Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Abu
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
03-02-2009 - 16:37:21
Не знам дали е завършена канализацията, но към юли 2008 състоянието е следното. Освен това мъглите и влагата, за които ти споменаха за Гръцката махала са в пъти повече в Аспарухово. Само се завърти по центъра им в сравнително студено време и ще разбереш що за лукс е да живееш на морското равнище... За училищата, болниците, магазините и т.н. няма какво да говорим - те са функция на "коренното население", което не е много бяло. В смисъл, не като цвят на кожата (аз да не съм расист!), а като цивилизационен избор. Абе щом и шапките се спасяват оттам, явно не се излиза на глава с тия...
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 09:36:16
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знам дали е завършена канализацията, но към юли
> 2008 състоянието е следното. Освен това мъглите и
> влагата, за които ти споменаха за Гръцката махала
> са в пъти повече в Аспарухово. Само се завърти по
> центъра им в сравнително студено време и ще
> разбереш що за лукс е да живееш на морското
> равнище... За училищата, болниците, магазините и
> т.н. няма какво да говорим - те са функция на
> "коренното население", което не е много бяло. В
> смисъл, не като цвят на кожата (аз да не съм
> расист!), а като цивилизационен избор. Абе щом и
> шапките се спасяват оттам, явно не се излиза на
> глава с тия...

'Луксът' да живееш на морското равнище го 'ползвам' и в момента...за добро или за лошо
smiling smiley Ясно е, че няма еднозначен отговор на въпроса 'кой е най-добрия район за живеене в града'. 'Кореното население' е ясно - неслучайно дори и в апогея на строителството и търговията в недвижими имоти там се намираха оферти от порядъка на 500-600 евро/м2, а реалната дистанция от града и центъра му е един Аспарухов Мост. Аз от една страна съжалявам, че Галата (в нейната по-срабилна част smiling smiley) не можа да се развие като район, предлагащ разумна алтернатива за живеене. Очаквах там да има повече оферти за еднофамилни и редови къщички на сносни цени. От друга страна, остава надеждата (поне за мен), че това може да се случи в недалечно бъдеще...знае ли човек - не вярвам града да спре да се развива.

Ако BulCan ми позволи, бих перифразирал въпроса му от предната страница, който бе по-скоро риторичен, и да помоля тези, които имат информацията и са в течение като цяло, да кажат какви са били нивата, на които са се сключвали последните реални сделки в Гръцката Махала и за какъв тип строителство е ставало дума. Дори и нива от преди 3-4 месеца са ми интересни, включително и за стара тухла.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 10:38:17
valio_sil Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво ви е мнението за цените във Виница ? Едни
> познати ми продават тристаен с Акт16 във Виница
> 116 кв.м. с вкл. 17 кв.м общи части за 75000 евро
> (650 евро/кв.м) . Струва ли си според Вас или да
> изчакам ?

Виница беше добре преди да почнат да строят аматьорски и за максимум пари.

Сега още като влезеш във Виница гледаш едни блокове ни в клин ни в ръкав връзващи се с пейзажа.

А по въпроса за Варна, ..... и за България СРИВ на цените.
Това, което го гледахте през последните няколко години за цените "бе в света на опиянението", изтрезвяването ще е болезнено за онези, които не знаят и не разбират от истинска стойност на недвижим имот.

В България продължават да "огетяват" район след район с "луксозни сгради".
За т.нар. прекрасни места във Варна, не знам дали има и едно кътче такова според мене във Варна.
Имам чувството, че хората в България вече са забравили какво е това "нормален живот".

Варна беше хубав и красив град, обаче вече прилича малко на гето. Събрани и нагъчкани много хора на куп, където хората нямат възможност и по един тротоар спокойно да вървят.
Е, за какъв нормален живот става въпрос, като майките с колички трябва да се бутат между движещи се автомобили.

И на какво отгоре са тези 800 евро на кв.? Реалната цена на такъв имот е цена за качество на живот в такъв район и то е 5-6 качество от 7 възможни.


Та затова ще има драматичен Спад на цените.


Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 10:43:25
Съгласен съм в по-голямата част с valio_sil. Но драматизмът на спада е под съмнение сякаш
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 15:02:20
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------

> Ако BulCan ми позволи, бих перифразирал въпроса му
> от предната страница, който бе по-скоро риторичен,
> и да помоля тези, които имат информацията и са в
> течение като цяло, да кажат какви са били нивата,
> на които са се сключвали последните реални сделки
> в Гръцката Махала и за какъв тип строителство е
> ставало дума. Дори и нива от преди 3-4 месеца са
> ми интересни, включително и за стара тухла.


Е, какво има "да позволявам", аз не съм модератор във форума, чета и от време на време пиша като всички останали и се опитвам да си сглобя някъква картина в главата. Въпроса ти е интересен, аз бих го разширил с питане и за други райони на Варна, става въпрос за последни станали реални сделки и преди колко време е било това.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 15:06:32
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Е, какво има "да позволявам", аз не съм модератор
> във форума, чета и от време на време пиша като
> всички останали и се опитвам да си сглобя някъква
> картина в главата. Въпроса ти е интересен, аз бих
> го разширил с питане и за други райони на Варна,
> става въпрос за последни станали реални сделки и
> преди колко време е било това.

Точно за сглобяване на картинката в главата става дума *beer* А относно 'позволяването', просто от любезност го казах winking smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 15:36:35
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:

Личи си по постовете ти, че си любезен (наистина), малко позабравено качество последно време, но много важно. Аз понякога си изтървам нервите тук срещу някои хора, но на времето едно нещо полезно поне научих в казармата - с някои индивиди "общуването" е възможно само по техния начин, въпреки, че най-правилното би било в един форум да не се "връзваме" на някой какво казал, ако не ни харесва.
Re: Прогнози за цените на имотите в центровете на големите градове
04-02-2009 - 18:37:45
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря Естествено, темата съм я пуснал от
> користни съображения, не от чисто любопитство .
> Определено, в качеството си на реалист, не
> изповядвам горната теза, но все пак споделям
> мнението (което мисле, че е и мнение на немалка
> част от форума), че цените на 'добрите' имоти няма
> да се радват на драстичен спад
>

Моето мнение е, че цените на имотите в добрите части на града /Винс, Гръцка махала и дори в Левски/ не само че няма да се "радва на драстичен спад", а изобщо няма да имат спад. Погледни в. Позвънете, всичко което се оферира в момента като завършени имоти е абсолютен боклук - или е маза, или таван, или е в Кайсиева градина, Аспарухово или Владиславово. Новите имоти са друго нещо - там рискът в момента е огромен и ако купувачът е авантюрист, може да спечели /от по-ниските оферирани цени/, но може и да загуби.
Малкото обяви за имоти в центъра са на твърде високи цени и не помръднат надолу. При тези наеми, трябва да си луд да заколиш кокошката, която ти снася златни яйца.

Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
04-02-2009 - 18:45:00
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Zrfv Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > @фло
> > 'Супер модерен' звучи пресилено за коя да е
> част
> > на Варна/София/България на този етап
> Минавам
> > периодично оттам и не съм забелязал да се е
> > откроил с нещо съществено районът. Нищо
> > модернистично и удобно не виждам в
> > инфраструктурата. Строи се на парче и това е.
> ПОне
> > направиха ремонт на пътното платно, че и там
> ми
> > беше станало трудно да минавам с колата
>
> Е ,спри на Кауфланд и се огледай-навсякъде се
> строи,а новата сграда на Интерком отсреща е
> направо впечатляваща!Зад нея и малко по-надолу ще
> бъде най-модерното съоръжение за лека атлетика в
> България,заведения ,хотел и т.н.Само красивата
> гумаджийница на ЖИЖО да погледнеш ще разбереш
> каква е архитектурната идея за инфраструктурните
> обекти в района.Наистина района започва бързо и
> отчетливо да добива супер модерна визия!Новите
> работни места ще бъдат стотици ,да не кажа повече
> от хиляда и това ще рефлектира на цените на
> имотите,макар да има и доста панелки.


Ако можеше и морето да се премести до там !!!!!!!!javascript:emoticon('*yes*')
Re: Прогнози за цените на имотите в центровете на големите градове
04-02-2009 - 19:25:30
Бай Пешо Написал:
-------------------------------------------------------

> Моето мнение е, че цените на имотите в добрите
> части на града /Винс, Гръцка махала и дори в
> Левски/ не само че няма да се "радва на драстичен
> спад", а изобщо няма да имат спад. Погледни в.
> Позвънете, всичко което се оферира в момента като
> завършени имоти е абсолютен боклук - или е маза,
> или таван, или е в Кайсиева градина, Аспарухово
> или Владиславово. Новите имоти са друго нещо - там
> рискът в момента е огромен и ако купувачът е
> авантюрист, може да спечели /от по-ниските
> оферирани цени/, но може и да загуби.
> Малкото обяви за имоти в центъра са на твърде
> високи цени и не помръднат надолу. При тези наеми,
> трябва да си луд да заколиш кокошката, която ти
> снася златни яйца.

Много зависи доколко ще се влоши икономическата ситуация в България. Не всичко, което се оферира във в. "Позвънете" е боклук, има и добри апартаменти, но им искат високи цени. Ако БГ скочи в тотална рецесия (накъдето се е запътила) ще се появят много нови имоти във Варна за продажба и пак няма да има кой да ги купува. А и скъпи наеми няма да може да се вземат, хората просто няма да имат пари да ги плащат. Като девалвира лева и пенсиите станат по 30-40 Е и няма кой да плаща по 300-400 Е наем (90% от хората просто няма да имат заплати в такива размери) ще видим дали ще се продава и на какви цени. Да не говорим за набутани със сметки и неплатени наеми наемодатели.

То в момента цените не ги знаем какви са, офертните нямат никъкво значение, брои се само нещо продадено, иначе аз мога да обявя и 5000 Е на м2, това няма да е показател за цените. Точно затова питам дали някой знае за релна сделка в последните 3 месеца или кога знае да е имало реална сделка, на каква цена и локация? Аз давам информацията която имам, аз лично продадох през Август на Червения Площад на 1230 Е на м2 и през Октомври до ВИНС на 10 метра от морската градина и на 40 м. от сл. "Синчец" на 1005 Е м2.

Не виждам как Варна ще остане незасегната, ако цяла България потъне в рецесия за 4-5 години. Просто мисля, че много бързо се забравят времената от преди 7-8 години, а положението в момента е далеч по-песимистично от тогава.




Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход