Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите

Публикувано от OwnerBG 
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 09:28:23
Поредната жертва на българските митове и легенди.......
Вместо да ни е срам пред хората, оставили следи след себе си - безпримерно изпъчване на гърди. Все едно брокерите и журналистите от 25гафа собственоръчно са изчукали надписите по Омуртаговата колона.

Вярно е - има много исторически забележителност и .... предимно кръчми около тях. Чужденците снимат, нашенците набиват кИбатчИтъ и кИфтета в кръчмите - зер таз култура отдавна сме я попили и ни е безинтересна.


Като гледам какви ги е наприказвал оптимистко за Германия - най-много да е минал като турист от там. Вземи разпитай някой от познатите какъв е жизнения цикъл там, кога се купува имот и защо не им пречи да живеят под наем.

Хубаво е човек да се гордее, че е българин. Още по-хубаво е ако има и покритие - или да е направил нещо изключително или поне да е допринесъл в изграждането на една модерна и нормална държава. Иначе африканските бушмени трябва да са най-горделивите хора - все пак са най-близо до географското положение и начин на живот на прародителите на всички нас.

Нямат пари ще да е причината - добре, че ходим да им изкупуваме старите автомобили, че иначе и от глад може да умрат.... *pardon*
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 09:33:24
Broki Написал:
-------------------------------------------------------
> Най-добрият град за живеене в света според
> последни данни е Виена.


Даже на 20 км. в страни от Виена ,независимо посоката е още по-хубаво за живеене. *yes* *yes* *yes*
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 09:36:27
Виж какво, коганев, приятелю!

Прав си за почти всичко, твое право е да се се местиш, мое право е да избера да не се местя.

Аз не харесвам мизерията, не харесвам простотията и простаците, не харесвам чалга, не обичам дупките, мразя калния сезон, дори повече от прашния сезон, не харесвам мутрите, корупцията,мразя политиците..................

За това, което обичам писах вече.

Там, накъдето се "местят" хората също има мизерия, не само в гетото, а явно и в душите на хората - изтрещял от свобода народ, който влиза с пушки в училище и раздава собствено правосъдие, има и простаци, но ти не знаеш, че са такива, защото са скрити зад лачени маски.


Не всичко тук е черно и не всичко там е бяло.

Не обичам крайностите и срещу тях изписах този куп глупости, не обичам всичко и всички да се заклеймяват и всичко и всички да се величаят.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 10:04:01
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> goro Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > optimistko Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Явно не съм схватливо момче, че не
> разбрах
> > какво
> > > искаш да ми кажеш, дали да се похвалиш
> че си
> > > пропътувал 95 000 км. по света....дали
> че там
> > си
> > > карал с 200......
> >
> >
> > Умно момче си разбрах!
> > Сега обяснявам за по-глупавите!
> > 1 Акт - на 5000км в България
> > срещу
> > 0 Акта - на 95000км. в чужбина
> > При един и същ шофьор - семеен мъж на средна
> > възраст и глава на семайство, шофиращ с
> повишено
> > внимание в България.

> >
> >
> >
> > 3.14 Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > само да попитам:
> > > едната Камелия няма нищо общо другата
> нали?
> >
> >
> > Какно значение има, като оптимистко и без
> това не
> > може да направи разликата.
> > Приготвил се е да си бере лозето, на още не
> го е
> > засял.
>
>
> Явно или аз съм "умно" момче, или ти не си се
> научил да се изразяваш на български.
>
> Туй ще да е от многото време, прекарано зад
> граница.
>
> От това което пишеш излиза, че или само тук си
> нарушил закона, или че само тук някой те е глобил
> като си го нарушил........

Ама наистина си "умно" момче.
Има едни понятия в логиката, които явно си пропуснал.


>
> За нас, по-посредствените обясни по-обстойно какво
> искаш да кажеш.
>
> Аз преди месец отскочих до Гърция (с автомобил) и
> да ти кажа, по магистрала за Солун (която доскоро
> беше в ремонт) си седяха временните табели за
> ограничение 40 км. и българите ги спазваха, а
> отсам границата -не.
>
> Защото ако не спазваш правилата там за един уикенд
> в Гърция ще платиш повече за глоби, отколкото за
> хотел.
>
> А там катаджиите са поне по трима-четирима, един
> спира, друг пише, третият всъщност не знам какво
> прави, но спрените коли са от 5 нагоре.
>



За Гърция не ми обяснявай, че сигурно само до там си отскочил. Минал съм в нея повече от половин милион километра и с български номера в началото. Наистина напоследък спират масово български коли - откакто започнаха да изчезват капаци на шахти по пътищата и се появиха едни състезатели. Византийска му работа - едно време не правеха така...

Хайде стига си се занимавал с теб. Коганев ти го е казал в прав текст.

Quote

... Всеки знае поне по едно такова местенце в България. Но това е идиотия. Да харесваме държавата си заради местата, на които можем да се скрием от хората в нея... Това е тъжно, фатлно.
Тук пасмината е на власт...
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 10:05:14
Winnetou Написал:
-------------------------------------------------------
> Поредната жертва на българските митове и
> легенди.......
> Вместо да ни е срам пред хората, оставили следи
> след себе си - безпримерно изпъчване на гърди. Все
> едно брокерите и журналистите от 25гафа
> собственоръчно са изчукали надписите по
> Омуртаговата колона.

Имаш предвид да ме е срам от немците ли? Да, оставили са дълбока диря в историята.......дори първокласниците преди да са чули за Мадарския конник и Левски са чули за Хитлер
>
> Вярно е - има много исторически забележителност и
> .... предимно кръчми около тях. Чужденците снимат,
> нашенците набиват кИбатчИтъ и кИфтета в кръчмите -
> зер таз култура отдавна сме я попили и ни е
> безинтересна.


Явно си посетил само лесно достъпните, дето са на главния път и има указателни табели за такива като теб. За тези, които ги интересува има и други маршрути, където най-близката кръчма е на 25 км.
>
>
> Като гледам какви ги е наприказвал оптимистко за
> Германия - най-много да е минал като турист от
> там. Вземи разпитай някой от познатите какъв е
> жизнения цикъл там, кога се купува имот и защо не
> им пречи да живеят под наем.
>

Да, като турист съм бил, мисля пак да отида на гости на приятел в Мюнхен. Ама пусто не мога да го хвана кога е там, че всеки свободен миг припалва моторетката за къмто гадната си родина.

Да, голяма част от германците живеят под наем, не си купуват имот на всяка цена защото не са така възпитани от мама и тате.

Аз апелирам към онзи "българин", дето щял да купи на сина си имот в Берлин, защото бил по-еФтин от тези в България и понеже там много му харесало да остане да живее.
Ми кат толкоз му е харесало - да остава, ама да се бори с живота, а не да чака на тате.
Пък те и тате и мама щели да идат в Берлин, с консервите и шпека.
Кво да ти кажа, да се изнасят те, може пък тук да стане по-сгодно за живеене.


> Хубаво е човек да се гордее, че е българин. Още
> по-хубаво е ако има и покритие - или да е направил
> нещо изключително или поне да е допринесъл в
> изграждането на една модерна и нормална държава.
> Иначе африканските бушмени трябва да са
> най-горделивите хора - все пак са най-близо до
> географското положение и начин на живот на
> прародителите на всички нас.
>

Ми кат толкоз знаеш що не станеш ти един водач и да останеш в историята.

Най-лесно е да избягаш, по-трудното е да се опиташ да се противопоставиш.

Тук всички пишат какво не харесват, никой не написа какво е направил, за да промени нещо.



Само бай Тошо направи нещо приживе - паметник в своя чест.

Историята оценява събитията, но след време.........


> Нямат пари ще да е причината - добре, че ходим да
> им изкупуваме старите автомобили, че иначе и от
> глад може да умрат....

А , не тъй, ний вече нови си накупихме





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-15 10:20 от optimistko.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 10:13:05
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж какво, коганев, приятелю!
...
> Там, накъдето се "местят" хората също има
> мизерия, не само в гетото, а явно и в душите на
> хората - изтрещял от свобода народ, който влиза с
> пушки в училище и раздава собствено правосъдие
,
> има и простаци, но ти не знаеш, че са такива,
> защото са скрити зад лачени маски.
>


Народът не влиза с пушки... това е елементарно изопачаване - не подражавай на Камелия. Психясал тийн влезе с пушка... А у нас в училищата се пие, пуши, боцка, клеца и се слуша чалга в ЧАС. И това не е изключение - психо, а е НОРМАЛНО (но не и за мен). У нас кръчмите са пълни с пияни тийнове, с ножове, с газови пищаци. Това е НОРМАЛНО у нас. Не е психо и не е единичен трагичен инцидент. У нас тийнове карат с 200 и се размазват в стени и дървета и това е НОРМАЛНО. Не е единичен случай и не е психо. У нас... да изброявам ли заплахите, които са НОРМАЛНИ и не искам да се случват на децата ми?
Дъщерята се върна от Холандия. Миналата година беше в Швейцария. Това лято ще я пратя в Германия. Догодина - не знам... но все някъде ще я пратя. Да гледа, да се запознава с деца от цял свят, да говори с тях. Няма нужда да й обяснявам или да я агитирам... За мен е важно, че е видяла с очите си. За мен е важно, че не е в барчето с цигарата на водка с бира и не е нагримирана и облечена като курва. Забравих - у нас децата се обличат или като курви (момичетата), или като мутри (момчетата), или като гей и това е НОРМАЛНО.


За второто - НАПЪЛНО МЕ УСТРОЙВА простаците да са скрити зад каквито и да е маски. Правилото е щом е простак, да се крие. Да го е срам да се покаже...
А у нас Простакът е модел на подражание и се стига до извратеното положение хора, които не са простаци, да слагат просташки маски, за да не бъдат отхвърлени от просташката пасмина.

Не съм седнал да те убеждавам - споделям наблюденията си. Свободата да живееш на избрано от теб място включва и възможността да живееш в България. Успех!
Аз си продължавам по план...

Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 10:19:18
Коганев,

Много добре те разбирам и споделям. Уважавам това, което си направил и постигнал. Бих уважила (не бих те упрекнала) всяко твое решение. Може би, все пак има искрица надежда. Все пак, държавата, това сме и ние... Виж ТУК
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 10:24:12
Учени откриха наркотици във въздуха на Мадрид и Барселона
15.05.2009 07:26
Концетрацията била доста по-висока от други европейски градове, но повод за паника нямалоСТАТИЯ размер на шрифта:
Концетрацията била доста по-висока от други европейски градове
Смогът отдавна е част от живота на испанците в големите градове.

Учените обаче установяват, че мръсният въздух в Мадрид и Барселона се дължи не само на отделянето на вредни газове, а и на наличието в него на поне пет вида наркотични вещества, най-вече кокаин, съобщи Асошиейтед прес.

Висшият съвет за научни изследвания в Испания пише на своя уебсайт, че направените в двата града проучвания на качеството на въздуха показват наличието на кокаин, амфетамини, опиати, канабиноиди и лизергинова киселина (сродна на наркотика ЛСД).

Учените обаче казват, че няма поводи за тревога.

още по темата
Откриха следи от кокаин в тоалетните на Европейския парламент
0 | 813
Дори да живеем хиляда години и да дишаме този въздух, няма да приемем равностойността на една доза кокаин, твърди изследователят Мирен Лопес де Алда.

Учените подчертават, че тези нива на концентрация не бива да се смятат за представителни за въздуха в двата града като цяло, тъй като пробите са взети в райони, в които вероятно се употребяват наркотици.

И в Мадрид, и в Барселона проучването е направено близо до университети. Изследването показва, че съдържанието на тези вещества във въздуха е по-високо през уикендите, което предполага, че тогава консумацията на наркотици се увеличава, посочва АП.

По думите на друг учен, участвал в изследването, установената концетрация е доста по-висока от тази в други европейски градове. Според Държавния департамент на САЩ Испания е най-големият консуматор на кокаин и хашиш в Европа.

През нея също така преминава голяма част от дрогата, идваща от Южна и Централна Америка, както и от Африка, отбелязва АП.

Източник: БТА



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-15 10:42 от optimistko.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 10:25:05
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж какво, коганев, приятелю!
>
> Прав си за почти всичко, твое право е да се се
> местиш, мое право е да избера да не се местя.


Това е най-вярно и точно казано. Но не и да обясняваш на някого, че зле си е възпитал децата, защото заминали за Германия.




> има и простаци, но ти не знаеш, че са такива,
> защото са скрити зад лачени маски.
>
>
> Не всичко тук е черно и не всичко там е бяло.


Не всичко е черно или бяло - съвсем правилно казано, но все пак зад каквото и да е скри простака, като не прави простотии, не пречи на околните. Да се говори за "ТАМ" е изключително погрешно - чуждите държави също са различни помежду си, някои повече, други по-малко. Германия не е Гърция, даже САЩ и Канада, които на пръв поглед си приличат много (обща хокейна, бейзболна лига, някои общи профсъюзи) се различават доста като общества. Та израза "ТАМ" е много несериозно обобщение.


Има простаци навсякъде, въпроса е къде са сериозно преобладаващи. До момента никъде по света не ми се е случвало в тясна и тиха улица в квартал (двупосочна) мазен дебелак, каращ ван, от който се разнася як турбо фолк, с бясна (за квартала) скорост да кара в насрещното срещу мен, очаквайки да отбия, за да мине. Аз просто спрях, на разминаване се показа през прозореца, налпю ме и спомена майка ми... Без малко да обърна и да му потроша стъклата с гаечен ключ, ама се сетих, че по този начин падам просто до неговото ниво. Тези случаи ако бяха единични, иди-дойди. Ама това си е просто манталитета и начина на мислене на голяма част от населението, не казвам обществото, защото според мен такова в България просто липсва. Давам пример с шофирането, защото там най-ясно се забелязват нещата.

Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 10:34:41
А нали знаеш, понеже много си пътувал, как реагира европеецът на това?

И там се случва, избягал тийн или някой, дет жена му е изневерила със съседа, или му се е случило нещо доста по-дребно, но достатъчно за да изкара от равновесие супер подредения му живот да изпие три бири и да мине на червено.

Тогава обаче се намира поне един гражданин да се обади на полицията.

Това, за което говори Муза.

Гражданското общество сме всички ние, когато видиш, че нещо не е наред, сигнализирай, когато всички го правим, по 20 пъти на ден, защото то винаги има какво да видиш, все нещо ще се случи.

А когато всички се примиряват, независимо дали от страх или от гордост.......... коганев ще продължава да изпълнява плана си.................а дотогава всички ще се молим ДА НЕ СЕ СЛУЧИ ТОЧНО НА НАС.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход