Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 10:02:12
за квадрат теракот ли става на въпрос? :} :} :} :} :} а дали може новите автомобили да станат по 1000лв, пълна торба с храна от Била да е 5 лв, а дрехите в МОЛ-а да са по две за лев? Май някой хора са прекалили с утопиите на Маркс, Енгелс и чичко Ленин :} :} :} :}
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 10:07:22
avatar
Тино, то ако бе питал някой преди 15 години дали е възможно да говори по безжичен телефон, същият той би ти се изсмял по същият истеричен начин.

Колко кризи си преживял за да се надсмиваш на тази? winking smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 10:27:57
1996 мои приятели си купиха мобифони та макар и доста скъпи. Като се има в предвид технологичното изоставане на БГ от 5-6години спрямо запада мисля, че не би било чак толкова смешно.

По въпроса за кризите - 89, 97, иван костов, станишев - малко ли са? Ама вие на това криза ли му казвате :} :} :} :} :} :} :} Когато беше Виденовата криза ядяхме угризки от хляб и чакахме на опашки по 3-4 часа в софия за насъщния. За един телевизор Електрон сме висяло по 4 часа за да се запишем на опашката в продължение на години, а за един автомобил жигули да не говорим какво беше. Ква криза кви 5 лева. За бедните винаги е криза, защото са непокупателноспособни. Разликата от предишните бедни е че сегашните имат вече достъп до интернет и могат да мънкат постоянно и да се оплакват. Пак питам къде е кризата? В какво се изразява тя? И от къде на къде 300-400лв на кадрат? eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-03 10:38 от tino76.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 11:29:20
Здравейте,

Прочетох статията с интерес. Виждам, че всички се изказват с патос, някои компетентно, други не чак толкова.

Бих искал да запитам за вашето мнение по следния мой въпрос...

От известно време наблюдавам офертите на пазара. Истината е, че всичко което е атрактивно е на висока цена, пример 1000-1200 евро на квадрат обща площ. Понеже на мен ми трябва жилище (за живеене, не за спекула), имам възможност да получа кредит и се чудя дали да не влеза в сделка.

Офертата върху която мисля е маломерен тристаен, ново строителство, кв. Левски, 75 кв. м. 64 000 евро.

Според вас тази цена реална ли е ?

П.С. В сградата са останали само два апартамента, всичко е продадено последните няколко месеца, справка електронен регистър на АВ.

Благодаря за мненията предварително.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 11:31:29
avatar
Цената би станала реална единствено, ако се намери кой да я заплати.
В момента, по мое мнение би следвало да се бориш за поне 300 е/м2 в посока надолу. winking smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 11:49:16
Marin4oPen4ev Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Прочетох статията с интерес. Виждам, че всички се
> изказват с патос, някои компетентно, други не чак
> толкова.
>
> Бих искал да запитам за вашето мнение по следния
> мой въпрос...
>
> От известно време наблюдавам офертите на пазара.
> Истината е, че всичко което е атрактивно е на
> висока цена, пример 1000-1200 евро на квадрат обща
> площ. Понеже на мен ми трябва жилище (за живеене,
> не за спекула), имам възможност да получа кредит и
> се чудя дали да не влеза в сделка.
>
> Офертата върху която мисля е маломерен тристаен,
> ново строителство, кв. Левски, 75 кв. м. 64 000
> евро.
>
> Според вас тази цена реална ли е ?
>
> П.С. В сградата са останали само два апартамента,
> всичко е продадено последните няколко месеца,
> справка електронен регистър на АВ.
>
> Благодаря за мненията предварително.

На твое място не бих платил тези 64 000 Евра като знам че чистата печалба на строителя от този апартамент е минимум 45 000 Евра!! Продава ти апартамента който ти ще изплащаш поне 15-20 години и строи още 3 такива безплатно!! На твое място бих живял под наем само и само за да не пълня гушата на гадните строители които се оляха от надути цени + ужасно изпълнение и ниско качество!!

Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 11:54:11
Съгласен съм, че цената е реална ако има реален купувач.

Точно затова проверих думите на продавача, че апартаментите му се продават. Оказа се, че в АВ има вписани 11 нотариални акта за този блок от общо 16 апартамента в блока.

Илзиза, че в крайна сметка има кой да брои пари в момента.

Друга логика би могла да бъде, че тези апартаменти са продадени още миналата година по време на кредитния бум.

Ако това е вярно, то значи трябва да се чакат новите проекти, които сега започват да се строят. При тях вече може да се пазариш за 300 евро на квадрат, но... Има ли въобще кой да започне да строи сега, знаейки, че цените падат.

Въртим се в кръг...
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 11:55:13
tino76 Написал:
-------------------------------------------------------
> за квадрат теракот ли става на въпрос?
> а дали може новите автомобили да станат по 1000лв,
> пълна торба с храна от Била да е 5 лв, а дрехите в
> МОЛ-а да са по две за лев? Май някой хора са
> прекалили с утопиите на Маркс, Енгелс и чичко
> Ленин

---------------------------------------



тъпандурите движат колелото на историята - те дори утопиите на изброените НЕ са чели........
те просто сънуват чудесата , но не са чели приказката за Пепеляшка ..........какво се случва сутринта !!

-----------

онова,което тъпандурите НЕ знаят е , че историята Винаги се повтаря ,при друг регламент , с други участници,но се повтаря !
-----------
обезглупостяването е невъзможно без да се плати - скоро ще има възможност-вервайте ми *ok* *angel*
----------
обезглупостяването не е като обеззаразяването - трябва активно и осъзнато самоучастие !

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 12:02:17
avatar
пунди в този форум ти си този, който сънува най-много чудеса (заедно с доктор Иванов), подплатени с едни и същи брътвежи, не мислиш ли, че се изчерпа вече? След като и ти се юрна със стадото и сега ти е криво, голяма мъка е да се измъкнеш, ама само с думи за тъпандури няма да стане.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 12:05:34
Аз пак да питам...

По цял ден стоя на стол, в офис, от строителество не разбирам. На скоро обаче ми се наложи да купувам боя и други дребни строителни материали. Видя ми се много скъпо в магазина.

Та мисля си ... сигурни ли сте, че себестойността на 70 кв. РЗП е 20 000 евро, приблизително?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход