Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се манипулират глупаците

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 10:42:25
Като познаваш сравнително малко, не се изказвай неподготвен и не говори наизуст, все пак форума не е вагон-ресторант, където пенсионери, пътуващи от едно село до друго бистрят световната политика на бутилка "Загорка" и си обясняват един на друг как било в Америката и как било в Холандията.

Ти като познаваш много българи, колко са в България по техни приказки, това се научава от статистиката, а не от лични разговори.


Дивал,
тези инвестиции зависят от изцяло от държавата, май се чу, че нява да купуват тока по завишение цени и всичко това хваща гората.
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 10:55:13
Аз пък не разбирам защо се опитвате да убедите Иванов, че черното е черно и бялото е бяло... Ако иска да ги вижда обратно и ако от това му е по-лек живота, оставете го човека. Той ВИНАГИ ще ви каже нещо на въпреки, а това е отегчително.
Ужасно отегчително е!

Винаги ще има идиоти, които ще крещят с истерична насмешка срещу фактите и ще повтарят като шопа, който гледал жирафа - "е па нема такова животно и това си е".

И още нещо ще ви кажа. Когато спориш с глупак, отстрани не е ясно кой точно е глупакът. Внимавайте с какви недоразумения влизате в спорове...
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 10:57:34
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------

> Няма нормално жилище на ниски цени и за да се
> убедим може да направим опит. Мой познат търси
> гарсониера в Обеля 1 или 2, Надеждите, Толстой,
> Свобода. Търси от 5-6 месеца, защото юни си е
> продал апартамента, живее под наем и харчи пари,
> т.е. търси усилено. Готов е да плати 36-38
> хил.евро, за нещо читаво, това са по 800-820Е/м2 и
> не може да намери.
> Най ниско, което са му свалили за ново
> строителство, втора плоча, при 100% плащане е
> 700Е/м2, на шпакловка и замазка в Момкова махала.
> Казва, свалят с много, но за големи и криви
> апартаменти, примерно от 125 на 100 хил. За
> малките думите му баха: абе падат, ама много бавно
> и с много малко.
>
> Затова търсете. Докажете си приказките за ниски
> цени. Макар че 800 за читав панел не са "евтино".
> Казвам сравнително читав, защото са го водили на
> места, дето им трябват по 8-10 хил. евро за
> ремонт. Купени преди 20-30 г., последните 10-15
> давани под наем, за които по негова преценка ще
> трябват 2 хил. евро само да се изчистят и да се
> докарат до "годен за ремонт".




Чакам предложения за паднали жилища.

Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 11:02:49
др. Иванов Написал:
> Ку-ку, ти наистина ли мислиш, че средните спестямания н банкови влогове са по 47500Е на
> френец и по 128200 долара на американец? Влез малко в час.

Не мисля, сигурен съм, след като аз, дошъл тук преди 25 години с 10 долара, сега мога да те цапардосам с много, много повече от 128200 долара smiling smiley

След тази реплика се убеждавам, че наистина си един много тъп изкуфял посредствен тип, когото скоро умната българска младеж ще сложи на мястото му, което заслужава. Диалог с теб е загубено време.
"Прехода" свърши. YOUR GAME IS OVER smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 11:29 от barbaron.
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 11:11:34
dival Написал:
> доста инвеститори доидоха насам - чудя се защо учасници от форума не идват
> ако са толкова разтропани както се пише досега да бяха реагирали

Дивал, от 8 години следя как се развиват фото-волтаичните панели, а след два месеца ще почнат да ги монтират на покрива на къщата ми. Все още е скъпа инвестиция, изплаща се за 6 - 10 години, дори и с разни фискални стимули, които се предлагат тук sad smiley
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 11:38:44
Да се върнем на темата " Как се манипулират глупаците"

64-ти сме сред най-добрите страни за живеене[/b

Според класацията, най-добрата страна за живеене е Австралия, следвана от Австрия, Финландия, Германия, Сингапур и САЩ. На последно място е Йемен.

Сред положителните мотиви за 64-тото място на България са високото ниво на образование в страната и членството й в регионални организации.

В статията за България се посочва, че влизането на страната в Европейския съюз слага край на десетилетие на тежки икономически реформи.

Въпреки членството, обаче, се посочва, че жизненото равнище в България е около една трета от това в другите държави-членки на Общността.

Сред проблемите в страната се изтъква големият бюджетен дефицит и високата инфлация. Отбелязва се и това, че от борбата с корупцията, която провежда българското правителство, зависи усвояването на около 11 милиарда евро помощ от Европейския съюз.



Само дето не е казано ,че всички страни които ни идват на ум са преди нас!

Русия е на 57 място, Казахстан е на 56, Тунис е 49, Румъния е на 47!!! Дори Намибия е 55, а Колумбия е на 61!!!


Така др Иванов се манипулират глупаците
smoking smiley
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 12:01:01
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> dival Написал:
> > доста инвеститори доидоха насам - чудя се
> защо учасници от форума не идват
> > ако са толкова разтропани както се пише
> досега да бяха реагирали
>
> Дивал, от 8 години следя как се развиват
> фото-волтаичните панели, а след два месеца ще
> почнат да ги монтират на покрива на къщата ми. Все
> още е скъпа инвестиция, изплаща се за 6 - 10
> години, дори и с разни фискални стимули, които се
> предлагат тук


Барба , аз говоря за друг тип - промишленни
а иначе добре си се сетил и аз направих стъпки да си направя на покрива - до тук ми се връзва за около 6 години , но мисля да увелича мошноста
даи да си говорим пак за имоти , че поне от имоти всички разбират winking smiley
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 12:01:27
Оноре Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Така др Иванов се манипулират глупаците
>

По-правилно е- там им е мястото на манипулираните глупаци!


*yes*
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 12:14:33
Борбо, по тази логика всети българин трябва да има в пари по няколко стотин хиляди и в имоти по 1 - 2 млн.

Като я гледам прозноглавата младеж, което се интересува единствено да седне на бюро и да си получава всеки месец заплатата, все ми е на акъла, че докато съм жив ще работят за мен. Въпреки, че напоследък и аз искам работа на бюро, със секретарка, служебна кола, офис в центъра и с работно време 3-4 часа на ден, от 11 до 14-15 ч. Може и от 10 ч. но ми е малко трудно ставането. Ако някой знае, да се обади, парите може и да не са много, 600-700 лв. стигат. Аз и без пари мога да работя, защото имам, но е важно отношението. И колата ако може с шофьор, но не е задължително условие.
Re: Как се манипулират глупаците
19-02-2009 - 12:26:14
др. Иванов Написал:
> Всичко е затънало в дългове, в Бразилия казват: разликата между
> бедните и богатите е, че бедните имал малко, а богатите много дългове. Същото е навсякъде, ...

Чул си това, но не си го разбрал smiling smiley
Така е тук, купуваме винаги на заем жилищата, така ни е по-изгодно, въпреки че можем да ги платим неколкократно с финансовите ни спестявания. Ако знаеше за финансовия "ефект на лоста", щеше да разбереш smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход