Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Смях

Публикувано от acolyte 
Re: Смях
28-04-2006 - 17:28:07
И последно - ама този път наистина smiling smiley

Fish, многократно те помолих да имаш предвид, че НЕ СИ ЕДИНСТВЕНИЯТ БЪЛГАРИН, ЕМИГРИРАЛ В САЩ!!!!! Ако беше единствен, можеше да си разтягаш колкото искаш локуми как там е "раят на земята" и чакат всякакви българи с отворени обятия, за да им дадат работа и пари поне колкото на местните, ако не и повече. 'Щото сме най-кадърните ние smiling smiley

И ако не съм емигрирала, това не означава, че не съм се интересувала и не се интересувам от условията и начините за това. Освен това многократно съм ти заявявала, че имам емигрирал брат, който работи като програмист. Така че не ми обяснявай как нищо не разбирам от тези неща, защото това не е вярно.

Предполагам, че всеки млад българин или българка с някакво самочувсвтие на образован човек се е замислял над такава перспектива през последните 15-ина години. Много вече го и направиха, т.е., емигрираха - по различни начини. И повечето са достатъчно честни и лоялни към близките и приятелите си в БГ, за да крият от тях с какво е свързано това.

Не разбирам защо продължаваш да упорстваш, че ти си единствено правият!

Даже бих го казала така - дори и някога да реша да емигрирам, няма да е зад океана. Мисля, че ние сме родени в Европа и мястото ни е тук.

Ако някой друг има друго мнение, си е негова работа. Мисля, че "въдичката" зелена карта/landed immigrant visa все повече ще хваща необразовани и неквалифицирани, всъщност - дълбоко наивни хора. И подозирам, че съответните служби на правителството на САЩ вече са забелязали този феномен, та се налага да се вербуват умни и начетени българи, които да убеждават по форуми, че в САЩ размитат за нас.

Fish, най-смешното е, че за всяка прилично изглеждаща българка да емигрира легално в САЩ не е никакъв проблем smiling smiley И да бъде издържана от съответния американец (може и българо-американец smiling smiley. Само дето това лично в моята ценностна система не се вписва. Не че не познавам такива жени - има ги. Но всеки с убежденията си - да си продавам тялото за американски (пък и какъвто и да било) паспорт е извън моите представи за почтеност.
Re: Смях
28-04-2006 - 17:45:53
Fish,

А кой ми каза лично на мен в стария форум (да не търся линка, ако е нужно, ще го намеряsmiling smiley, че един програмист в Америка взема по 20 долара на час, а аз с моята икономчиеска диплома мога само да се снимам :}

Освен това, не разбрах правото на американеца да наеме българин (когото познава и е работил с него в БГ) на временна работа при определени условия, какво общо има с българина, кацнал там, никому непознат, със зелена карта?

Ами да, "а когато същия този специалист кaцне на готово в Америка със зелена карта, той няма да го наеме" - няма да го наеме, защото не го познава и не знае нищо за него. Ти защо се правиш на "3 и половина" - нали си чувал какво значи "resume" и каква роля играе то при наемането на работа. Смяташ ли, че ако български архитект си напише в резюмето, че е завършил УАСГ и е работил 4 години за българска строителна фирма като проектант, някой ще му обърне внимание в САЩ, като кацне със зелената карта? И че някой изобщо ще му признае, че е архитект.

А дипломата на архитекта и строителния инженер НЕ СЕ признава без да си карал местни кусрове и да си държал приравнителни изпити - самият ти го каза на 5 стр на тзаи дискусия - за семейството от Стандарт:

"Рабира се, че особено в началото няма да им е лесно и че ще трябва бая приравнителни изпити да държат или направо да започнат следването наново, обаче важното е че са на верен път. "

Освен това те попитах - твоя приятел от ВИАС, за да си вземе лиценза за стрителен инженер, не следва ли отново - да си плати за това и да се издържа някак през тези години. С ниско квалифицирана работа.

Познавам управител на хотел, който южнокорейците, дето притежаваха Шератон, го взеха на работа в Южна Корея. Човекът още си е там - но това не значи, че южнокорейците размитат за български управители на хотели и чакат само да кацнем там. Просто конкретния човек е попаднал в такава конкретна ситуация.
Re: Смях
28-04-2006 - 17:49:08
"Отново желязна Човешка логика - значи, един американски работодател ще чуе за обещаващ специалист работещ на оня край на света и ще го наема без никава препоръка, или такава написана от ЕТ Иван Иванов от Горно нанадолнище, след което ще мине през иглени уши, докато се пребори за квота и отговори на сума изискавния от страна на емигрантските власти и министерството по труда, а когато същия този специалист кaцне на готово в Америка със зелена карта, той няма да го наеме?!?! "
НЕ ис ме разбрал - нито едното нито другото. Вариантите на специалист от сторителния бранш да замине за САЩ са:
1. Да отиде на интревю органиирано от американка фирма, търсеща специалисти в България. Ако не са те одобрили на интервю организирано в БЪлгария, шансовете да те харесат като стъпиш в САЩ клонят към нула.
2. Да работи във фирма, която има бизнес отношения с американска такава. И в процеса на работа да се докаже.
На улицата, докато разнася пици няма никакъв шанс. Това си е ала-бала. Нещо от рода на това да се мотаеш из улиците на Холивуд с надежда да те харесат за роля.
Re: Смях
28-04-2006 - 17:53:40
Fish написал "Признават се даже и икономическите дипломи, което означава, че дори нашата скъпа Джоан би могла да се реализира в Америка, ама по-си е друго да стоиш безработна в земния рай - Долни Лозенец и да си чешеш езика по цял дан по форумите. Така де, няма нашата патриотка да се даде на някакви необразовани янки да я експлоатират, плащайки И по $25-30/час.
Пуста хипопотамска гордост - затънала до гуша в кал, ама ееей такава уста отворила! "

Ами ако мога да си позволя това, то е, защото съм си у дома :} и защото у дома и стените помагат, ако човек изпадне в тежка ситуация :}

А в конкретния случай - не съм безработна, колкото и да ти е чудно това :} :} :} И съм доволна от работата си, вкл. и като заплащане. И не виждам защо да работя на 2 места в САЩ, за да си плащам ипотеката на дървеното бунгало в Калифорния, дето докато го изплатя, и термитите вече го изяли smiling smiley. Вместо да си работя интересна (за мен) работа и да ми остава време да опонирам на вербувани правителствени служители на САЩ :}
FISH
Re: Смях
28-04-2006 - 17:57:57
Джоан, започвам наистина да си задавам въпроса, дали само се правиш на тъпа?

"Нали си говорм за български архитект със зелена карта, която не ти осигурява работа, са само право на такава?"

НЕ! НЕ СИ ГОВОРИМ ЗА ТОВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Говорим си за това, дали или не, български инженер или архитект има право да работи в Северна Америка с българска диплома и дали ще бъде заплатен по-ниско от местен!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ти изобщо внимаваш ли в час?
За втори път: дадох примера с работната виза, за да ви докажа, че след като чужд/български инженер или архитект ИМА ПРАВО да практикува в Свеврна Америка с чуждестранна/българска диплома, то това право би следвало да има и заминал вече там българин със зелена карта. Та нали вие самите твърдите, че американците имат повече права от емигрантите. Значи, хем излиза, че американците са с повече права, хем, че ще допуснат чужденец, временно пребиваващ с работна виза да работи като архитект или инженер, а не биха допуснали до такива работи чужденец вече със зелена карта или син паспорт?! Да усещате как си противоречите?!

"Мисля, че "въдичката" зелена карта/landed immigrant visa все повече ще хваща необразовани и неквалифицирани, всъщност - дълбоко наивни хора. И подозирам, че съответните служби на правителството на САЩ вече са забелязали този феномен, та се налага да се вербуват умни и начетени българи, които да убеждават по форуми, че в САЩ размитат за нас."

Tук вече дори не е необходимо аз да те опровергавам, опровергава те самият Чичо Сам - ако случайно не си чула, тази година бе последната за участието на Бг в лотарията "Зелена карта".

"Fish, най-смешното е, че за всяка прилично изглеждаща българка да емигрира легално в САЩ не е никакъв проблем И да бъде издържана от съответния американец (може и българо-американец . Само дето това лично в моята ценностна система не се вписва. Не че не познавам такива жени - има ги. Но всеки с убежденията си - да си продавам тялото за американски (пък и какъвто и да било) паспорт е извън моите представи за почтеност"

С този си цитат, единственото което си правиш е "self compliment".

Доколкото си спомням, водехме спор на темата "Възможности за реализация в Северна Америка на определена група специалисти", а не "Как една зафатна бг булка би се лансирала сред грозните, отчаяни и непретенциозни американци/българоамериканци в Америка". Пъ...лиииийз!


FISH
Re: Смях
28-04-2006 - 18:36:50
Джоан, ама нали беше за последно, уморих се да давам безплатни уроци.

"А дипломата на архитекта и строителния инженер НЕ СЕ признава без да си карал местни кусрове и да си държал приравнителни изпити - самият ти го каза на 5 стр на тзаи дискусия - за семейството от Стандарт"

Никъде на 5 стр. не съм казвал такова нещо.
Виж, на 7 стр съм казал това:
Изпратено от: FISH (IP съхранено)
Дата: April 26, 2006 12:54PM

Разбира се, че семейството от Младост са наивни - само как звучи "Непременно ще се върнем след 10 години"
Истината е, че ако не се върнеш до 2-3 година и особено ако децата ти израстнат там, вероятността да се върнеш граничи с нула.
Рабира се, че особено в началото няма да им е лесно и че ще трябва бая приравнителни изпити да държат или направо да започнат следването наново, обаче важното е че са на верен път."

Предвид факта че сем. Груеви не са нито архитекти, нито инженери:
"Семейство Грудеви изкарват по 330 лева на месец. Ивайло е с две висши образования - завършил е социална педагогика и археология. Йорданка е молекулярен биолог" не виждам какво невярно съм казал на стр. 7.

Самият факт, че ако пристигнеш в САЩ с работна виза, задължението е да започнеш работа при спонсора си в срок от 10 дни след влизането в страната показва, че за никкави курсове и приравнителни изпити няма да имаш време!!!!!!!!! С две думи, за инженери и архитекти такива не са необходими!!!
Като пак споменаваме работните визи, не мога да не те осветля, че си в невероятно голяма заблуда, ако си мислиш, че с такива визи заминават само работилите за ам. компании в Бг, или такива, които са познати на съотв. спонсор. По-скоро бих казал, че такива случаи са изключения.

И изобщо не си въобразявам, че аз съм единствения емигрирал българин в Америка. Също така, не мога да бъда сигурен, дали по емигрантските въпроси съм най-компетентния сред емигрантите, но мога съвсем спокойно да твърдя, че от теб, Човек и Слепеца, съм много, ама много повече информиран в тази област.

Не си спомням какво точно съм ти казвал в стария форум, но със сигурност не съм ти казвал, че един програмист прави $20/час, защото той прави много повече.
А пък и как мога да ти вярвам, след като ти ме "мискуот-ваш" какво съм казал преди 2 дни, камо ли преди 2 години!
Re: Смях
28-04-2006 - 18:41:22
Фиш как има право като сам написа , че му трябва лиценз? Щом му трябва лицевз значи няма право. Същото важи и за американски архитект в България - трябва да си изкара български лиценз.
Имаше една книга на Ремарк "Сенки в рая". Рая беше САЩ по времето на втората световна война, а главния герой беше сянка, защото беше немски писател. И този писател не можеше да се реализира не защото му пречеха американците, а защото писател може да хареса труда си ако е на собствения му език.
Та така е с доста високообразовани хора - в БЪлгария ще проектира мостове, в САЩ ще трябва да почне от чертане на бараки. Може да ти е странно , но има хора, които предпочитат да проектират мостове за много по-малко пари, отколкото ако чертаят бараки. Ама не знам дали можеш да го разбереш това.
Има и други хора, които не биха отишли да работят ако се окаже, че шеф им е човек с по-ниска квалификация. Ама и тях няма да ги разбереш сигурно. Единственото което е важно за теб е "сигурност, нормални съседи, добри доходи, да не се налага да мисля".
Ако български архитект или сторителен инженер на свободна практика, който си има работа тук (изклювма случаите, когато се оказва, че няма работа тогава е друга работа) тръгне да чертае бараки все едно си е плюл в сурата. Лично аз към такъв човек уважение не мога да изпитвам.
FISH
Re: Смях
28-04-2006 - 19:53:39
Преди малко Джоан написа:


"А в конкретния случай - не съм безработна, колкото и да ти е чудно това И съм доволна от работата си, вкл. и като заплащане. И не виждам защо да работя на 2 места в САЩ, за да си плащам ипотеката на дървеното бунгало в Калифорния, дето докато го изплатя, и термитите вече го изяли . Вместо да си работя интересна (за мен) работа и да ми остава време да опонирам на вербувани правителствени служители на САЩ"

Хитрата сврака - с двата крака.

Re: Joan, за миг се постави на наше място.....
Изпратено от: Kobe (IP съхранено)
Дата: April 12, 2006 04:50PM

Joan,

Izviniavai, ama ti kakvo bachkash? Imam chustvoto che si niakoi darjaven chinovnik deto po cial den si klati krakata zad biuroto. Stignah do tozi izvod ot ogromnia broi post-ove koito imash v tozi forum. Kolko vreme otdeliash dnevno za tova - dva chasa, tri , pet?
Ako e taka, ne me uchudva vaobshte che cenite na NI v Bg ti se vidat normalni, shtoto te kakvito i da sa , ti vse shte si na dalawera kato kupuvash - ako truda koito vlagash e blizko do nula.



Re: Joan, Не те призовавам, не те поучавам.....
Изпратено от: Joan (IP съхранено)
Дата: April 12, 2006 04:53PM


Kobe,

Направо ме уцели "в десятката" - не съм държавен чиновник и съм го закъсала здраво с работата заради ината си Мисля да си взема отпуск от форума, че работата ми отива на зле......"

Джоан, че лъжеш е факт. Само се пита в задачата, кога излъга - на 12 април или днес? По-съм склонен да мисля, че излъга днес.
Единствения ти шанс да се измъкнеш е, ако кажеш, че си си намерила "страхотната и скъпо платена работа" в периода 12 - 28 април. Ако искаш го използвай, въпреки че, аз лично не бих ти повярвал, пред вид, че ти отпуска от форума хич не си си вземала.

Човек, наистина се уморих да повтарям едно и също. Ако искаш, си направи труда пак да прочетеш по-внимателно кога и за какво е необходимо лиценз.
Joan2
Re: Смях
28-04-2006 - 20:17:08
Пиша от къщи, затова съм Joan2 smiling smiley

Fish

[imoti.net]
Re: Само заблудени хора купуват сега
Автор: BULGARIA (---.lax1-4.29.219.141.lax1.dsl-verizon.net)
Дата: 27.01.2005

Ako moga da vmetna, Tinki s negovata profesia ako otide na Zapad, pochva vedna da raboti kudeto si iska, kato v USA moje da zapochne i s $60 - 90 NA CHAS, ako e dobar programist, a ti s tvoia Carl Marx zaminavash direktno v kuhniata na McDonalds. Taka, che ima baia miasto za ironia.

Извинявам се – наистина е казал доста повече от 20 долара на час - не съм го запомнила, защото ама хич не ме интересува колко взема програмиста на час в Щатите.

Но пък че ми е казал, че моята икономическа диплома не става за нищо в Щатите- си го е казал Та нека видим кой лъже всъщност

Не те мискуотвам , Fish:

Re: Смях
Изпратено от: FISH (IP съхранено)
Дата: April 27, 2006 02:48PM
………………………………………
Много ми се иска, но не е коректно, да ви посоча линк на страницата на една от най-големите строителни фирми в Ел Ей, чиийто проджект мениджър от миналата година е българин, завършил ВИАС, който от 15 години работи в САЩ в различни строителни фирми, като лиценза си взе едва преди 10-тина години. …………………………………………..

Друг приятел работи 5 години като ел. инженер с диплома от бившото МЕИ. Вчера се чух с него, след 2 седмици се явява на втората част от изпита си за лиценз, който му е необходим не защото не може да практикува без него, ами защото иска да отваря собствена фирма. “

Нали каза самият ти, че им искат лицензи. Значи, не могат да работят без него. И не каза какво им струва придобиването на тези лицензи, макар че те питам вече няаколко пъти.

А частият слчуай е за ЧУЖДЕНЦИ, работещи ВРЕМЕННО (обикновено са с едногодишни договори, които могат да се продължат) в САЩ за американски компании. И за тях е напарвена вратичка в закона, по преценка н аработодателя. Цитирам те:

Re: Смях
Изпратено от: FISH (IP съхранено)
Дата: April 26, 2006 10:15PM
………………………………..
В САЩ можеш да работиш като инженер, дори и без жителство, а само с т.нар. H1-B (вид работна виза), само ако имаш съответната българска инженерна диплома, работодател, желаещ да те наеме и професия попадаща в списъка на търсените професии, за които има дефицит от американски специалисти. “

Е, ако си намериш работодател с добри адвокати и голямо желание да те вземе, тогава мож еи да стане То в този списък, гледам, че фигурират почти всчики възможни професии – вкл и право. Занчи, адв. Костакиева спокойно може да си практикува в САЩ. И заначи, ти пак си ИЗЛЪГАЛ, като каза, че не може. Ето пак цитирам ФИШ

“Автор: FISH
Дата: 09.01.2005

Niama i sumnenie, che advokat Kostakieva e dostatuchno obrazovana - 100% po Nauchen komunizum e imala 6+, sudeiki po naizustenite dumi za progniloto zapadno obshtestvo, koito spodelia tuk. A dali pecheli dostatucno ne e mnogo iasno, sled kato tuk postoianno si pravi BEZPLATNA reklama.
Samo ne moga da razbera, zashto advokat Kostakieva triabva da raboti v Amerika kato chistachka, nali e dostatucno obrazovana i e zavurshila ne v "negramotna" Amerika, a v niakoi svetovnoizvesten i osobeno presyijen bg universitet? Sega ostava g-ja advokatkata da ni kaje, che ne bi iskala da poluchava m/u $250 i 500 NA CHAS, kato negramotnite si amerikanski kolegi? Ili mojebi v Bg pravi poveche?

Znaesh li zashto advokat Kostakieva "ne iska" da jivee v USA, purvo, zashtoto tova, che ima mnogo priateli tam, niama nikakvo znachenie za poluchavane na postoianen statut za jiveene, a puk i niama mnogo kusmet v pustata lotaria za zelena karta, v koiato si opitva kusmeta ot godini. No nai-glavnata prichina da ne iska da jivee v USA e, che mnogo dobre suznava, che tam shte bude 9-ta dupka na kavala, poneje bulgarskata i advokatska diploma moje da i posluji samo v toaletnata. A za da zavurshi za advokat v Amerika, triabva fluent english i mnogo, ama mnogo um i chetene za da se vzeme t.nar. "bar", kakto i pone $80000. Butane na pari i (ili) neshto drugo na prepodavatelite niama.
Линк: [imoti.net]

Та, ФИШ, последно – аз като икономист и адв. Костакиева като юрист с български дипломи – МОЖЕМ ИЛИ НЕ МОЖЕМ ДА ПРАКТИКУВАМЕ ПРОФЕСИИТЕ СИ В САЩ????
“щото според цитирания от теб закон за H-1B (. For example, architecture, engineering, mathematics, physical sciences, social sciences, medicine and health, education, business specialties, accounting, law, theology, and the arts are specialty occupations). – МОЖЕМ, а пък според твоите писания от преди година – не можем 

Колкото до зелената карта – истината е, че НИКОГА не ме е вълнувал този въпрос. Но понеже даде информация, че:

“Tук вече дори не е необходимо аз да те опровергавам, опровергава те самият Чичо Сам - ако случайно не си чула, тази година бе последната за участието на Бг в лотарията "Зелена карта". “

влязох в сайт ана американското посолство и потърсих информация. Едиснтвеното, което видях , беше “2007 DV Lottery Instructions”:

For DV-2007, natives of the following countries are not eligible to apply because they sent a total of more than 50,000 immigrants to the U.S. in the previous five years:
CANADA, CHINA (mainland-born), COLOMBIA, DOMINICAN REPUBLIC, EL SALVADOR, HAITI, INDIA, JAMAICA, MEXICO, PAKISTAN, PHILIPPINES, POLAND, RUSSIA, SOUTH KOREA, UNITED KINGDOM (except Northern Ireland) and its dependent territories, and VIETNAM. Persons born in Hong Kong SAR, Macau SAR and Taiwan are eligible.
ENTRIES FOR THE DV-2007 DIVERSITY VISA LOTTERY MUST BE SUBMITTED ELECTRONICALLY BETWEEN WEDNESDAY, OCTOBER 5, 2005 AND SUNDAY, DECEMBER 4, 2005. APPLICANTS MAY ACCESS THE ELECTRONIC DIVERSITY VISA ENTRY FORM AT 'WWW.DVLOTTERY.STATE.GOV' DURING THE REGISTRATION PERIOD BEGINNING NOON ON OCTOBER 5. PAPER ENTRIES WILL NOT BE ACCEPTED. APPLICANTS ARE STRONGLY ENCOURAGED TO NOT WAIT UNTIL THE LAST WEEK OF THE REGISTRATION PERIOD TO ENTER. HEAVY DEMAND MAY RESULT IN DELAYS. NO ENTRIES WILL BE ACCEPTED AFTER NOON ON DECEMBER 4, 2005.


[travel.state.gov]

Не видях информация, че България не е eligible за селдващата година. Ако ФИШ разполага с такава, явно я е придобил по своите, свързани с определени щатски служби, канали.
Joan2
Re: Смях
28-04-2006 - 20:22:11
Fish,

Ама ти си бил по-тъп, отколкото те мислех smiling smiley

Закъсала съм го с работата, защото си имам работа, която трябва да свърша, а съм седнала да се занимавам с някакъв си емигрант, който на всяка цена трябва да си изпълни "мисията", възложена му от съответние щатски служби!

Ами ако има още някой в този форум,, който да ти вярва, нека емигрира в Щатите!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход