Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

валутен борд

Публикувано от kuku987 
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:27:22
Къде ги видя тези вектри за по 30 000 лв?
Ето и линк:
[www.bulvaria.com]




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 17:27 от gogo84.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 17:31:27
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз само ще вмъкна една поправка към Асен - значи
> 50 000 долара и преди и сега и в бг и в целия свят
> са си 50 000 долара .
===============================================================
охооооо,не си прав.....парите имат цена и тя се променя.и бг ще се почувства най-много от цения свят.
искаш ли да ти дам примерче?
със 300 000 $ във невада,калифорния и аризона,преди 2 години можеше да си купиш 1 къща.
в момента с тези пари можешм да си купиш 2 къщи.
с други думи,погледнато от имотите,долара е поскъпнал двойно.
преди 6 месеца,в сащ можеше с 60$ да си напълниш резервоара с бензин. в момента със 60$ можеш да напълниш 3 пъти резервоара си.
това е поскъпване на $ три пъти, спрямо бензина......
при колите на старо-един мерцедес ес класа,на 3 години, можеше да си го купиш за 40 000$.в момента един такъв,на 3 години можеш да си го купиш за 15 000$.....
със същите тези 40 000$,днес можеш да си купиш 2,5 мерцедеса,а преди,само един.

в бг ще стане същото,че и по зле-парите главоломно ще поскъпват,защото няма да ги има!
50 000$ ще са много пари в бг в бъдеще,помни ми думата!
Re: валутен борд
04-02-2009 - 18:19:57
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

>
> в бг ще стане същото,че и по зле-парите главоломно
> ще поскъпват,защото няма да ги има!
> 50 000$ ще са много пари в бг в бъдеще,помни ми
> думата!
>


Золотые слова Асенка - това на мен тотално ми решава проблема - не се осигурявам за пенсия и понякога се будя нощем с въпроса дали правилно постъпвам (в интерес на истината, напоследък все по-редко). Досега ме мъчеше точно обратия въпрос дали $300 000 след 20 г ще стуват поне колкото $30 000 сега (едва ли - къде ще се денат ония 850 милиарда на Полсан и още толкова и отгоре на Обама и кой знае още колко такива батмани ще и се изредят на американската икономика до тогава) - моментно ме успокяваш, но дълбоко в подсъзнанието ми свети червена лампичка, че и милион да бяха пак няма да стигнат за 15-тина години сносен пенсионерски живот. :cry:

_________________



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 18:27 от Ivel.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 18:36:12
Ивел,тези пари няма реално да пробият в икономиката,поне в близката година.
така че,парите ще продължават да поскъпват,нищо,че "ужким" много се печатят.
а после-имаш перфелтния хедж-ако пробият в икономиката,тва значи само едно-качване на американските акции.
за да пробият в икономиката и за да се получи инфлация,хората трябва да почнат да пазаруват.ако почнат да пазаруват,акциите ще се качат-в момента са под реалните си нива.
така че-изчакай няколко месеца още и после можеш да си направиш диверсификация,срещу страха,който изпитваш от инфлация-с част от парите си купи американски акции-че дори и дивидент имаш на почти всички компании.
имаш ли кеш-в близката година тва е най добрия вариянт.а ако това тръгне да се променя-ще ви кажа,аз ще съм един от първите,които ще знае-не забравяй,че гледам на кафе и карти таро *angel* *angel* .

за са си вързал гащите перфектно!седи грей се до камината и не мисли за глупости.кеша няма да ти расте,но ще расте цената му!
Re: валутен борд
04-02-2009 - 18:51:48
Да така е стратегията е верна но в краткосрочни рамки а мен повече ме вълнува какво става след 15-20 г. Къде сме ние с долара тогава. За американските акции ще си позволя да не се съглася с теб обаче няма да ти каза защо. Има и по добри инвестиционни модели за мен на сегашния момент са достаъчно високорискови. По повод, седи си до камината на чувала с кеша - писна ми вече ще атрофирам скоро а и нещо ме ръби по задника ще трябва да отсипя малко да променя профила - тия дена смятам да си обновявам колата, кризата ми дава добър шанс на приемливо цена.

Я кажи по-добре като го посрещахте в Чикаго кой там от вас му сви на бат Бойко тетрадката с лекцията дето щеше да я чете пред студентите в Харвард. Беше даже обявено на сайта на Харвард - и кво стана сега няма да има лекция. А аз изгарях от любопитство какво ще им каже на младежите, туу !

_________________



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 20:08 от Ivel.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 21:11:10
току що говорих с един човек (приятел) и ми каза че в момента се подготвят списъци с имоти от банките - ще бъдат изкарани след март април
Точните му думи бяха "Ще останеш изненадан от цените " ( в посока надолу разбира се ) ....а имам достатъчно много причини да вярвам на този човек - едно на ръка че е в кухнята на нещата
прав е Асен че 50 000 долара ще станат страшно много пари - същият пример ми дадоха но с 10 000 долара
Няма мечти за евтини имоти - има вече реалност !
Искаше ми се да пусна тема : Скороста с която падат цените !
Защото 35 дни след нова година никои не говори за сделки на 1000 евро
Какво ни чака? Ами нищо страшно - просто ще си слезем до стандарта и имоти ще се купуват само с готов кеш -тоест - толкова колкото е готов да плати евентуалния купувач- няма да се блъскат по трима за един имоти ( те и сега не се блъскат)
чувам че Адрес и Мирела продължават да затварят офиси - дали щеше да е така ако очакваха раздвижване на пазара ?
Re: валутен борд
04-02-2009 - 21:26:58
avatar
Поне две годинипазара ще е надолу и това при много оптимистичен вариянт за развитие на икономиката, много по реалистично е този период да е 3-4 години. Още е рано да се купува, цените има още много накъде да падат, чакане и търпение на искащите да купуват. smiling smiley
Re: валутен борд
04-02-2009 - 21:32:35
Добре, нали осъзнавате, че ако се отървен само с поевтиняване на имотите, леки корекции в заплатите, безработица до около 15% и т.н. трябва да вдигаме национални тържества. Ще сме минали толкова леко, че чак ще сме за завиждане! Ама се сещам за вица дето Хасан и Айшето се оженили и Хасан и казал "Айше дано да си девствена", а Айшето отговорила "Дано Хасане ама надали"!
Re: валутен борд
04-02-2009 - 21:34:21
до преди 5-6 месеца не вярвах , но да не ти казвам че има цени по 10-11 хил - няма да повярваш ...и аз още го осмислям , не знам по какви причини ни ще ги изкарат в началото на лятото
това което горе долу ще остане на пазара са морските парцели с добра локация ...и още няколко неща , но засега ще ги премълча winking smiley
Re: валутен борд
04-02-2009 - 21:41:55
То е ясно,че пара няма,кредити няма,чужденци желаещи да живеят в София няма следователно само нещо китно по морето може да хване окото на някой румънец примерно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход