Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
12-03-2009 - 11:39:46
avatar
Е тоя трябва да е голям шаран... да купи на цена 2500е/кв. и то не в хубавата част на Изток и то в този блок, който изобщо не е добър, като изпълнение архитектура, материали и местоположение. И 10000 евро да дава пак няма кой да го вземе при тези условия.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
12-03-2009 - 11:43:55
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Е тоя трябва да е голям шаран... да купи на цена
> 2500е/кв. и то не в хубавата част на Изток и то в
> този блок, който изобщо не е добър, като
> изпълнение архитектура, материали и
> местоположение. И 10000 евро да дава пак няма кой
> да го вземе при тези условия.


Цената е наполовина, блокът е "дипломатически", материалите и качеството на строителство са няколко пъти по- добри от това, което се строи сега. Но, не в това е въпроса, а защо , дори притиснати от кредит, хората не свалят на 300Е.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
12-03-2009 - 11:48:35
Продължавате да се радвате на обявите "продава"... Някой си искал 1200Е и не сварял... защо ли не свалял...

Въпросът е защо не продава.

И аз имам една стара лада и искам да ивзема 8000 лв., обява съм пуснал и не свалям...
Вече 15 години стои обявата...

Ако ми обясните защо не съм си продал ладата за толкова време, много ще ви бъда благодарен. Едни хора ми разправят, че такива лади вървели по 350 лв., но аз за 8000 съм я взел и не виждам защо да падам. Зор нямам...
Re: Мина ли върха на кризата в България?
12-03-2009 - 11:58:15
Ками ви говори нещо, но не ви влиза в тиквите. Колкото и да е притиснат човек не сваля лесно. Но за сметка на това лесно вдига цената. Достатъчен е само слух и от 90000 да отиде 120000. И съдбата на много от чакащите ще е точно такава - набутване, както е казал хан Кубрат "големите дяволи на баламите вода носят". защото за покупка се иска време, не по малко от месец -два, а още първата седмица след като някой каже, че цените ще раста,т всички продавачи ще ги вдигнат с 30%. И всички ще си останат с чакането и прецакването.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
12-03-2009 - 12:00:28
И пак няма да има сделки, а само ивановци с празни кошници...
Re: Мина ли върха на кризата в България?
12-03-2009 - 12:06:06
avatar
Да бе не сваля, гледайте графиката.... този блок го знам много добре, това че се води дипломатически не означава че е качествен. Просто пазара не реагира толкова бързо вижте в Естоня колко време е трябвало да паднат цените с 50%, така че спокойно, вече движението е само надолу.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
12-03-2009 - 12:14:29
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> защото за покупка се иска
> време, не по малко от месец -два, а още първата
> седмица след като някой каже, че цените ще раста,т
> всички продавачи ще ги вдигнат с 30%. И всички ще
> си останат с чакането и прецакването.

Добре де и какво толкова ще стане, ако цените скочат с 30% и чакащите не си купят? Да не се свърши светът? Едва ли някой ще умре, ако не си купи бетонена кутийка 45кв.м (65кв.м. по обява).

Като скочат с 30%, чакащите ще си похарчат парите за други неща и така...
Re: Мина ли върха на кризата в България?
12-03-2009 - 12:26:42
В Естония ситуацията няма нищо общо с България. Техният пазар зависеше главно от Петербург и когато руснаците се махнаха заради паметника, всичко тръгна надолу, много преди кризата. Отделно колкото пияници от Скандинавия и Финландия купили - купили, кой нормален човек ще отиде да живее в Естония и ли въобще в Балтика? Но и това е без значение, защото при еднакви пазари в България средните цени бяха два пъти по-ниски. Ако нещо ти струва 400 и го продаваш на 1600 можеш лесно да го свалиш на 800, но ако ти струва 400 и го прадаваш на 600 едва ли ще го свалиш на 300. А това, което ви казвам е, че чакащите сривльовци ще се набутат на 100%. Когато човек го хване "чакането" той чака независима какъв е пазара и никога, освен случайно, не може да хване "дъното". Пример за тези от ДСБ - на сметка ти е да купиш и на 800, но цените падат и ти решаваш да удариш кьоравто, чакаш. падат още малко и няма сила която да те накара да купиш, защото си казваш - утре или след 6 м. са на 300 Е. Може и на 300 да станат, но както не си купил на 800, не купуваш и на 300, защото вече мислиш, че ще станат 250. И една хубава вечер чуваш по телевизията, че банка рога и копита е с проблеми. На другият ден целокупният народ, все хитреци като тебе, са на опашки и си теглят парите. И не ги заравят в двора, защото е бетониран, а тръгват по агенции да търсят имоти, защото българинът знае, че е сигурна инвестиция/без значение вярно или не - той това знае/. И вечерта чуваш по новините, как цените от 300 са отишли на 600 за един ден, а след още 1 ден на 1200Е. защото изведнъж ще се окаже, че строителите не са строяли, защото не са мераклии да продават "под себестойност", даже погнатите от банки, ще изтеглят всичко от пазара, а и бирниците ще спрат продажбите и ще изчакат още седмица. И ти не само, че две години си плащал наем, а и ще си купиш апартамент на цени по-високи от лятото на 2008 г.

Това го запомнете, защото това чака чакащите.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
12-03-2009 - 12:29:04
Иванов как си днес ?
Re: Мина ли върха на кризата в България?
12-03-2009 - 12:40:53
др. Иванов - споко! Пазарът ще се развърже, когато цените дойдат на нормалните си нива. Никой не говори за 300 евро. Но ако паднат до 600 евро в добрите квартали на София сигурно доста хора ще тръгнат да купуват.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход