Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
09-03-2009 - 16:52:00
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> KUPUVAC Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Световни цени с български заплати:Става ама
> някой
> > друг път!!!
>
>
> За съжаление, сега става- влез и виж цените на
> мебелите, на храните, на енергоносителите- да не
> би да са съобразени със заплатите ни?

Става да.Затова като влезеш в такъв магазин кредитните консултанти са повече от купувачите.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
09-03-2009 - 17:00:20
Някои тука нали питаха за реални сделки в последно време?Ето една от миналата седмица:
-В бивш окръжен град
-Около 100м2
-Стара тухла(80-те)
-Не е в център , но добър квартал
-За лек ремонт.без никакви екстри
-Цена 50 000 евро
Не правя никакви анализи.Просто цитирам факти.
smiling smiley
Re: Мина ли върха на кризата в България?
09-03-2009 - 17:10:44
avatar
Аз пък тази сутрин си купих една баница!?Мина ли върха на кризата в България? :]
Re: Мина ли върха на кризата в България?
09-03-2009 - 17:50:53
Кратункьо..Като можеш да заделяш и за боза....Тогава ще говорим за края на кризата.. :}
Re: Мина ли върха на кризата в България?
09-03-2009 - 19:33:48
avatar
И докато си хапвах баничката прочетох ей това:[siteresources.worldbank.org]

Провокатори...! *xxx*
Re: Мина ли върха на кризата в България?
09-03-2009 - 23:24:24
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако имаш претенции към търговците - има си
> денонощни телефони за оплаквания, има си служби по
> контрол на грамажа, има си двск и хеи и прочие и
> прочие... Колко пъти за последните 20 години се
> оплака там? Николко ли? Ами защо си седнал да
> задаваш въпроси на анонимни многознайковци във
> виртуални форуми? От тук пък НИКОГА няма да ти
> дойде решение на забелязания проблем...


много правилно. някои от службите и държавните ни агенции не работят добре и качествено, но те никога няма да заработят добре, ако не ги караме да си вършат работа.
и колкото повече ги караме да си вършат работата, подаваме жалби, рапорти и всякакви други действия, които да защитят гражданската ни позиция, толкова по-добре за обществото ни като цяло...

но ние като цяло не знаем как да си търсим правата. и не искаме да се научим на това...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-09 23:28 от rage_against.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
09-03-2009 - 23:39:29
Камелия, Joro_Varna,

това, което се опитвам да кажа е, че за мен цените се надуха прекалено много, за прекалено кратко време. и което е още по-тревожно е, че българинът (а и не само ние, разбира се) си помисли, че може само да стои и да гледа как цената на нивичката му до София, или Сл. Бряг си увеличава стойността с часове. без да си мръдне пръста да поработи каквото и да е...
алчността ни е просто библейски пример!

а аз че искам 1 декар за 15-на хиляди евро - да, така е. мечтая си за времето, когато човек можеше да си купи стара къща с 1 декар в село на около 20-на км. от София за около 12-14 хиляди лева.

и понеже не мога да си позволя скъпа земя до София си чакам. и се опитвам да си направя добър план и добра сметка има ли смисъл да харча пари за земя, строежи, данъци, глупости, простотии и всякакви разходи, вместо да живея под наем?!?

Камелия,
да ти отговоря на въпроса какво би накарало обезпечен човек със земя и имоти да продава във време на падащи цени...
ами нуждата. финансови проблеми на негови деца, роднини, или просто старост/смърт да са причината за нужда от свежи пари. или липсата на поддръжка на имота, или запустяване на нивата и т.н.

никой не иска земята в България да стане 1 лв. за 1 декар, защото тогава не можем да удържим китайските земевладелци и феодали... но и се съгласете, че не може 1 декар във Войнеговци да струва 50/100 хиляди евро...
или цената на 1 декар земеделска земя да се увеличава от 35 на 45 евро, само защото съм се обадил втори път 3 седмици след огледа и собственикът - ненуждаещ се селянин да ми каже: "много голям интерес има към земята, постоянно идват на огледи... цената вече е 45 евро на кв.м."

затова - обедняване, обедняване, обедняване... за да се научим (или поне децата ни), че богатството не са едни пари в една банкова сметка, а е балансирано уравнение с много величини (образование и знания, ценностна система, закони и ред, пари, пролята кръв за свобода и др.)

а бе някой да е виждал скоро оня финансов феномен - Продавачо на надежда? *rose*
исках просто да го питам дали е успял да си окрупни имотите, вакъфите, феодите, графствата, губерниите и другите нивички и градинки?

вероятно е станал по-богат и от Олек Дери Паска? да? :cry:
Re: Мина ли върха на кризата в България?
09-03-2009 - 23:46:33
е колко да струва един цял декър земя според теб..????????
сега като струва колкото един евтин килим ?
или колкото една пералня ??????
половината от пишещите тук може да знаят колко на колко метра е един декар , но колко са го виждали какво представлява в деиствителност
ти си мислиш че 50 хил евро еди къде си е скъпо
аз пък ще ти кажа че имам един декар на едно място където и за 100 бих се замислил
Re: Мина ли върха на кризата в България?
09-03-2009 - 23:47:18
Брокерска логика.

Преди 2-3 години в запустяло село англичани купуват къща например за 30 000 паунда значи всички къщи в селото са вече скъпи и струват толкова че и повече.

В наши дни в някои квартал няколко апартамента се продава по евтино но другите остават скъпи и цените им няма да падат.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-09 23:54 от morski.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
09-03-2009 - 23:56:51
Не можеш да си купиш на 20 км. от столица земя за 15 хил. евро, освен може би в Лаос или Етиопия. Може да купиш сигурно за 30-50 хил. извън регулация, и да си я вкараш. Аз съм си купил съмсем евтинджос в Пирин и има още, но е далече, вкарваш в регулация и строиш. Но няма такива цени до столица, кой ще си продаде земята за пари, които се парчат за една година? Можеш да купиш много добра къща със 700-800м2 земя за 60-80 хил.но това мисля, че е минимума.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход