Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 14:27:35
незнам ама си мисля че тоя пич ако вземе в левски за 64к евро ще се мине здраво smoking smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 14:30:19
avatar
Основната грешка в очакванията е, че всеки иска желанието да му се сбъдне на момента.

Тези, които са купили на високи цени, искат те никога да не падат, а тези които искат да купят, за нищо на света не биха купили на сриващ се пазар до момента на успокояването му в разумните му нива.

Всеки гони мечтите си и в един момент губи връзка с реалността.
А тя е следната - процеса е бавен, муден и продължителен. winking smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 15:26:21

Marin4oPen4ev
От известно време наблюдавам офертите на пазара. Истината е, че всичко което е атрактивно е на висока цена, пример 1000-1200 евро на квадрат обща площ. Понеже на мен ми трябва жилище (за живеене, не за спекула), имам възможност да получа кредит и се чудя дали да не влеза в сделка.

Офертата върху която мисля е маломерен тристаен, ново строителство, кв. Левски, 75 кв. м. 64 000 евро.

Според вас тази цена реална ли е ?



Цената би станала реална единствено, ако се намери кой да я заплати.
В момента, по мое мнение би следвало да се бориш за поне 300 е/м2 в посока надолу.


Marin4oPen4ev,
Правилно си забелязал, няма нищо читаво под 1000Е. Лично аз не бих купил в Левски, не съм ходил там, но ми се струва отдалечен. Освен това 75 м2 означават чисто около 60 -62 м2 и апартамента ти ще е страшно притеснен. За толкова можеш да потърсиш 3 стаен панелен от поне 85 м2 чисто, но ако е по БДС за ремонт ще трябват още 12-15 хил. Естествено може да се бориш за 300 надолу, но само ще се изложиш и ще покажеш несериозно отношение към сделката. вероятно ако имаше само 2 продадени, а не само 2 останали, можеше да свалиш с 50-60 Е, сега едва ли, а и ако апаратмента ти харесва не е разумно да го загубиш за 3-4 хил. Ако не намериш нищо до 3-4 месеца ще ти предложа много добър апартамент за около 80 хил., като ще ти уредя и кредит за разриката, но съвета ми е да купуваш, защото скочат ли цените от 64 хил. ще отидеш на 75-80 хил. за същия.

Няма кой да свали на 650 и затова не си губи времето. Сега ми излезе площообразуването, чакам и количествено-стойностната, счетоводителят докладва и спокойно мога да ти кажа, че това са форумни глупости.

Парцелът влиза със 150Е/м2 и защото го купуваш от собственик слагаш още 30 за ДДС. Ако си на обезщетение дръвчето е още по-голямо, защото плащаш ДДС-то на обезщетението върху пазарните цени колкото са според данъчните и в крайна сметка пак си на 200 и повече. Това хората тук дори не го знаят, че участва в ценообразуването. На 850 имате само към 40 евро по прехвърлянето и 170 ДДС, още 200. Плюс земята 150 - общо 350Е/м2, това е без една тухла да си сметнал. Затова легендите, как някой продавал на без пари са си само легенди. Може да търсиш предприемач дето е закъсал с някое плащане и затова е свалил цената на 1-2 апартамента, но това са най-лошите и непродаваеми в сградата. Пак казвам, нищо читаво не може да струва под 800 и то в кварталите.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 15:27:07
Конкретно, за офертата в Левски мога да кажа, че това което ми харесва е, че са три стаи. 14 кв. м. спалня, 16 кв. метра трапезария и 20 кв.м. хол.

По днешните стандарти за ново строителство стаите са си големички. Иначе мястото е точно между Сухата река и Левски, до ул. Витиня.

Не съм пробвал да контраофертирам, може би на 60 ще се съгласят, но не знам. Аз не съм убеден на 100 %.

Май ще купувам латекс и ще лъскам старата къщура и това е.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 15:42:30
др. Иванов,

Каква е твоята прогноза за развитието на пазара до края на годината и началото на следващата.

Споменаваш, че е възможно покачване на цените обратно нагоре с 15-20%.

Аз също допускам, че това би могло да се случи в един момент, но по-скоро след 1,5-2.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 15:56:48
Едно леко изменение на антропологичния принцип във философията гласи, че вселената е такава каквато е, защото ако не беше нямаше да можем да го констатираме. Същото е и за пазара на имоти. Той е такъв какъвто е. Няма прогнози, няма предсказания. Ванга умря. Все едно да предскажете времето до края на годината.
Ако си си харесал апартамент - купуваш, щото ако е наистиха хубав ще се намери някой след теб, не толкова придирчив към цената, който ще го вземе. Няма да седи. А и да постои - и хубавите и лошите жилища нито вода нито храна искат. Ако нямаш пари няма да купуваш и няма да правиш деца докато намериш начин да изкараш пари за по голямо и по хубаво жилище. Това е простата житейска истина. Без пари нищо няма на тоя свят, а още по-малко в София. Защо сте се засилили да купувате точно в София - ами стотици са обезлюдените села в България, с 20000лева цялото село ще купите барабар с кмета. Отидете там - чист въздух, широки пространства, красива гледка, чисто РЗП без общи части smiling smiley голям двор, където да тича домашни ви любимец и т.н. Ама не ходите там нали, а искате да докарате селото тука - само мрънкане - тесни били апартаментите, нямало къде да се паркира, прашно шумно и т.н. и т.н. Ехо това е милионен град какво ревете, навсякъде по света е така, и 5000е на квадртат да станата цените ще се намери кой да купува, а вие си мрънкайте. Тва е положението. No money no funny. eye popping smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 16:05:08
Тино76,

Виждам, че си духовит! Успя да ме развеселиш. В общи линии си прав в това, което си написал.

Само едно допълнение - прогнозата е всичко в днешно време. Днес купуваш евтино, утре продаваш скъпо - това е добра прогноза. Днес купуваш скъпо, утре става евтино - това е лоша прогноза.

По цял ден прогнозирам курса на долара 1.3354 ли ще бъде или 0.0001 по-надолу. Когато прогнозирам добре - печеля.

Така че прогнозата е всичко! smiling smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 17:12:15
Marin4oPen4ev Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов,
>
> Каква е твоята прогноза за развитието на пазара до
> края на годината и началото на следващата.
>
> Споменаваш, че е възможно покачване на цените
> обратно нагоре с 15-20%.
>
> Аз също допускам, че това би могло да се случи в
> един момент, но по-скоро след 1,5-2.

Не знам. Даже не знам какво става в момента и дали има спад и с колко е. Напр. в Триъгълника цените на които се продаваше миналата година бяха 800-850Е/м2 и се предлагаха 40-50 апартамента, сега са обявени 4-5 на 720-730 средно, но в имот.бг напр. има голям тристаен за 556Е/м2 с предпратка за подробности към друг сайт, където цената е 800Е/м2. Няма точна база, на която да се разбере какво става, а какво остава за прогнози.

Аз смятам нещата просто, за да работи на печалба строителят трябва да продава на 700 с обявена половин цена/напр. изповадва на 350/ и най-евтини материали. Нормална цена в кварталите е 800Е и 900, ако се работи качествено, с добри материали и луксозно изпълнение/стълбище и коридори, инокс, хубав асансьор, качествена и отваряема дограма и т.н./. Днес говорих с един строител за да му дам оферта за бани и му казах, че за парите, които иска нищо няма да е хубаво - фаянс, теракот, душ-кабини, а той се облещи от изненада и каза - Ааа, хубаво не! Аз продавам евтино, който иска хубаво да плаща още 200Е отгоре. Ще ми дадеш нещо само да видят, че го има, после да се оправят.
Аз смятам да продавам на 1100Е/м2 чистата квадратура за супер добри апартаменти с включено парко място. Имах клиенти, мои познати които се навиха от края на бума и началото на ослушването, и тази цена им върши работа. Затова мисля,че около тези цени ще е пазара.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
03-09-2009 - 17:16:32
Истинските прогнози се правят от специалисти, които разполагат с огромна база реални данни, събирани за големи периоди от време. Твоите прогнози на какви данни се базират? На емоционалните твърдения на няколко души от форума? Това, което се прави по форумите е налучкване на базата на някакви аспекти от живота и няма никаква научна и практическа стойност. С две думи чиста загуба на време. Ако тук има някой , който твърди, че е добър с прогнозите да го докаже - искам да ми покаже, че 2007г. е прогнозирал, че цените днес ще са на това ниво и не само това ами и да е спечелил от тази прогноза.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-03 17:18 от tino76.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
06-09-2009 - 15:21:14
tino76 Написал:
-------------------------------------------------------
> Истинските прогнози се правят от специалисти,
> които разполагат с огромна база реални данни,
> събирани за големи периоди от време. Твоите
> прогнози на какви данни се базират? На
> емоционалните твърдения на няколко души от форума?
> Това, което се прави по форумите е налучкване на
> базата на някакви аспекти от живота и няма никаква
> научна и практическа стойност. С две думи чиста
> загуба на време. Ако тук има някой , който твърди,
> че е добър с прогнозите да го докаже - искам да ми
> покаже, че 2007г. е прогнозирал, че цените днес ще
> са на това ниво и не само това ами и да е
> спечелил от тази прогноза.
>

Освен това, добрата прогноза трябва да е безристрастна. Тук всички сме пристрастни - едни чакат падане на цените за да купят, други - скок на цените, за да забогатеят. Ако някой е безпристрастен /т.е. не заинтерисован от тренда на цените/ не би влязъл в този сайт, а още по-малко да пише във форума.javascript:emoticon('*beer*')






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-06 15:22 от Бай Пешо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход