Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите с ДЪНО , а СТР. МАТЕРИАЛИ , А ТРУДА ?..Лоши новини за сривлЮФците ....и по-лоши ще стават :-)

Публикувано от пунди 
Re: Олигофренията продължава ...
24-04-2010 - 23:38:56
Бибисето да си купува най-сетне и да престане да плюе по други професии. Тъпо е само едно и също да се чете във форума. Оправяйте се без агенции и престанете.
Re: Олигофренията продължава ...
25-04-2010 - 00:41:05
Чакайте сега...който плаща-той поръчва музиката.Някой да се договаря от мое име при покупката точно на имот...както как ще стане тая,че не ми е ясно...
Re: Олигофренията продължава ...
25-04-2010 - 01:16:38
Пусти глад!
Re: Олигофренията продължава ...
25-04-2010 - 09:47:16
Quote
granit
Да си брокер в БГ е хоби! Всеки който се взема на сериозно, и си мисли,че може да храни семейство с подобни услуги се е объркал тотално! Който пръв започне да работи на твърд хонорар ще стане супер баровец !

А дано да стане :]
Re: Олигофренията продължава ...
25-04-2010 - 11:38:01
Quote
Imotko
Бибисето да си купува най-сетне и да престане да плюе по други професии. Тъпо е само едно и също да се чете във форума. Оправяйте се без агенции и престанете.

Купил съм - разбира се от поста ми.

Но това не ми пречи да си дам мнението за професията на брокера.Това е като таксиметровия шофьор.Всеки който неуспее да се реализира в другите области - отива и става брокер.Защото в тази "специалност" не се търси образование , кволификция и т.н.И това е според ман причината за толкова многото гафове на брокерите и честата им некомпетентност.

Неслагам всички брокери под този знаменател.Но аз лично засега не съм срещал.
Re: Олигофренията продължава ...
25-04-2010 - 13:52:03
Дай да не обиждаме таксиджиите.
smoking smileyRe: Олигофренията продължава ...
26-04-2010 - 15:46:08
Здравейте,

Така като гледам темата е подета от поредния НЕРВЕН ПАРАЗИТ, сиреч БРОКЕР

Поздрави,
Re: Олигофренията продължава ...
26-04-2010 - 16:04:29
не че защитавам сегашните брокери, ама на вас какъв ви е проблема, като не ви харесват не им ползвате услугите и толкова, а вие какво правите ревете по форумите като недоебани булки. Как брокерите и дали могат да си хранят семействата си е техен проблем не ваш и ако има мераклии да видят как и къде живее един бивш брокер и какви коли има да ми пише на лични да го просветля.
Преди да съдите другите професии не е лошо да споменете вашите какви са, щото в 90 % от случаите комплексарите по форумите работите на по 1000 лв заплатка някъде.
Един писал, че корема на брокера виеел и правел кккккрррр, ами ела да ми погледнеш корема, че и под него и има толкова кккрррр да правиш, че ще ти трябва пластична операция после за да ти върнат устата в нормално положение.
Друг писал за паразити, абе момче преди да пишеш за паразити виж какъв паразит е излезнал от оная работа на майка ти и тогава се изказвай анонимно по форумите.
Но въпреки всичко има и прави хора, защото за съжаление сегашните брокери са пълна скръб и обикновеено са хора, които са пробвали други неща, неуспяли и станали брокери. Почти като емигрантите са.
Заформя ли се бултрап за имотите?
14-03-2010 - 10:38:31
Здравейте,
Като цяло тенденцията на пазара за имоти е малко сделки и падащи цени. Но дали няма да има ивестни флуктуации. Какво мислите? Ще има ли бултрап по отношение на имотите в България.
Инфлацията в България за първите два месеца на 2010г. надвишава 1% и ще продължава да набира скорост заради големите пари наляти в САЩ и Европа за справяне с кризата и развързване на плащанията от правителството и намаляване на банковите лихви в България.
Намаляването на банковите лихви е без алтернатива според мен и е въпрос само на време. Защото икономиката вече се задушава, а доста физически лица и фирми си печелят без рисково 10% годишно от депозити. От друга страна няма нови депозити , а банките вече имат евтин ресурс от еврозоната.
Интересно какво ще стане когато лихвите по депозитите паднат примерно на 4% годишно.
Ще има ли теглене на депозитите и ако има за какво ще се харчи? Според мен за имоти. Българина друг финансов инструмент не познава...
И в този порядък на мисли няма ли да има бултрап?
Поздрави!
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
14-03-2010 - 12:49:13
Бултрап по принцип означава временно повдигане на цените, след което следва още по-голям спад т.е някъква нагласа на купувачите, че пазара на НИ е тръгнал нагоре, която да се окаже фундаментално илюзорна. Има доста хора със скътани пари в брой и при един страх от инфлация сигурно биха купили някой имот. Въпроса е каква ще се окаже трайната тенденция при следните зависимости и показатели:

- дали инфлацията (ако се увеличава) ще се изравни с падащите лихви по депозитите в банките (с какъв темп ще падат и до какви стойности)

- какви ще са реалните доходи на населението на фона на затягащите се данъчи и осигурителни тежести (мнозинството от кешовиците купят ли веднъж и край с кеша, не че няма и хора с много скътани пари, които могат да похарчат за имот само част от тях, но са малцинство).

- какви ще са нивата на наемите спрямо цените на НИ (цените на имотите и наемите дали ще се срещнат в приемливо съотношение (150-200 наема)

- нива на лошите ипотечни кредити в банковите портфейли

Един бултрап не решава проблемите на пазара на НИ. Единственно някои продавачи биха могли да използват ситуацията и да пласират изгодно имотите си.

Според мен в близките 1-2 години фундамент за стабилен разтеж на цените на НИ в БГ базиран на реална икономика няма да има. Първо трябва да се поизчисти кредитната и междуфирмена задлъжнялост.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход