Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

валутен борд

Публикувано от kuku987 
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:14:00
Аз само ще вмъкна една поправка към Асен - значи 50 000 долара и преди и сега и в бг и в целия свят са си 50 000 долара . Каквото и да работиш , какъвто и бизнес да правиш винаги полагаш усилия за тази сума .Когато тръгнеш да харчиш или инвестираш пак се замисляш за тази сума .
Какво сме виновни аз или вие , че някои на 1000 лева заплата е решил че 50 000 долара са ебахти мижавата сума .

Хората които значт как се изкарват пари, знаят и как да ги ценят !
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:14:46
hrabar,
първо, при сегашните проблеми навсякъде не виждам кой точно ще натисне за нас.
второ, ще създадем прецедент и кандидатите за политическо приемане в еврозоната ще станем голяма навалица.
трето, мислиш ли, че след последното развитие на отношенията между РБ и ЕС, някой ще има желание да прави такава услуга на настоящото ни правителство. Дори и на следващото...
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:15:09
Quote

acen1975 - хубаво обяснение, но ти от къде знаеш колко пари имат българите?
От скоро се учудих как кътат старите хора. И те не влагат парите си в банка, защото са преживели какво ли не и доверие на банката нямат, а ги държът под дюшега. Същите тези стари хора в повечето случаи имат деца, внуци и т.н. Когато някое от децата или внуците преписка, че иска апартамент, заделил е някой лев и ако се понапъне може да вземе тогава и тези стари хора ще изкарат кеша, за да му помогнат.
За това си мисля, че цените няма да паднат чак толкова много, защото примерно ако доближат 300 EUR/м2 то старите хора ще изкарат кеша и ще купят на всяко от внучетата по един апартамент в София.

Българския пенсионер спасява строителния бранш :] . Човече старите хора в БГ ако имаха пари под дюшека нямаше да прекосяват цяла София за едно кило домати с 10 стотинки по-евтино. Осъзнай се.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:16:29
Гого я да видим колко имат старите хора под дюшека! Предположи! 1 милион лева, 2 милиона...10 милиона...100 милиона...1 милиард? Колко според теб са необходими за запълване на дупката! Дисбалансът е огромен, ОГРОМЕН! Няма баба няма дядо, докато дойде време за 200-300 е/м2 това под дюшека ще е станало отдавна много по-малко отколкото е било!
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:18:28
Solaroid - сигурно повечето едвам изкарват от пенсия до пенсиа, но има и много такива, които цял живот са кътали. Според мен за пенсионер който е имал прилична работа, докато е бил млад и е кътал пари е нормално в момента да изкара от под дюшега 20 000 - 40 000 лв.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:18:37
Другарю Иванов ,
ше ти шопна на ушенце една голяяма тайна... от няколко дена я знам...


Е какво от това. Ще плащат и ушите им ще пукат, няма заради серсеми дето не си обслужват кредитите да изгърмят тези с влоговете.

ха,другарю,сетих се как ще ти го обяся,че да ме разбереш

Глупости без край. Апартаментите не са домати, никой не те бие нито да започваш да строиш, нито да те задължава да продадеш това дето си го построил за 30 дни. Както видяхте от други теми веднага звъня на всички обяви, които пускате за по евтини апартаменти за да ги купя, но за съжаление се оказват менте и като теглиш чертата цената става 2-3 пъти по-висока. Евтини апартаменти в София засега няма. А след тако няма 6 месеца след замирането на пазара едва ли ще има някакъв особен спад въобще. Или ако има той ще е обвързан с общият спад - месото става от 8 на 5 лв., бензина но 1,20, нов Пасат за 15 хил евро и кв.м пада от 1000 на 800.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:20:15
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене аз друго се бях замислил! Да предположим, че
> някой наш политик се сети и отиде по Европата и
> каже "гледайте сега при нас нещата ще се взривят
> заеби EMR2 и не знам си кво, трябва час по рано да
> влезем в еврозоната". От там обаче ЕЦБ-то да
> речем, ще каже ОК, обаче инфлирате лева с
> разликата в акумулираната инфлация между зоната и
> България и понеже вашите данни са малко изопачени,
> да закръглим съотношението на 1:4! Нашичкия казва
> "Застреляйте се, курса остава 1:1,95583". Прави
> политическа совалка, в резултат става ясно колко
> точно трябва да се бръкне Европата за да стане
> това чудо, да речем едни 10-11 милиарда евро.
> Става всичко ОК на пръв поглед, и тук нищичко ама
> нищичко няма да се промени. Просто онези ще ни
> платят масрафа за последните 10 години и ще
> заложим нов цикъл, който ще приключи много
> по-бързо, ясно е как! Навремето Хелмут Кол се
> натовари с политическото решение 1
> западногерм.марка= 1 източногерм. марка и на
> немците това им струваше милиарди, не се сещам
> точно колко!
> Разбира се нашата сметка ще си я платим ние!


в близкте 10 години няма да влезнем в ЕС.проиграхме този шанс вече,поради негранотните икономисти и банкери в бг.
можеш да забравиш еврото като бг валута.
също можеш да забравиш нещо от рода на 1 евро=4лв,или 1 евро=10лв,или 1 евро=20лв.
това може да се постигне по по лесен начин-просто се сменя отежняването на емитета на лев към евро в бг,спрямо борда.
ще балонират левовата парична маса,в пъти,спрямо сергашното съотношение и готово-дори няма смисъл да ви плашат с преразглеждане на курса......
но и двете,които са кажи едно и също,не могат да помогнат!!!!!!!!!
няма да има никаква разлика

за да разбереш по добре-забрави лева и гледай само еврото.
бг има 37 милиярда заем.това са към 7-10 милиярда на година лихви и главници.
кво ще рече?
ще рече,че бг трябва да обърне търговския си дефицит,в излишък с тези 7-10 милиярда,за да покрива задълженията си.
това е невъзможно.другия момент е да има ПЧИ за тези милярди влизащи в бг.това също е невъзможно.
каквото и да печатят,както и да сменят курса към еврото на лева-няма никво значение.
ще се получи постоянно обезценяване на лева до таклива нива,че народа тотално да обеднее,а фирмите да станат конкурентно способни и да правят износ,а западни фирми да не могат да внесат нищо в бг,защото ще е прекалено скъпо за българина.
такъв обрат също е трудно възможен и следователно бг ще влезне в модел виденов,или модел зимбабве-постоянен срив на лева.
и единствено ЕС или МВФ могат да помогнат,като налеят ниско лихвени заеми.
тва е!
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:20:35
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> hrabar,
> първо, при сегашните проблеми навсякъде не виждам
> кой точно ще натисне за нас.
> второ, ще създадем прецедент и кандидатите за
> политическо приемане в еврозоната ще станем голяма
> навалица.
> трето, мислиш ли, че след последното развитие на
> отношенията между РБ и ЕС, някой ще има желание да
> прави такава услуга на настоящото ни правителство.
> Дори и на следващото...
>

За мен отговорът е еднозначен! Дори и не допускам, че хората които ни спират вече договорени пари, ще се навия да дадат ей така няколко милиарда за приятелите от долният десен ъгъл. Исках да кажа, че дори това ЧУДО да се случи, това няма да реши проблема а ще отложи решаването му за по-напред във времето!

Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:22:57
Като каза Пасат че се сетих - от Опел правят разпродажба на модел Вектра (нали вече има Инсигния) от 50 000 лв със всички екстри на 30 000 лв - че не ми е ясно колко процента е това winking smiley
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:25:31
Зафира от 37 700 на 32 500! Това го гледах преди няколко дни!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход