Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно

Публикувано от Невидимко 
Re: обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно
30-06-2009 - 22:07:14
Quote

Моята работа е да помагам при покупко- продажбата на имоти
Всъщност ако трябва да бъдеш точна - беше. И ако трябва да бъдеш достатъчно искрена, причини за това можеш да намериш достатъчно и в себе си.
Re: обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно
30-06-2009 - 22:08:35
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------

>
> винаги съм бил възмутен от начина по който някои
> брокери (разбирай 99.99%) се мъчат да препечелят
> 2-3 хиляди като за целта опропастят един живот или
> брак. (да, имам познати които са пред развод
> заради непосилни дългове). сега и милата ми
> камелия си го признава в писмена форма - целта и е
> СДЕЛКАТА ДА СТАНЕ! затова и зимата агитираше човек
> да купува панел в младостите за 1000е/м2. на нея
> не и пука за клиента - нали той сам бил дошъл...
>
> по същата логика и наркодилърите не са виновни -
> техните клиенти сами идват и им се молят даже!
> камелия, не знам как е възможно да съществуват
> толкова прости и ограничени хора като теб...


Глупостта ходи по хората- не по гората. И ти си ярък пример на народната мъдрост. Каквото и да ти се обяснява, е губене на време. Нямаш средната интелигентност и грамотност, за да го схванеш.
Логиката е тера инкогнита за теб. Не се напъвай, че току- виж, си скъсал неврон.........а те са ти в силно ограничено количество. :]
Re: обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно
30-06-2009 - 22:15:46
Амин! Брокер, който не е квалифициран за такъв. Ти си достойна за монахиня, за социален работник или член на "Грийн пийс", но не и за брокер. Прости ми откровението, но е така. Ако страхът, че за 20 лева ще те претрепят те е стимулирал да работиш брокер, защо не стана монахиня? Парите, които брокерите печелят Камелия, са за сметка на някой. Не е възможно да защитиш интересите поравно. Продавача казва 100 000. Купувача казва 20 000. Значи ли, че ти ще защитиш справедлива цена на 60 000? Ако да, дай си телефона на лични.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-30 22:18 от Scyther.
Re: обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно
30-06-2009 - 22:21:00
avatar
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------

> Това, че опропастила един брак на камито едва ли
> би и трепнало окото. А също и децата които също ще
> плащат последиците едва ли правят впечатление на
> майка като камелия. Важното е сделките да стават и
> комисиона по възможност и от 2те страни по 2%.


Невидимия, поне света в който живееш е видим, или греша? Там, където си се посадил, как стои въпроса с посредничеството? Горят ли вече брокери на клади, щото са кандърдисали клиенти да теглят заеми и са заставили банките да им ги отпускат на принципа " па, па , па"? Или ги съдят като виновници за разтрогнати бракове? Твоят брак, кой опропасти? Намери ли си вече виновен? Ако не си, разрешавам ти да ползваш моята персона- току- виж, хванало дикиш и жена ти реши, че не ти си некадърен да управляваш живота си, а цялата вселена ти пречи- като на кривата ракета, ръйш!?
Става все по- весело в тоя форум.
Re: обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно
30-06-2009 - 22:28:48
права си камелия, глупосста не ходи по дърветата. ясно е че не можеш нещо смислено да кажеш в своя подкрепа затова директно започваш с квалификациите.

аз само коментирам твоите думи от тредната страница:

"Моята работа е ... търговията да върви"

"... ще си я върша така, че да се стигне до сделка"

не ми се рови в стари теми, но всеки помни как убеждаваше един проекто-купувач да взима на 1000е/м2 защото трябва да живее тук и сега

хайде, няма да коментирам. всеки може да си направи извода що за човек си, и що е то бг брокер като цяло. съжалявам ако не ти харесват думите ми - но аз коментирам ТВОИ изказвания. по принцип винаги си ми била крайно неприятна с твоята глупост, но сега като те гледам как лъжеш и се въртиш само и само да се защитиш ми става меко казано противно. moody smiley
Re: обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно
30-06-2009 - 22:33:46
Ками, работата ти е свързана с неистини. Ти всъщност работиш лъжец. Също като адвокатите. За да стане сделка, трябва да има някой който предлага и някой, който иска. Предлагащият иска определена сума. Искащият не иска да я даде. Твоята работа е в това да ги убедиш, че искащият и предлагащият искат много. Така, че да се стигне до сделка. Но... процентът ти зависи от стойността на сделката. Така че не е в твой интерес сделката да стане на пропорционално ниво според искащият и предлагащият, Теб те интересува сделката да се извърши на нивото на предлагащият. Ето защо не е възможно да защитаваш интересите поравно. В противен случай си благодетел на бедните, а не брокер.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-30 22:44 от Scyther.
Re: обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно
30-06-2009 - 22:33:48
Ками, добрите намерения и самоубежденията в правота са едно а реалността съвсем друго. Няма сила, която да пречупи природата. Няма как да си посредата на два кореннопротивоположни виждания и желания за параметрите на дадена сделка и да защитиш интереса им разполагайки с доверена информация, която би повлиала на крайния резултат. Ако прием, че единственото общо между купувач/ продавач и посредник е да стане сделка да, но тази постановка е доста плитка и вече някакси невърви. Мога пак да ти разаиграя едно примерче но последните пъти ме демотивира с липсата на адекватно решение на казуса, спомням си примери от твоя страна с които използваше салами и магазини в алогични на контекста на темата примери. Но мина време може и да си приела реалностите и посоката начертана от пазара.
Re: обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно
30-06-2009 - 22:35:00
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Амин! Брокер, който не е квалифициран за такъв. Ти
> си достойна за монахиня, за социален работник или
> член на "Грийн пийс", но не и за брокер. Прости ми
> откровението, но е така. Ако страхът, че за 20
> лева ще те претрепят те е стимулирал да работиш
> брокер, защо не стана монахиня? Парите, които
> брокерите печелят Камелия, са за сметка на някой.
> Не е възможно да защитиш интересите поравно.
> Продавача казва 100 000. Купувача казва 20 000.
> Значи ли, че ти ще защитиш справедлива цена на 60
> 000?
Ако да, дай си телефона на лични.

Личи си, че не си работил като посредник. Напоследък тук пробива и друга професия- медиатор. Това е човек, който успява да постигне извънсъдебно споразумение между двама души, които имат коренно противоположни мнения и интереси. И се получава. И двама плащат с удоволствие и благодарност, че са избегнали години влачене по съдилищата. Как става тази работа, според теб? И нали не мислиш, че медиаторите са монаси и монахини?
Пак ще напиша любимата ми сентенция за средното аритметично: "Аз ям свинско- ти, зеле. Според статистиката, ние двамата ядем свинско със зеле. Съгласен си ли, че е така?"
Докато ти и хората, мислещи като теб, не разберете че няма нищо по- хубаво и спокойно , а и професионално от това, да печелиш от свършена добре работа, а не за сметка на някого, няма да ги стигнем тия, дето все ги даваме за пример. smiling smiley
Re: обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно
30-06-2009 - 22:47:00
avatar
Най-хубавото нещо на кризата е, че ще измете от пазара голяма част от боклуците в брокерската гилдия (както сами се сещате кой). Вчерашни сервитьорки, строителни работници, таксиджии и прочие с евтини лафове от рода на "ще купуваш ли, че двама други чакат за същия апартамент", "другия месец ще се качи с 10%, догодина с 30%", "хората искат да живеят тук и сега" и прочие успяха да направят не малко пари за сметка на набутването на обикновените хора. Дано брокерите, които останат са по-големи професионалисти и си вземат поука...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-30 22:51 от zlostyr.
Re: обявите за продажбите при частните съдебни изпълнители са се увеличили двойно
30-06-2009 - 22:49:16
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, добрите намерения и самоубежденията в
> правота са едно а реалността съвсем друго. Няма
> сила, която да пречупи природата. Няма как да си
> посредата на два кореннопротивоположни виждания и
> желания за параметрите на дадена сделка и да
> защитиш интереса им разполагайки с доверена
> информация, която би повлиала на крайния резултат.
> Ако прием, че единственото общо между купувач/
> продавач и посредник е да стане сделка да, но тази
> постановка е доста плитка и вече някакси невърви.
> Мога пак да ти разаиграя едно примерче но
> последните пъти ме демотивира с липсата на
> адекватно решение на казуса, спомням си примери от
> твоя страна с които използваше салами и магазини в
> алогични на контекста на темата примери. Но мина
> време може и да си приела реалностите и посоката
> начертана от пазара.
>
> targ.bg


Нека уточним нещо много съществено. Ако има коренно противоположни интереси, мога да съм в ролята на медиатор, но не и на посредник на НИ. По простата причина, че ако някой търси имот за 20 000, няма начин да го срещна със собственик на НИ за 100 000. И друг път съм се опитвала да обясня, че най- важното, което свързва двете страни е желанието за размяна- имот срещу пари. Т.е., интересите им са едни и същи- да задоволят нуждите си, разменяйки това, което имат. Договарянето на условията е последващо действие, което минава гладко при индивиди, уважаващи достатъчно и себе си, и този срещу тях.
Не знам, докога ще твърдиш, че не приемам посоката, начертана от пазара.
Трябва ли с големи букви да напиша, че не приемам безумните мечти на някои тук за подаряване на НИ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход