Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Смях

Публикувано от acolyte 
Joan2
Re: Смях
28-04-2006 - 20:30:51
Fish,

Наистина мислех да си взема отпуска от форума, защото си имам интересна и скъпо-платена работа от години, а сега точно имам нещо, което трябваше вече да съм свършила - и закъснявам!

Но ще го направя СЛЕД като ти си вземеш отпуск от него smiling smiley Не съм възпитавана в щатите, но съм ужасно упорита и до сега не съм се отказвала от битка smiling smiley , каквото и да ми е струвало това!
Joan2
Re: Смях
28-04-2006 - 20:39:39
Fish,

да извадя най-важните твои мисли от дискусиите преди повече от година:

Относно адвокат Костакиева

“Автор: FISH
Дата: 09.01.2005

...............................
No nai-glavnata prichina da ne iska da jivee v USA e, che mnogo dobre suznava, che tam shte bude 9-ta dupka na kavala, poneje bulgarskata i advokatska diploma moje da i posluji samo v toaletnata. "

Относно мен:

"Re: Само заблудени хора купуват сега
Автор: BULGARIA (---.lax1-4.29.219.141.lax1.dsl-verizon.net)
Дата: 27.01.2005

Ako moga da vmetna, Tinki s negovata profesia ako otide na Zapad, pochva vedna da raboti kudeto si iska, kato v USA moje da zapochne i s $60 - 90 NA CHAS, ako e dobar programist, a ti s tvoia Carl Marx zaminavash direktno v kuhniata na McDonalds. Taka, che ima baia miasto za ironia. "

Помниш, надявам се, че по едно време (явно за да си по-интересен smiling smiley, си беше сменил ника на България, като, разбира се, уточни, че става въпорс за теб, ФИШ
Nabliudatel ot America
Re: ZA FISH
28-04-2006 - 20:44:08
Не съм много сигурен дали трябва да отговарям на човек изпаднал в истерия, който по-скоро се нуждае от психиатър, ама тъй като все пак става въпрос за мен, ще го направя



Citat ot FISH:
"Наистина ли Джоан е толкова глупава и не И звучат странно думите на Слепеца
" ...Аз самият работя в голяма компания, и съм имал и имам контакти с много хора. Без да повтарям, и без да влизам в подробности, нещата са така, както ги описвате с човек. Казано общо, при 2-ма кандидати, единия с БГ, другия с американска диплома, предимство винаги се дава на този с американската диплома. Ако все пак решат да наемат този с чуждата диплома, то разликата в заплащането ще е поне 2 пъти. Аз самият успях да намеря добра работа, но това беше изключително въпрос на шанс, както и това, че вече бях вътрешен човек, и позицията дори не беше обявена за външни хора. "
Брех, в какви ли "вътрешни" взаимоотношения със своя работодател (ами ако е мъж?) е Слепеца, та хищния капиталистически шеф е решил вместо да наеме натурализиран чужденец и да си спести поне 50% разходи за заплата, да плаща на нашето момче като на американец? Тъпо, тъпо та се вдлъбнало! \\\"
Kraj na citata

За какъв работодател, за какъв мъж намекваш. Аз ти обяснявам, че работя в голяма компания, и само за да се преместя от една позиция на друга трябваше да мина 3 интервюта: от новия ми супервизор, течнически специалист и начлника на HR, плюс това да получа съгласието на стария си супервизор. Аз не съм в някаква малка фирма, където отношенията работник - работодател могат да бъдат на съвсем друга основа- и това го има. И къде съм казал, че получавам заплатата, която един амеканец с американска диплома би получавал на моето място. Казвам просто, че имах шанса, който много други не са имали, и просто са се хванали с каквато и да е работа, с която да си плащат сметките.И ако това е начина, за който ти намекваш че съм намерил добра работа, може би хората ще се позамислят дали да тръгнат по този път- да пуснеш на шефа, за да вървиш нагоре. Не че го няма



Вярно е, че за определена позиция има определени марйове на заплащане. При нас също се ползват такива. Те обаче са в доста широки граници, и в никакъв случй не са задължителни за фирмата. Единственото ограничение е минималното заплащане от $5.15 (За някои щати е малко по- високо). Освен това фирмата може да лавира с наименованието на позицията, т.е. търси се определен специалист, а в крайна сметка се оказва, че задълженията надхвърят очакванията


Цитат от ФИШ:
Защо цитирам какво е американска работна виза, в случая Х1-Б? Защото според вас, дървените философи в Бг, американците не позволяват чужди инженери и архитекти да практикуват на територията на САЩ с неамерикански дипломи. От цитираната правителствена страница ЯВНО се разбира, че това не е така. Значи, американците ще разрешават на чужденци да работят като архитекти и инженери с неамерикански дипломи, а няма да разрешават това на законно емигриралите в САЩ чужденци?!?! Хелло!!!
Kraj na citata

Правителството може и да позволява, ама проблема е дали фирмите ще ти позволят


ПС: Следващия път чети по-внимателно


Hristo
Re: Смях
28-04-2006 - 21:16:59
Iasno che tyka ti e dobre stoto tia seliani sa nai-golemite komynisti v sveta. Dnes mi skusaha nervite s edin kontrakt, i te kato tebe misliat che vishko i nai-dobre go znaiat i te poychavat, no vsichko e samo BULLSHIT i celta e finno da ti go zabodat na kraia, kakto praviat i sus naivnite imigraniti i sus tupite si bezmozuchni baseball gledashti grazdani ( vsustnost kolhoznizi stoto 90% ot naselelenieto tyk zivee v nekakvi divi poleta) na koito ne im murda mozuka za kakvo stava vupros i kak gi klati sistemata.
Dobre che si zaminavam sledvastata sedmica......!!!!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-04-28 21:36 от Тинки Уинки.
Re: Смях
29-04-2006 - 10:11:52
Четох внимателно. Искаш да накараш български строителен специалист вместо да защитит проект тук , да вземе практически необезпечен кредит от банка (за да е още по-лесно сравнението - да ползва американски капитали), да построи сграда и да реализира печалба. ДА хукне да ходи в САЩ, да работи няколко години като разносвач на пилци, да се мъчи да изкарва лицензи и евентуално след няколко години да стане проектанта и да почне да гради кариера. И ако в момента е на 40г., ще почне да гради кариера на 45, евентуално. Ако е на 35 - ще почне на 40. Просто е твърде късно. А ако е на 25 - е просто човек с диплома, но в никакъв случай не може да се нарече специалист. Ако от 25 до 30 не работи по специалността си, пък ще му бъде още по трудно. Особено в САЩ.
Не виждам никаква логика. Ако не успее тук да омае представителите на американски капитали, защо си мислиш, че ще успее в САЩ?
И пак ти повтарям - случая с предложена работа по някакъв съществен проект не я разглеждаме. Това е ясно - съвсем нормално е специалист на когото му предложат да се занимава със сериозни неща някъде да отиде там, НЕЗАВИСИМО от заплащането. Защото освен доходи има и удовлетворение от работата, което е по-важно. Обикновено, човек удовлетворен от работата си в крайна сметка бива удовлетворен и във финансово отношение..
Joan2
Re: Смях
29-04-2006 - 11:05:58
Fish,

Не си правя селф-комплимент, а се опитвам да ти обясня, че ако една личност реши да емигрира, има много начини да го направи. И някои от тези начини не са лицеприятни (поне за мен). И познавам такива личности, които не се спряха пред нищо заради заветния американски паспорт. Помага им и факта, че българо-американците (по неизвестни, но предполагами причини) не се женят за американки, ами си вземат булки българки.

Ти самият го знаеш отлично това - нали и ти си направил същото. Не ме убеждавай, че едно 20 годишно момиче се е влюбило безумно в "баща си" (мъж на 42 години), а не е търсило заветния паспорт и колибката в калифорния. Ако има такъв случай, той е за Гинес. И моля те, не ме карай пак да търся из стария форум темата и твоите постове, където ми обясняваше за младата си жена, супер доволна от обслужването и от почивката на Карибите, които ти й осигуряваш. Ако е необходимо, ще я намеря.
Иво
Re: Смях
29-04-2006 - 11:54:29
Гледам и се радвам на поредната весела тема smiling smiley
Нека кажа че един адвокат никога няма да емигрира в америка,защото тук той е в каймака на обществото,печели добре и има ред възможности да развива и друга доходоносна дейност-(рентиерство,инвестиране в акции,валутен пазар,взаимни фондове и т.н)
Никога по никакви причини няма да отида да върша нискоквалифицирана работа пък ако ще и за 200$ на час.Между другото има много адвокати в София ,на които хонорара е именно 200$ или евро на час winking smiley Човек като предприемач може да е изпитал този факт на гърба си cool smiley
Квалифициран български специалист много трудно би заминал за Сащ,освен ако не му предложат безплатна квартира и пакет здравни осигуровки на символична цена.
Говоря за сега ,а не преди 5 години тогава беше друго.
Re: Смях
29-04-2006 - 12:09:59
Предприемач е човек, който гледа да вземе 200 евро на час, а не да дава по толкова. Малко бъркаш понятиятаsmiling smiley
Основно предимство на това да действаш на своя територия е, че получаваш безплатни или нископлатени услуги, консултации и информация, като и ти в определин моменти също даваш. Нещо като бартер.
Иво
Re: Смях
29-04-2006 - 12:24:06
Има прав си ,но един твой колега да го наречем имаше проблем със строежа си в кв.Лагера и за да бъде решен проблема плащаше точно по 200евро на час cool smiley Иначе за консултации и т.н си има текущо правно обслужване.Аз лично при такова дело бих се съгласил и на апартамент и да направим един бартер winking smiley
Такова нещо като евтин добър адвокат не съществува.
Re: Смях
29-04-2006 - 12:41:35
Решаването на проблем не се оценява на час., а на решен проблемsmiling smiley Това е съвсем друго нещо. НЕ вярвам някой да е съгласен да плаща такива тарифи на час при положение, че не му се гарантира решаване на проблем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход