Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите

Публикувано от OwnerBG 
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 17:40:11
OwnerBG Написал:
ка, и къде предлагаш да живеят хората?
>
> Още не съм мацка ама да преваря Ками.
>
> Добре е да живее там където му харесва а не там
> където е принуден от нямане на нещо.Я пари, я
> акъл, я и двете.
> И никой да не се дразни грозно и непрекъснато от
> собствената си невъзможност да осъществи мечтите я
> на баба си, я на жена си.
>
> Да се свираш в гаден таван на Дондуков е безумие и
> мазохизъм.Ама бил в центъра.
> А комфорта не пита за топ локейшън а как се усещаш
> в твоето си място.


Аааа и аз съм наясно че най-добре човек да живее в чисто нова самостоятелна къщичка с поне една стая за всеки член на семейството + няколко за резерва и гости и баня + тоалетна за всяка спалня както си трябва, с голям двор с басейн, поне 2 кучета, градинар и домашна прислужничка, и на 15 минути пеша от работата (където е шеф) /парк/детска градина/училище/поликлиника/бърза помощ/2-3 мола и супермаркета/кино/театър/клубове. Добре е ако има и езеро/море/океан на достъпно разстояние. Също поне един рибарник. И някоя планина за разходки.
Обаче няма. Имаме 2 милиона човека и над 300 000 панелки на 20-30-40 години.
Къде предалагате да наместим хората да чуя. Ама нещо реалистично а не празни приказки.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 17:46:09
Мнението ми за гражданите и селяните на нашата родина мила е подобно на гореописаните, но за МЕН това не са достатъчни причини да се "преместя", повече неща ме задържат тук. Ако за ТЕБ това е достатъчно се "премести ти и семейството ти (коганев) и не се нерви и ужасявай, че аз не искам да се преместя.

Ако децата ми решат да се преместят, нека, но аз да ги възпитавам така.....сърце не ми дава........


Писанията ми бяха породени от на жалките и груби вопли на Петров 66 набор, с обръщенията му "глупако", писнала му простотията (която по хората ходи, и май не го пропуска), шъ бягат децата, шъ бягаме и ний с жената.

И аз искам да живея в България, ама да изглежда като Швейцария.
Искам, ама няма.

А няма, щот ний не щем да си я направим такава, то обществото - това сме ние. Всеки вика - няма общество, това няма, онова няма - чака отнякъде да дойде.......а то понеже не идва, хайде, грабвай куфарите, аз ще ходя......там хората са го направили наготово

Законите са същите, но българинът зад граница ги спазва и вика - аз не съм такъв, аз съм възпитан, чист и подреден, същият този, който е карал в насрещното срещу Додо, надул радио Веселина или там каквото беше. Не че той се е променил, за всяка стъпка накриво пристига фишчето за поне 100 евро.

Та това искам да кажа, глоби, глоби, глоби, това ще оправи таз държава.

То и немецът кат дойде тук, глейте кви ги върши.


п.п. Имам приятел без апендикс, още мърда

п.п. Муза, аз и в Германия да ида, без приятели, пак ще се чувствам кат затворен в бункер, та защо ми е да бия път до там!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-14 18:08 от optimistko.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 17:51:36
avatar
Panther1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Мацка, и къде предлагаш да живеят хората?

Като не могат в собствени къщи, поне от прозорека им да се вижда това, което снимах от моя преди малко...........в "гадния" Люлин......









пп. Оградката отзад е на детската градина, веднага след нея е училището. Забелязваш ли къде чак е построен новия блок? От другата страна на блока, пред прозореца ми е ябълката, през улицата супера , търговския център и разбира се - спирката на градския транспорт. Банките са си нацвъкали офиси на всеки ъгъл. Метрото ми е на 5 минути. А до центъра се стига за 10............



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-14 17:59 от камелия.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 18:02:42
Quote

Къде предалагате да наместим хората да чуя. Ама нещо реалистично а не празни приказки.
Че малко ли е Софийското поле?
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 18:13:14
Насред нивата ли милиш да живееш? Понятието инфраструктура говори ли ти нещо?
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 18:19:07
Ми да ги наместим там, отдето са дошли ?

Щом толкоз празни къщи седят из цяла България.....
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 18:21:04
avatar
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------

> Та това искам да кажа, глоби, глоби, глоби, това
> ще оправи таз държава.



Ей това и на мен ми е мечтата и да има кой да ги прилага.

Освен това да се въведе приемен изпит за депутати, защото следващият парламент с този "мажоритарен" елемент ще е най-голямата оргия от всички след 89та досега.

Братя Галеви, Миро от Каризма (от днес), а до изборите сигурно ще се радваме и на новите предложения - Азис, Митю Пищова, Лили Иванова и разни други глобални и локални величия.

Само че посоката е друга - за справка - новия Закон за Движение по Пътищата. Планът за промяна на Наказателния Кодекс (където склоняването към проституция и други подобни изобщо вече не се води престъпление).

Така че надеждите са ти само сферата на фантастиката.


А "кешовиците", ще осъзнаят, че възръщаемостта в която и да е друга нормална страна е в пъти по-нерискова и съм много любопитен, кой идиот ще купува имоти, освен ако няма някаква лична много голяма нужда. "Световната криза" и да остане в миналото, тази тука ще е мноооооого по-продължителна (освен ако не са измислили някакво тайно оръжие да облъчват населението, за да изпада в транс и да върши глупости като през 2007-2008).
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 18:26:54
Люлин не е лошо място. Ако намалят цените наполовина и прекарат първия метродиаметър нацяло (това е доста важно) може и там да си купя.
Не че там няма проблеми - много зависи на какви съседи ще попаднеш а в Люлин май има доста работническа класа. Блоковете някои наближават 40 години. Сериозно саниране не е ясно кога и дали ще има. Ако няма саниране - не са знае колко още ще изкарат. Колко стени е избил "умния" съсед не е ясно.
Та както казах - за всеки човек си има местенце. И в Люлин и в Обеля и в Дружба пак хора живеят. може да са работническа класа предимно ама са хора.
Проблеми с инфраструктурата и презастрояване или начални фази на такова уви има навсякъде, ако ми кажете квартал в софия с безупречна инфраструктура - евала.
Не е проблема че няма хората къде да живеят, проблема е че цените не съответстват на качеството и на доходите. Доходите скоро няма да се вдигат, качеството дори пада с амортизацията. Новото строителство също има доста спорни елементи в това отношение.
Но както много съм писал - да играеш срещу пазара може само временно. Да лъжеш хората може също само временно. Може година, две, пет, ама все някога се осъзнават.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 18:34:14
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Ми да ги наместим там, отдето са дошли ?

Аве хора. Стига сте писали глупости. Дошли са от село - добре, ще ги върнеш, не е ясно как ама да предположим. И какво ще правят там? И колко време ще седят. То от глад на село няма да умрат, ама само това ли е живота.
Да не мислиш че хората идват от селата и от малките градове в София/ Варна щото много ги кефи? Ми София си е 90% кочина и пълна луднице. За Варна не знам, нямам нови впечатления.
Не са дошли от добро хората, просто в малките градове няма работа. Няма възможности за развитие. В селското стопанство колкото е по-уедрено толкова по-добре, хората с добра механизация с 5% от населението се хранят че и изнасят. Чужденците се чудят като видят 1 човек да пасе една крава шото това е прахостничетсво на човешки труд, друг въпрос е че тоя труд за друго обикновено не става.
Абе дълга е и широка ама накратко е такава.
Лакомията омаза имотите, заради имотите ше се омаже поне половината икономика, дано срива не е голям.
Аре със здраве на всички големи инвеститори и специално на др Иванов, аз другата седмица заминавам на гръцките острови за 14 дена, не Сънито обещавам да мина за един ден лятото.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 18:34:51
Panther1 Написал:
-------------------------------------------------------
>> Не е проблема че няма хората къде да живеят,
> проблема е че цените не съответстват на качеството
> и на доходите.

Само да спомена, че и в Европа, и в Америка на хората доходите не им достигат, за да си купят имот. Разликата е там, че те го знаят и го приемат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход