Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се манипулират глупаците

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 22:48:39
Иванов, преди да седнеш да редиш бисери седни и помисли малко бе човек. реядко тъп екземпляр си.
АК-то ти постна таблици в ЕКСЕЛ - ми като не разбираш нещо просто цъкни на съответното поле и ще видиш формулата по която се образува. ама къде да търсиш компютърна грамотност от пенсионер...


Pacholv, сам си си отговорил smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-18 22:50 от vivic.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 22:52:13
20% общи части е нормално, може с много зор да се свалят на 15-16%, но е мизерия. Няма как да стане, защото те са построени. Строителят е купил земята за тях, те са му взели от Кинта, дал е пари да ги строи, как да ти ги продаде? аз вчера или онзи ден писах, че асансьор за коли бил 12 хил евро, но днес в завода се оказа, че е 30 хил. евро, заема 30 м2 от партера/Кинта/ и 34 м2 от сутерена. Като сложиш и бетонните работи и сметнеш и загубените квадратури отива на 50-60 хил. евро, за сграда от 1000 м2. Кой да ги плати? От една седмица вися над чертежа за да направя апартаментите максимално добри, бях направил един тристаек и сато го видя архитекта каза, че е поне 120 м2, той беше около 85. Но никой не гледа става ли или не става за живеене, а се интересува само от цената и след това пищи. А не може да го направиш "за живеене" на цените на другите, защото трябва да чупиш колони, на правиш дебели плочи за да разредиш колони и носещи стени и т.н. Сега смятам да работя с една японска технология с която мога да сваля външните стени на 15-17 см. с изолацията, това са по 2-3 м2 повече светло/чисто/ на апартамент, но с него е по скъпо. Никой не казва имам 2,5 м2 вповече, които струват 2500 евро, а за тях ще платя 500. Клиентът казва: тоя ме работи с 500Е отгоре.

На българина му режат главата, защото иска да му я режат.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 22:58:17
А защо е тази безумна пропаганда да се обявяват 90м2?!?!?!Като според теб няма значение цена/м2, защо не се обявява 58м2 за 90 000 евро?!?!?Защо при сравняване със други държави се казва : цената у нас е 1000 евро/м2(т.е. това безумно обявяване 90м2 за 90 000 евро) и тя е много по-малка от европейската столица Х, където цената е 2000евро/м2(само дето там 58м2 жилищна площ са 90 000 евро)?!??!!?!?!??!?!?

Казва ли ти някой? А ти ми кажи, аз не знам.

Вивик,
Наистина аз смятам по старите начини, и ако в ексел има друга формула следва да си я оправят, защото те грешат, в което ако имаше малко акъл в тиквата ще се убедиш като разделиш общите части на "чистите", а след това общите на сбора от тях и чистите, аз го направих на ум, приблизително, с калкулатор ще се окаже разлика от 2-3 десети максимум.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 22:58:42
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> Иванов, преди да седнеш да редиш бисери седни и
> помисли малко бе човек. реядко тъп екземпляр си.
> АК-то ти постна таблици в ЕКСЕЛ - ми като не
> разбираш нещо просто цъкни на съответното поле и
> ще видиш формулата по която се образува. ама къде
> да търсиш компютърна грамотност от пенсионер...
>
>
> Pacholv, сам си си отговорил
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 02/18/09
> 10:50PM от vivic.


Знам smiling smiley
Риторично го написах това..
Само исках Иванов да отговори...иначе е очевадно, че начина на обявяване и сравнението на "ниските" ни цени с други европейски градове си е чиста проба долна пропаганда и шибана манипулация.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:02:13
Външна стена се прави с тухли 25 см, 5 см
> изолация и 4-5 вътрешна замазка са 35 см., на 15

Значи даи пак да уточним , че съм тъп
Веднъж като купувам жилището ще ми го рекламираш че иам външна изолация -нали така? Тази външна изолация нали вдига цената на квадратния метър -нали така? за къв хуи сега я слагаш в общите части ?
и нещо друго - изкарваш ги 35 см-общо = отиваме сега и мерим която и да е кооперация , ако обаче е по малко от 35см - на целия форум по един кашон уиски ще вземеш и ще ти бием табани
абе съвсем вземате хората за тикви , как може такова дебелокожие не мога да разбера- значи по нова телевизия разправяли че цените падат - строителите си обявяват но надуват общите части и се връзва цена по висока от миналата година - абе докога бе ? еи уникална работа - дано повече хора четат форума и все по малко да ви се връзват
И а понеже съм от простите , като доидеш при мен да си купиш парцел за строителство -цената от 100 евро ще я направя 200 с оправдание че плащаш общите части на парцела - какво парцелите нямат общи части ли - имат разбира се
и те се изчисляват така - общите части на парцела са равни на общите части на бъдещия строеж - ха честито
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:08:30
Знаете ли как строи нвеститора.Как се преодобрява и се вмъкват още два етажа и се променя кота корниз с 5м нагоре.Ивеститора знае другаря Иванов със сигурност.и Как се прави контрукция при налята фундаментна плоча това другаря не го знае ,дано хората които живеят там не го научат макар ,че няма да им отнеме много време.Нали знаете кой зима парите.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:10:13
Калашник- така наречените панорамни мансардни апартаменти :}
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:11:47
Външната изолация влиза в общите части само ако на стената няма отвори/прозорци, балкони/, напр. калкана е в общите части. Другите външни стени са си само твои и те влизат в чистото. 35 см. е дебелината на итонга, която покрива нормите за изолация. Когато се строи с 25 см тухли/стандартна четворка/ се слага и 5 см. изолация, а по норми е 6 см. и отвътре машинна мазилка още 4 см., ако ена ръка с 2 см. варова и гипсова шпакловка воже да излезе 32-33 см., но е много по-скъпо.

За цената на строителството съм ви казал многократно, че цените"свалят" само некоректни строители, в което си се убедил, но не знам защо не ми благодариш, трябва да попържаш кохортата кукувци, асеневци и т.н., дето ти обясняват как ниските цени били нормални.
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:12:59
dival, продавай парцелите по разрешена РЗП :]
и може да намалиш цената на м2 с 8% заради кризата *ok*
Re: Как се манипулират глупаците
18-02-2009 - 23:17:02
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Външна стена се прави с тухли 25 см, 5 см
> > изолация и 4-5 вътрешна замазка са 35 см., на
> 15
>
> Значи даи пак да уточним , че съм тъп
> Веднъж като купувам жилището ще ми го рекламираш
> че иам външна изолация -нали така? Тази външна
> изолация нали вдига цената на квадратния метър
> -нали така? за къв хуи сега я слагаш в общите
> части ?
> и нещо друго - изкарваш ги 35 см-общо = отиваме
> сега и мерим която и да е кооперация , ако обаче е
> по малко от 35см - на целия форум по един кашон
> уиски ще вземеш и ще ти бием табани
> абе съвсем вземате хората за тикви , как може
> такова дебелокожие не мога да разбера- значи по
> нова телевизия разправяли че цените падат -
> строителите си обявяват но надуват общите части и
> се връзва цена по висока от миналата година - абе
> докога бе ? еи уникална работа - дано повече хора
> четат форума и все по малко да ви се връзват
> И а понеже съм от простите , като доидеш при мен
> да си купиш парцел за строителство -цената от 100
> евро ще я направя 200 с оправдание че плащаш
> общите части на парцела - какво парцелите нямат
> общи части ли - имат разбира се
> и те се изчисляват така - общите части на парцела
> са равни на общите части на бъдещия строеж - ха
> честито

Абе Дивале, що си трошиш нервите със строители бе човек, изчакай ги още 6-9 месеца просто. Тогава каквито и общи части да ти слагат, от 9 кладенеца вода да събират, казваш си цената и си тръгваш, той като не е съгласен, ще се намери друг да се съгласи, не си мисли, че всичките имат заделен кеш да чакат с години, колкото и да се правят на ербап, просто още са не етап "очакване на чудо". Нормално е, до преди 5-6 месеца е "жънал" яко, как ще повярва, че партито свършило. То при потъването на Титаник е имало хора, които отказвали да се евакуират и са си продължавали с пиршествата, как така ще потъне огромен "непотопяем" кораб, ама е потънал, който се усетил по-рано спасил кожата.

Иванов разправя, че пресата раздухвала истерии, то пресата до преди 2 месеца казваше, че и криза няма в БГ, сега казват нещата, ама наполовина, а то все повече ще си личи. Какви истерии, какви 5 лева.

Трай още няколко месеца, не си трови нервите, тъпанара като се сдуха тотално тогава ще преговаряш с него.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход