Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

валутен борд

Публикувано от kuku987 
Re: валутен борд
04-02-2009 - 22:33:52
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 22:48 от hrabar.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 22:36:04
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Друго правило в детската градина което следваш е,
> че на всяка цена, даже и да се наакаш, трябва да
> кажеш последната дума. Сега виж заглавието на
> темата и дали изхожданията ти имат нещо общо с нея
> и си направи изводите.
>
>
> OwnerBG Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Извини ме, но явно и други школи си закончил
> та се
> > справяш бързо и рязко.Харашо тавариш.

Харашо тавариш.Виноват. :cry:
Re: валутен борд
04-02-2009 - 22:42:31
dival...банките реално никога не са спирали да кредитират.Въпросът е при какви цени на имотите ще отпускат кредити.Днес докато чаках в банката,отсреща на гишето минаха трима човека за кредити.И според това което се чуваше от там,твърде вероятно и и тримата да бъдат одобрени.Една жена питаше какви кредити се отпускат по линия на енергийната ефективност,за да си смени дограмата.Едно момче имаше...на трудов договор от 8 месеца-5000 за кола,после имаше двама...мъж и жена...не чух за какво питаха,ама и те попълниха документи.Почти им гарантираха положителен отговор.Т.е. банките в БГ си работят.В нашата фирма не ни се налага специално за заеми да ползваме БГ банки...ако трябва нещо оборотно,то идва като вътрешен заем от централата на фирмата.Другия месец ще се сменят мебели в офиса и компютри...ще минат като някакъв лизинг и поне до сега не са се очертали каквито и да е проблеми.
Очевидно системата за кредитиране си работи и никога не е спирала.Въпросът е на какви нива и с каква цел го прави.Дали е нормално при "производствена" цена 200-300 евро за квадратен метър апартамент банката да отпуска 1200-1300...ми според мен не е.И са прави да не го правят.Тези цени са значително над стандарта ни.И както вече казаха по-горе хората...има две възможности-цените на имотите да слязат до нивото на реалните доходи или реалните доходи да достигнат цените на имотите.
Според теб кое е по-вероятно????
Тук не става дума за чакането на "безплатния обяд" и т.н.Става дума за закономерности.Вървим по пътища,извървяни от други преди години.И високите лихви са до време.Ще паднат.Ама "ниска лихва" и "достъпен кредит" са различни неща.Това,че лихвите ще са на нормалните си нива,не означава,че всеки ще има достъп до кредит.

Относно борда...тази свещенна крава няма да я пожертват така лесно.Който пожертва борда,жертва политическото си бъдеще за много избори напред.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 22:44 от salvador.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 22:47:28
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Друго правило в детската градина което следваш е,
> че на всяка цена, даже и да се наакаш, трябва да
> кажеш последната дума.

Това го е научил от другарката К.
Джоан също става :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 22:48 от zlostyr.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 22:48:38
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивале в кой списък? За продажба от съдя
> изпълнител ли? Дивале иначе не ми е смешно, просто
> това е тъжната действителност. Ама как може
> тристаен за 10000 лева ....
>
> Само не мога да разбера защо на морето да е много
> по-различно според теб? Нали преди за Албена ми
> говореше че било добра инвестиция, още ли мислиш
> така или коригира прогнозите си?
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 02/04/09
> 10:25PM от gekko.


Албена няма много общо с БГ като цяло
от Варна на север тепърва ще гледате какво става
Албена е особен раион .Има един затворен коплекс които се води синя зона , другото около курорта се води вилна зона . Има много малко оферти за продаване на вили или малки хотели и още по малко оферти за парцели които стават за нещо
това не е от сега .....така е било винаги ......
няма замразени проекти , има огромно търсене ...а цените на терените са си все такива...няма да споря - ще поживеем ще видим
просто гледаи след март месец специално около Албена каква лудница ще настане .....
и НАКРАЯ - не мисля че АЛБЕНА Е ДОБРА ИНВЕСТИЦИЯ МИСЛЯ ЧЕ Е ОТЛИЧНА.....
Re: валутен борд
04-02-2009 - 23:00:48
avatar
Дивале ама ако всичко върви надолу, трудно един район ще върви на горе, може и да си прав, времето ще покаже, за теб може и да си струва, защото ти е на 20 минути с кола, но на много от хората тук им е на часове със самолет. И освен това тази инвестиция е доста неликвидна и рискова, така че не знам, ще видим. А иначе верно ли тристайни в Добрич в нормални квартали има вече по 10000 евро? Толкова бързо не съм очаквал да видя такива цени.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 23:03:33
OwnerBG,
ЛЕЛЕ КОЛКО СИ ЗАДРЪСТЕН !
Re: валутен борд
04-02-2009 - 23:15:37
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> ами какво да ти кажа
> по принцип сега в Добрич цените са 650 евро на
> квадрат , а търговските площи около 1100 , 1200
> Три стаен , тухла , таван , маза , гараж, в
> квартал не в центъра - около 20000 лева и вече е в
> списъка ----- смешно ли ти е
> на мен не ми е ....язък за хората които се
> набълбукаха ...или приказката за лакомото
> д.....е.....

=========================================================
какви 650 в добрич бе,Дивале?
тва са цени мечти.в софето ти намирам в който си избереш квартал по 600 евро,на момента.
мани ги чети офертите-строителите са в шах и не могат да обявят публично,че продават по 600 евро,защото тези,които вече са купили от тях на по 1000 евро ще ги линчуват.
представяш ли си да си си купил тристаен в лозенец за 150 000,преди 3 месеца и аз да си го купя този над теб за 70 000?
крият,че цените са такива,ама говориш ли с някой и извадиш ли кеш,и на 500 евро ще купиш ,само да не е в центъра.
познавам хора,които строят-фанали са се за главите.
един приятел само псуваше брокерите,че им дава голям процент да му намират клиенти и били правели пари от него от нищото,сега на колене им пада и вика,че на колене им пада и пак не могат да му намерят хора.

в софия сделка и на 500 евро няма в момента,ти за 650 в добрич говориш..........

маркета замръзна-КРАЙ.от тук нататък-само надолу и бързо.кой продал,продал-кой не-да си го държи и да прави в сградите си пилетарници,гъбарници или публичен дом.

цени в бг вече няма-имотите станаха без-ценни.




Re: валутен борд
04-02-2009 - 23:18:43
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивале ама ако всичко върви надолу, трудно един
> район ще върви на горе, може и да си прав, времето
> ще покаже, за теб може и да си струва, защото ти е
> на 20 минути с кола, но на много от хората тук им
> е на часове със самолет. И освен това тази
> инвестиция е доста неликвидна и рискова, така че
> не знам, ще видим. А иначе верно ли тристайни в
> Добрич в нормални квартали има вече по 10000 евро?
> Толкова бързо не съм очаквал да видя такива цени.


Не все още няма -сега в момента си е около 650 евро на квадрат и около 500 евро в кварталите , но има такъв имот и тои е включен в списъка на една банка и ще бъде обявен на такава цена но не по рано от месец-два
колкото до Албена и северното черноморие като цяло
Това че ми е на 20 мин с кола за мен не го прави атрактивно -защото на мен ми е изгодно да си пропътувам тези 20 мин.... Атрактивното е самото място - там ако не знаеш(предполагам знаеш) завършва или по точно е последното било на Стара планина - няма такъв курорт .....
В горната част на вилната зона можеш да се наслаждаваш на чудесен начупен релеф , чист въздух, спокоиствие и морска панорама , строителството по принцип е ниско до около 3-4 етажа , има много зелени площи , доста чужденци са собственици на имоти в раиона -но не отсега а от преди 10 години
В раиона няма предлагане ! Но има наистина търсене ! Цените не са се повлияли от имотния бум - те винаги са си били такива каквитоо са сега ....
В момента там сделки няма ...там пазара по принцип започва през март
познавам хора които купиха миналата година през февруари и продадоха през март ....
не подценяваи северното - там тепърва нещата предстои (НЕ СЪМ БРОКЕР)
Re: валутен борд
04-02-2009 - 23:21:57
Моето кратко мнение по повод валутния борд е следното. Борда няма да падне в обозримо бъдеще. Аргумента ми е един идинствен. Никой няма интерес от това. Ще се крепи с цената на заеми и други хватки.Падането на борда ще удари всяко правителство.Никой на власт няма да пристъпи към тази стъпка. Да сме живи и здрави догодина по това време тук за да сверим кой какво е предсказал. Със здраве.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход