Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 12:10:34
avatar
Строителите нали не купуват гипс в торбички по 1 кило smiling smiley

Знаеш ли примерно каква е цената на едро на суровините за перилните препарати и колко % се печели там, май повече и от строителството през 2008ма smiling smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 12:12:24
avatar
Marin4oPen4ev Написал:
-------------------------------------------------------

> Въртим се в кръг...

И аз ще купувам, но от 3 години насам наблюдавайки балонизирането на пазара съм си решил, че няма смисъл да ставам банков роб, за нечие чуждо благоденствие.

В момента бих могъл да си позволя този, който ти е харесал в Левски, без да тегля кредит, само с парите които съм спестил за последните 10-тина години живеейки по квартири.

Но, за какво ми е?

Първо, представата ми за жилище не е маломерна бетониера забутана на гъза на географията, де няма и куче да те налае.
Второ на ръка, че цени над 400е/м2 за София са крайно нереални.
Трето, пазара е крайно пренаситен и на 10 продавача се пада по 1 купувач - за какво ми е изобщо да ги храня на високите цени, след като година те същите ще ми се молят на двойно по-ниски?

В студентски град, мой приятел построи 4-5 кооперации.
Миналата година ми ги оферираше по 1300е/м2 на зелено (акт15), а през тази по Великден ми ги предложи на двойно по-ниска цена.
И пак не се съгласих - прекомерно презастрояване, пълна липса на нормано отстояние между сградите, бандитски квартал пълен със сводници, наркомани и мутри - кой нормален човек би отглеждал деца там и би живял за постоянно?

И чакайки, междувременно наблюдавам сеира на обезумелите от глад брокери, чета веселите статии през седмица как пазара стигнал дъното и просто се забавлявам.

Забавлявай се и ти - в близката една година няма да има какво да изгубиш от факта, че ще си на квартира.

След една година, пак ще си говорим.

winking smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 12:25:09
Валсодар,

Благодаря за отговора.

Аз съм малко по-назад в спестяванията от теб. Иначе, живея в собствено жилище, но 45 кв.м., а семейството се увеличава в демографски аспект и се налага да са замислям...

Ако реша да чакам още една година и ако спечеля от това, ще ти пратя марково питие почерпка.

Виждам, че имаш ясно изразени критерии по отношение на жилището. Моля, дай пример за прилична оферта по отношение на тип строителство, район, други изисквания (без цена, нея вече я коментирахме).
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 13:13:59
avatar
Идеалът ми е енергоспестяваща къща с двор поне колкото 5 пъти площта на къщата, но за това в рамките на София не виждам как, къде и кога може да се падне под 100к е.

И за това съм склонен на компромис - тухла.
В никакъв случай Итонг, поради лошото строително изпълнение на хидроизолациите по сградите - за пример виж обявите в Младостите на подобен тип сгради - на снимките ясно си личат влажните петна по стените.

А с влагата спечелена битка няма.

От кварталите в София ми допадат тези южно от телевизионната кула в посока Дианабад - Изток и Изгрев в близост до парка, но не и до главен път (400-450е/м2)
Отстоянието от натоварена пътна артерия трябва да е поне 150-200 метра, ако искаш да можеш да спиш нощем на отворен прозорец.

Панелните квартали имат добро отстояние межди сградите и градинки ( за пример Мусагеница ), но панела е компромиса на бедняка, който не мисли за утрешният ден.
Един панел има технологичен живот на сглобките между панелите в рамките на 40 годишни цикъла на свиване и разширение.
А после?!

Не е за пренебрегване и самата конфигурация на жилището.
Може ли стая с размери 3.0/2.50/2.20 да се нарече спалня или детска, както се опитват да ни убедят предприемачите?

Подобен е стандарта за затворническа килия в някои държави от преди век, но за жилище - това си е вече гавра.

Таван под 2.50 влияе зле на психиката, създава дискомфорт и трайни депресивни състояния в обитаващият помещението.

А да живея 20 и повече години в жилище, което ще ме кара да се чувствам като затворник - не това е идеалът ми.

Обособени стаи, свързани с коридор помежду им.
А не стая с размер на нормален хол, която искат да ти я представят като хол, гостна, дневна, трапезария и кухня едновременно - що за простотия??!

Да, това го има по света, но поне на 3 пъти по-голяма площ.

И... аз ще си търся, но не и с цената на компромиси от подобно естество.
Може търсенето да ми отнеме година-две-три, няма страшно - ще намеря това от което се нуждая. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-03 13:18 от valsodar.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 13:24:59
Май няма да нося капарото днес... smiling smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 13:32:38
В този ред на мисли ...

Вчера проверих офертите в големия комплекс от затворен тип в кв. Изток - Есте Хоум и Спа и т.н. Намира се на Драган Цанков.

Нежен женски глас ме осведоми, че цената е 1 700 евро на квадрат. Умножено по 100 кв.м. с общите части си е 170к евро за тристайка в Изток.

Това е положението, за сега.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 13:36:55
avatar
Да, положението за момента е такова, че има продавачи, а няма купувачи.
Нищо ново от година насам.

Ще се промени, но се иска време - пазара на имоти е възможно най-инертният от всички възможни. winking smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 14:10:29
Незнам дали тази обява е истинска ама е доста по назапад от левски това жилище за горе долу същата цена

[www.imoti.net] smoking smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 14:13:06
avatar
Сам виждаш - дори в сайтове, където се дават само лютите оферти на агенциите, дори и там има контраст сериозен и необясним. winking smiley
CR
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 14:18:48
Есте не е за всеки.
Есте е за хора като valsodar. Със спестявания. smoking smiley

p.s. свалили са с 200 евро на квадрат значи за 1 г. smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход