Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
bah
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-01-2011 - 21:22:42
avatar
Анализ на "Eurobereg", показва, че между 1993 и 2010 г., средната цена за жилище в България се е увеличила с 174,8 пъти, или с други думи, на 17 382.6%. Падането на цените в последните две години е главно поради свръхпредлагане и прегряването на пазара. Експертите прогнозират, че през 2011 г., цените ще се стабилизират, а през 2012 г. ще започне постепенното им нарастване.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-01-2011 - 22:05:24
Малииии. Нима?
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
20-01-2011 - 22:20:40
Quote
bah
Анализ на "Eurobereg", показва, че между 1993 и 2010 г., средната цена за жилище в България се е увеличила с 174,8 пъти, или с други думи, на 17 382.6%. Падането на цените в последните две години е главно поради свръхпредлагане и прегряването на пазара. Експертите прогнозират, че през 2011 г., цените ще се стабилизират, а през 2012 г. ще започне постепенното им нарастване.
Първо по темата: възможна е цена 300 - 400 лева, но за малко. После ще има 280, 250, 220, 190........149 лева.................а за много имоти с години нула лева. Толкова ще се скапят нещата. Не мисля,че ще го избегнем. В днешно време чудеса не стават. Едно е да вярваш в дядо Коледа и Христос, друго е да вярваш на фин. мин. и разни платени писачи. Това което си цитирал са откровени глупости и за 93-та и за 2012-та. От 90-та до 94-та един апартамент 100кв.м. струваше от 40000 $до 100000$. в зависимост от локацията и състоянието. А 96-та имаше и куриозни сделки-3000$, 10000$, 15000$, изобщо както дойде! Обаче, цените се запазиха ниски шест, седем години. В лева 96-та естествено бяха милиони. Разликата сега е че има борд, а тогава всичко свърши бързо (друг е въпроса че беше и под контрол), но като цяло обедняването сега ще е по-голямо. Безработицата и ниските доходи, високи глоби и данъци, необходимостта държавата да храни огромен държавен апарат не създаващ БВП и несъотсветен като численост и като заплати на реално произвеждащите БВП, (те, произвеждащите са около 600000 души по стари данни), масови фалити до лятото при дребния и средния бизнес.Аз не създавам апокалипсиса! Той се случва!!Вие разглеждате един-два пиксела от картината. Опитайте се да я видите цялата. В момента е реклама за лубрикант!

Цените на имотите падат по-бързо отколкото мога да реагирам!
"Скромността е за хора, които не разполагат с други качества." Darkside



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-20 23:14 от darkside.
bah
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
21-01-2011 - 07:24:01
avatar
Quote
bah
Анализ на "Eurobereg", показва, че между 1993 и 2010 г., средната цена за жилище в България се е увеличила с 174,8 пъти, или с други думи, на 17 382.6%.

Не знам методологията на техните изчисления.
При условие, че приравним във времето един долар = едно евро, то:
средна цена за апартамент гр.Варна 1993 год. - 10.000, а 2010 год - 70.000
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 01:54:12
В отговор на първата тема.
Да. Тази цена е възможна, особено ако става дума за прованса, НО предполагам че тук питането е за София, където всеки уважаващ себе си селянин иска да пребивава и да се сдобие с имот на подобна цена и то в хубавите райони.
За съжаление това няма как да стане, независимо от кризата, ниската покупателна способност и управлението на ГЕРБ, взети заедно.
Споделям това от личен опит, започнахме строителство в момент в който кризата започна да се чувства осезаемо, в момент в който през ден се чуваше за поредния фалирал предприемач, банките спряха ипотечните кредити и т.н.
Строихме без кредит, разчитахме само на постъпления от клиети, и построихме въпреки всичко 4500 м2 РЗП, НО в хубав квартал, с цени преди кризата 1300 е/м2.
Цените на които продавахме бяха 950 е/м2. на зелено, и сега 1100 е/м2. на АКТ 15, плюс това си подбираме клиентите от самото начало, защото и ние ще живеем в сградата и сме много алергични към селски прояви.
С други думи ако клиента не ни допадне айде у лево.
Сигурно се питате къде е това?
Ще ви кажа веднага след като вземем разрешението за ползване ! (поради некои съображения )
Строителството със всички разрешителни, такси и всякакви други плащания и още по-други плащания, реално ни излезе оклоло 180 е./м2, като искам да подчертая че това е с ежедневен непрекъснат инвеститорски контрол и яки нерви с дебилни бригади доставчици, надзори и институции.
И ако някой си мисли че ще получи цена от 360 е/м2 за хубав квартал, защото видите ли 100 % печалба била напълно достатъчна за инвеститора, то жестоко се е излъгал.
Не знам защо се забравя поговорката "За всеки влак си има пътници"?- и те винаги пълнят влака (поне при нас е така).
Имаме и платежоспособни йекащи и цекащи клиенти, но при нас са аут, те трябва да си знаят мястото, а мястото им е по близо до изходите на София, без друго са превърнали и тези квартали в кочини, и само генеират задръствания със старите си таралясници които търкалят.
Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против селяните стига те да се интегрират правилно в средата в която искат да пребивават, а правилата са елементарни:
- Не замърсявай (има достатъчно кофи за боклук)
- Съобразявай се с околните (не си сам на света)
- Не бъди нагъл, покажи знания и умения за да успееш (само курвалъка не е достатъчен)
- Контролирай емоцийте си, не бъди първичен.( е те тава е веке сложно)
И за да не се бунтуват селтиците ще кажа следното:
Няма нищо по ужасно от преуспял селянин, е аз съм точно такъв !
С едно уточнение, аз съм 4-то поколение Софийенец, така че дерзайте, имате шанс в лицето на вашите пра-внуци и вие да се изразявате по този начин!
А до тогава не чакайте евтин имот от мене !
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 02:23:18
avatar
Брей, колко неща се променят за една година само?
Преди година тарикат дребен опитващ се да прави скрита реклама, а днес вече си мутирал в строител подбиращ си клиентите?
:}

Quote
onlina
Здравейте, попадна ми тази оферта и ми се струва доста приемлива.
Офертата е на зелено, но пък локацията където ще е кооперацията е супер добра /поне според моите критерии/. Става дума за кв. Гео Милев, зад магазин "Фантастико".
Как мислите дали офертата е добра и какви рискове биха могли да се крият?
Мен напълно ме устройва да платя 50 % авансово, а после дори ще мога да дръпна и кредит и да го изплатя целия. Казаха ми че само първите 3 апартамента ще са на тези условия и за това трябва да побързам с решението си.
За фирмата нямам подозрения и съмнения защото ми е препоръчана от човек който е проверил нещата и на който имам доверие.
Ще помоля да споделите мнението си, за което предварително благодаря.


- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 03:45:45
avatar
Quote
onlina
В отговор на първата тема.
Да. Тази цена е възможна, особено ако става дума за прованса, НО предполагам че тук питането е за София, където всеки уважаващ себе си селянин иска да пребивава и да се сдобие с имот на подобна цена и то в хубавите райони.
За съжаление това няма как да стане, независимо от кризата, ниската покупателна способност и управлението на ГЕРБ, взети заедно.
Споделям това от личен опит, започнахме строителство в момент в който кризата започна да се чувства осезаемо, в момент в който през ден се чуваше за поредния фалирал предприемач, банките спряха ипотечните кредити и т.н.
Строихме без кредит, разчитахме само на постъпления от клиети, и построихме въпреки всичко 4500 м2 РЗП, НО в хубав квартал, с цени преди кризата 1300 е/м2.
Цените на които продавахме бяха 950 е/м2. на зелено, и сега 1100 е/м2. на АКТ 15, плюс това си подбираме клиентите от самото начало, защото и ние ще живеем в сградата и сме много алергични към селски прояви.
С други думи ако клиента не ни допадне айде у лево.
Сигурно се питате къде е това?
Ще ви кажа веднага след като вземем разрешението за ползване ! (поради некои съображения )
Строителството със всички разрешителни, такси и всякакви други плащания и още по-други плащания, реално ни излезе оклоло 180 е./м2, като искам да подчертая че това е с ежедневен непрекъснат инвеститорски контрол и яки нерви с дебилни бригади доставчици, надзори и институции.
И ако някой си мисли че ще получи цена от 360 е/м2 за хубав квартал, защото видите ли 100 % печалба била напълно достатъчна за инвеститора, то жестоко се е излъгал.
Не знам защо се забравя поговорката "За всеки влак си има пътници"?- и те винаги пълнят влака (поне при нас е така).
Имаме и платежоспособни йекащи и цекащи клиенти, но при нас са аут, те трябва да си знаят мястото, а мястото им е по близо до изходите на София, без друго са превърнали и тези квартали в кочини, и само генеират задръствания със старите си таралясници които търкалят.
Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против селяните стига те да се интегрират правилно в средата в която искат да пребивават, а правилата са елементарни:
- Не замърсявай (има достатъчно кофи за боклук)
- Съобразявай се с околните (не си сам на света)
- Не бъди нагъл, покажи знания и умения за да успееш (само курвалъка не е достатъчен)
- Контролирай емоцийте си, не бъди първичен.( е те тава е веке сложно)
И за да не се бунтуват селтиците ще кажа следното:
Няма нищо по ужасно от преуспял селянин, е аз съм точно такъв !
С едно уточнение, аз съм 4-то поколение Софийенец, така че дерзайте, имате шанс в лицето на вашите пра-внуци и вие да се изразявате по този начин!
А до тогава не чакайте евтин имот от мене !

Хъ-хъ-хъ-хъ-хъ някой май е забравил да си изпие хапчетата....
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 12:14:32
Onlina, 4-то поколение софиянецо, не ги давай без пари на селтиците тез луксозни (на подпаркетно и шп.) гарСИОнери! Под 1200е. си е жива загуба! С тоя пост изкърти плочките майна! При днешните възможности на генното инженерство ще взема да си променя селското ДНК за да мога да купя нещичко в елитния ти билдинг! Шегувам се, предпочитам на село! Защото при себестойност 180е. представям си какво е построено, с какви материали и най-вече с труда на "дебилни" бригади, събрани на улицата на които най-вероятно не е плащано и са си оставили ръцете.Но като себестойност не си номер едно, майна. Едни момчета (с дебели вратлета) построиха в Младост 4 и на бул. България на себестойност около 200 ЛЕВА! Е тва е майна! Немат настигане! Ама чух, че ходят с охрана напоследък "поради некои съображения". П.П.Помисли все пак (и не отлагай) върху заглавието на темата!

Цените на имотите падат по-бързо отколкото мога да реагирам!
"Скромността е за хора, които не разполагат с други качества." Darkside



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-22 12:16 от darkside.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 12:23:00
Quote
onlina
В отговор на първата тема.
Да. Тази цена е възможна, особено ако става дума за прованса, НО предполагам че тук питането е за София, където всеки уважаващ себе си селянин иска да пребивава и да се сдобие с имот на подобна цена и то в хубавите райони.
За съжаление това няма как да стане, независимо от кризата, ниската покупателна способност и управлението на ГЕРБ, взети заедно.
Споделям това от личен опит, започнахме строителство в момент в който кризата започна да се чувства осезаемо, в момент в който през ден се чуваше за поредния фалирал предприемач, банките спряха ипотечните кредити и т.н.
Строихме без кредит, разчитахме само на постъпления от клиети, и построихме въпреки всичко 4500 м2 РЗП, НО в хубав квартал, с цени преди кризата 1300 е/м2.
Цените на които продавахме бяха 950 е/м2. на зелено, и сега 1100 е/м2. на АКТ 15, плюс това си подбираме клиентите от самото начало, защото и ние ще живеем в сградата и сме много алергични към селски прояви.
С други думи ако клиента не ни допадне айде у лево.
Сигурно се питате къде е това?
Ще ви кажа веднага след като вземем разрешението за ползване ! (поради некои съображения )
Строителството със всички разрешителни, такси и всякакви други плащания и още по-други плащания, реално ни излезе оклоло 180 е./м2, като искам да подчертая че това е с ежедневен непрекъснат инвеститорски контрол и яки нерви с дебилни бригади доставчици, надзори и институции.
И ако някой си мисли че ще получи цена от 360 е/м2 за хубав квартал, защото видите ли 100 % печалба била напълно достатъчна за инвеститора, то жестоко се е излъгал.
Не знам защо се забравя поговорката "За всеки влак си има пътници"?- и те винаги пълнят влака (поне при нас е така).
Имаме и платежоспособни йекащи и цекащи клиенти, но при нас са аут, те трябва да си знаят мястото, а мястото им е по близо до изходите на София, без друго са превърнали и тези квартали в кочини, и само генеират задръствания със старите си таралясници които търкалят.
Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против селяните стига те да се интегрират правилно в средата в която искат да пребивават, а правилата са елементарни:
- Не замърсявай (има достатъчно кофи за боклук)
- Съобразявай се с околните (не си сам на света)
- Не бъди нагъл, покажи знания и умения за да успееш (само курвалъка не е достатъчен)
- Контролирай емоцийте си, не бъди първичен.( е те тава е веке сложно)
И за да не се бунтуват селтиците ще кажа следното:
Няма нищо по ужасно от преуспял селянин, е аз съм точно такъв !
С едно уточнение, аз съм 4-то поколение Софийенец, така че дерзайте, имате шанс в лицето на вашите пра-внуци и вие да се изразявате по този начин!
А до тогава не чакайте евтин имот от мене !
Засега си преуспял в изхвърлянето и простотията.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 12:30:36
Quote
onlina
Строихме без кредит, разчитахме само на постъпления от клиети, и построихме въпреки всичко 4500 м2 РЗП, НО в хубав квартал, с цени преди кризата 1300 е/м2.
Цените на които продавахме бяха 950 е/м2. на зелено, и сега 1100 е/м2. на АКТ 15, плюс това си подбираме клиентите от самото начало, защото и ние ще живеем в сградата и сме много алергични към селски прояви.
С други думи ако клиента не ни допадне айде у лево.
Сигурно се питате къде е това?
Ще ви кажа веднага след като вземем разрешението за ползване ! (поради некои съображения )
Строителството със всички разрешителни, такси и всякакви други плащания и още по-други плащания, реално ни излезе оклоло 180 е./м2, като искам да подчертая че това е с ежедневен непрекъснат инвеститорски контрол и яки нерви с дебилни бригади доставчици, надзори и институции.
И ако някой си мисли че ще получи цена от 360 е/м2 за хубав квартал, защото видите ли 100 % печалба била напълно достатъчна за инвеститора, то жестоко се е излъгал.
Ха ето го разковничето. Преди са се продавали на 1300 е/м2. , но в момента в Гео Милев е около 900 е/м2 (на предлагане) и се знае колко пак се купува. Стоителната събестойност 180 е/м2 но видиш ли ние трябва да имаме 500 % печалба и си продаваме на 1100 е/м2 (ама само да имаше кой да купува *angel*). Та какво следва от това, ако наистина 180 е/м2 е вярна събестойност, значи за 360 е/м2 (до 400 е/м2 за добри локации) не просто е осъществима ами задължителна цена!!!
А на onlina ще кажа, че като не иска селтаци да си е построил къща за да не дели скъпоценния си имот със селтаци.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход