Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се манипулират глупаците

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:17:55
др. Иванов Написал:
> Какво включва "финансово спестяване"?

Сега питаш, а си тръгнал да сравняваш икономики

Спестяванията се делят на 1) финансови и 2) недвижими имоти. Финансовите спестявания включват "бурканбанк", банкови текущи и спестовни сметки, депозити, пенсионни спестовни влогове, осигуровки живот (Assurance Vie), ценни книжа (държавни, облигации, акции и др.), злато и т.н.


И какво значи "финансово спестяване".

Знаете ли как строи нвеститора.Как се преодобрява и се вмъкват още два етажа и се променя кота корниз с 5м нагоре.Ивеститора знае другаря Иванов със сигурност.и Как се прави контрукция при налята фундаментна плоча това другаря не го знае ,дано хората които живеят там не го научат макар ,че няма да им отнеме много време.Нали знаете кой зима парите.

Не можеш да вкараш два етажа без промяна на градоустр. показатели, защото има силуетен план.

С другото какво искаш да кажеш? Че не се слагат фундаментни плочи ли? Знам, че не се слагат и затова пропадат/слягат/ сградите. Аз работя обаче с фундаментна плоча, по точно строителят, и нямам проблеми с това.

Но тази плоча струва пари и като му кажеш, че си с 30Е отгоре заради плочата, клиента пак си вика: Тоя мошенник ме работи с 30Е.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-18 23:19 от др. Иванов.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:25:28
Значи много хубав парцел мога да ти намеря др, Иванов - по принцип може да се продаде на 100 евро на квадрат -обаче понеже е южен малко ще се оскъпи около 20% - до тук сме на 120 евро - обаче съседа малко прос и си викам по добре сега да си платиш и едни общи части че зер да нямаш ядове , значи до тук 200 евро - обаче аз понеже малко съм с връзки аз дадеш едни 50 евро отгоре -ще ти уредя 80%плътност - само че общите части са на 100% - сега има и лек наклон - значи отдолу може да блъскаш я мази я гаражи което неимоверно ще ти вдигне РЗПто под кота 0
зер има няма по 300-400 евро се шътка пък и на мазата ако няма общи части нии за кво стоим ....
ша закръгля на 500 евро заради тока и водата - еи ги къде са има няма 300 метра
след като се построи - еи тъи от добри чувства може да харижеш една гарсониера

Иванов не се сърди - не логично и смешно звучи нали ? и на мен така ми звучат строителите които филосовски ми обясняват общите части и тн ....
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:28:43
Аз пък да продам един телевизор на Иванов...
32 инча е...сега вървят по 600-700 лева по-ниския клас.
Ама моя има и стериопор към комплекта...та става 37 инча с него...до тук 1000 лева...
Ама има и мноооого хубав кашон...струвал ми е доста да го направя...и с него става същински 40 инчов...та 1500 лева.
Това е супер офертата...
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:29:51
др. Иванов, "спестяванията" още мнооооооооооооооооооооооооооого дълго ще има да ги сънуваш, драги ми строителю. :} :} :} :] :] :] :} :} :}
Don
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:32:53
Калашников,

критиката на др. Иванов за таблицата е коректна.

Не може жилищна сграда да е с ( 129,08 / 1481,22 ) x 100 = 8,7% общи части.

Някъде има грешка.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:34:39
Общите части струват пари, защото са строени, проектирани и отнемат от пърцела, а за парцела ти не обясняваш, казваш си цената и строителят се прави смекта, защото ако строителят каже: аме аз няма да пиша в цената общите части, затова ти ще ми продадеш парцела с 20% по-евтин Мисля, че тогава ще се смееш повече.

Барбо, трябва да си пълно ку-ку за да мислиш, че американците имат по 200 хил. в спестовните книжки, а французите по 100 хил евро. Аз ти гарантирам, че нямат и по 10-12 хил. средно.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:40:36
Иванов , не съм против общите части - ама те са извън пътя бе
ти сам каза тои се води 90кв.м - получаваш 58 кв.м -деееба и общите части

Червено вино снощи пих и капка не остана
Бутилката на дядо скрих във хола зад диванаааааа


п.с. ами то няма място за диван - къде ще скрие симпатичното хлапе от рекламата бутилката на дядо си ?
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:44:09
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов Написал:

> С другото какво искаш да кажеш? Че не се слагат
> фундаментни плочи ли? Знам, че не се слагат и
> затова пропадат/слягат/ сградите. Аз работя обаче
> с фундаментна плоча, по точно строителят, и нямам
> проблеми с това.
>
> Но тази плоча струва пари и като му кажеш, че си с
> 30Е отгоре заради плочата, клиента пак си вика:
> Тоя мошенник ме работи с 30Е.

Абе Иванов, какви басни разправяш, аз през 2003 г купих от една от най-добрите строителни фирми в БГ - "Планекс". Много добро строителство на супер (за БГ) място за 280 долара на м2. Всичко построено като по учебник. И надниците и материалите са паднали на близки до тези цени, а това даже и няма значение след като няма кой да купува. То това му е лошото на недвижимотстта, че е недвижима, не е фотоапарат да го пуснеш на Ebay, да го купи някой от Австралия и да му го изпратиш по куриер, нито е кораб, да го купи някой от Южна Африка и да му го закараш там. Недвижимостта няма световен пазар, могат да купуват хора отдалеч, ама могат да го ползват само където е построено, а там където е построено като се сговнят нещата, вече не искат да купуват, а не можеш да го преместиш. Хората пък на сговненото място им се сговняват доходите и те няма да ти го купят и тогава или ти тежи на врата или го продаваш ЗА КОЛКОТО МОЖЕШ!!!! Ако имаш много каш настрана, траеш си и продаваш когато се вдигнат цените, като през това време се тръскаш за данъци, поддражка и пр. ама ако беше в това положение, намаше да се занимаваш с този форум и да обясняваш приказки от 1001 нощ, че в БГ имотен балон нямало. Ако нямаше балон, нямаше да се усетят и банките да спрат кредитирането за имоти и строителство, нямаше да плачат какви камари бяха там за промени в законодателството, просто е въпрос на време цените да паднат сериозно.

Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:47:57
Парцела е купен за 30евра преди 2- 3години.Срадата е изкупена до края на 2007 година от собствениците,има асансьор.Застройката е на мах.Сградата няма мазета сещйте се.Не мога да поустна нови сгради щото не са продадени и не е честно.Въпроса е да се подсещте това не значи , че говорим за твърди проценти,те плават в зависимост от разпределението ,предложих ви реален приключил пример.Сградата построена за около 245 евро на квадрат при отпуснат кредит от 300 евро на квадрат на Ш и З.Продадена е до карая на 2007г за 870 евро на квадрат.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:53:42
др. Иванов Написал:
> Това говори за силна и реална икономика и изключително ниска задлъжнялост на
> населението. Означава също така, че всички заеми са около половината от БВП,
> който е реален, а не виртуален, както в повечето западни страни, което виждаме
> напоследък. В Англия и Холандия задлажнялоста на домакинствата е примерно 2 БВП
> на тези страни/ако приемем, че и там ипотеките са половината от заемите/. Но при
> 5 хил. евро на човек, българина е задлъжнал с 2500 евро, а холандци и англичани с
> по 50-60 хил. евро, на човек.

Взе ли пред вид, че [www.ifrap.org]
- за 2004 година имуществото на френските домакинства е 7 037 милиарда евро, от които 2 850 милиарда са финансови спестявания;
- за 2005 година имуществото на американските домакинства е 64 023 милиарда долара, от които 38 465 милиарда са финансови спестявания;
- Французите са около 60 милиона, американците - 300 милиона.

Спестяванията се делят на 1) финансови и 2) недвижими имоти. Финансовите спестявания включват "бурканбанк", банкови текущи и спестовни сметки, депозити, пенсионни спестовни влогове, осигуровки живот (Assurance Vie), ценни книжа (държавни, облигации, акции и др.), злато и т.н.

Значи всеки французин (от бебе до пенсионер) след два дни може да те цапардоса с 47 500 евро, а всеки американец - със 128 200 долара, без да си продава жилищните имоти, а ти си се загрижил за тях smiling smiley Камелия също smiling smiley
Дай ми сега данните за българските домакинства при "силната и реална икономика".
И си запиши някъде: "Вече няма да мога да манипулирам глупаците !" smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 00:18 от barbaron.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход