Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените

Публикувано от др. Иванов 
Re: Прогнози за цените
26-11-2008 - 16:07:58
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Наистина трябва малко да се вдигнат критериите на
> брокерите. Иначе голяма част от офертите им са
> чиста лъжа. Продавача може да обявява нещо за
> лукс, но брокера има очи и опит, и не трябва да
> участва в опита за измама на клиента купувач.
> Напоследък ходих по огледи за селски къщи - е
> 19-ти век не си е отишъл още за нашенския селянин.
> Щом предлагаш нещо с гордото название "къща" -
> абсолютно задължително е да има баня и тоалетна.
> Инак цените са като за къща - само дето трябва да
> се срине до основи и да се построи наново. Немога
> да разбера защо брокерите си губят времето с
> подобни "продавачи"- само екскурзии си правят. Май
> трябва да се поразходят по света и да видят какво
> значи жилище или селска къща. Не говоря за
> луксозни неща, а за абсолютно задължителните като
> инфраструктура и удобства за живеене. Апартаменти
> по 30м2, къщи без бани, парцели без достъп - това
> само тук може да го има.


Леко почвам да се изнервям, да ме прощаваш! Какви критерии да вдигнеш, когато имаш дадена действителност!?
Да, можеш през главата на клиента да обявиш имота му по начин, който не го задоволява. А къде отива прословутата мантра "Клиентът винаги има право?". И оставаш ли ти клиент на някого, след като той не се съобразява с това, което искаш?

За това- в синичкото. Такава е реалността тук- в българското село. Имаш две възможности- или избираш тук, или отиваш по белия свят, където намираш отговарящо на високите ти критерии имотче. И му плащаш цената, разбира се.
Влез в някой френски сайт за продажба на селски къщи. И виж, как за суми от по 25-30000Е продават разпаднали се плевни с остатъци от оборска тор вътре, изтърбушени покриви и под декар място.
Има, разбира се и други- с баня и тоалетна- на пет пъти по- висока цена. Избор голям. Но, къща с баня, асфалт и други екстри, на цена на западнала плевня, няма. :g:
Re: Прогнози за цените
26-11-2008 - 16:25:37
Тук може да сравнявате цени наеми доходност.


[kalchev.com]


Тези немци как са се уредили на ниски наеми май защото заплатите са им по малки от нашите.
Re: Прогнози за цените
26-11-2008 - 16:46:25
avatar
morski Написал:
-------------------------------------------------------
> Тук може да сравнявате цени наеми доходност.
> Тези немци как са се уредили на ниски наеми май
> защото заплатите са им по малки от нашите.

Ами, да сравняваме, щом си казал...........




Хале Ref. GTB-3

Хале се намира в централна Германия, с население от 234 000 жители и е най-големия град и един от трите главни центрове на област Саксония-Анхалт. На 30 км югоизточно е Лайпциг, 130 км. Североизточно е Берлин и 150 км югоизточно е Дрезден.

Хале е седалище на университета Мaртин-Лутер в Хале-Витемберг, Леополдина и 2 други висши училища.



Едностаен апартамент с площ 37,86 кв.м. на 1-ви етаж над партер.



Жилището се намира в новосанирана сграда. Година на строителство - 1910. Отдавано е под наем дълги години, предпочитано е от студенти. Отстои на 12 мин. от центъра на града.



Към момента жилището е наето, с месечен наем 280 ?

Цена: 20 000 ?



Разходи по придобиването:

Нотариални и държавни такси - 3,5% или 700 ?

Агентски комисион - 5,95% с ДДС или 1190 ? с ДДС
Re: Прогнози за цените
26-11-2008 - 17:17:30
камелия, изискването една къща да има баня, не е каприз или "високи" критерии. 21-ви век сме всепак. Нали затова си брокер-консултант, да обясниш внимателни на клиента си продавач, каква е всъщност неговата "къща"- купувачите немогат да живеят без баня, както се е живяло през 19-ти век. А ако ще трябва да съборя нещо и да го строя наново, то правилно е да се обяви парцел с къща за събаряне, не къща годна за живеене. Никой не иска да си губиш клиентите, а като професионалист познаващ пазара от двете му страни, да дадеш насока, съвет, ориентир на продавачите, инак няма смисъл. Ако дойда при теб и обявя за продажба панелна гарсониера за милион евро, нали няма да тръгнеш да я офертираш? А като ти казвам, че цените са супер високи - вярвай ми. За гредоредки без бани и напукани отвсякъде по далечни села се искат по 50000Е, 60000Е. Е трябва да си луд за да купиш такова нещо. При такива стари и амортизирани конструктивно къщи, определяща трябва да е цената на парцела - другото си е изживяло живота и е глупост да се реконструира, освен ако не е паметник на културата. И защо тона ти е винаги толкова заядлив - неможеш ли да водиш диалог, без да влагаш нерви.
Re: Прогнози за цените
26-11-2008 - 17:28:30
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия, изискването една къща да има баня, не е
> каприз или "високи" критерии. 21-ви век сме
> всепак. Нали затова си брокер-консултант, да
> обясниш внимателни на клиента си продавач, каква е
> всъщност неговата "къща"- купувачите немогат да
> живеят без баня, както се е живяло през 19-ти век.
> А ако ще трябва да съборя нещо и да го строя
> наново, то правилно е да се обяви парцел с къща за
> събаряне, не къща годна за живеене. Никой не иска
> да си губиш клиентите, а като професионалист
> познаващ пазара от двете му страни, да дадеш
> насока, съвет, ориентир на продавачите, инак няма
> смисъл. Ако дойда при теб и обявя за продажба
> панелна гарсониера за милион евро, нали няма да
> тръгнеш да я офертираш? А като ти казвам, че
> цените са супер високи - вярвай ми. За гредоредки
> без бани и напукани отвсякъде по далечни села се
> искат по 50000Е, 60000Е. Е трябва да си луд за да
> купиш такова нещо. При такива стари и амортизирани
> конструктивно къщи, определяща трябва да е цената
> на парцела - другото си е изживяло живота и е
> глупост да се реконструира, освен ако не е
> паметник на културата. И защо тона ти е винаги
> толкова заядлив - неможеш ли да водиш диалог, без
> да влагаш нерви.

Тонът ми не е заядлив, но наистина ми омръзна и ти да си търсиш все някой за нещо да ти е виновен.И вечно да поучаваш- така се дръжте, това говорете, така убеждавайте продавачите. А теб, като купувач, какво да те правя? Откога търсиш къща? От сто години. Искаш да дадеш максимум 20000 за готова, стабилна, с баня и тоалетна, току- що построена. Е, няма. Вече се убеди.
Мога веднага да ти предложа къща, изцяло реновирана, готова за влизане, на 200км. от София, сред чудесна природа. Тя е в този ценови диапазон, който си посочил. Мога да ти предложа поне още 5-6- събуваш се и влизаш, пак за същите пари.
Какво съм виновна, че ги нямаш? И аз нямам, затова реставрирам на час по лъжичка. Но, не обвинявам конструкторите и архитектите, тия от ОВ и ВИК ,че ми дерат кожата.
Re: Прогнози за цените
26-11-2008 - 17:35:34
камелия, не е вярно това - не съм казал че търся за 20000Е. Бъркаш нещо.
Re: Прогнози за цените
26-11-2008 - 17:41:15
П.С. И наистина си доста нервна. Не е нормално чак толкова. Обърни си внимание на здарвето докато е време.
А за мен нямай грижа - ще си купя парцел. Даже имам два между които да избирам. Само няма да си купя кимизарник за 50000Е
Re: Прогнози за цените
26-11-2008 - 17:46:48
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> П.С. И наистина си доста нервна. Не е нормално чак
> толкова. Обърни си внимание на здарвето докато е
> време.
> А за мен нямай грижа - ще си купя парцел. Даже
> имам два между които да избирам. Само няма да си
> купя кимизарник за 50000Е


Не издребнявай и не слизай на нивото на дъвката, става ли? Не съм се загрижила за теб, ти непрекъснато обвиняваш ту брокерите, ту продавачите.
Предложението ми за изцяло реновирана къща, с РЗП 150кв.м., на асфалт и готова за нанасяне, остава. Нищо общо няма с кимизарник. Единственият проблем за хора като теб и мен е, че нямаме толкова пари. И за някои от нас гроздето е кисело........ smiling smiley
Re: Прогнози за цените
27-11-2008 - 00:33:20
Ками,ако още те интересува:

Международен център за комуникации и развитие - I.C.D.
гр. Бургас, бул. Ст. Стамболов № 2 /сградата на х-л Космос/
тел./факс. 056 800 145
www.iccdbg.com

При нас може да положите изпит по професията "Сътрудник в малък и среден бизнес" и като част от професията е модулът "Брокер на недвижими имоти". При успешно положен изпит ще получите Удостоверение за професионална квалификация на МОН. Ако искате повече информация, моля заповядайте в офиса ни!

Re: Прогнози за цените
27-11-2008 - 09:29:37
R_stoma много точно ти е отговорил.
И barbaron също. :]
Просто понякога трябва да приемаш и чужди мнения.
За 101-ви път го пиша - гилдията Ви има нужда от стандартизация и прочистване.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход