Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите

Публикувано от OwnerBG 
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 12:27:00
Тази тема искрено ми харесва. Има много и различни мнения, става дума и за много недъзи, дори долавям признаци на бунт срещу системата.

Само че, хора, нещата не стават така. По-горе се говори за гражданското общество и "има ли то почва у нас". Според мен ние сме си обречени, поради тесногръдие, поради липса на смелост, поради невъзможност да се изправиш против обстоятелствата, против трудностите, поради загубата на време. Аз например, се уморих да се боря срещу българските проблеми.
Онзи ден, ме спряха от КАТ за превишение на допустимата скорост с 16 км. в час. Позаплашиха ме служителите на реда, че трябвало да ми пишат акт, ама аз, като старо куче изобщо не се трогнах и една двайсетачка реши проблема...

Днес обаче, имам друг проблем - проблем с пощенска служителка. Проблемът ми изглежда нерешим. (Естествено, възнамерявам да си направя собствена пощенска кутия, не в кварталаната ми поща, а в районнната поща, за да заобиколя местния дерибей. )

За какво става дума, ще прочетете от пейстнатия ми и-мейл до "Български пощи" АД, след което ще ви помоля да ми дадете акъл как човек се справя с въпроса? Всъщност, тук искам и съвет от вас - как да отстояваме накърнените ни права???


Това е моя и-мейл: Уважаеми господа,

За втори и последен път се обръщам към Вас по повод изпратен от мен сигнал за отвратително отношение на Ваша пощенска служителка към моята персона. Зададох и на Вас въпрос, който очевидно се нуждае от отправяне към по-висша инстанция, т.к очевидното бездушие и незаинтересованост, касаят и Вас. По-добре да закриете сайта на "Български пощи", както и раздела "контакти", след като от неговото съществуване няма никаква полза.

Тъй като не сте наясно с проблема, ще цитирам собствения си пост от 13.05.2009 г., който дори и да сте чели, не сте сметнали за нужно да отговорите, за да разберете за какво става дума:


"Уважаеми господа,
обръщам се към Вас по повод отказа на пощенската служителка на пощенска станция ....., в кв. ...........в гр. София да изплати получен пощенски запис. Мотивът за отказа е, че трябва да прави заявка за парите за след три дни при положение, че има получено от нас съобщение от същата пощенска станция за получаване на пощенския запис.
Има ли такава практика след получено известие за запис да се изисква от клиента да прави заявка за парите за да пристигнат в пощата в определен ден?

Държа да получа Вашия отговор!

п.с. Мотив на този и-мейл е и честатата практика, специално към мен, да се разкарвам до пощенската станция минимум по два пъти за съвсем обикновени неща като: получаване на препоръчани писма и обратни разписки! Обичайна практика е, служителката на пощенската станция да не си е на работното място, в работно време под предлог, че разнася писма.

Глобал
гр. София"


От понеделник (11.05.2009 г.) имам изпратен пощенски запис , и до днес парите от него, все още не съм ги получила. От служителката, на която знам единствено малкато име,( а именно - Елена ), бях "посъветвана" да направа "заявка" за парите, на които съм получател, и за които имам изпратено съобщение от същата служителка, за да дойда до пощата, която е на 2 км. от дома ми на третия ден. И така, третият ден настъпи, т.е -днес 16.05 2009 г.след 10 часа, и отивайки за втори път до пощата, забелязах тълпа от 20-30 роми, които чакаха на гишето, обичайно по своя работа. Часът и денят, който ми "препоръча" Вашата неуважаема служителка, бе очевидно съобразен.

Аз имам търпението и за щастие - собствена кола, и мога да ходя до пощата още 100 пъти, но нещата не възнамеравям да оставям така. Ще направя всичко възможно, особено когато съм предизвикана, Вашата служителска да си получи заслуженото.

16.05.2009 г.
Глобал

гр. София
адрес........

Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 12:32:55
Ша са опрайм... с дар слово... за 800 дни...

"Много вожд, малко индианец" е нашата работа...

Търсим лидери, за да ги слушаме как ни говорят, но не и да ги последваме. Търсим обещание, на което да повярваме, но не и обещание, което да ни ангажира.

Очакваме Спасител, за да го разпънем...





Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 12:36:49
до коганев - не всички, не всички.............

едно си оптимистко знаеше, едно си повтаряше

до глобал - пробвай с КЗП - може първо и по телефона, много са любезни, аз два пъти си търсих правата чрез тях и ефект имаше, представи си.

После спомени на служителката, че си сезирал КЗП, някой път дори това врати отваря. То понеже чиновника е свикнал да не работи, ама кат го подсетиш се стряска, особено от някои три-четири буквени съкращения, които много вероятно нищо не му говорят, но звучат ангажиращо и плашещо.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-15 12:45 от optimistko.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 12:46:03
optimistko ,

Благодаря! Ще пробвам. Само трябва да им намеря телефона. smiling smiley
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 12:46:59
global Написал:
-------------------------------------------------------

> Онзи ден, ме спряха от КАТ за превишение на
> допустимата скорост с 16 км. в час. Позаплашиха ме
> служителите на реда, че трябвало да ми пишат акт,
> ама аз, като старо куче изобщо не се трогнах и
> една двайсетачка реши проблема...

Правилното е ти да не превишаваш скоростта.
Правилното е те да ти напишат акт, щом така или иначе си превишил скоростта.
Но вие, нарушавайки тези две правла, сте решили да извършите престъпление, като на това престъпление в България се казва "оправяме нещата".
Затова - децата, палтото, колата - газзз (с допустимата скорост) и да ме няма.

В пощите - смекчаваш иронията, съкращаваш обвиненията към всички (неясни са), наблягаш на персоналната вина (имената на служителката, на началниците й и прочие). Определяш себе си като неприятно изненадан от инцидентите и заявяваш решителното си доверие в "Български пощи". Уверен си в навременните мерки, които несъмнено ще бъдат взети за отстраняването на въпросните нередности, НО си твърд в намерението си да повдигнеш въпроса до най-високо ниво, ако не получиш достатъчни уверения, че това няма да се повтори. Писмото се пише с "копие до..." и го изпращаш до няколко различни йерархични нива, но не по интернет, а в деловодството с входящ номер и прочие.
Ако искаш да им смразиш кръвта, цитирай смело имена. Иначе ще ги умориш от ... смях.

Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 12:47:26
0700 111 22



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-15 12:47 от optimistko.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 12:51:39
Кешовикът другари, е вълча порода. Видял вече, че вечният растеж не е вечен, прозира илюзорността. Той не е от онзи тип планктон, който подписва ипотечен договор за 30 години, изричайки сакралната фраза "Ебал съм му майката, един път се живей!" Напротив, той мисли! Но по-същественото е, че проблемите, които започват да го вълнуват не са кога да влезе, а дали! За какво му е на кешовика апартамент, ако ще и на 200 евро/м2, при положение, че перспективите за икономиката, за качествен живот и просперитет са никакви? Задава си въпроса, ако са трябвали 20 години преход от социализъм, за да се окажем във феодализма, то колко още ще са необходими, за да стигнем демокрацията?
Така например, Мойсей е водил стадото 40 години през пусинята, за да измрат и последните родени в робство, включително и той самия.
Та кешовика другари, разсъждавайки, започва да осъзнава, че култът към имота е фалшив. Дава си сметка, че парите са ликвидни и с тях може да направи много повече неща, отколкото да си купи килия с общи части, в която да затвори себе си и семейството си до живот. Прави разлика между понятията дом и апартамент. Дава си сметка, че с парите може да има дом в далеч по-устроена и демократична държава и да живее добре. Дава си сметка, че с половината от парите си може да има дом, далеч по-добър от онова, което се предлага. Защо не нещо такова?

Също си дава сметка, че е част от един по-голям свят, който не започва в Ново Село и не свършва в Малко Търново. Той ходи, гледа, вижда и разсъждава. И има мечти, които нямат нищо общо с локейшъна, шпакловката, замазката и с гипсокартона... Той иска да си купи живот, а не килия. И е свободен да го направи.
С две думи кешовика започва да се вълнува все по-малко от апартаментите в бегето, другари. Той започва да става все повече имигрант, отколкото купувач, а неговото предимство е, че кеша е мобилен, за разлика от вашите прешъс недвижимости.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 12:53:34
А относно движението по пътищата - яки глоби му е майката!

Акт - 500 евро, много катаджии по улицата - за два месеца ще се научим как се кара.

И рушвет да даваш, по десетина пъти на ден множко ще ти дойде. А и на 500 евро акт рушвета нема да ти е 5 лв.

Ми че те и на европейците ако им отпуснат юздите.....................сигурно постепенно ще се юрнат да пробват докъде може да стигне безнаказаността, и още, и още.......
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 12:58:20
avatar
koganev Написал:
-------------------------------------------------------

> Тази държава е история, сгрешена в по-голямата си
> част, промити мозъци - купища, предателства,
> доноси и хора като Камито, които не могат да
> преглътнат моята откровеност. Обечам България, но
> тя ме мрази... Искам да живея тук, да пърдя из
> Родопите, да си гледам децата и да се напивам с
> приятели, но България не ме иска такъв ...
> откровен. Та ме иска доносник, предател,
> мързеливец на копанка, многознайко - некадърник,
> зомби... Тя ме иска като електорална единица с
> предвидимо поведение.

Хи, хи, хи! Твоята откровеност има друго име- вой на озлочестена девица! Теб все някой те мрази, всичко ти пречи, срещу теб има тъмен заговор.........
Кой ти пречи да пърдиш из Родопите и да се напиваш откровено с приятели? Та, според теб, тук всички само това правят. Идеално ще се впишеш в сганта.........ама май не можеш да намериш достатъчно съмишленици, камо ли приятели!
За активен борец срещу какво се гласиш?


> Камелия, толкова ми е неприятно да чета
> тротоарните ти напъни да напишеш нещо умно, че ги
> пропускам директно. Всичките елементарни коментари
> и още по-елементарни намеци си ги запази за
> мемоарите - след време ти може би ще бъдеш във
> висините на българската интелигенция, тъй като
> хората с айкю над 75 вероятно ще са се ...
> преместили някъде на север. И ще останете само вие
> - обидените.
> Простете ни свободата...

Вечно обиденият си ти- във всеки свой пост ни го набиваш в главите. Не се учудвам, че обръщаш нещата- явно, не само моите, но и собствените си постове пропускаш директно......... :]
Някой да те е спрял да се изнесеш? Ако чакаш построяване на нова стена, че да се пишеш съвременен дисидент, няма да дочакаш. Но и червен килим да ти постелят до стълбичката на самолета, няма да се поместиш. Силата ти е в рИването и оплюването. Нищо ново под слънцето......... spinning smiley sticking its tongue out
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
15-05-2009 - 13:04:13
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> global Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Онзи ден, ме спряха от КАТ за превишение на
> > допустимата скорост с 16 км. в час.
> Позаплашиха ме
> > служителите на реда, че трябвало да ми пишат
> акт,
> > ама аз, като старо куче изобщо не се трогнах
> и
> > една двайсетачка реши проблема...
>
> Правилното е ти да не превишаваш скоростта.
> Правилното е те да ти напишат акт, щом така или
> иначе си превишил скоростта.
> Но вие, нарушавайки тези две правла, сте решили да
> извършите престъпление, като на това престъпление
> в България се казва "оправяме нещата".
> Затова - децата, палтото, колата - газзз (с
> допустимата скорост) и да ме няма.
>
> В пощите - смекчаваш иронията, съкращаваш
> обвиненията към всички (неясни са), наблягаш на
> персоналната вина (имената на служителката, на
> началниците й и прочие). Определяш себе си като
> неприятно изненадан от инцидентите и заявяваш
> решителното си доверие в "Български пощи". Уверен
> си в навременните мерки, които несъмнено ще бъдат
> взети за отстраняването на въпросните нередности,
> НО си твърд в намерението си да повдигнеш въпроса
> до най-високо ниво, ако не получиш достатъчни
> уверения, че това няма да се повтори. Писмото се
> пише с "копие до..." и го изпращаш до няколко
> различни йерархични нива, но не по интернет, а в
> деловодството с входящ номер и прочие.
> Ако искаш да им смразиш кръвта, цитирай смело
> имена. Иначе ще ги умориш от ... смях.
>
>
Благодаря . Ще се съобразя със съветите. Принципно, аз си се изразявам доста неясно и не знам дали ще мога да докарам нещата до там. Но служителката в нашата поща няма началник, нито някъде пише нейното име. Така че, при третото ми ходене, днес - следобяд, ще се опитам да прередя циганите, защото в противен случай -20-30 роми по мои наблюдения могат да бъдат обслужени от пощаджийката до края на работния ден. След това ще напиша резултата...


smiling smiley
Значи, не твърдя че не съм направила нарушение. По-горе стана дума за някой от съфорумците, че си кара внимателно и отговорно, особено в България и само тук имал Акт. Става дума за нещо друго. Доколкото си спомням от ЗДП - при 16 км. надвишение на скоростта дължиш глоба с фиш, а не- АКТ. Това ми направи впечатление. Което по своему е нишан за заобикаляне на закона и аз го "хванах". Иначе, отнемането на талона в София си е просто самоубийство. Който не го е изпитал, нищо не знае.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход