Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011

Публикувано от VladimirYosifov 
Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011
17-10-2011 - 20:01:41
Колеги, не може да има развит пазар за покупко-продажби на имоти, ако не развием пазар наеми.

В годините на Преход агенциите в България се насочиха към бързо реализиране на печалби от продажби и покупки и изпуснаха момента за развитие на наемен пазар.

Пазарът на наеми в България се развива покрай агенциите за имоти, а не с наша помощ.

Необходим е Закон за наемните отношения, както е в нормалните държави.
Законът ще регулира отношенията наемател - наемодател и задълженията на Държавата, Общината, банките, застрахователите и щу стимулира управлението на имоти.
Липсата на Закон за наемнит еотношения принуждава българите да взимат безумни кредити и да стават роби в Родината си.

Хората, които говорят за ЗЗД не познават европейското право и практиката в развитите държави.
ЗЗД е недостатъчен и това е видно от проблемите, с които се сбълъсква всеки наемодател в България.
Не е нормално наемодател да може да изгони наематл само с мутри.
Не е нормално наемодател да прави ремонт след всеки наемател - на всеки 10-12 месеца.
Това е резултат от ЗЗД !
От няколко години работя с колеги от Франция. Показват ми ред и правила, които са създадени с времето, но и с помощта на Закон за отношенията между наемодател и наемател.
Законът във Франция е социален. Никой не може да изгони наемател през зимата или ако е навършил 68 години.
Никой наемател не може да си позволи да "прецака" наемодател, защото ще бъде осъден !!!
ОСЪДЕН !!!
В социалната държава Франция наемателите знаят правата си, но знаят и, че наемодателите са данъкоплатци и дори тъмно червен съдия не би посмял да откаже защита на собственик на имот срещу некоректен наемател .

Наемателите активират икономиката, а не купувачите на имоти !
Не каруцата се движи зад коня, а коня дърпа каруцата.

Кметството трябва да отговаря за управлението на Етажната собственост !
Държавата създаде проблема "социална държава" .
Държаната трябва да го реши !
Собственик, който няма пари да участва в подръжката на Етажна собственост, се обръща към Кметството и ако имотът заслужава му се дава безлихвен заем, който ще бъде върнат от продажба на имота от наследниците. Така соцално слаби хора няма да пречат на съседите си и сградите в добри квартали ще станат европейски.

Ако не се вземат спешни мерки ще трябва да отложим ръст на пазара на имоти след смъртта на 15-20 % от собствениците на добри имоти в големите градове на България.

Ние, работещите в бранша имаме възможност да печелим пари като помагаме на България да се развива като " бяла" държава.

Вижте френският закон от 6 юли 1989 -та година !
[www.causes.com]

Владимир Йосифов,
Бряг агенция недвижими имоти


[vladimirproperty.com] ,
1.9
Re: Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011
17-10-2011 - 20:19:36
ОК, но това: "Наемателите активират икономиката, а не купувачите на имоти "
не го разбрах.
Re: Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011
17-10-2011 - 20:20:57
Йосифов, Владимире,
От къде ти щукват тези глупости? Аз се занимавах с наемане, ремонт и преотдаване на имоти в продължение на 12 год. в България и няколко в Бразилия. Няма човек, който да ме е завлекъл и да не съм го осъдил. Изоставих бизнеса през 2003 г., но още събирам пари. Законите за наемните отношения са практически еднакви в България и Бразилия, което ме навежда на мисълта, че са такива и в Европа. Сега не ми се търси Германския граждански законник да проверя.
В много страни, където основно се живее под наем, наистина е много трудно да изгониш наемател или да промениш договора, но затова там има друти гаранции. Напр. покачване на наемната цена с процента на инфлацията и/или амортизацията на сградата без промяна на договора, изискването на гаранти за плащанията и т.н.
ЗЗД си е достатъчно добър и няма нито какво да се прибави, нито какво да се махне от него. Напоследък и сроковете чуствително се съкратиха. Единствения проблем е събирането на парите, където държавата трябва да промени законите, за да не се скатават длъжниците. Това именно имат предвид чуждите представители, когато говорят за проблеми в съдебната система.
Re: Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011
18-10-2011 - 10:09:51
др. Иванов, благодаря за добрите думи.

"В много страни, където основно се живее под наем, наистина е много трудно да изгониш наемател или да промениш договора, но затова там има друти гаранции. Напр. покачване на наемната цена с процента на инфлацията и/или амортизацията на сградата без промяна на договора, изискването на гаранти за плащанията и т.н. "

Вашите думи потвърдиха моите.
Това ме радва.
ЗЗД е некачествен и непълен !!!
ЗЗД не защитава страните защото всеки съдия може да избяга "по терлъци" и няма правосъдие !!!

ЗЗД е социален, а това е гаранция за неработещ закон по тези земи.

Бъдете здрав !

С другарски поздрав :
Re: Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011
18-10-2011 - 15:01:25
ЗЗД е облигационен, а не социален закон. Нищо не пречи, всеки да включи в договора, такива каузи, каквито намери за добре, защото в ЗЗД е записано, че договорът има сила на закон за страните. Не може да се иска, всичко да е определено от законодателя, защото тогава ще се писне, че няма свобода.
Проблемите в наемните отношения, а аз мога да ги определя след десетки съдебни дела и нито едно загубено, за няколко:
1. Пълното неразбиране от страните за какво е договора. Тук слагам и агенциите, въпреки огромните им претенции. Договорите за наем се правят лошо, не защитават правата на страните, а 90% от тях е ненужпо преписване и прехвърляне на закона в самия договор, все едно съдът не знае закона.
2. Несигурност на правоотношинието, породени от незачитане на закона(иначе подробно преписан в договора) от страна на наемодателя относно всичко, което не му изнася - спокойно ползване, срок, актуализации и т.н, както и от страна на наемателят - неточно плащане и служене с веща.
3. Необезпеченост на вземанията за наемодателя и сигурност на ползването за наемателя.
4. Проточване на делата следствие на лошите договори и неспециализирани адвокати.
5. Следствие на горните причини - загуба на делото при иначе печеливш казус.
6. Проблеми със събирането на присъдените пари.
7. Специфични проблеми възникващи понякога, ненавременно производство за обезпечаване на доказателства, неподготвеност на адвокатите за обезпечение и доказване на обстоятества и т.н.

Това са основните проблеми при наемните отношения, а не липсата на закон.
Re: Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011
18-10-2011 - 17:21:09
др. Иванов, с цялото си уважение към Вас ще си позвола тихо да попитам :

Вие виждали ли сте на живо български съдия ?
Аз съм работил три години в голяма адвокатска кантора / Търговско право / .
Нагледах се на супер, ама супер некомпетентни и прости, с извинение, съдии.

При командировките из страната съм се щипал за да разбера, че съм буден !!!!!!!!!!!!!!!!

Вие, чели ли сте мотиви на съдии ?
Вие или други в коментара, чели ли сте статии с практиката на Български съд свързани с дела заведени срещу наемодател или наемател ???

Не сте и няма да прочетете.
ЗАЩОТО Българските Съдии не се интересуват от клаузи, добавени от адвокати в договор за наем по ЗЗД.

Наемателят винаги е прав, защото съдиите в България по презумция са социално ориентирани .
ДУМА, казана от съдия в защита на наемодател ще се чуе след 20-30 години, в най-добрият случай.

С пожелания да не виждате на жизнь български Съдия :



[vladimirproperty.com] ,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-18 17:22 от VladimirYosifov.
Re: Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011
18-10-2011 - 18:17:41
Седя често срещу български съдии в съдебни зали и постоянно чета мотиви. Нещо повече, чета много внимателно, защото гледам само дела по които са страна мои фирми, а не клиенти. Не съм практикуващ адвокат защото ръководя няколко фирми и законът не ми позволява, но фирмите имат достатъчно дела, за да прекарвам много време в съда. като изключа една съдийка от СГС, Първанова, която действително пише много странни неща, съдиите общо взето си вършат работата. Попадал съм на такива, които не водят повече от чуствата си, вместо от вътрешно убеждение, формирано върху доказателства, но затова има следваща инстанция.

В горния пост съм описал причините за оплакванията:

1. Пълното неразбиране от страните за какво е договора. Тук слагам и агенциите, въпреки огромните им претенции. Договорите за наем се правят лошо, не защитават правата на страните, а 90% от тях е ненужпо преписване и прехвърляне на закона в самия договор, все едно съдът не знае закона.
2. Несигурност на правоотношинието, породени от незачитане на закона(иначе подробно преписан в договора) от страна на наемодателя относно всичко, което не му изнася - спокойно ползване, срок, актуализации и т.н, както и от страна на наемателят - неточно плащане и служене с веща.
.......
4. Проточване на делата следствие на лошите договори и неспециализирани адвокати.
5. Следствие на горните причини - загуба на делото при иначе печеливш казус.
...................
7. Специфични проблеми възникващи понякога, ненавременно производство за обезпечаване на доказателства, неподготвеност на адвокатите за обезпечение и доказване на обстоятества и т.н.

Както виждаш посочил съм набутването в наемния договор на най-невероятни адвокатски и/или АНИ идеи, които съответно съдилищата игнорират. Това не е заради съдиите, а заради слабите адвокати, по-точно арогантни, които често не си дават труд да се запознаят с тънкостите на материята, а те не са много, нямат опит от воденето на делата в зала, това се отнася особено за такива адвокатски кантори, в каквата си работил. Напр. дадох едно от делата с голям интерес на много известна кантора и те го осраха, заради груби грешки в залата. При печеливш казус и спечелено дело за част от периода загубиха делото.
Съдът решава върху доказателствата, които е приел за такива, а не които сте представили пред него. Адвокатът не говори мъдрости, не държи блестящи речи, не расъждава по делото. Единствената негова работа е да представи колкото се може повече относими към случая доказателства и да мотивира съда да отхвърли колкото се може повече от представените от другата страна доказателства. Това малко хора го правят. Отиди на заседание в съд и ще видиш, че никой не оспорва документи и доказателства, а аз ще пусна тука протоколи от мои дела, при които оспорвам без изключение всички представени от другата страна доказателства, понякога по 10-12 документа. Нищо чужда не се приема, ако не ми изнася договора и него отричам!
Затова не обвинявайте съда и закона, а собствените пропуски и немарливост.
Дай ми дела, които сте загубили на първа инстанция и ще спечеля всички на втора, естествено ако казуса е печеливш и ако адвокатът който е бил на първа инстанция не е оцапал съвсем делото.
Re: Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011
18-10-2011 - 18:51:27
Не са некомпетентни друго е.
Re: Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011
18-10-2011 - 19:32:55
Адмирации др.Иванов !
По тази тема съм съгласен с всичко написано от теб !
Което си го знаеш - знаеш си го и спор няма .
*beer*
Re: Коментар 21 | В квартала на оцеляването | capital.bg, 14 окт 2011
19-10-2011 - 09:47:05
Защо си мислиш, че доктор иваноф работи със същите съдии, като тебе....? , а не със съдии при които основните аргументи са бухалки, куфарчета с хартийки /зелени предимно/ и две /хубави/ лошо гледащи очи....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход