Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!

Публикувано от Valia11 
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
09-11-2008 - 23:48:11
Прав си Спиридон за всичко и много хора го виждат че е така но има и много лумпени които гледат БИ-тв и други медии които им промиват мозаците
но рано или късно истината ще лъсне.Цели области в БГ са обезлюдени
демографската криза е страшна.Каква ти икономика ще развиваме.Ядосах се конкретно на Ризова че можеше поне да пита Каролев тогава света в такава ли криза беше.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 00:38:35
Особено това което си написал за Юндола е абсолютно вярно!
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 01:07:06
Истината най-добре може да се усети по форумите. Нищо, че и там има много платени писачи. Защото едно е да напишеш поръчкова статия, без да ти се налага да отговаряш на неудобни въпроси, друго е, да влезеш в спор, дебат. Това, което не достига, като информация се търси из нета.

Въпросът, е обаче, колко, какъв е броят на хората, които четат такива форуми и колко търсят още информация.

Всички усещат вече, че нещо не е наред. От друга, страна всеки ден по радио и тв се говори за "кризата", така както за птичия грип. Хората са уплашени и неразбиращи, както бяха "отворени за кредити" и пак неразбиращи. Разбира се, че трябва да се говори за кризата, но то е много неясно, необяснявано. Банка в уса фалирали - кризата, пак банка в Англия фалирала -криза;Исландия, Унгария -фалит, криза; обсъждат се мерки -криза.....
В България? Няма нужда от мерки, ние сме добре...., обаче да затегнем коланите и..."За Бога братя не купувайте!" (може би парите на депозит в банките?)

Всички?! Защо всички?! За тези които имат кредити -разбира се, друг път нямат.
Защо за останалите, които нямат задължения? Защо крайни призиви? Заради евентуално бъдещо оставане без работа? Има донякъде резон, но само до някъде.

Ако всички спрем да купуваме/консумираме, сривът наистина е тотално неизбежен, във всички сфери. Това обуславя намалено/ занулено потребление, намалено/занулено производство, колкото и да е то (без строителството), намалени/ занулени заплати, докато....всичко се занули.

За тези, които имат кредити и ,и този кеш не е достатъчен да се изплати целия кредит, не препоръчвам каквото и да е било предсрочно погасяване.

П.С. Ако намалим консумацията на мляко и млечни произведения, месо, хляб, какво се случва с нашите животновъди, млекопроизводители, земеделци....?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-10 01:14 от Muza.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 01:18:33
Чака ни един хубав "Refresh" през следващите няколко години.
П.П Мисля че светата тойна коалиция няма да задържат положението до изборите.Вие как мислите?
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 02:45:11
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивал,
> Аз бих се въздържала от разходите, които ти смяташ
> да направиш.


Dival, по мое мнение би трябвало и да се опиташ да си представиш ,как кризата би засегнала (а и в каква степен също ) бизнеспартньорите на входа на твоята фирма ,а също така и на клиентите на изхода т.е. потребителите на твоя продукт или обслужване (ако бизнесът ти е в сферата на услугите)... Зная ,че това е трудно ,някой би ме репликирал ,че е невъзможно ,но според мен е по-добре да се опиташ да предвидиш нещата ,все пак имаш опит,отколкото като американците ,да смяташ ,че като се случат нещата ,тогава ще се търсят решения-виждаш какъв е резултатa там. Българинът затова е оцелявал ,защото e мислел напред и никога не е възприемал циганския начин на живот. П.П. Ако обичаш да слушаш джаз , ето една станция с много приятна музика за relax WNUA 95.5 Smooth jazz
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 09:28:42
Точна така. Сама си плаямпате, но не сте сто, а 15-20 човека във всички форуми. Далече от реалноста и само клишета. Първо се тръшкате, че никой не обработва земята/така беше, но преди 6-7 г./, след това забивате пирона, че то само с картофи не ставало. Строителството било фиаско, но това "фиаско" увеличи туристите 3 пъти, направи цените поносими, а заплатите по покупателна способност се изравниха със повечето на запад. И защото веднага ще започнете с клишетата, първо си помислете какви щяха да са цените, ако апартаментите бяха с 300 хил. по-малко, калко щеше да е нощувката по морето, ако легловата хотелска база беше 60 хил., а не 10 пъти повече. И как живее един испански строител с 2000Е и как един български с "паднала" заплата от 2000 лв. Защото за "преуспялата" Великобритания се търсят работници за 1000лири /5,70 лири/ до 2000 лири за транжор/10 на час при 50 часа на седмица/. И защото имам много познати там, повечето от които се върнаха, знам, че за да живееш горе-долу сносно/да си сам в стая с размер 3х3, 1-2 пъти да пиеш бира в пъба/ ти трябват поне 450 на седмица. Един транжор тук взима 1500-2000лв. при 40 часа раб.седмица. Живее в за 500 лв. в апартамент на който наема в Лондон ще е 1200-1500 лири, кара кола, на която вноските по лизинга, данъците, застраховките и бензина са колкото е данъка и застраховката в Англия. През вечер се напива в ресторант, защото е подтиснат от това, салко зле живее в България е какъв живот си живеят в Англия. Пропуснах и нормите, които тук са поне 4 мъти по-малки от там. Вчера по новините даваха, че при еднакви машини тук на една работят двама, а в САЩ един работник обслужва 3 машини, същият модел. Та никъде няма толкова високи заплати за изработен продукт, калкото в България.
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 10:17:25
другаря иванов съвсем се е объркал.
къде в лондон може да наемеш панелно копторче или луксозен двусаен 40 квадрата без обзавеждане за 500 лева??? там такива имоти просто не се предлагат!

и да погледне тук
[www.kafene.net]

защотот в БГ идват коледните увеличения!

може би пак ще ми резнат мнението определени отговорни фактори но не ми дреме, отдавна съм свикнал на долнопробни цензурчета и трудно ще ме отгажат
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 10:32:48
"Точна така. Сама си плаямпате, но не сте сто, а 15-20 човека във всички форуми."

Вярно? .....smiling smiley
Благодаря на организаторите на сайта, за предоставеното ми поле за "изява".

Лек ден и успешна седмица на всички! smiling smiley
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 13:24:58
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Точна така. Сама си плаямпате, но не сте сто, а
> 15-20 човека във всички форуми. Далече от
> реалноста и само клишета. Първо се тръшкате, че
> никой не обработва земята/така беше, но преди 6-7
> г./, след това забивате пирона, че то само с
> картофи не ставало. Строителството било фиаско, но
> това "фиаско" увеличи туристите 3 пъти, направи
> цените поносими, а заплатите по покупателна
> способност се изравниха със повечето на запад. И
> защото веднага ще започнете с клишетата, първо си
> помислете какви щяха да са цените, ако
> апартаментите бяха с 300 хил. по-малко, калко щеше
> да е нощувката по морето, ако легловата хотелска
> база беше 60 хил., а не 10 пъти повече. И как
> живее един испански строител с 2000Е и как един
> български с "паднала" заплата от 2000 лв. Защото
> за "преуспялата" Великобритания се търсят

> работници за 1000лири /5,70 лири/ до 2000 лири за
> транжор/10 на час при 50 часа на седмица/. И
> защото имам много познати там, повечето от които
> се върнаха, знам, че за да живееш горе-долу
> сносно/да си сам в стая с размер 3х3, 1-2 пъти да
> пиеш бира в пъба/ ти трябват поне 450 на седмица.
> Един транжор тук взима 1500-2000лв. при 40 часа
> раб.седмица. Живее в за 500 лв. в апартамент на
> който наема в Лондон ще е 1200-1500 лири, кара
> кола, на която вноските по лизинга, данъците,
> застраховките и бензина са колкото е данъка и
> застраховката в Англия. През вечер се напива в
> ресторант, защото е подтиснат от това, салко зле
> живее в България е какъв живот си живеят в Англия.
> Пропуснах и нормите, които тук са поне 4 мъти
> по-малки от там. Вчера по новините даваха, че при
> еднакви машини тук на една работят двама, а в САЩ
> един работник обслужва 3 машини, същият модел. Та
> никъде няма толкова високи заплати за изработен
> продукт, калкото в България.


през вечер се напивал българина!!!аз мисля че е по-често. clap:
Re: Който може да се спасява - Имотите СЕ СРИВАТ!!
10-11-2008 - 19:08:15
От последния пост на др. Иванов ме налетя мрачно подозрение че под този НИК пише секретарката на Станишев....

Госпожо, розовите облаци в които плуват виденията ви за съвременна България са невидими за 90% от населението...

Ако продължавате да ломотите така несвързано на тези 90 % рискувате да ви застигнат най-различни пожелания в най-различен смисъл (предимно нежни), от тези ограничени 90% българи, които нещо недовиждат розовите ви облачета...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-10 19:14 от Спиридон Тепавичаров.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход