Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите

Публикувано от OwnerBG 
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 15:43:26
Копнато от един друг форум!

Някой някога да е чувал в Берлин да правят така...............................

Re: Започват самоубийствата
Изпратено от: dival (IP съхранено)
Дата: May 12, 2009 02:21PM


Имам приятел на които жена му се разболя
Миналата седмица се събрахме десетина приятели - върнахме му кредита (не беше голям ) и му събрахме пари за жена му - защото животът е по важен , защото не сме загубили човешкото в себе си , защото хората трябва да се подкрепят
Защото приятелството , човешките отношения , приятелската опора са по важни от парите ..........
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 15:44:47
Браво за последното мнение.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 15:45:10
avatar
За всички "патриоти":

[vbox7.com]
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 15:55:41
За патриоти без кавички, които си мислят, че в Германия слънцето е по-жълто.....и небето е по-синьо.......и хората едни добри, добри........


Във всяко стадо има мърша, дано тукашната се "премества" по-бързо


[www.globusnews.net]
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 16:00:19
avatar
Посещавал ли си Германия?
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 16:04:56
Ja!

Хареса ми, бих я ПОСЕТИЛ пак!


На мене и в с. Могилица (Смолянско) много ми хареса, едвам устисках да не се "преместя" и там!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-14 16:06 от optimistko.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 16:15:19
avatar
Щом си бил, кажи си честно, къде е по-голям шансът да се сблъскаш с простотията? Там или тук? И понеже няма как отговорът да е "там" - разбери причината за написаното от koganev.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 16:20:58
Зависи от кръга, в който се движиш и очите, с които гледаш.

Зависи как би формулирал думата щастие, зависи какви са приоритетите ти!

Простотия има навсякъде, за мен е простотия да поканя гости от 18 до 20 ч., за германците е традиция, за мен е традиция да звънна на двама приятели да преместим един гардероб и да изпием една каса бира, за германецът е простотия.....


Когато много се втренчиш в дребните неща в живота, не забелязваш големите


П.П. А ти ходил ли си в Могилица?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-14 16:28 от optimistko.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 16:23:44
камелия Написал:

> Т.е., залагаш пак на простотията на "българина"-
> щом нещо е на аванта, взима. Няма значение, че за
> нищо не става..........

Залагам на правилната преценка на българина що е то разумна цена. Всяко жилише става за нещо. дори и палатката става за нещо. панелките стават за нещо въпреки че много хора ги плюят ти доколкото си спомням си им защитник. Старите къщи стават за нещо. Маломерните апартаменти също стават за нещо.
Въпроса е цените да съответсват на качество, локацията, и финансовите възможности на населението.
Ниско качество - ниски цени.
Високо качество и добра локация - високи цени.
За всяко качество си има купувачи. Все пак голема част от населението е работници и селяни (хехе) и държавни служители на по-ниски длъжности. Пределно е ясно че не могат всички да живеят в мезонет в Центъра на софия. Някой трябва да живее и в крайните квартали и в панелките.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
14-05-2009 - 16:37:55
avatar
Да, ако живееш в бункер или поне с няколко съмишленици зад 3-метрова стена, ако не се налага да пускаш телевизор с родни канали, ако не се налага да караш по нашите улици или да се разправяш с мазни дебелаци, каращи насреща в еднопосочна улица защо не си бил отбил, ако не пазаруваш нашите стоки, ако не се налага да посетиш наша болница, ако нямаш деца и не се налага да ги пращаш да се социализират в детска градина, а след това да се учат на чалга в училище, и ако не се очертава перспектива всичко това да става все по-зле, тогава ще имаш достатъчно време да се радваш на местенето на гардероб и пиенето на бира.

Но понеже сме социално общество, напоследък все повече енергия трябва да се хаби, за да се бори човек с влиянието на заобикалящата ни простотия.

П.П. За Могилица - не.. Но съм ходил на много други места (тук) и затова все още не съм духнал smiling smiley Обаче сляпата любов си има граници.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-14 16:40 от dodo2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход