Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се манипулират глупаците

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се манипулират глупаците
15-02-2009 - 23:35:38

Калашников АК 47,

мисля че е време ти да вземеш думата!
Re: Как се манипулират глупаците
15-02-2009 - 23:44:56
Спиридоне какво каза генерал де Гол на американците пийте си колата ние си имаме вино.Що Станишко или Първанчо не го кажат щото го лапат и не могат една дума да обелят.
Re: Как се манипулират глупаците
16-02-2009 - 00:04:01
Аз от цялата тази история не схванах поуката. Как точно французите уважават природата след като по биеразнообразие България е пред Франция. В какво е изразена природата на Монте Карло, Кан и Сан Тропе. Едноетажно строителство, безкрайни паркове и градини в които се губат китни семейни хотелчета, пред които спретнати старци си пасат кравите?

Re: Как се манипулират глупаците
16-02-2009 - 00:19:45
Ми те кравите на бетон не пасат бе другарю.Или ти ще съдадеш специална порода ядяща бетон дето ще изяде всички излишни билдинги,и които ще дават мляко с повишена доза калциий разграждаща калциевия карбонат от бетона.Отделно ще се предлага магнезия , желязото, силиция и алуминия.
Re: Как се манипулират глупаците
17-02-2009 - 09:39:00
Как се манипулират глупаците:

Историите със ипотечният "камък на шията".


Изплащаме ипотеки за 7,92 млрд. лв.
Наталия Малчева

7,92 млрд. лв. е задлъжнялостта на българина по ипотечни кредити. Това съобщи президентът на мрежата за недвижими имоти "ЕРА България" Теодора Димитрова. Изтеглените жилищни заеми са 12% от БВП. Страната ни се нарежда на едно от последните места по този показател в ЕС, каза Димитрова. След нас се нареждат само Словения и Румъния.

На последните места по какво? Очевидно, че щом е на последните е по неща лошо, т.е. внушението е, че ние сме сред страните, които са най зле в Европа. Така ли е наистина?

Общата задлъжнялост на европейците е 6,1 трилиона евро, или над 50% от БВП на ЕС. Най-много пари по ипотеки имат да изплащат в Холандия - около 100% от БВП на страната.


Не е така, Всъщност България е сред страните най-необременени с разходи за ипотеки. Но това изречение е навряно така, че в съзнанието на хората да остане страшната вест: Ние сме на пред последно място в Европа, ние сме зле. За да се подсили впечатлението се изсипват новини за предполагаев спад от 10-15, до 40% спад.

Цените на новото строителство са паднали с 10-15%. За недоизградените домове и селските имоти спадът е по-драстичен - 40%, обясни Димитрова.

Просто се разчита вече да сме забравили публикуваната преди месец статистика, че спадът за страната е 4%. За да има спад от 40% на новото строителство, то трябва да е паднало от 900-1000 на 540-600Е/м2 за София. Такива цени няма. По скоро има 20-30 обяви, които се подмятат из всични форуми и вестници, но всъщност спадът в офиртите на новото строителство са не-повече от 15%.


В столицата от октомври насам 34% от продажбите са на цени от 30-40 хил. евро за дом. Става въпрос за жилища от 40-45 кв. м в крайните квартали - "Люлин", "Дружба" и "Овча купел".

Това са цени от 800-1000Е/м2. 700-800 за новото и около 1000-1100 за панелните гарсониери. Цени каквито винаги са били из тези квартали, няма даже и 15% спад за новото.



Друга статия, преразказваща също свободните съчинения на г-жа Димитрова, твърди:

86% от жилищата у нас се купуват с кредит

Случилото се на жилищния пазар у нас през последните четири месеца е показателно за настъпилите промени. Около 86% от сделките се осъществяват с кредит.

Но същата г-жа Димитрова е казала в горната статия в Стандарт, че:

86% от сделките с имоти през последното тримесечие са на цени до 70 000 евро, като заемните средства не надвишават 50 000 евро, показват данните на ЕРА. Едва 12% от сделките в София, Варна, Пловдив, Плевен, Бургас, Русе и Пазарджик са сключени с ипотечен кредит.

Вижда се манипулацията. Жената казала за 86% сделки до 70 хил. евро, медията написала за 86% закупени с кредит жилища.

Как се манипулират глупаците? Ето така!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-17 09:55 от др. Иванов.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 17:40:53
През последните години беше отбелязан сериозен ръст на ипотечните кредити, които представляват почти половината от заемите, отпускани на домакинствата. Въпреки това ипотеките са 12 на сто от брутния вътрешен продукт за 2008 г., което е доста по-малко в сравнение със страните от Западна Европа, където този показател е около 50%. Статистиката на БНБ сочи, че те представляват почти половината от заемите, отпускани на домакинствата.

Това говори за силна и реална икономика и изключително ниска задлъжнялост на населението. Означава също така, че всички заеми са около половината от БВП, който е реален, а не виртуален, както в повечето западни страни, което виждаме напоследък. В Англия и Холандия задлажнялоста на домакинствата е примерно 2 БВП на тези страни/ако приемем, че и там ипотеките са половината от заемите/. Но при 5 хил. евро на човек, българина е задлъжнал с 2500 евро, а холандци и англичани с по 50-60 хил. евро, на човек.


Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 19:03:11
Другарятв Иванов взема впредвид САМО решенията на Конгреса и личния си интерес.
"Как се манипулират глупаците" е основна дисциплина, която другарите изучават още в началото на кариерата си.
Как се манипулират глупаците видяхме при пирамидите, банковите фалити и имотния балон.

Даааа, така се манипулират глупаците другарю Иванов
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 19:47:39
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 19:54:14
Пирамидите не бяха продукт на глупоста, а на алчноста. Има ги по целият свят и най-вече в Америка.

Банковит фалити са по сложна материя, с много виновни, вкл. и самите вложители, още по-сложен е въпросът кой загуби пари при банковите фалити, по точно не при самите фалити, а от моментът на вкарването на парите, но тук малко хора разбират материята.

Имотен балон в България няма. Имотен балон имаше в много страни, Балтийските, САЩ, големите руски градове, Испания, Ирландия и Англия. Не съм се интересувал от Полша и Унгария и не знам. А пропуснах и Румъния, те са горе-долу на границата на балона. Но това, че там е имало, не означава, че има в България. В България, или по точно в София, може да се говори за завишени с около 20% в някой квартали - средната ръка и с около 10% в по крайните квартали, но завишени за новото строителство и то в пика на цените и предимно в оферираните цени, а не в реалните сделки.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 20:23:57
Абе Иванов недеи да говориш глупости - виж имам тема за общите части
и как да няма балон когато строителят пред мен направо си го каза
с цената на парцела ми се върза на 300 евро на квадрат
Абе добре продаи ми го на 400 , но от 300 да ми го даваш на 700 или 1000 -аре моля ти се !
Питам го аз ако пусна една рулетка 93 кв,м - ще излязат ли - ами сигурно не ми отговаря тои - ами простако защо тогава ти плащам 20% общи части на 93кв.м - и знаеш ли какво - няма отговор -защото всичкото ни е такова
само мушангии...
за това жилищата стоят празни - защото всеки строител вика - ами аз зор нямам !
затова аз ще им тегля една звучна та да им доиде акъла че изтърват готовия кеш с които хората сега са склонни да се разделят , но колкото повече време минава - толкова по малко хора ще искат да се разделят с кеша
сега просто всичко е по инерция
вече започнаха обяви за по 300 евро - днес попаднах на такава -старо строителство -тухла +гараж+таван - обясниха ми че са много на зор и ще смъкват още - това по телефона - ако отида на оглед ще постигна и още по добра цена
Иванов не ме разочароваи - маината си я тегля цветущо - признаи - без бои и без псувни !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход