Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
10-03-2009 - 00:10:30
........
Най-много жилищни площи са издадени в градовете София - 985 484 кв.м, Варна - 210 775 кв.м и Пловдив - 115 898 кв.м.
...........
[dnes.dir.bg]

Вземете по един калкулатор и смятайте кръстосано!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-10 00:18 от partzalev.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
10-03-2009 - 07:51:27
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Не е мерак за покупка на жилище..Аз и ти сме във
> форум за ИМОТИ...!!За това коментираме тях и
> проблемите свързани с тях..Иначе всеки си е
> господар на парите и мисленето.Може и с двете да
> прави каквото си поиска.Но цена от 500евро..поне в
> София няма да има!!!За ново строителство
> говоря...ДОРИ И ПАНЕЛКИТЕ НЯМА ДА СЕ съборят на
> толкова../за последното съм на кантар в спора/,ако
> стане ще е за малко..
> На мене работата ми е да убеждавам хората да
> купуват..,така че по този въпрос спора ще е
> субективен..
>

Turbozole,
ти брокер ли си ?
защо повечето хора смятат, че добър продавач, търговец, сейлсман и т.н. е този, които убеждава клиентите си да купуват? това е най-голямата глупост!
най-добрият продавач е този, който разбира какви са нуждите на клиента си, познава клиентите си и пазара си, знае малко повече от останалите в бранша, умее повече неща от останалите в бранша и предлага най-добрата сделка на клиента си... това на теория. на практика е почти невъзможно за намериш брокер на имоти, който да знае какво е win-win стратегия ;-)
всички работят на принципа:
"- Купувай, че ще духаш супата и децата ти ще ти се подиграват, че си изпуснал сделката на живота си!
- Това е цената, пич. take it, or leave it...
- Цените на имотите винаги ще се покачват! Селяните постоянно идват в града!"
и т.н.

и именно поради тези причини аз лично много се радвам, когато има криза, защото тя ще отсее некадърните от кадърните в бизнеса с НИ. ако ще турско да става, тоя пазар трябва да е малко по-професионален. а не куцо и сакато да строи комплекси от затворен тип и да ми говори глупости!
Re: Мина ли върха на кризата в България?
10-03-2009 - 08:15:46
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Не можеш да си купиш на 20 км. от столица земя за
> 15 хил. евро, освен може би в Лаос или Етиопия.
> Може да купиш сигурно за 30-50 хил. извън
> регулация, и да си я вкараш. Аз съм си купил
> съмсем евтинджос в Пирин и има още, но е далече,
> вкарваш в регулация и строиш. Но няма такива цени
> до столица, кой ще си продаде земята за пари,
> които се парчат за една година? Можеш да купиш
> много добра къща със 700-800м2 земя за 60-80
> хил.но това мисля, че е минимума.

Другарю Иванов,
евро? 60-80 хил. евро за прилична къща с парцел 700-800 кв.м.? това звучи добре. дори доста добре.
иначе не съм съгласен, че декар земя за 15 хил. евро на 20 км. от София е много малко?!
защото отчиташ само един от факторите, които влияят на цените...
а факторите са много...

аре чао, че потеглям за работа *book*
Re: Мина ли върха на кризата в България?
10-03-2009 - 09:51:50
rage_against - защо си се хванал така за тези 20км от София?
Ми вземи си някъде по магистрала Тракия на 40км от София и може и да намериш на цената която искаш. А дали ще пътуваш 20км по селски пътища или 40км по магистрала според мен е все едно.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
10-03-2009 - 18:51:31
[dnevnik.bg]


Обемът на депозитите на граждани достига 22.5 млрд. лв. към края на януари 2009 г. От тях 42% са в левове и 46.9% в евро. За една година са се увеличили с 3.3 млрд. лв., или със 17%. Кредитите за домакинствата са 17.3 млрд. лв. Валутната структура при тях е 69.9% в левове и 29.1% в евро. Годишният им ръст е 30.1%, или с близо 4.1 млрд. лв.

В "тежката криза" бедният народ увеличил депозите си с 3,3 млрд. лв. В същото време получените кредити са с 5 млрд. по малко от банковите депозити. Парите в дюшеците не се броят. Влоговете в евро са много повече, отколкото кредитите в евро или поне банките не са заинтересомани от "срив" на лева, каквито мераци непрекъснато им се приписват, не че мераците на банките интересуват лева.

От началото на статията е видно, че банките започват постепенно да възстановяват кредитирането, защото трудно се издържа да плащаш лихви без да даваш кредити.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
10-03-2009 - 20:24:42
Re: Мина ли върха на кризата в България?
10-03-2009 - 20:33:05
Няма логика Иванов защо банките вдигат лихвите по депозитите като имат ресурс.
Има раздадени кредити от не банкови и нституции TBI кредит и др. са към 6 милиярда разни лизингови къщи някъде към 32 милиярда са общо.Отностно депозитите ние сме с най малко на глава от населението в европа пада се на човек към 3500лв.горе-долу което е нищто.Колко са заемите към фирмите-още към 30 милиарда.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-10 22:39 от morski.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
10-03-2009 - 20:33:25
Да другарю, тоя път не лъжат!
Точно така е! Аз в началото на 2008 направих депозити за ******?. В началото на тая ги дръпнах и всичко в сеифа на същата банка.
Статистиката не лъже!
А да я видим към март каква ще е?...
Re: Мина ли върха на кризата в България?
10-03-2009 - 20:53:32
Финансово заразяване дебне България

Единственото изречение за България:

Рискова държава е и България, въпреки здравата фискална база, бюджетния излишък и добрите публични финанси.

Как малоумникът е извел заглавието на статията ще остане в рубриката "Кастрираната журналистика".

В другите две статии дори не се споменава България.


Няма логика Иванов защо банките вдигат лихвите по депозитите като имат ресурс.

Във всичко, което др.Иванов казва има логика. Първо банките започнаха да ограничават лихвите по депозитите. Казал съм, че се усети преминаването на слуховете за криза преди 1 седмица, а не преди 4 месеца. Освен това банките не са нито без пари, нито ще допуснат да изпаднат в криза, защото това ще е смърт за целият сектор. Набълбуканите ще са предимно банките, защото както са взели депозити, така са отпускали кредити, имат десетки или стотици собствени сгради и друго имущество. Когато притиснаха ПЧБ тя дължеше 2-3 пъти по-малко пари от цената на имотите си по онези пари. Отделно в моментът, когато навсякъде се национализират банки, едва ли някой би повторил историята с приватизацията в Централна и Източна Европа. Страните тук бяха изнудени от САЩ и ЕС да си приватизират банките, след като повторно ги национализират няма сила, която да ги накара да ги раздадат на калпак след това. Най-малкото защото ще увиснат по дърветата. А създаването на много и силни държавни банки в ЕС ще значи смърт за останалите. Не че не може да стане, защото всичко става, но никой не се самоубива безполезнено, защото утре може да умре болезнено.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
10-03-2009 - 21:17:35
Стига лукуми - даваите някакви реални факти
или от октомври насам факти няма ????
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход