Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купих апартамент-ето цена на реална сделка

Публикувано от tao 
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:06:36
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Обаче това няма никакво значение в случая - оказа
> се, че всъщност цялата идея не е била "колко
> трябва да струва жилище в София" или "разумно ли е
> да се инвестира". А " да не вземе да се минем". И
> сега забележете, че следва втора серия - "хайде да
> дадем купища пари за ремонт, защото имаме". Отново
> питам - къде отидоха сметките за това дали е
> изгодно да се живее под наем или не е?

4овек, а не гледаш ли на нещата малко пред призмата на професионалното си виждане? Въпросът ми в никакъв случай не цели заяждане, държа да поясня.
Сметките за изгодата да се живее под наем са за тези, които търсят жилище. В случая аз останах с впечатлението, че Тао, било то и под натиска на съпругата му, си купува дом. Може и да съм прекалено романтична натура, но до голяма степен бих оправдал такива разходи, ако случаят е такъв. Бил съм страничен наблюдател на покупка и обзавеждане на такъв 'дом' и резултатът накрая показа, че наистина си е струвало да се дадат многото пари, като гоненият ефект не е бил да цъкат и ахкат гостите, а един душевен комфорт.

Честито и от мен на Тао за придобивката!
tao
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:09:28
Дракар,
Не съм ползвал заем, платих с готови пари.
Правих проучване за всеки случай ако ми се наложи малък заем до 20к евро, като че ли Алфа банк ми се стори най изгодна. Но, моля те не се влияй от мнението ми проучи си и ти сам нещата.

Човек,

Не си прав. За апартамент с такава големина при който 20 години нищо не е пипано, не мисля че 40к лева е ненормално скъп ремонт, даже напротив. Говорим за ремонт който го докарва до вид още 20г да не пипаш нищо.
По отношение на цените както и да си превъртам цената, ми излиза между 500 и 700 евро. Според методиката. Аз още преди половин година съм писал че 600-700 евра за хубаво място и хубав имот е нормална цена за Сф. А ако, взема да ти го смятам имота както смятат новото строителство , щв ти го докарам и на 500 евро.
Не разбирам защо ме атакуваш с тез постове като сам виждаш че не си прав.

Има и един друг момент който не се коментира във форума: нарича се "семейно положение"- фактора емоция, жена, стари родители за които да се грижиш и т.н, понякога оказват много голямо влияние.

Мисля че успях да намеря баланс между семейство / цена. Виж ако бях купил онзи мезонет на България, тогава щеше да имаш пълно право да ме атакуваш.
Аз знам че ако бях изчакал още 2-3 месеца, може би щях да дам по-малко пари. Но дали щях да намеря подобен апартамент или продавачите щяха да ги изтеглят от продажба? И дали ако аз мога да чакам семейството може? Не забравяй че над 1г търсим апартамент.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:28:13
това е като някакъв виц
казала му на глупака глупавата жена да купи жилище и той купил
дет вика бай асеня догодина ще изкупя етажите над и под тебе за същите пари не за друго ами да сме си съседи
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:32:31
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Има и един друг момент който не се коментира
> във форума: нарича се "семейно положение"-
>
> "Семейно положение"?
> Добър евфемизъм за "чехъл"

Малко след цитат ти е писал и за родителите нещо. Можеш ли да дадеш пример за хармония в отношенията, когато семейството живее с родителите на единия или другия, колкото и интелигентни, сържани и възпитани да са те winking smiley Всеки семеен знае колко е важно да се живее отделно от родителите, а най-добре го знаят тези, които са го изпитали на собствен гръб. А в допълнение към съжителството, гледането на болен родител задълбочава.
А жените са си жени - какво да ги правиш - can't live with them, can't live without them *pardon*
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:37:16
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Можеш ли да дадеш пример за хармония в
> отношенията, когато семейството живее с родителите
> на единия или другия, колкото и интелигентни,
> сържани и възпитани да са те
............................................................................

Мога, но това с нищо не променя ситуирането на чехъла и чехълчето под него.....
Така че - оставам си с :}
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:37:19
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------
И дали ако аз мога да чакам семейството може? Не забравяй че над 1г търсим апартамент.

Този фактор е много сериозен и не е за подценяване.

Жена да ти мрънкя денонощно на главата е събитие, което е вкарало не един ипотекар в дебрите на ада (имам си колега, нагледен пример за това - доживотен роб в Цариградски Комплекс)

Е, аз озаптих всякакви подобни мераци в зародиш, още кога през есента на 2007-ма ме врънкаха да тегля заем, щото цените много били скочили и да не вземем да отървем върхът им.
За малко да се стигне и до бой в къщата, но по-добре един здрав бой навреме, отколкото да се псуваш двайсет години подред, че не си го дръпнал на когото и когато е трябвало.



Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:41:38
Тао, защо пускаш такива теми. Правиш густо на сеирджиите! Виж какво стана с Артура - уж акъл да му дадът, а го изпокараха с изпълнителя.. Сега са на път и тебе да те скарат с жената smiling smiley
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:45:18
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Е, аз озаптих всякакви подобни мераци в зародиш,
> още кога през есента на 2007-ма ме врънкаха да
> тегля заем, щото цените много били скочили и да не
> вземем да отървем върхът им.
> За малко да се стигне и до бой в къщата, но
> по-добре един здрав бой навреме, отколкото да се
> псуваш двайсет години подред, че не си го дръпнал
> на когото и когато е трябвало.


Та последно стигна ли се до бой или не. *black eye*

Горкият Тао
:cry:

Догодина ще е със собствен имот и с жена,
а Вълкодав - хем без имот, хем и жена му ще избяга...
то бой...ама до време..коя ще те търпи...

А за женска интуиция да си чувал.

Да живее Вълкодав, който живее при мама и бие жената.
*drunk*

Истински българин *drunk*
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:50:24
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
Тао, защо пускаш такива теми. Правиш густо на
сеирджиите!
.................................................................................

Сладурче , ще ти издам една малка тайна - без изцепките на хора като Тао едва ли бих влизал във форума, защото нямаше да е забавно.
А така , помисли си само - цала година юнакът лее бабитска увереност за цени под 500 в Центъра, за да стане ясно днес, че е лекувал нерви заради подчехълната си ситуация вкъщи....
Ако това не е майтап - здраве му кажи :}
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:52:05
avatar
За малко, за много малко.
Почти на косъм.

Щеше да си го отнесе жената, а и майка й покрай нея с безконечните си въпроси - Вий що не си теглите едно заемче за едно апартаментче?

Тъщата я отказах от въпросът й с мой контра-въпрос - Ипотеката на твое име ли ще бъде? winking smiley

А на жената й обясних, че ако още веднъж чуя в къщи да се повдига идеята за банков заем ще има жертви! *angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход