Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Смях

Публикувано от acolyte 
Re: Смях
25-04-2006 - 18:34:48
"Хората се спасяват от хаоса у нас, както сварят. Студентите берат ягоди, за да имат за квартира и дискотека през годината. Жените на средна възраст обгрижват италиански старци с деменция, та да заделят пари за децата си. Мъжете или орат с трактор из Испания, или строят нещо из великата руска шир. "
Направо ме накара да се замисля, какво правя тук , а не подкарам трактора в Испанияsmiling smiley
FISH
Re: Смях
25-04-2006 - 22:49:17
Ами ако нямаш образование, смелост, находчивост, късмет или не знаеш езици, може и трактор да подкараш. Всъщност, аз не съм специалист по емиграция в Европа, така че за там акъл не давам. Ако някой се интересува от Северна Америка, съм на неговите услуги още няколко дни.


Re: Смях
26-04-2006 - 01:13:43
Чак останал тук (БГ), не може да се каже! Просто гледам да не оставам за дълго на едно място. Нещо като девиза "Опознай родината за да ти писне!" и "Ако тук можеш да се оправиш, значи навсякъде ще можеш" ми помагат много.
Проблема е че тази супер скъпа кочина в която сме се превърнали вече и мен ме дразни, въпреки че до този момент винаги съм бил против емигрирането. Но точно това че всички са обявили зверски цени за неща които не ги заслужават при положение че стандарта на живот си е направо зле и навсякъде срещащ израза "ако искаш никой не те кара" вече ме подлудява. Цените ни спрямо стандарта на живот са направо главоломни, а за качество няма смисъл да говорим.Ако живея в която и да е европейска държава ще получавам повече пари, ще живея по-добре и ще купувам стоки на същите, дори по евтини цени отколкото в БГ в момента(говоря за хранителни стоки, бяла и черна техника). Тогава какво бих могъл да кажа на човека който ми предлага имот с тезата, "ама знаеш ли колко струва това еди къде си,ако искаш купувай?", след като цените и там и тук на имотите са вече почти равни.
Освен за англичани тук за никого от ЕС не е по-евтино.Само че какво ще ставаме,член на ЕС или английска провинция?
Re: Смях
26-04-2006 - 09:28:56
Ако имаш образование, смелост, находчивост, късмет и знаеш езици в БЪлгария ще живееш достатъчно добре за да се замисляш за чужди държавиsmiling smiley
Не ти ли прави впечатление в статията защо бягат тези хора в Канада - защото в Канада ДАВАТ гражданство на детето, в Канада ДАВАТ пари за разкопки, в Канада ДАВАТ.... ДА ти прилича на разсъждение на човек, който разчита на своите смелост, находчивост, късмет? Освен това със специалностите, които са завършили тези двама млади Българи е ясно, че или не са мислилил изобщо какво ще правят като завършат или са достатъчно богати за да не ги интересува имла ли или не реалицзация за тях, или още с кандидатстването са мислили за чужбина. Не става въпрос за представители на поколение, което не е било наясно какво образование ще се търси в България когато завършат.
Та давай по-удачни примери. Искам пример - техническия ръководител Драган, заминава за САЩ, защото там ще стане предпиремач, собствени на собственоа фирма, а тук не му позволяват да регистрираsmiling smiley
Re: Смях
26-04-2006 - 09:46:36
Англо-саксонска провинцияsmiling smiley
АЗ пак не виждам проблем - когато преценяваш, че нещо е надценено, не се вайкай , а продавай. Примерно щом се строи значи стрителните материали се търгуват - продавай сторителни материали, щом хората взимат много пари за имотите си, значи имат пари да пазаруват други стоки или имат нужда от нещо в което да си влагат парите...
Re: Смях
26-04-2006 - 10:00:26
Ами ядосваме се , защото преценката ви за положението не е много точна. Имате наблюдения върху тесен кръг хора с които общувате, върху официалната информация.
Един българин, който работи в чужбина, след като прекара 3 дни на един строеж докато си уговаряше условията по закупуване на апартамента заяви "Тези работници получават повече отколкото в Западна Европа". А същите тези работници като ви срещнат вас го играят бедни и питат как е там, цъкат и заявяват "никога няма да се оправим, все ще сме си бедни". Просто вие нямате поглед срещу ниските, за развитите страни заплати какъв труд стои, а давате мнения.
Re: Смях
26-04-2006 - 10:50:06
Това с признаването на образованието в Канада е малко мътна работа smiling smiley - ама който иска да пробва, прав му път. Имам приятели лесоинженери, които заминаха преди години и аз много се радвах - в Канада ей, гори - бол! Ама нищо такова, изобщо не искат и да чуят там за образованието им, без да са изкарали местните колежи. И да са си платили съответно. И досега не работят по специалността си. Та тези хора от Младост 4 ги разбирам, само дано са проверили добре въпроса с дипломите smiling smiley

Tattoo, ако не си останал, ами значи се радвам на привилегията специално за такива като мен да си идваш през лятото, за да ни помагаш по-хубаво да си изкарваме почивката на море smiling smiley Но няма да плача, ако заминеш някъде да помагаш на други да си изкарват приятно почивката, където ти харесва повече smiling smiley

Fish,

Като чета какви ги приказват тези млади хора от статията в Стандарт, и ми става тъжно. Те си мислят, че в Канада ги чакат да им изсипят на тепсия благата, дето тук ги стискат (кой?) и не им ги дават. Те не могат да разберат, че никъде никой нищо не дава даром, а в чужда държава като емигрант трябва да работиш и влагаш усилия и знания в пъти повече от местните, за да имаш шанс изобщо нещо да направиш. Ама аз нееднократно съм казвала - който вярва в мечтата за "Обетованата земя" - нека пробва.

А на теб не виждам защо да ти вярвам, след като нито веднъж не си споменал за отрицателните страни на емиграцията. Което прави (казах ти вече) твоите писания да изглеждат неискрени и манипулирани от някаква "задна" цел. Дори да предположим, че нямах информация от много близки хора, живеещи зад океана, такова едностраничво предаване на нещата пак би ми се виждало съмнително.

Но наивни хора има много. Тази статия в Сатндарт за кой ли път ме убеждава в това smiling smiley
Re: Смях
26-04-2006 - 11:10:22
Специално за Tattoo smiling smiley по повод неговото изказване "...след като цените и там и тук на имотите са вече почти равни. ..."

"Manhattan condos up 20 pct in 2005, report says

Thu Mar 9, 5:09 PM ET
NEW YORK (Reuters) - Median prices for condominiums in Manhattan rose 20 percent to $770,000 in 2005, while cooperatives rose only 6 percent to $649,000, according to reports on Thursday by the Real Estate Board of New York (REBNY).
REBNY's Cooperative and Condominium Reports said the downtown area south of 42nd Street had the highest price for condos at $849,000, a 27 percent increase from 2004.
Northern Manhattan condos saw the highest percentage increase, climbing 46 percent to a median of $364,609.
Co-ops on the West Side rose 19 percent to a median of $722,000. For the first time, the average sales price in this neighborhood climbed above $1 million to $1,087,950.
The median price per square foot for Manhattan condos rose 25 percent to $951.
"The downtown market, which hit a 10-year high in 2004, continues to flourish, and price increases in all neighborhoods demonstrate the continued desire to live in New York," REBNY President Steven Spinola said in a statement. "

Статията намерих в яхуу, търсейки "евтини" апартаменти в Манхатън с дадени floor plans - заради дикусията с FISH по повод представителността на апартамента на Моника smiling smiley Такива не намерих, де, ама намерих това smiling smiley Иначе апаратменти под 2000 долара на месец най-много да имат снимки, от които се вижда че са тотално преходни (като на Моника), другото не става ясно. С тераса беше само един, ама не стана ясно как се излиза на нея smiling smiley С една дума, пълен провал! smiling smiley

951 долара/кв. фут = 10 460 долара/кв.м.

За Мюнхен Петер даде средна цена 3000 е/кв.м.

Tattoo, за кой ли път - къде видя почти равни цени - за София (най-скъпия град в БГ) средната цена е 600 е/кв.
Re: Смях
26-04-2006 - 11:54:15
Не разбирам и защо Стандарт трябва да пишат глупости, които не са проверили:

....ще може да си го позволи, защото година в канадски университет не струва повече от 2000 долара."

Извадка от сайта на Карлтън Юнивърсити, Отава -

"* International undergraduate student fees range from $12,426 to $14,113" - това е само "Tuition and ancillary fees (2005-2006)". + още около 9000 долара (канадски) за годишна издръжка.

Извадка от сайта на University of British Columbia, за international undergraduate students:

Educational costs subtotal $22,778
Estimated total cost $32,691

Естествено, има стипендии разни, ама там е яка конкуренцията на китайците и индийците smiling smiley
Re: Смях
26-04-2006 - 12:12:10
Не бих се учудил, ако в Социалистическа Република Квебек има и университет с 2000 долара такса.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход