Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 01:52:03
пунди Написал:
-------------------------------------------------------

> ако някой е трябвало да купува - трябвало е да
> купува до 2003 год (преди спиралата)

> ако през 2003 квадрата е бил 400 $/кв , респ 400
> Евра и БГ.еца НЕ е купил - то в какво трябва да е
> инвестирал , че сега да може спокойно да извади
> сумата , умножена поне по 3.5 ????????

Пунди, един път да имаш известно право за нещо. Не 2003, ами 2001-2002 взех 2 апартамента в БГ на супер места в брой. 280-290 долара на м2. Сумата Х 5 пъти при продажба и междувременно единият изцяло изплатен от наеми. Хайде да сложим инфлацията и става 350-400 Е на м2 цената през 2009. Всичко останало е балон. Ха кажи ми как да купя в БГ на 1200 м2 същите апартаменти при много по-песимистични прогнози сега??? Трябва да съм сериозно мръднал... Като купуваш имот не плащаш само за тухли, бетон, парцел... Плащаш и за социална среда и култура, за стабилност на региона, за липса на напрежение... Ако си мислиш, че тези неща в БГ ще се подобряват... 300-350 макс - останалото е трошене на свестни коли по дупките и яхти, на които горивото се носи в туби - 250-300 литра за малка, егати хамалогията... И за да живееш в този парадокс да даваш 1200 на м2...ба си мазохизма...
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 02:02:48
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> ДО БЕРЛИНЧАЧИНА,
> КУПИ СИ ИМОТЧЕТО В БЕРЛИН, ХОДИ МИЙ 100 Г. ЧИНИИ И
> ТИ СЕМЕЙСТВОТО ТИ И ВЕЧЕР, ГРОХНАЛ ОТ УМОРА СЕ
> ПОЧЕСВАЙ САМОДОВОЛНО ЧЕ СИ ПРЕЕ...Л БГ ПРОДАВАЧА И
> НЕ СИ МУ КУПИЛ СКЪПИЯ ИМОТ.
> ДАЛИ ПЪК СЛЕД ТРИТЕ СМЕНИ, КОИТО ЩЕ ИЗКАРАШ ЩЕ
> ИМАШ ВРЕМЕ ДА ПИЕШ ДОРИ ЕДНА БИРА С ПРИЯТЕЛ ИЛИ ДА
> СЕ РАЗХОДИШ ИЗ ГРАДА, КОЙТО СИ ИЗБРАЛ ПРЕД СОФИЯ
> ИЛИ ВАРНА, ЗА ДА ВИДИШ КОЛКО Е ПО-ХУБАВ? А И ДА Е
> ПО-ХУБАВ, НА ТЕБ ДАЛИ ИЗОБЩО ТИ ПУКА?

Пич, знаеш ли колко приятели и приятелки имам в Берлин и колко от тях мият чинии? Нито един. А да сравняваш имот в Берлин (космополитен град и световен културен център) със София е все едно да сравняваш имот във Варна с такъв в Каспичан. Какви 3 смени, какви 5 лева? Хората даже и за удоволствие не си губят времето по кръчмите, един приятел изкара лиценз за пилот на едномоторен самолет и през свободното си време си лети (не е чак толкова скъпо).
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 02:10:40
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------

>
> ДА, НАКАРА МЕ ДА СЕ ЗАМИСЛЯ ЗАЩО БЯГАТ ДЕЦАТА!
>
> БЯГЯТ ОТ ОТГОВОРНОСТ, ЗАЩОТО ТАКА СИ ГИ ВЪЗПИТАЛ!
>
> ЗАЩО МИСЛИШ, ЧЕ ДРУГИ НЕ БЯГАТ? НЕ МОЖЕШ ДА СЕ
> СЕТИШ........, НАЛИ?

От каква отговорност бягат децата бе оптиОтворко???

Да не са ги сътворили те тези лайна???

Много добре си ги е възпитал човека, другите не бягат от страх, че може и да не се справят без да са под крилото на мама и тате. Най-удобничко и лесничко е да не си мръднеш трите букви. Да бягат, да станат хора, един ден ако се приберат, ще са "добър материал" за България, докато твоите ще са отраснали в саксия и ще си мислят, че Станишев и Доган са им моралните модели.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 02:21:27
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> На редовите граждани, средната класа или както там
> ги наречеш, по-младите живеят под наем, семейните
> и по-заможни си купуват къща и кола на кредит.
> Нямат кеш. Мама и тате и да са събрали кеш, не го
> връчват тържествено на младото семейство, нито им
> правят жилищно-спестовни влогове, а се разхождат,
> облечени с бели дрехи и сламени шапки да си гледат
> кефа по екскурзии, круизи......ако щеш и на
> Слънчев бряг през май.


Именно, то точно обратното е огромната простотия на българина. Да връчиш кеш на младото семейство??? Ами да се оправят като са решили, че са годни да сключват брак и да отглеждат деца. Какви влогове, та хората са си посвършили задълженията по отглеждане на деца и обикалят света, вместо да се гърбят да носят буркани с туршии, а и на децата им е много по-кеф да ги виждат в такава светлина. Ба си изкривеното БГ мислене...

А, за Сл. Бряг - социално слабите, средна класа западняци в БГ на море не ходи.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 02:30:11
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Явно не съм схватливо момче, че не разбрах какво
> искаш да ми кажеш, дали да се похвалиш че си
> пропътувал 95 000 км. по света....дали че там си
> карал с 200......


Умно момче си разбрах!
Сега обяснявам за по-глупавите!
1 Акт - на 5000км в България
срещу
0 Акта - на 95000км. в чужбина
При един и същ шофьор - семеен мъж на средна възраст и глава на семайство, шофиращ с повишено внимание в България.



3.14 Написал:
-------------------------------------------------------
> само да попитам:
> едната Камелия няма нищо общо другата нали?


Какно значение има, като [bgcolor=blue]оптимистко[/bgcolor] и без това не може да направи разликата.
Приготвил се е да си бере лозето, на още не го е засял.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 03:37:15
avatar
Много хора имат свойството, като не могат нещо или не им стиска, го заклеймяват, че е тъпо, безсмислено или ненужно.

Твърдоглавите "патриоти" да си дадат сметка за горното, че евентуално може да са се вкарали в самозаблуда.

Едно време всички, които не можеха да си купят миялна машина, казваха, че те не мият хубаво чиниите.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 08:21:34
Най-добрият град за живеене в света според последни данни е Виена.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 08:25:40
хеееей, хора, опомнете се!

Не се нервете толкоз само заради това, че някой не мисли като вас.

Това вече наистина намирисва на червена идеология.

А и приказката с гроздето ........това, че някои не са успели да се реализират в БГ значи ли че тук гроздето е кисело за всички?

Това е то капитализъм - едни са работодатели, други са работници, едни взимат 200, други 2000.

Преди да заклеймявате някого със заучени фрази се замислете вие от кои сте!

Не сравнявам Берлин със София, изобщо НЕ МИ Е БИЛО МИНАЛО ПРЕЗ УМА, но преди да слагаш поредните етикети за световен културен център се разходи из страната, която толкова много мразиш.

Това, че улиците на София са мръсни няма нищо общо с историческото наследство на България.

Използвайте свободното си време вместо да дамгосвате хората, да плюето по всичко и по всички, които ви заобикалят за нещо по-градивно - пътувайте, четете (те това му е големият проблем на българина - научили са го да пише, но не са го научили да чете)

Не съм патриот, не съм и чул в днешно време за такива, така че не хвърляй този израз наляво и надясно, защото започва да губи смисъла си.




Най-старото златно съкровище в Европа
Стефан Тенев, Енох филм

През 1972 г. край Варна, по време на прокопаване на ров за телефонен кабел под лопатата на багера започват да излизат предмети от злато. След проучване се оказва, че на това място с площ от около 7500 кв.м. са разкрити 294 гроба, за които е характерно голямо разнообразие на погребални ритуали. Открити са и голям брой керамични съдове, каменни и кремъчни сечива, предмети направени от мед и кост, множество украшения от злато и мидени черупки. Последващите разкопки установяват, че на това място е разположен древен некропол от халколитната епоха.

Сред най-богатите находки е гроб № 43, в който е открит скелет на 40 - 50 годишен мъж, който е бил висок приблизително 170-172 см. В него са намерени 990 златни предмети с общо тегло около 1,5 кг. Дрехите на погребания са били изключително богато украсени, а и предметите открити там дават основание да се предположи, че той е заемал високо място в обществото - цар или жрец. В дясното си ръка, свита в лакътя той е държал жезъл, символ на властта. На шията е носил три наниза от 890 златни мъниста, тежащи 499 грама. Златни пластинки са украсявали дрехите, коленете и гърдите и (вероятно) диадемата около главата. От лявата страна на тялото е лежал лък, от който днес са останали само златните обковки. Освен тези царски знаци в същия гроб са открити и множество медни и каменни предмети - медна брадва, длето, шило, игла, кремъчни ножове и глинен съд. Изследванията проведени във Варненски археологически музей не откриват по скелета следи от насилствена смърт.

Характерна особеност на украшенията намерени в гроба е факта, че златото не идва само от едно място. Има украшения, които са от много чист метал - 23 каратова злато, но има една гривна която е от "електрон" - сплав от злато и сребро. Такава сплав се намира и в природата. Подобно находище на електрон е открито в Мала Азия.

От находките във Варненския некропол се предполага, че населението, живяло по тези места е било предимно от скотовъдци. За това свидетелстват многото изображения от злато, които пресъздават бикове - животни почитани от древността както символ на плодородието. Забележителна е връзката между това животно и фалическите символи открити в гроб 43. Мястото на фалоса е маркирано със златно украшение под формата на наптъстник. Учените са сигурни, че обществото, което е населявало тези земи е имало изразена социална диференциация. Сред гробовете има такива, които са без скъпа украса.

Но за учените е интересен факта, че има гробове, които са празни. В тях не са открити скелети, но са пълни с украшения от злато, бронз и керамика. Предполага се, че това са гробове на войни, които са загинали далеч от дома и не са имали възможност да бъдат погребани в некропола. Скелетите са заменени от глинени маски, върху които са поставени златните предмети. По този начин се достига до хипотезата, че в това общество са доминирали кастите, подобно на много съвременни общества, които се срещат в Индия и на други места по света. Кастата на войните е съставлявала най-богатата част от обществото и за това празните гробове са пълни със златни украшения.

Друг много важен предмет, който е открит в некропола край Варна е керамичен съд изрисуван със злато. Дори при днешните високи технологии тази техника е доста трудна, защото има възможност златото да се разтопи в пещта, където се изпича глинения съд. Предполага се че глинения съд се е поставял в пещта и се изпичал до определена фаза. След това, все още мек се изваждал и върху него се е втривал златния прах. Съдът се е слагал отново в пещта и се е изпичал до край. ПО този начин златото остава да блести върху глината и не се разтича. Интересен е и символа, открит върху глинения съд. Свастика - най-древният символ за изразяване на слънцето. Обществото, което е населявало земите около Варна е изповядвало култа към слънцето. За това говори и масовото използване на злато в украшенията. В епоха, когато бронзът навлиза в бита на хората, благородният метал е бил добре познат. Но за разлика от бронза, златото блести и отразява слънчевата светлина. По тази причина то е се превръща не само в предпочитан метал за изработване на ценни украшения, но има и сакрална стойност, която се използва при провеждането на религиозни ритуали.

Друг много интересен предмет, открит при разкопките е златен бумеранг. Предполага се, че единствено в Австралия местните аборигени са използвали това оръжие, което е непознато за Европа.

Един от основните въпроси, които занимава учените, ангажирани с изследването на Варненски халколитен некропол е времето през което са живеели хората на това място. Те са единодушни, че цивилизацията е по-древна от тракийската, която за дълъг период от време доминира по тези земи. Научният анализ с въглерод показва, че цивилизацията е на близо 6 000 години преди новата ера. Това време съвпада с възникването на шумерската и асирийската цивилизации. Има основание учените да считат находките от Варненския некропол като най-старото златно съкровище в Европа.

Изводите на учените, които изследват праисторията са категорични, че край днешна Варна е имало развита търговска цивилизация, която е имала икономически връзки с далечни земи.

Ако сме предизвикали у вас интерес към най-старата цивилизация в Европа, пишета на нашия e-mail адрес. Ние ще организираме Вашето пътуване до това място за да видите всичко със собствените си очи.









Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-15 08:28 от optimistko.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 09:15:42
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама аз си мисля, че те са обречени на мизерия и в
> града.
>
> Даже по-голяма. Освен физическа, тя е и душевна.
>
>
>


Още малко и ще запееш моята песен...

Глоби, глоби... А защо няма глоби? Защото контролните органи са безконтролни.
Защо са безконтролни? Защото няма граждански сдружения, които да ги контролират. Защо няма граждански сдружения? Защото няма гражданско общество. Защо няма гражданско общество?

Защото, приятелю, няма граждани. Не говоря за хора, живеещи в града. Париж, революция, барикади... От там се започва.

Ние сме в грешна посока. Не изоставаме - просто сме в грешна посока тръгнали...
Българя е красива, та чак не се трае. На Дженевра има едно местенце, където джиесемите нямат мрежа и цивилизацията е съвсем леко забележима. Мляко от крави, боровинки от поляната, риба от преливника... 1500 метра високо, въздух - да дишаш, да дишаш... Сутрин - омара като памук; вечер - звезди - приказка...
Всеки знае поне по едно такова местенце в България. Но това е идиотия. Да харесваме държавата си заради местата, на които можем да се скрием от хората в нея... Това е тъжно, фатлно.

Тук пасмината е на власт, а след няколко години турският ще е официален втори език. След 25 години 5 милионото население на България ще приеме, че българският език може да се изучава като свободно избираема дисциплина в няколкото населени места, където все още го говорят. Тогава, ако сме още живи и здрави, нека си припомним днешнте събития... от местата, където ще сме ... избягали.

Тази държава е история, сгрешена в по-голямата си част, промити мозъци - купища, предателства, доноси и хора като Камито, които не могат да преглътнат моята откровеност. Обечам България, но тя ме мрази... Искам да живея тук, да пърдя из Родопите, да си гледам децата и да се напивам с приятели, но България не ме иска такъв ... откровен. Та ме иска доносник, предател, мързеливец на копанка, многознайко - некадърник, зомби... Тя ме иска като електорална единица с предвидимо поведение.


Предстоящата социокултурна емигрантска вълна ще е съставена от хора и семейства (най-вече), които са чужди в собствената си държава - изгонени от НВ Простака.

Камелия, толкова ми е неприятно да чета тротоарните ти напъни да напишеш нещо умно, че ги пропускам директно. Всичките елементарни коментари и още по-елементарни намеци си ги запази за мемоарите - след време ти може би ще бъдеш във висините на българската интелигенция, тъй като хората с айкю над 75 вероятно ще са се ... преместили някъде на север. И ще останете само вие - обидените.
Простете ни свободата...

Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 09:15:55
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> optimistko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Явно не съм схватливо момче, че не разбрах
> какво
> > искаш да ми кажеш, дали да се похвалиш че си
> > пропътувал 95 000 км. по света....дали че там
> си
> > карал с 200......
>
>
> Умно момче си разбрах!
> Сега обяснявам за по-глупавите!
> 1 Акт - на 5000км в България
> срещу
> 0 Акта - на 95000км. в чужбина
> При един и същ шофьор - семеен мъж на средна
> възраст и глава на семайство, шофиращ с повишено
> внимание в България.
>
>
>
> 3.14 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > само да попитам:
> > едната Камелия няма нищо общо другата нали?
>
>
> Какно значение има, като оптимистко и без това не
> може да направи разликата.
> Приготвил се е да си бере лозето, на още не го е
> засял.


Явно или аз съм "умно" момче, или ти не си се научил да се изразяваш на български.

Туй ще да е от многото време, прекарано зад граница.

От това което пишеш излиза, че или само тук си нарушил закона, или че само тук някой те е глобил като си го нарушил........

За нас, по-посредствените обясни по-обстойно какво искаш да кажеш.

Аз преди месец отскочих до Гърция (с автомобил) и да ти кажа, по магистрала за Солун (която доскоро беше в ремонт) си седяха временните табели за ограничение 40 км. и българите ги спазваха, а отсам границата -не.

Защото ако не спазваш правилата там за един уикенд в Гърция ще платиш повече за глоби, отколкото за хотел.

А там катаджиите са поне по трима-четирима, един спира, друг пише, третият всъщност не знам какво прави, но спрените коли са от 5 нагоре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход