Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
11-03-2009 - 02:27:16
камелия Написалa:
> Милко, на този Ликат Ахамед, да му пратиш много
> здраве от всички нас. Тай няма представа къде се
> намира Източна Европа. И глупостите , които
> говори, могат да впечатлят само някой също толкова
> незнаещ като него. Почвам да се питам, като
> излезеш извън България, толкова лесно ли губиш
> чувството за здрав разум? Спри се малко и помисли
> над това, което някой пише и казва- не го приемай
> винаги като последна инстанция. То, бива промивка
> на мозъка, ма чак толкова...........


Името не прави човека,аз не съм я писал тази статия -изводите всеки сам си ги прави.Първата статия е писана от автор с българско име - и на него ли не може да се вярва?По мое мнение , би трябвало да започнеш да се питаш за неща свързани с неща от ежедневието в града/ страната , в която живееш...А относно прословутата ти нетолерантност и неуважение към чужди мнения и търпимост - това явно е генетично...

*book* *book* *book* *yes*
"Дълбок песимизъм е обхванал българите"




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-03-11 05:05 от милко вълков.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
11-03-2009 - 03:06:49
Юзер Написал:
-------------------------------------------------------
> Мъчи ме един глабалистичен въпрос: какво надделява
> в един туземец, който, по някаква причина е
> напуснал племето си:
> 1. желание той да е добре?
Той е по-добре отколкото можеш и да си представиш(това са лични неща и не се парадира в нормалните общества)

> 2. желание и племето му да е добре?
Да, определено би желал племето му да е добре, защото когато спомене пред чужденци ,от кое племе е произлязъл ,те без обяснима причина замълчават... Защо ли?

> 3. желание да докаже, че не случайно го е
> напуснал?
Туземецът се е доказвал през последните 29 години , доказва се и ще се доказва до последния си ден , ПРЕД КОГОТО Е БИЛО И Е НЕОБХОДИМО...Да ,туземецът НЕ СЛУЧАЙНО е напуснал племето...









Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-11 03:37 от милко вълков.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
11-03-2009 - 08:46:23
Тоя, дето го описваш, ако е от племето на маорите:



дали е напуснал племето си, защото е вегетарианец?
Re: Мина ли върха на кризата в България?
11-03-2009 - 10:36:16
avatar
милко вълков Написал:
-------------------------------------------------------

> Името не прави човека,аз не съм я писал тази
> статия -изводите всеки сам си ги прави.Първата
> статия е писана от автор с българско име - и на
> него ли не може да се вярва?По мое мнение , би
> трябвало да започнеш да се питаш за неща свързани
> с неща от ежедневието в града/ страната , в която
> живееш...А относно прословутата ти нетолерантност
> и неуважение към чужди мнения и търпимост - това
> явно е генетично...
>
> "Дълбок песимизъм е обхванал българите"

Може да се вярва на човек, който живее тук и наблюдава настъпващите промени. И никога не съм спирала да се питам за нещата, ставащи в града, в страната, където живея. Това се опитвам да ти внуша и на теб, защото участието ти в този форум, предполага интерес към случващото се тук. Но,ти не питаш нас, с които общуваш. А търсиш най- апокалиптичните статии и ги плясваш с огромни заглавия. И в този случай, " прословутата ми нетолерантност" към глупостите е насочена към този, който е писал статията. Защо ти се чувстваш засегнат, не знам.
Що се отнася до търпимостта- генетично ми е заложено да не търпя хора, които се опияняват от кеф, че на Вуте му е зле, дори и на тях самите да не им е добре.

smiling smiley
Re: Мина ли върха на кризата в България?
11-03-2009 - 10:58:15
И на мене това ми е интересно. Когото говоря с някой българин емигрант, той никога не пита какво е реално положението. Никога не се интересува колко струва токът, водата, месото, наемите, билетите, колко реално са заплатите, колко пращаш в ресторанта, колко пари ти трябват за почивка и т.н. Келешът не е идвал в българия от 10 или 5 години, аз отивам при него една седмица след като съм бил в България и не той ме пита как е тук, а започва да ми обяснява колко е лошо в България, защото така пишели вестниците. Той ми обяснява на мене. Преди няколко години съвсем сериозно се говореше, че в болниците прибирали пенсионери и ги убивали, за да не плаща държавата пенсии. И трима братя висшисти не пратиха майка си за безплатна операция във военна академия, защото бяха сигурни, че ще я убият. Те знаели, защото четели какво пише по интернет. Платиха сигурно една гарсониера за операция в Бразилия и сега майката е в инвалидна количка. Защато в България било страшно и вместо 2 билета за самолет изсипаха в някаква частна клиника над 10-12 хил. долара.
Питаш го емигранта, колко струва това и това, наем, кондоминио, сметки, той ти се блещи и започва да ти обяснява за брутният дълг на България и за суаповите й проблеми, евро фондове и сложното международно положение. Не се намери някой да каже колко струва киловата в Швейцария, но се определи, че там е 10 пъти по-евтино, защото някаква пуйка казала на Карбовски еди какво си.
.....
11-03-2009 - 11:01:42
..........



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 11:39 от анита.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
11-03-2009 - 11:12:02
Продаваш ли апартаментите или не?
Re: Мина ли върха на кризата в България?
11-03-2009 - 11:16:55
Иванов , никой нотариус няма да изповяда сделка на "Анита" без настойника му/ и ! :] :] :]
Re:
11-03-2009 - 11:21:26
.......



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 12:52 от анита.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
11-03-2009 - 11:47:08
Хубаво, но каза, че имаш и в Барсело Биич, този е на Пещера, а с тял имахме едни спорове точно за този терен. Пусни ми квадратурите в пещерският и барсело бийч.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход