прецакал. Мамин той...
Инак биричката не я отказваме!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход