Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените

Публикувано от др. Иванов 
Re: Прогнози за цените
10-05-2011 - 15:22:46
Не,че нещо...ама Иванов се е оказал съвсем прав в случая.
Вие за колко панелни апартамента,продадени на 90 хил евро сте чували...Щото аз не знам за ни един.Дайте една реална сделка за панел в краен квартал от преди кризата и дайте да видим сега колко струва.Да не се окаже,че спадът е само на цените в обявите,докато реалните сделки винаги са си били на съвсем други нива...
Re: Прогнози за цените
10-05-2011 - 16:04:36
avatar
Quote
javcho

Ето какво е писал Иванов, преди 3 години, през 2008 година.

Обърнете внимание на момента с панелите, които няма да паднат като цена.

Всеки да си прави изводите, калко разбира въпросният.

Това също е от първия пост- пак на др. Иванов.
Що ли го пропусна?:]

Quote
др. Иванов

П.П.Сега,бих си позволил и аз да си дам "прогнозата" за имотите в БГ и да приключа. Догодина ще си говорим.
Значи за курортните имоти предвиждам пълномащабна катастрофа, Слънчев Бряг, Банско и пр. по 50% надолу до след 2 години. За големите български градове като София, Варна, Бургас и др. ,спад с - 15% през 2009-2011 като цяло и срамежливи едноцифрени ръстове после. В това се включва до около +1% ръст на тухлено строителство в центровете и до около -15% спад на панели. Всички прогнози в икономиката естествено са вероятностни и на горната прогноза давам вероятност около 60% . Имам и друг сценарии при рецесия по дълбока от голямата депресия -цените в градовете падат до -50%. Това е най-катастрофалното което мога да изкарам. Вероятност около 25%. Ха да видим!

И недей се страхува толкова от това, което ще кажа, та да заклеваш хората да не му обръщат внимание.
Аз и да се забавлявам, пак не пиша глупости, пак казвам истината и не се изхвърлям с поучения и прогнози.:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-10 16:07 от камелия.
Re: Прогнози за цените
10-05-2011 - 16:53:15
С колко паднаха панелните? С колко тези, дето не им трябват 10-15 хил. евро за ремонт и на тези дето им трябват и във върха на бума вървяха по 35-36 хил. евро?

Какво стана с измислените квартали, пред които ви течаха лигите Паднаха ли най-много там, както е казал Въждът и Учителят? Съвсем скоро се кометираше, че най-голям е спадът в Борово. Защо някой от празноглавците-сривльовци не го прозря, докато определяше гетата?


Аз правя следната прогноза за цените в Слънчев бряг през лятото на 2009 г .
Извън комплека/Инджекьойско блато, около Тънково/ сегашна цена около 400Е/м2, прогнозиран ръст от 15% или 480-600Е/м2
Сл.бряг Запад - сегашна цена около 700Е/м2 за по- малки комплекси, 800Е/м2 за средна хубост и 900Е и нагоре за хубавите - също ръст със средно 15%.
Сл.бряг Изток, сегашна цена от 850 до 2200Е/м2, поради което не може да се направи обща прогноза но и там ръст.


Резултати от вашето търсене на:
Тип : продажби
Град: Бургас област
Район: к.к.Слънчев Бряг
Тип имот: Едностаен апартамент, Двустаен апартамент, Тристаен апартамент
Средна цена на имотите в извадката 51948.09 евро
Средна цена на кв.м: 842.53 евро

Резултат от Вашето търсене на:
Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН,
Местоположение: област Бургас
Под райони: К.К. СЛЪНЧЕВ БРЯГ,

Средна цена на имотите в извадката: 43345 euro
Средна цена на кв.м: 751 euro.

Къде е спада? Къде са тиквениците, които пророкуваха пълна катастрофа на Сл. бряг? Въпросът е риторичен, тука сте! Пет-шест празноглавеца, дето да се хващат да си търсят мненията от преди 3 години, да прочетем как вече трябваше да купуваме резиденциите по Руски за по 30-40хил. евро и двустайни на Витошка за 18 хил. + Голф двойка.

Марш да работиш сволач мързелива!
Re: Прогнози за цените
10-05-2011 - 17:14:18
Quote
камелия

Това също е от първия пост- пак на др. Иванов.
Що ли го пропусна?:]

Quote
др. Иванов

П.П.Сега,бих си позволил и аз да си дам "прогнозата" за имотите в БГ и да приключа. Догодина ще си говорим.
Значи за курортните имоти предвиждам пълномащабна катастрофа, Слънчев Бряг, Банско и пр. по 50% надолу до след 2 години. За големите български градове като София, Варна, Бургас и др. ,спад с - 15% през 2009-2011 като цяло и срамежливи едноцифрени ръстове после. В това се включва до около +1% ръст на тухлено строителство в центровете и до около -15% спад на панели. Всички прогнози в икономиката естествено са вероятностни и на горната прогноза давам вероятност около 60% . Имам и друг сценарии при рецесия по дълбока от голямата депресия -цените в градовете падат до -50%. Това е най-катастрофалното което мога да изкарам. Вероятност около 25%. Ха да видим!

И недей се страхува толкова от това, което ще кажа, та да заклеваш хората да не му обръщат внимание.
Аз и да се забавлявам, пак не пиша глупости, пак казвам истината и не се изхвърлям с поучения и прогнози.:]

Лелче, смени си очилата. Нали се гордееше с добрата си грамотност.

Прочети внимателно, какво си цитирала.

Този цитат не е на Иванов, а на друг човек. Иванов коментира написаното, но не е цитирал правилно, а просто е копи-пейстнал. Което е видно от изречението след този абзац. :}

Толкова си смотана, че дори не можеш да прецениш, че Иванов не може да напише посоченото.

Неговите тези са за точно обратното.

Уби ме от смях, честно.

Може ли за толкова години четене на форума да не знаеш, че за Иванов спад в С Бряг и панел в Обеля, никога не е имало и никога няма да има. Само покачване съществува като опция за неговите имоти. Ако го питаш даже цената на 10-15 годишния му Пасат се качва, а не пада. Тове е Иванов бе с него шега не бива. Той е бил в Бразилия и строи в най-топ квартала Триъгълника. spinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-05-10 17:33 от javcho.
Re: Прогнози за цените
10-05-2011 - 17:16:07
Иванов, не се оправдавй, остави хората да преценят.

Всичко си написал и за С Бряг, и за панелите, и за София.

Няма нужда да се обясняваш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-10 17:18 от javcho.
Re: Прогнози за цените
10-05-2011 - 17:58:42
Аз не обяснявам, дал съм какво съм казал преди 3 години и калко са цените в момента в Сл. бряг.
Само не разбрах къде са паднали повече цените, в Обеля или Борово, Ливади, Вади, аз вече не им се сещам и имената, на тези дето допреди 10 години шопите не си пасяха и овцете там.

А можете да потърсите и кадето преди 3 г. съм говорил докъде ще паднат цените на новото, и да проверим колко е сега:

За цялата страна:


Резултати от вашето търсене на:
Тип : продажби
Тип имот: Едностаен апартамент, Двустаен апартамент, Тристаен апартамент
Средна цена на имотите в извадката 67158.01 евро
Средна цена на кв.м: 772.01 евро

За София:

Резултати от вашето търсене на:
Тип : продажби
Град: София
Тип имот: Едностаен апартамент, Двустаен апартамент, Тристаен апартамент
Средна цена на имотите в извадката 75774.87 евро
Средна цена на кв.м: 829.72 евро


Преди три години обясних защо няма да падне под границата 700-800Е/м2. Естествено за който има уши да слуша. Иначе в панелен блок в Орландовци, където групата дето застреля Бин Ладен ще даде фира, ако се появи по тъмно, може да се търси и цена от 200Е, но за новите са такива.

Аз да работите ли ви пратих или да пишете!
Re: Прогнози за цените
10-05-2011 - 18:03:11
Ето как се е описал самия мулти-имотен предприемач Иванов.

[forum.imoti.net]

Quote
др. Иванов
Аз взимах по 1Е/м2 средно за смяна на статут, сега се обадих на една обява на голяма фирма, търсиха заплатаджия за тази работа. Трябваше да се вкарват средно по два парцела на месец, имали ги и да използват кризата. Аз, като разумен човек ги сметнах грубо и им казах, че очаквал заплата от 1500-2000 лв. със служебна кола и други неща, защото на частно щях да им взимам по 12-15 хил. на месец. А суяка ми вика - Аз не вадя сега толкова на месец, ние мислехме да предложим 400 лв., ама айде да ти дадем 500 най-много. Абе откачалко, на мене да идвам с кола на работа ми е 100-120 лв. на месец или 60-80 лв. с транспорт, защото не се храня в къщи трябва да давам още 150 лв. на месец само за храна горница, аз все едно да взимам заплата от 150-200 лв., а говедото ми каза, че имали 80 кандидати, само висшисти, и почти всички били готови да работят за тези пари. И се загледах по обяви, има за юристи на по 300 лв., не просто ги има, а са масови. Та твойте хора една тенекия отзад и накъдето им видят очите, защото в най-скоро време ще висят.

И въпросният има самочувствието, че е много успял и всички трябва да слушат глупостите му.

Вижте на колко оценява труда си и какви са му разходите.
Re: Прогнози за цените
12-05-2011 - 07:04:27
Quote
др. Иванов
Аз не обяснявам, дал съм какво съм казал преди 3 години и калко са цените в момента в Сл. бряг. ...

И аз да ти кажа от личен опит - нали побръмчахме "малко" из БГ черноморието.
Та запознах се с малко рускинчета. Едната е купила апартамент по пътя за тънково - 1км от сънито (2стайна гарсониера = 50+к евра), другата във Влас - боксониера за 40к евра. И двете ми ги предлагаха лично за 20к - ей така на пияно, щото не им харесва местоположението. Купили са ги по картинка без изобщо да ги виждат къде са. Офертирани са за намиращи се в Сънито. Не че са им проблем парите - имат си 5-6 ваканционни имота само в БГ.

др Иванов - сметни си сам колко е спада в конкретния случай.
Re: Прогнози за цените
12-05-2011 - 08:10:54
Когато някой се роди тъп вярва на всичко!
Re: Прогнози за цените
12-05-2011 - 08:54:46
Д-р.Иванов , Поздравления за добрите прогнози !
Имам една молба към вас , ще направите ли прогнози за следващите 2-3 години , как виждате нещата ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход