Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 14:11:14
avatar
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво ти пука в тая жега?


"През 80-те години секторът и свързаното с него строителство бяха в истински разцвет. Апартаментите в морските хотели се разграбваха на зелено от чужденци и позамогнали се испанци.

Заложената тогава бомба избухна десетилетие по-късно. Големият проблем на испанското крайбрежие е израждането на огромен брой хотели без необходимите разрешителни и в нарушение на разпоредбите за плажната ивица. Също както и в България, големи хотелски комплекси са строени без достъп до необходимата инфраструктура.

Същевременно, с бързото пренасищане на пазара започваха да фалират хотели. Обикновено те стават собственост на финансовите институции кредитори, но и те трудно могат да ги продадат, тъй като купувачи липсват."

Мисля си, че няма човек, който да не е бил наясно какво ще се случи и тук. Просто минаваме по пътя, извървян от другите. Предполагам, че и в Испания мръсните пари са били достатъчно много, и са превъртени през строителството.
Е, както държавата не е фалирала през този период, така и България няма да фалира- нищо че непрекъснато ни плашат........ smiling smiley
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 14:34:34
avatar
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Кой е казал, че ще фалира?
>
> Просто с нашите данъци държавата ще изкупи
> презастроеното черноморие с цел разчистване...
> препралите парите ще си ги преперат дефакто
> двойно... а на нас ще ни остане единствено кефа от
> взривяването на купените с наши пари "фалирали
> хотели"!

Ми, така е! Ако някой ни беше казал, когато маахме по площадите, да прочетем пак за първоначалното натрупване на капитала в "капиталистическите" държави, за да знаем какво ни чака, щяхме с камъни да го утрепем!
А ние си мислехме, че трупешката ще скочим в "развития капитализъм"!

:}
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 14:35:35
avatar
По -добре сегашните политици и съдружниците им да разрушат хотелите ръчно като облагородяващ труд докато си отслужват присъдите.Хем по-ефтино,хем сейр за народа.
Ех,мечти....

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 14:42:21
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Кой е казал, че ще фалира?
>
> Просто с нашите данъци държавата ще изкупи
> презастроеното черноморие с цел разчистване...
> препралите парите ще си ги преперат дефакто
> двойно... а на нас ще ни остане единствено кефа от
> взривяването на купените с наши пари "фалирали
> хотели"!


С коя точно част. От бюджта няма да стане. От резерва също защото парите от там ще са нужни за закрепяне на борда.

Вчера гледах един предпримач казва много тежко било трябвало да продават на по 400-450 евро което било почти на загуба. Почти на загуба значи че още е на печалба. Клиенти нямало - ами на 300-400% печалба няма да има приземете се и работете с норнлна норма на печелба - построи го хубаво за 350 евро и го продай за 400, па подир това целуни ръка на негово величество Клиента и му благодари.
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 14:57:39
Ками ако се поинтересуваш малко, ще видиш защо не са фалирали.
Въпреки застрояването Испания остават номер едно в света по приходи от туризъм.Ако не се лъжа мисля че бяха близо 50 милярда евро на година winking smiley

Аз пък лично съм гледал предаване за кви производства става въпрос в тази страна.Тяхната икономика не е легнала само на туризма и строителството за разлика от нас .



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-24 14:59 от igra4.
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 15:39:38
А, колко би струвал магазин в Ихтиман?

[news.ibox.bg]
И колко би струвал магазин в захарна фабрика след една-две годинки?
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 15:43:29
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками ако се поинтересуваш малко, ще видиш защо не
> са фалирали.
> Въпреки застрояването Испания остават номер едно в
> света по приходи от туризъм.Ако не се лъжа мисля
> че бяха близо 50 милярда евро на година
>
> Аз пък лично съм гледал предаване за кви
> производства става въпрос в тази страна.Тяхната
> икономика не е легнала само на туризма и
> строителството за разлика от нас .

Сега е така, но когато влезе в ЕС, Испания беше най- бедната страна. Искам да кажа, че всеки минава по пътя ...............по който са минали тези, преди него. Крачки встрани няма, както и прелитане напред- също. smiling smiley

Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 18:24:24
Ками аз знаеш ли кога ще призная БГ като туристическа дестинация.Когато започнат да акустират шейховете със яхтите /кораби/ си по черноморието както правят в Испания

Имам позната която работи там като екскурзовод и прсто това което ми го разказва невярвам някога да стане тук .
Ти как мислиш кое е по хубаво 1000 пияни ирландци или двама заможни араби ,които трошат пари за щяло и нещяло .Да ама скоро в БГ няма да има персонал с нужната квалификация за да посреща качествени гости
smoking smiley
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 18:27:04


Камелия написала си че:"когато влезе в ЕС, Испания беше най- бедната страна"

Най бедна е била до 1976 -защото е била диктатура(ген.франко).
Забележи че периода до 1990 е свързан със бурен икономически разтеж,а не като в Бг:разграбване ,"привaтизация" и мафия.-Ясно се вижда че в Бг нещата са коренно различни!

Написала си:"Искам да кажа, че всеки минава по пътя ...............по който са минали тези, преди него."
Този път дето Бг го крачи гордо няма нищо общо със нормалните държави!
И да не забравяме че Бг е във валутен борд.-което означава че е на изкуствено дишане!Спрат ли парите спира дишането!

Камелия:не си мисли че сам голям превържаник на Испания,нито ме интересува съдбата и!


Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 18:31:12
То и през Гугъл да ги погледнеш двете страни ще разбереш коя е по-добре smoking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.