Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Смях

Публикувано от acolyte 
Re: Смях
27-03-2006 - 11:55:31
Acolyte,

Да си жив и здрав да си караш "баровския" начин на живот - наистина така помагаш на доста хора да си осигурят насъщния - няма лошо!

За това колко искат на жилищата си в центъра, ами имат ги - искат! Техни са си! Ако никой не ги ще за тези пари, те или ще свалят цената, или пък ще си ги държат за тях. Обаче докато има хора като теб, които са съгласни да плащат наем за тези жилища и така да осигуряват приличен (е, не е баровски, но не всички искат да бъдат баровци smiling smiley доход на същите тези собственици, защо тези същите оплюти от теб собственици да бързат да продават?

Не осъзнаваш ли, че съветът ти е доброжелателен, но самият ти с поведението си (не казвам, че го искаш, просто така ти се е случило вероятно) подкрепяш точно "ината" на собствениците, дето не искат да продават под определена цена?

А какви са - селяни или граждани, умни или глупави, добри или лоши, това, мисля аз, няма никаква връзка с цената.
Re: Смях
28-03-2006 - 18:45:52

Imam chuvstvoto che na njakoi hora ot dyrgavnata administrazija rabotata im e da kisnat po internet forumite i da hvaljat

neumorno 'postigenijata' na administrazijata.

Izglegda postingite im se preglegdat periodichno ot shefofete im i im se davat naregdanija kakvo tochno da pishat.
Ne moga drugojache da si objasne laskatelstvata po adres na dyrgavata kakto i lipsata na komentar ili otnoshenie po vsichki

parlivi vyprosi i fakti v postingite na njakoi hora.
Re: Смях
28-03-2006 - 19:20:57
Аз не съм видял някой тук да е хвалил държавната администрация. Явно не можеш да разбереш, че когато някой каже - харесва ми в България това не означава харесва ми държавната администрация, управлението на държавата и т.н.
Лично на мен си ми харесва тук, но ако изнамериш някъде да съм хвалил управляващите ще бъда много учуденsmiling smiley
И не почвай с това "боклука ли ти харесва, управлението, гладните кучета на Фиш, застрояването на зпарковете, бетонирането на Черноморието и планининте....". Не не ми харесва това. Ама има и ммного други неща заради които си заслужава да си тук.
Re: Смях
29-03-2006 - 01:13:28
Razbira se che ima neshta za koito si struva da se givee v Bylgaria.
Hubavata priroda naprimer.

Ti imash li deca be choveche? Az lichno si mislaj che ne. Kato imash deca i zapochnesh da mislish za tjah, kato zapochnesh da imash otgovornosti, togava shte te vidja.

Az lichno pregivjah koshmari kato se rabolja dyshterja mi v Bylgaria, napravo ne mi se seshta s kakvi nekadyrni lekari se sreshnah. Pri tova si platih porjadychno.

Sega dyrgavata iska da me globjava che ne sym si vyrnal parposrta (za koito sym si platil) v rsok ot 6 meseza.


Takava dyrgava kato Bylgaria po sveta NJAMA!
Na men lichno po mi prilich na kochina. Jazyk za pochtenite horiza v neja.

Nali znaesh koi se chuvstva dobre v kochinata?
Re: Смях
29-03-2006 - 09:58:04
С теб не можем да се разберем, защото имаме различни приоритети в животаsmiling smiley Ти искаш да живееш в развито, уредено общество, пък аз искам да живея в развиващо се.
Ти искаш сигурност и спокойствие, аз искам свобода и динамика. Свободата, която мога да си позволя в БЪлгария, не мога да си позволя никъде на друго място.
Ако някой ден България почне да прилича на развитите страни може и аз да напусна. Но не в посока Европа, Северна Америка, а в посока Африка примерно.
naceff
Re: Смях
29-03-2006 - 11:16:28
kuku,

В страната ни има много проблеми. Аз лично не зная кога, доколко и дали те ще бъдат решени по един приемлив начин.
И все пак фактът, че живееш в една страна и/или изборът да живееш в нея са прекалено сложни и многопластови явления, които не трябва да бъдат осъждани. Както, апропо, и изборът да я напуснеш. Считам дори, че коментирането на този въпрос е неподходящо.

В един аспект те подкрепям за оценките и становището ти. В тебе има някаква много дълбока лична горчилка, а щом нещата опират до емоционалния свят на човека, то задължително се стъпва в една напълно суверенна територия. Ти и никой друг не знае, как се чувстваш, ти и никой друг не може да определя емоционалния ти статус.

Има и друга страна. Приятелски ти предлагам да не правиш подобни внушения (кочината), защото категорично не съм съгласен да приема, че моето дете живее в кочина. Нали когато ставаше дума за твоето дете, те болеше. Не бих разбрал поведенческа хипотеза, при която целиш и нас да ни боли !

Аргуменирането на ненормалност чрез паспортите е неподходящо. Парите, които си платил представляват една такса за извършена услуга и право да ползваш документа за времето на неговата валидност. Той не е твой и такава възможност въобще не е третирана. Така поне пише в закона.
Re: Смях
29-03-2006 - 12:32:16
Naceff,

Искрено те поздравявам за поста ти - и изобщо за поведението във форума! Мисля, че такива като теб правят тази държава хубава smiling smiley

Kuku, аз имам дете и то расте тук - и не съм имала проблеми с лекари (да чукна на дърво!) - личната му лекарка е много разбрана жена. Когато е трябвала специализирана помощ, и нея съм получавала. Ако ти живееш в чужбина и не знаеш къде и как стоят нещата тук, е напълно възможно да ти се случи нещо такова, ако за малко си дошъл. И да платиш много, ако не знаеш на кого, може и да не получиш услуга.

На мен пък са ми разкавали случай в Канада - за дете с гнойна ангина, на което GP-то не може да назначи лечение, защото не е негова работа, а му дава час за уши-нос-гърло за след 2 месеца (защото нямало свободни часове). Но аз от това не правя извода, че Канада е кочина.

Не разбрах намека за хората от държавната администрация - ако случайно си имал предвид и мен, мога да те уверя, че си в дълбока заблуда.

Тинки по едно време ми предлагаше да се кандидатирам за правителствения пресцентър, ама май не плащат достатъчно там :} :} :}
naceff
Re: Смях
29-03-2006 - 14:39:03
Благодаря, Колежке! Дано вече да не съм чак толкова драматичен герой (както бях писал на един колега), изповядващ бита кауза.

Но ..... не е лесно!

Не е лесно да въобще да имаш каузи! Гарантирано част от приятелите ти няма да я споделят! А кой иска да дели приятелите си ?!

Но, стане ли дума за децата, трудно запазвам благовидност. Иначе за себе си съм изключително търпелив.

Трудно ми е да започна да твърдя, че повечето излагани факти от нашата действителност се неверни. Истината е, че те са по-скоро вярни. Само дето субективно си мисля, че вторачването в тях и то точно тук, не е най-доброто.

Различни хора, под различни форми и в различно време, дори само тук във форума, са успели да дадат едно правдиво интерпретиране (макар и неизчерпателно) на причините, които са довели страната ни до настоящото положение. Аз няма да се връщам на тях - това е огромна задача. И въпреки това положение, няма смислена причина да твърдим, че ние сме по-лоши от други малки народи и че страната ни е по-калпава от други страни в сходна ситуация. Е, и най-добрите не сме !

Само си представи, че място като това (някакво си там виртуално пространство) постепенно придобие реномето на обиталище на нормални, информирани и добронамерени хора, които ще посрещнат с усмивка, ще дадат мнение, съвет. При това без корист. Ами, то това да се повтори под някаква форма на още сто места и току-виж, постепенно запознали тук и там да изчезва и мръсотията и грозотията !

Добре де, нека си пофантазираме, ако не друго! Де да ставаше така !

Китайчите имат една поговорка : И най-дългият път започва с една малка стъпка !

Re: Смях
29-03-2006 - 15:10:14
Naceff,

Хубаво е, че Дон Кихот още броди по света clap: Нима някои е споделил неговите каузи?! Освен един селянин с добро сърце... И все пак - без Дон Кихот сме просто едно стадо маймуни на два крака.

Абсолютно съм съгласна и те подкрепям!

И може да ти е странно, ама аз вярвам, че става И така :} :} :}
Калитко
Re: Смях
30-03-2006 - 10:46:37
я пак,че не прочетох добре-в бг имало свобода?има свобода за мутрите,за кредитните милионери.за тях законът е врата в полето.каква свобода има обикновения човек-несигурен за работата си,доходите,здравето,сигурността си,образованието,без перспектива,лъган и мамен от бизнесмени и държавни служители.кое е свободата-да пътува на запад без визи?или да стартира бизнес?това за свободата може да го твърди само човек,който стои на топло в народното събрание,получава си комисионните,дивидидентите,рентите и не си подава носа навън.бедният човек не може да бъде свободен.
в Бг инвестират перачите на пари,капиталисти-експлотатори,разчитащи на пълното абдикиране на държавата от нейните функцйи да защитава обществото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход