Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се манипулират глупаците

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 00:32:49
Ку-ку, ти наистина ли мислиш, че средните спестямания н банкови влогове са по 47500Е на френец и по 128200 долара на американец? Влез малко в час.

Мазето не е в общите части, защото не е общо. То е твое и е в квадратурата на апартамента.

250Е е без парцела, лихви, данъци и какво ли не. Ако си взел парцела едтино преди години го включваш в цената по цени на парцелите в момента, а не когато си го купил.

Няма нормално жилище на ниски цени и за да се убедим може да направим опит. Мой познат търси гарсониера в Обеля 1 или 2, Надеждите, Толстой, Свобода. Търси от 5-6 месеца, защото юни си е продал апартамента, живее под наем и харчи пари, т.е. търси усилено. Готов е да плати 36-38 хил.евро, за нещо читаво, това са по 800-820Е/м2 и не може да намери.
Най ниско, което са му свалили за ново строителство, втора плоча, при 100% плащане е 700Е/м2, на шпакловка и замазка в Момкова махала. Казва, свалят с много, но за големи и криви апартаменти, примерно от 125 на 100 хил. За малките думите му баха: абе падат, ама много бавно и с много малко.

Затова търсете. Докажете си приказките за ниски цени. Макар че 800 за читав панел не са "евтино". Казвам сравнително читав, защото са го водили на места, дето им трябват по 8-10 хил. евро за ремонт. Купени преди 20-30 г., последните 10-15 давани под наем, за които по негова преценка ще трябват 2 хил. евро само да се изчистят и да се докарат до "годен за ремонт".
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 00:39:29
ох Иванов , много бих искал да си ми съдружник -чесно!
просто какъвто и имот да имам за продаване - ще му намериш цаката
аиде малко домашно - онзи ден си пуснах едно допускане до ПУП за фотоволтаични -голям парцел- отговаря на всичко - мошноста е 1.5 мегавата - помагаи -продавам го със започната процедура , а мога и да я завърша
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 00:40:13
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Ку-ку, ти наистина ли мислиш, че средните
> спестямания н банкови влогове са по 47500Е на
> френец и по 128200 долара на американец? Влез
> малко в час.

Иванов, кажи си съвсем честно броя на французите и американците, които познаваш много добре лично - приятели от много време, съседи, колеги. Колко са? 10? 20? 50??? Ако една официална статистика (не стъкмистика като в БГ) не може да те убеди, кажи за приятелите си американци и французи??
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 00:47:26
Аз познавам един французин -Барбарон , обаче след като вземе душ - става чист българин winking smiley здрасти Барба
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 00:50:07
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> ох Иванов , много бих искал да си ми съдружник
> -чесно!
> просто какъвто и имот да имам за продаване - ще му
> намериш цаката
> аиде малко домашно - онзи ден си пуснах едно
> допускане до ПУП за фотоволтаични -голям парцел-
> отговаря на всичко - мошноста е 1.5 мегавата -
> помагаи -продавам го със започната процедура , а
> мога и да я завърша

Не си казъл, не съм те уредил, нали това ми е работата. По вашият край не съм работил и нямам намерение, но ще ти га направя, бял кахър. Лошо е, че си го пуснал без да е уреден предварително въпросът и ако го отхвърлят ще стане по-трудно и съкпо.

Французи и американци познавам сравнително малко, единици. Но скоро четох статистиката за спестяванията и на първо място беше германие с около 12 хил. евро, а финансови спестявания определено не са парични спестявания. Най-вероятно там влизат и пенсионни и какви ли не други неща, до които нямаш достъп. Всичко е затънало в дългове, в Бразилия казват: разликата между бедните и богатите е, че бедните имал малко, а богатите много дългове. Същото е навсякъде, прови сметка след като англиманите дължат по близо две годишни заплати на банките. На калпак.

Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 00:56:44
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------

> Французи и американци познавам сравнително малко,
> единици. Но скоро четох статистиката за
> спестяванията и на първо място беше германие с
> около 12 хил. евро, а финансови спестявания
> определено не са парични спестявания. Най-вероятно
> там влизат и пенсионни и какви ли не други неща,
> до които нямаш достъп. Всичко е затънало в
> дългове, в Бразилия казват: разликата между
> бедните и богатите е, че бедните имал малко, а
> богатите много дългове. Същото е навсякъде, прови
> сметка след като англиманите дължат по близо две
> годишни заплати на банките. На калпак.
>

Като познаваш сравнително малко, не се изказвай неподготвен и не говори наизуст, все пак форума не е вагон-ресторант, където пенсионери, пътуващи от едно село до друго бистрят световната политика на бутилка "Загорка" и си обясняват един на друг как било в Америката и как било в Холандията.


Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 00:57:42
Не си казъл, не съм те уредил, нали това ми е работата. По вашият край не съм работил и нямам намерение, но ще ти га направя, бял кахър. Лошо е, че си го пуснал без да е уреден предварително въпросът и ако го отхвърлят ще стане по-трудно и съкпо.


Уреден е въпроса winking smiley
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 01:05:34
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Не си казъл, не съм те уредил, нали това ми е
> работата. По вашият край не съм работил и нямам
> намерение, но ще ти га направя, бял кахър. Лошо е,
> че си го пуснал без да е уреден предварително
> въпросът и ако го отхвърлят ще стане по-трудно и
> съкпо.
>
>
> Уреден е въпроса


Дивале, ако разчиташ да работиш с такива като Иванов, жална ти майка... smiling smiley
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 01:13:18
Понеже е знаещ в продажбите -предлагам нещо наистина актуално за продажба
не разчитам , а предлагам .....
макар че ще е лесно защото има интерес
доста инвеститори доидоха насам - чудя се защо учасници от форума не идват
ако са толкова разтропани както се пише досега да бяха реагирали
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 01:23:50
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Понеже е знаещ в продажбите -предлагам нещо
> наистина актуално за продажба
> не разчитам , а предлагам .....
> макар че ще е лесно защото има интерес
> доста инвеститори доидоха насам - чудя се защо
> учасници от форума не идват
> ако са толкова разтропани както се пише досега да
> бяха реагирали


А, то ако съдиш по неговото мнение за самият себе си е знаещ по абсолютно всичко, но като го чета какви ги пише... Е, твоя си работа де...

А иначе до участниците във форума, предполагам, че всеки си има интереси и си работи в някъква област, не е задължително да искат да инвестират във фотоволтаични генератори, ако на някого му е интересно ще ти пише.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход