Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*

Публикувано от valsodar 
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 18:07:34
Не знам какво показва статиската, но съм продавал двустаен панел в Дружба около 65 кв.м. на цена на кв.м. по-висока от цената на кв.м. на голям тристаен около 115 кв.м. ЕПК в Гео Милев. На един и същи клиент бяха и двете сделки и в един и същи момент, така че движението на цените не е оказвало влияние. Етажите бяха 3 и 5, т.е. не са първи или последен. И двата имота бяха за ремонт.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 18:35:18
Quote
valsodar
Как я намирате тая цена ?
Четиристаен апартамент застроена площ - 103,73м2 - 138'000 лв.

Става въпрос за бл.30-ти. локацията не е много лоша.

На начална ли се каниш да го взимаш *ok*, в тия времена си е абсолютно реално.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 18:35:35
Значи има нещо гнило в обявите.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 18:39:08
Quote
valsodar
Как я намирате тая цена ?
Четиристаен апартамент застроена площ - 103,73м2 - 138'000 лв.

Става въпрос за бл.30-ти. локацията не е много лоша.

На конкретния въпрос конкретен отговор
Цената е добра. При тези данни, които са почти никакви. При повече информация ще може да се каже и повече.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-05 18:41 от dragula.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 19:04:53
При положение.че в Обеля (любимото село на ванката) офертните цени са под 400 (което означава,че повече от 300 нема продаванката) Според мен е скъпо Лозенец над 450 евро !
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 19:13:04
avatar
Quote
4ovek
Значи има нещо гнило в обявите.

По-скоро в главите на продавачите smiling smiley

Като става въпрос за 2x1500 не може да се говори за грешка, повторения на обяви и т.н. - просто е факт сега и винаги е било така, в обявите поне. Още отдавна и други хора тук се чудеха на този факт, наистина е странен.

Така че тези 680 евро/м2 като обява са еквивалентни на обява за 485 евро/м2 за едностаен.

А реалността каква е, кой знае. Всеки брокер с по 10-20 сделки има различни наблюдения, но такава извадка е твърде малка, за да се правят някакви изводи.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 19:18:13
avatar
Quote
jores
Quote
valsodar
Как я намирате тая цена ?
Четиристаен апартамент застроена площ - 103,73м2 - 138'000 лв.

Става въпрос за бл.30-ти. локацията не е много лоша.

На начална ли се каниш да го взимаш *ok*, в тия времена си е абсолютно реално.

Давам го за пример, защото посочената цена за подобен тип имот, значително се доближава до представата ми за цена, изгодна и за мен и за продавача. Да, все още е далеч от тази приемана от мнозина за справедлива пазарна цена съобразно доходите и съотношение наем/заем, но все пак е една значителна крачка напред в правилна посока.

Изкушаваща си е офертата и ме накара да се позамисля над нея, ако Центъра ми бе фиксидея, то вече и да съм се включил. Лично моите предпочитания са за близка по тип и размер площ, но в по-тих квартал, с малко по-спокойна среда и по-лесен достъп. Задръстванията в трафика са фактор, който вече не трябва да се пренебрегва. Шумът и запрашеноста на въздуха също. То е ясно, че на финала всичко ще е някакъв компромис, но е добре компромисите да са в някакви разумни граници, нали?

За конкретната оферта, мисля си че има шанс да се реализира на първа продажба, но след броени месеци подобни ще излизат на втора и трета, все пак хората с пари не са чак толкова много, както им се иска на повечето тук. winking smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:01:07
avatar
А май тази обява е пример за такава, която я няма в сайта на Камарата на ЧСИ, а я има в targ.bg (минута реклама) smiling smiley

Сигурно и ЧСИ-то е заинтересовано от нея и си струва :]
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:13:59
Quote
valsodar
Как я намирате тая цена ?
Четиристаен апартамент застроена площ - 103,73м2 - 138'000 лв.

Става въпрос за бл.30-ти. локацията не е много лоша.

Радо, ти този апартамент видя ли го? Панел ли е, на колко години е блока, какво е състоянието на апартамента, на входа, на покрива? Саниран ли е? Има ли изолация, дограмата как е? С право на строеж или идеални части от земята е? Таванско помещение и маза има ли, няма ли? Ремонтиран ли е и кога? В какво състояние се продава, ще се избушва ли ел. инсталацията, ВиК-то, фаянса, теракота, паркета и т.н.?
Тъй както си я копнал обявата, май не си наясно с тези неща. Как да се прецени добра ли е цената, да не говорим за "инвестиция"...
Колко му е наема на такъв апартамент в момента? Формулата си я знаеш.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
05-01-2010 - 21:20:48
avatar
Quote
Scyther
Quote
valsodar
Как я намирате тая цена ?
Четиристаен апартамент застроена площ - 103,73м2 - 138'000 лв.

Става въпрос за бл.30-ти. локацията не е много лоша.

Радо, ти този апартамент видя ли го? Панел ли е, на колко години е блока, какво е състоянието на апартамента, на входа, на покрива? Саниран ли е? Има ли изолация, дограмата как е? С право на строеж или идеални части от земята е? Таванско помещение и маза има ли, няма ли? Ремонтиран ли е и кога? В какво състояние се продава, ще се избушва ли ел. инсталацията, ВиК-то, фаянса, теракота, паркета и т.н.?
Тъй както си я копнал обявата, май не си наясно с тези неща. Как да се прецени добра ли е цената, да не говорим за "инвестиция"...
Колко му е наема на такъв апартамент в момента? Формулата си я знаеш.

Със сигурност не е панел, поне такъв не съм видял, а и не съм чул там да са вдигали панелни блокове winking smiley
Старичък е блока, а това със сигурност гарантира допълнителни разходи в размер на поне още 15-20%.
Първият етаж си има куп негативи, това го коментирах. Сериозен е проблемът с паркоместата.

Просто е блок. 30-ти (западно от бул. Черни Връх) може и да отскоча да го видя отблизо през уикенда, че снимките никога не дават окончателна представа.

Наемите са доста относително понятие от към цена, зависи какви цели преследва наемодателя бърза и рискова печалба или дългосрочно и нискорисково отдаване на имота под наем.

С две думи, опитвам се да разбера, до колко една подобна цена, на такъв тип имот в тази локация се доближава до понятието "добра цена".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход