Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

валутен борд

Публикувано от kuku987 
Re: валутен борд
04-02-2009 - 10:35:11
Ооопс,

Сори, но назидателния тон на др.Иванов ми прилича на някой д-р по икономика....!!!

Поздрави
Re: валутен борд
04-02-2009 - 10:39:12
Какви 4 лв? Дилемата е да се започне с 5лв или....1.1 лв... smiling smiley

Апропо, колко струва Ариел в Гърция?
Re: валутен борд
04-02-2009 - 11:39:47
Др. е другарят Иванов, защото другарят дразни най-много, тези дето при Тошо бяха другари, а сега се правят, че са живели в Америка.

Музичке, миличка, къде изчезна, мъчно ми е за теб,
Не знам колко трува Ариела в Гърция, знам цената на виното, бирата, морските дарове и ярешкото в ресторант. Кажи ми калка е Ариела, но и другите неща.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 11:53:20
Добре е личности, като Хърсев да успокояват хората! Но това изказване е малко, като при щрауса, забиваме си главите в земята но гъзовете ни остават да стърчат отгоре. Хърсев да обясни на хората, какво се случва, когато започнат да намаляват валутните резерви на БНБ! И до какъв обем на левовете в обръщение води това! Да обясни също защо не можем да си печатаме левчета, колкото ни душа иска, и до какво ще доведе евентуалното пускане на левовата печатница(нямам предвид масовото изсичане на дървесина за производство на хартия). От там при свиващ се обем на парите, какво се случва с икономиката и БВП-то и други основи макроикономически закономерности! А от там да обясни защо се срути борда в Аржентина, защото сигурно и там е имало някой местен Хърсев дето ги е говорил тези неща! Хората трябва да знаят за да са готови! От там да приведе факти за да каже "Ето добре сме, няма опасност". А не да обяснява глупости за последните два лева, щото да не се окаже, че срещу тези последни два лева е останало едно последно евро в резерва на БНБ!
Re: валутен борд
04-02-2009 - 11:58:27
> Др. Иванов каза:
Цитат:
> Казвате 1 евро. ще стане 4 лева? И ще се возим в
> метрото за 0,25 цента, а англичанина 2 евро? И
> бензина се започне да струва 0,40Е, а тока по 4
> евроцента при 20 в Европа?
> По-скоро цената да си остане същата. В евро. И да
> не се возим .
>

бензин сега: 1.70 лв. бензин при 4 лева за евро: 3,40 лв

билет сега: 1 лв. билет при 4 лева за евро: 2 лв

и т.н.

порстичко, а?
Re: валутен борд
04-02-2009 - 12:10:41
Грийнбул наскоро си правих едни простички сметки без претенции за максимална точност. От 1998(1евро=1,95583лева) до сега, инфлацията натрупана в лева е около 80% а тази в Еврозоната около 20-25%...разлика 55-60%. Т.е. някъде 1Евро=3,10лева. Разбира се ако се има доверие на НСИ за процентът на инфлация!
Ако борда устиска до влизането ни в Еврозоната, ЕЦБ ще поиска промяна на фиксираният курс(дори мисля, че трябва да има определен период на плаващ курс). И тогава ще стане страшно! Ама защо Хърсев не го обясни, не знам!
Re: валутен борд
04-02-2009 - 12:13:35
Няма излязла от дълбока икономическа криза страна, разчитайки само на строителния бизнес
---Третия Райх създаде Германия от нищото с промишленост и магистрали.
-- Израел създаде рай от пустинята с техните "кибуци" -частни земеделски ферми на кооперативен принцип.
-- Геният Тито не позволи нзционализация на земята , защото знаеше ,че където свършват фермерите, започват Пундевците, Папуасите и производните им по морските курорти..., а това не е добро за държавата като цяло.
-- Съседите ни от Юг-Гърция и Турция много внимават за проявата на Пундисиндроми и доказателатво за това са военните превратчета , които си правят на 20-30-на години, за да защитят козичките , пасещи по хълмовете на Халкидики на 20-на метра от 5-звездни хотели от горецитираните Пундевци, Папуасчета и производните им по морето, защото знаят че една козичка е по-ценна от един Пунди понеже козичката дава, малко, ама дава и не иска, а Пунди и Папуаса освен че не дават, непрекъснато искат.
Така че момчета имотите нагоре или надолу-без значение.
Аз разчитам на козичките и на гръцките или турските полковници. Не на Б.Б.
Разликата е от мен до Папуаса
Re: валутен борд
04-02-2009 - 12:17:56
Тепавичаров по добре да разчитаме на нашите полковници, ама от 50-60 години никой не ебава да вдига преврат, предполагам там процентът на полковниците-папуаси е достигнал критично ниво и задушава инициативата в останалите!
За кибуците ще ти пиша друг път(не е много сполучлив този експеримент) виждал съм кибуц, и съм се интересувал, какво е това чудо!
Re: валутен борд
04-02-2009 - 12:20:58
Хърсев не беше ли човека, които щеше да прави банка на Стойчков, Пенев, Костадинов, Сираков ??
мдаа-разбира от футбол човека, трябва да му се признае... winking smiley
Re: валутен борд
04-02-2009 - 12:23:42
За да се влезе в Еврозоната, трябва да се мине първо през ERM2 - две години с коридор +-15%, след покриването на критериите на Маастрихт.
Ако се изходи от преумпцията, че са покрити тези критерии, това означава, че се излиза от валутния борд.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход