Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

валутен борд

Публикувано от kuku987 
Re: валутен борд
04-02-2009 - 13:30:08
hrabar

Цените на хляба, боба и ракията ще са по важни от цените на апартаменЧиЧи....
Re: валутен борд
04-02-2009 - 13:38:02
bender това имам предвид...
Иванов не ми се спори с тебе, наистина, ще извиняваш!
Re: валутен борд
04-02-2009 - 13:48:26
Еде, сега! При тебе знаем! А при Пешо от мандрата, Гошо от хлебозавода и Иван от колбасарския цех как ще станат нещата!
Re: валутен борд
04-02-2009 - 13:55:10
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------

> Но по-важният въпрос е защо Хърсев(а той заклевам
> се има прекрасна представа за СИТУАЦИЯТА) и други
> като него, не алармират.


ха-ха-ха .
Обаче Хърсев не е народен будител - той е финансист и работи за такива дето ще спечелят или поне няма да загубят от евентуално падане на борда.
А това са банките и към този момент те имат огромен интерес "кеша" на народонаселението да си стои и се акумулира при тях.
Щото ,според мен , единствените реални и необременени средства на разположение в банките са именно депозитите на физическите лица. Другите т.нар ."депозити на фирми" всъщност не са спестени средства а средства по различни обслужващи бизнеса сметки и голяма част от тези оборотни средства са също "заемен оборотен капитал" .
И ако ,"не дай боже" спестителите се усъмнят в борда и тръгнат да си дърпат парите от банките / нещо което фирмите няма как да направят с оборотните си сметки!/ тогава кво става с банките - как ще погасяват те самите зъдълженията си към "майките" и по синдикираните кредити ?

Знае Хърсев ,сичко знае ама приказва квот му отърва !
:] :] :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 13:57 от status.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 14:05:21
Satus...ти го каза :] !
Re: валутен борд
04-02-2009 - 15:50:13
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами ако останат на сегашното ли левово равнище -
> естественно, че евровото им изражение ще намалее с
> % на обезценката.
>
> Другия вариант е по-мъчителен... но аз залагам на
> него!
>
> Поне правителството показа, че се е ориентирало
> към него - запазване на борда на всяка цена!
>
> Това означава ръст на безработицата... свободните
> места, както и заплатите на трудовия пазар
> започват да намаляват...
>
> Рецесия... както го бях описал ТУК и ТУК!
=================================================
Джулиъс,ти май все още имаш проблеми да свържеш двата края?
не ти е ясно още,че борда няма да го има до година?
ами я се замисли,като се очаква безработица и намалящи заплати,а в същото време има колосален дълг,от къде ще дойдат парите за лихвите по него?
ами откъде ще дойдат пари за изхранване на държавните сектори?
време ти е вече да го приемеш:
или борда пада предварително и се запазва част от резерва на бг,или резерва на бг се "изяжда" целия и тогава борда пада.
ти гамени ,както са тръгнали,ще прочетат да фалират бгетовицата,само за да удържат истината до изборите..ами после?

що се отнася до разликата с увеличаването на лева,спрямо еврото-тук си прав.не могат да го просто "пренапишат".ша има здраво и константно рухване.
2 няма да е разлика в цената,а ще е милтиплаиър
Re: валутен борд
04-02-2009 - 16:17:06
Ха ха, ами Асене то е ясно как ще стане- резерва на бг се "изяжда" целия и тогава борда пада. Кой доброволно ще развали борда.

Точно това в момента се дискутира в Естония и Латвия - искат да девалвират валутите си. Но това едва след като са изпаднали в рецесия и нямат пари да плащат заплати.

Според мен е особено важно да се гледат тези 2 страни, защото каквото стане при тях, същото ни чака след година - година и нещо.

Re: валутен борд
04-02-2009 - 16:18:55
ами я се замисли,като се очаква безработица и намалящи заплати,а в същото време има колосален дълг

Това пък откъде го измисли? Бюджетният външен дълг на България на човек е по-малът от този на Германия и над 20 пъти по малък от на Унгария.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 16:30:02
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега на екрана "светнаха" ли нивата 200-300
> Евро/м2! Когато за първи път срещнах тази прогноза
> в един постинг на куку ли беше на асен ли беше си
> казах "Този не е с всичкият си"! Сега не мисля
> така...
==========================================================

на Куку и мен малко ни се различават прогнозите,но мойта е най -близка с неговата.
Куку предричаше 400 евро,после смъкна на 300 евро,сега гледам е смъкнал на 250 евро.
Мойта прогноза беше,че падара на НИ тотално ще замръзне,заради абсурдния балон,от където пазарните норми ще се обезмислят и цена просто няма да има.
кво ще рече това?
ами ще рече,че всички ще продават,никой нямка да купува и цените ще падат постоянно.
спред мен,ще има и цени от 100 евро на кв в софия-такива на зелено и на шпакловка и замаска.
защо?
1.тези,който са на зелено-строителите няма да имат пари да се довършат обектите и ще са готови на всякакви сделки за да не фалират и да не бъудат съдени от техни клиенти,които са купили на зелено,но нер могат да се ги вземат-стоят недовършени.
2.100-150 евро ще станат "полу" завършените-тези,които са шпакловка и заамазка.
поради ряското бъдещо падане на наемите,в следствие на свръх предлагане,както и излизане на хора от софия и намаляне на населението,апартаменти,които са полу довършени-никой няма да иска да влага 100-200 евро на кв в довършването им,защото ще знае,че са непродаваеми и отделно наемите няма да им избиват този ремонт.
3.банките ще залеят пазара с безбожно евтини апартаменти,от горните 2 типа.

тва са ми прогнози,които ги пиша в продължение на година.
напълно съм съгласен с куку,че топ имотите в софия ще паднат до 250 евро.
както и от година дудням,всеки да продава всико,квото има,защото кеша ще бъде цар!под всичко имах предвид не само имоти,но и бизнеси,защото ще има брутални фалити.
който продал-продал-да му е честито.кой не е -вече е късно.........
на мой познат,фабриката му я оцениха в банката на 700 000 евро,като преди 2 години,същата фабрика ,от същата банка беше оценена на 6 милиона евро........

Re: валутен борд
04-02-2009 - 16:34:31
спред мен,ще има и цени от 100 евро на кв в софия-такива на зелено и на шпакловка и замаска.
защо?


Ами защото ти е празна тиквата, бе Асенчо. Няма друга причина.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход