Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 14:50:42
И последно какво се разбрахте...възможна ли е цената или не?*book*
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 14:55:18
Блонди фло, пак ще питам - искаш ли още от многото мили и красиви думи, които знам ?
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 14:56:25
Не само не е възможна, абсурдна е. За София.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 15:14:13
avatar
Quote
1.9
Мдаа... Картинката се изяснява. Щом като Оптимиста и Доктора са толкоз нервозни, значи това което подозирам предстои. Аз мога да чакам.

Недей да подозираш нищо.
Имам съвместен бизнес с приятел, който има строителна фирма, занимаваща се основно със строителство
на къщи в близост до София.
Цената до ключ е 570 лв/м2.

Нали не очакваш и строителния предприемач да ти взима по 300 евро/м2 в София за НОВО СТРОИТЕЛСТВО?

Може и да ти вземе толкова ама ако апартамента е в Нови хан, ма и там май са по-скъпи или в Радомир, въпреки че там новото строителство не се е е състояло още, но предстои.*angel*

А вие докато пускате такива темички, аз си намерих ДИРЕКТНО ОТ СТРОИТЕЛЯ дългоочаквания тристаен в Полигона (зад Мола и на 300 от Царигр. шосе) - 90 м2 с общите части и си го договорих
на 650 евро/м2, въпреки че първо ми искаха 700 евро.

И са кво минах ли се, че не исках строителя да ми го продаде на 570 лв/ м2, а дадох (т.е банката) цели 1270 лв/м2. smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 15:25:13
avatar
Quote
hubb
Quote
bah
Quote
dokolenko
Както и нашето правителство няма интерес цените да падат, защото всичките са в един кюп - банки, инвеститори, посредници ( всички брокита и навьрзаните с тях протежета, оценители, медии и сякви умове каквито се сетиш. И тези са всички срещу един - познай кой е - ти и аз . да те прецакат.

Без да съм брокер, заявявам, че за брокитата грешиш - тях не ги интересуват ценовите нива, а броя на сделките им.
Те дори имат интерес цените да паднат рязко и пазара да тръгне както преди (с много сделки).

ако беше така, нямаше да ръчкат с остена клиентите - купувайте, защото утре цената ще е по-висока и няма да можете. Нямаше и да ги убеждават - купи сега на зелено за Х а след 2 години като стане готово ще го продадеш за 2Х.
Това си е класическа пирамида, в която последните са най-големите балъци.
Всякакви обяснения, как брокерите не са ъпери по подразбиране са пълни ПРОСТОТИИ!!!
Просто няма как да убедиш клиент да купи днес ако му кажеш, че имота утре ще е по-евтин от днес![/[/b]quote]

Айде де бе, убеден ли си.
Щото аз кат' купувам НЯМА нужда някой, пък бил той и брокер да ме убеждава да купувам.
Купувам щот' имам нужда, купувам без брокер или със. И не зависи от комисионната, зависи само от това
кой предлага имота, ако мога да си го намеря сам, брокер не ми е нужен, ако пък се предлага само от Агенция
и имота ме устройва плащам и комисион. Но НЕ МИ ТРЯБВА НЯКОЙ ДА МЕ УБЕЖДАВА. Това е запазена марка
на слаби (умствено) посредници, а който се връзва е още по-умствено импотентен.


=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-04 15:25 от Wilson.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 15:34:02
6909:2028 дек, 2010
Отговор
Това, което им е опряло на брокерите отзад, не е дъното, не е дъното !

(Ето една интересна концепция на Valsodar изразена в Дневник)
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 15:37:40
Quote
Wilson
Quote
hubb
Quote
bah
Quote
dokolenko
Както и нашето правителство няма интерес цените да падат, защото всичките са в един кюп - банки, инвеститори, посредници ( всички брокита и навьрзаните с тях протежета, оценители, медии и сякви умове каквито се сетиш. И тези са всички срещу един - познай кой е - ти и аз . да те прецакат.

Без да съм брокер, заявявам, че за брокитата грешиш - тях не ги интересуват ценовите нива, а броя на сделките им.
Те дори имат интерес цените да паднат рязко и пазара да тръгне както преди (с много сделки).

ако беше така, нямаше да ръчкат с остена клиентите - купувайте, защото утре цената ще е по-висока и няма да можете. Нямаше и да ги убеждават - купи сега на зелено за Х а след 2 години като стане готово ще го продадеш за 2Х.
Това си е класическа пирамида, в която последните са най-големите балъци.
Всякакви обяснения, как брокерите не са ъпери по подразбиране са пълни ПРОСТОТИИ!!!
Просто няма как да убедиш клиент да купи днес ако му кажеш, че имота утре ще е по-евтин от днес![/[/b]quote]

Айде де бе, убеден ли си.
Щото аз кат' купувам НЯМА нужда някой, пък бил той и брокер да ме убеждава да купувам.
Купувам щот' имам нужда, купувам без брокер или със. И не зависи от комисионната, зависи само от това
кой предлага имота, ако мога да си го намеря сам, брокер не ми е нужен, ако пък се предлага само от Агенция
и имота ме устройва плащам и комисион. Но НЕ МИ ТРЯБВА НЯКОЙ ДА МЕ УБЕЖДАВА. Това е запазена марка
на слаби (умствено) посредници, а който се връзва е още по-умствено импотентен.


Правилно говориш в единствено число - ти нямаш нужда от брокер, но ако всички бяха като теб дали щеше да съществува подобна професия?
Обективната действителност ни доказва обратното.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 15:41:01
Quote
dicho
hubb, нямат край тъпотиите ви, брокерите не убеждават никого никого нито да купува, нито да продава, те посредничат при вече взето тяхно решение и това е писано стотици пъти вече тук, ама вие нали само си знаете да баете, няма оправия. Колкото до "балъците", ще ти кажа, че само един от моите клиенти , които купуваше на "зелено" и продаваше след година , спечели повече от 100 000е, та не реви на чужд гроб, някои загубиха, други спечелиха и няма по - нормално нещо от това.

Еми мен лично са се опитвали да ме убеждават. Предполагам, че в печатницата са им сбъркали текстовете във визитките и вместо счетоводители са писали брокери...
Хубаво се хвалиш с един спечелил, би ли споделил колко са загубили? И още едно въпросче - ти защо не го направи вместо него и не спечели тези 100 000Е ??
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 15:47:17
avatar
Hubb: ' Правилно говориш в единствено число - ти нямаш нужда от брокер, но ако всички бяха като теб дали щеше да съществува подобна професия?
Обективната действителност ни доказва обратното.'

=====================================================================================================================

Не си прав ... тази професия съществува в Западния свят и САЩ от поне половин век, че и повече.
Там (особено в САЩ, щот' там съм бил) шансът да си купиш имот от собственик е 1/100.
Просто 99% от имотите се ПРЕДЛАГАТ ОТ АГЕНЦИИ.
Пък не съм видял американец да плюе по брокерите.
Ама то си е нормално, там имат държава и демокрация от около 200 години,
ние имаме държава от 1300 години, робство - общо около 700 години и демокрация - 20 години.
Изводите ... който може си ги прави.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-01-04 15:50 от Wilson.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 15:50:48
Quote
камелия
Quote
hubb

Всякакви обяснения, как брокерите не са ъпери по подразбиране са пълни ПРОСТОТИИ!!!
Просто няма как да убедиш клиент да купи днес ако му кажеш, че имота утре ще е по-евтин от днес!


Брокерите имат интерес да имат остен с който да "мотивират" клиентите да побързат да купят. Това се дължи на липсата на алтернативна заетост, поради липса на компетентност. Или ако искаш да ти го дам перефразирайки Питър - всеки БГ тарикат неизбежно се стреми да достигне равнището си на некомпетентност - да стане посредник. По-натам пътя му е само на долу...
Единствено посредническата дейност дава възможност да се изкарват достатъчно пари без да се прави инвестиция в образование, офис и т.н. Да не говорим, че риска е минимален. За съжаление ПРЕТЕНЦИИТЕ са ОГРОМНИ!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход