Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 18:44:14
avatar
Всички лъжем.
Лъже се този, който мисли, че не лъже.

Единствените свестни мнения, които намирам в тоя форум са на bah.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 19:52:24
таа па таа, и тя се обажда. Това, което казах преди беше, че брокерите имат косвено влияние вьрху цените- косвено. никой не е казал че те определят цените, но няма кой да чете.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 20:06:17
Quote
камелия
Quote
hubb


Брокерите имат интерес да имат остен с който да "мотивират" клиентите да побързат да купят. Това се дължи на липсата на алтернативна заетост, поради липса на компетентност. Или ако искаш да ти го дам перефразирайки Питър - всеки БГ тарикат неизбежно се стреми да достигне равнището си на некомпетентност - да стане посредник. По-натам пътя му е само на долу...
Единствено посредническата дейност дава възможност да се изкарват достатъчно пари без да се прави инвестиция в образование, офис и т.н. Да не говорим, че риска е минимален. За съжаление ПРЕТЕНЦИИТЕ са ОГРОМНИ!

Ти откри Америка! Сега трябва да откриеш кенефа и топлата вода, и ще си фърст и бест :]

Търговията, цялата, навсякъде по света, на всеки един предмет, се крепи на това ти грандиозно и силно закъсняло прозрение!
Всичките ти останали скодоумни разсъждения, както винаги, нямат нищо общо с реалността.
Но и не ме изненадват, щото не словоблудстваш за първи път.


Току що призна, че одобряваш лъжата и измамата като основен метод за изкарването на прехраната си. т.е. с пълно право мога да те нарека - ЛЪЖЕЦ И ИЗМАМНИК!!!!
Следващият път като се правиш на света вода не напита (почтена и обективна брокерка) ще ти удрям наглата кратуна с твоите собствени идеи за БГ бизнес. И моля не се учудвай защо БГ е кенеф - това е защото вътре е пълно с такива като теб!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 20:08:33
Quote
Wilson
Всички лъжем.
Лъже се този, който мисли, че не лъже.

Единствените свестни мнения, които намирам в тоя форум са на bah.

когато лъжата има за цел финансов интерес нещата променят своите значения, защото се превръщат в състав от престъпление....
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 20:12:58
Quote
Wilson
Hubb: Именно - съществува - следователно е необходима.
Но ако направиш един сравнителен анализ на брокерите в САЩ и така наречените брокери в БГ ще видиш драстични разлики.
От които всички те се оплакват но упорито практикуват....

=====================================================================================================================

Не си прав.
Пример - повечето US брокери работят от вкъщи.
Примерно US лелка na 45 години, докато мие тенджерите и загорялата тава от деня на благодарността,
в същото време договаря по телефона сделка за 80 К USD.
А ТОВА, КОЕТО В БГ НАЙ-МРАЗИМ СА ДОМАШНИТЕ (КРЕВАТНИ) БРОКЕРИ.

У нас ситуацията е друга всички сериозни агенции инвестират в собствени офиси, персонал и
офис техника и оборудване. Щот ако бачкаш от дома, ше видиш комисионна ама на КУКУВО ЛЯТО smiling smiley

брей то от твоите думи ще излезе, че тук е върхът на цивилизацията. Не ми е ясно само, как пък не дойдоха тия прости американци да ги научим как се прави бизнес.
би ли споделил в кой щат и град си бил за да може да се придобие по-ясна картина за твоята обективност
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 20:17:09
Quote
bah
Quote
hubb
Просто няма как да убедиш клиент да купи днес ако му кажеш, че имота утре ще е по-евтин от днес!

Нubb, по принцип бизнеса е мръсна работа.
Как един собственик на автокъща с 200 автомобила вътре, ще ги продаде, ако обясни най-детайлно забележките на оглеждания автомобил на всеки един купувач. Ако е искрен - фалира. Ако знаеш, как престояват по 10 - 20 дни по сервизи и бояджийници, за да скрият дефектите. Просто казано, автотърговеца лъже при продажбата на всяка кола. Всички коли са на 120.000 км, собственика им е бил стара баба, която го е използвала, за да отиде до аптеката за лекарства и до църквата за свещи. Само не лъже, че цената на всяка таратайка пада с всеки ден, това всички го знаят.
...............................................
При имотите брокерите, просто премълчават "тренда", но пък това е променлива величина, така, че дори и да купиш при падащ пазар, след година - две можеш да се окажеш печеливш.

Както вече споменах - коментирам патологията на народопсихологията на БГ първенюто (лъжкинята камелия е типичен представител). Това което ми описваш точно пасва на подобен род екземпляри.
А това, че не фалира е за сметка на нещо друго - това което сами виждаме около нас.... свинщина!
bah
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 20:20:09
avatar
Quote
Wilson
Единствените свестни мнения, които намирам в тоя форум са на .........

Този форум е нещо много добро.
Тук се преплитат гледните точки на съвсем различни хора (пъстър букет).
Всеки е прав за себе си, според камбанарията си.
Според мен, всеки един може да обере каймака от знания и съвети изложени тук.
Единици са хората тук, от които не съм"попил" знания.
Има хора заставащи на една позиция, без вътрешно 100% убеждение, за да става шоу.
От постовете се вижда, кой работи в сектора с имоти и кой - не.
Крайния резултат е важен, форума да помогне при взимането на важни решения (имотни).
"Имотните" решения са изключително важни за едно семейство (или сингъл).

Аз имам два скайпа и едно ICQ, но не влизам в тях. Нямам време.
За форума, обаче намирам.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 20:22:38
avatar
Quote
hubb

Току що призна, че одобряваш лъжата и измамата като основен метод за изкарването на прехраната си. т.е. с пълно право мога да те нарека - ЛЪЖЕЦ И ИЗМАМНИК!!!!
Следващият път като се правиш на света вода не напита (почтена и обективна брокерка) ще ти удрям наглата кратуна с твоите собствени идеи за БГ бизнес. И моля не се учудвай защо БГ е кенеф - това е защото вътре е пълно с такива като теб!

А ти, току що отново показа, че нищо не сфащаш, ако ще и чертеж да ти направя!
Нямам собствени идеи за българския бизнес, просто ти обясних с две думи неща, известни и на децата.
Ама при теб ситуацията е железобетонна, така че, живей заможно........:]
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 21:33:44
hubb , защо трябва да правя нещо вместо някого, да съм казвал някъде аз как съм печелил от разлика в цените ? Ти знаеш ли дали аз не съм направил и повече ?
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 23:29:55
Quote
камелия
Quote
hubb

Току що призна, че одобряваш лъжата и измамата като основен метод за изкарването на прехраната си. т.е. с пълно право мога да те нарека - ЛЪЖЕЦ И ИЗМАМНИК!!!!
Следващият път като се правиш на света вода не напита (почтена и обективна брокерка) ще ти удрям наглата кратуна с твоите собствени идеи за БГ бизнес. И моля не се учудвай защо БГ е кенеф - това е защото вътре е пълно с такива като теб!

А ти, току що отново показа, че нищо не сфащаш, ако ще и чертеж да ти направя!
Нямам собствени идеи за българския бизнес, просто ти обясних с две думи неща, известни и на децата.
Ама при теб ситуацията е железобетонна, така че, живей заможно........:]

Всяка лъжкиня и чертеж ще направи стига да има в нея надежда, че може да те излъже и да получи нещо твое.
Уви при мен такива простовати селски тарикатлъци не минават. Казвам си ти го право в очи и въобще не ми пука за твоето шизофренично живуркане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход