Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 16:19:20
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Спиридоне ,хвала тебе .
> Да добавя ,че са и на първо място в европа по
> отглеждане на оранжерийни зеленчуци
>
> Аз за кво казвам на камито, ич да не ги сравнява
> двете страни ,просто да отвори гугъл мапс и да
> разгледа е така отгоре и ще я види разликата

Виждам разликата- цялата, но ти предпочиташ да гледаш половината.
Испания е член на ЕС над 25г., ние- нямаме 2. Да правиш сравнения с напредъка на едната и другата, е нелепо. Опитах се да ти посоча, че това, което е ставало там в първите години на членството й, става и тук, но за теб е по- важно да доказваш, че загиваме.
Е, аз не мисля че е така.

Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 16:32:52
Независимо от аргументите на другите ,Ками задължително има последната дума smiling smiley
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 17:18:47
Я зарежете глупостите и вижте нещо интересно (според мен).

Специално е за Куку smiling smiley

[www.capital.bg]

Цитати:

"
...........................
Хората не се появяват в телевизията, вестниците и другите средства за масова комуникация, за да обясняват какво не знаят. За съжаление човешкото мислене, а в още по-голяма степен и нашето говорене е фокусирано върху това, което знаем, а не върху това, което не знаем. Знанието в света непрекъснато се увеличава, но с това се задълбочава един проблем, който Насим Талеб** нарича епистемилогична арогантност.
........................................
Известно забавяне на преките чужди инвестиции е факт, поне ако се разчита на данните за първите четири месеца на 2008 г. - 1.23 млрд. евро спрямо 1.44 млрд. евро година по-рано, или спад от 14.5%." Колко епистемилогична арогантност има в тази прогноза?
..............

За първите четири месеца на 2008 г. имаме преки инвестиции в България в размер на 1.23 млрд. евро, а за първите четири месеца на 2007 г. по данните, с които разполагаме през април 2007 г., т.е. преди да бъдат ревизирани, имаме преки инвестиции в размер на 1.15 млрд. евро. На практика, използвайки данните в реално време, установяваме, че, сравнено с 2007 г. през първите четири месеца на 2008 г., нямаме спад в преките инвестиции от 14.5%, а увеличение от 7%. От използвания пример е ясно, че до април 2008 г. не само че няма забавяне на преките инвестиции в България, а на практика има ускоряване на притока на капитали.
...............
При този вид анализ трябва да кажем и какво не знаем. Това, което не знаем, е каква ще бъде бъдещата ревизия на данните за 2008 г. Нищо не ни гарантира, че тя ще бъде в същата посока и мащаб, както през предходните години."
...........
Това, което не знаете, а не това, което знаете, може да ви причини вреди." smiling smiley

Явно Калин Христов е и той от "моя отбор" - почитатели на Талеб smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 17:21 от Joan.
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 17:30:19
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Това го бях пуснал тук преди малко повече от
> месец...
>
> Но не във вестникарския му вариант!

Не разбрах - какво беше пуснал? Инфото за инвестициите или тълкуването в по-широк контекст - за илюзорността на нашите знания и за фалшивото ни самочувствие, че знаем повече, отколкото е в действителност?

Защото за мен второто е акцентът на статията.
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 17:33:17
Е, ти какво очакваш от tsekata winking smiley

Сори, аз съм била "някъде" и не съм ти видяла постовете по въпроса smiling smiley Това пречи ли сега да го обсъдим, ако има какво да си кажем?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 17:34 от Joan.
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 17:38:37
За останалите - техен си е проблемът smiling smiley

Ти чел ли си книгата на талеб The Black Swan - тя е широкобхватна като философия на познанието - там се отбелязва колко обичаме да даваме обяснения на вече минали явления и да си въобразяваме, че знаем защо са се случили smiling smiley И че на тази база можем да предвидим и бъдещи такива.

Нещо, което в момента се наблюдава в целия свят - анализатори един през друг "знаят" защо и как е станала кризата smiling smiley
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 17:41:17
avatar
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 17:46:49
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Е, ти какво очакваш от tsekata
>
> Сори, аз съм била "някъде" и не съм ти видяла
> постовете по въпроса Това пречи ли сега да го
> обсъдим, ако има какво да си кажем?
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 08/25/08
> 04:34PM от Joan.

аа ама моля ви, обсъждайте на воля winking smiley а от мен очаквайте задявки и закачки.. spinning smiley sticking its tongue out

аз все още си държа на думите от тогава, съгласен съм че има общи икономически правила и данни по които може да се говори за прогнози, но Българския пазар на имоти просто е прекалено "сив" за да се ползват официални статистики!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 17:48 от tsekata.
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 17:49:57
За съжаление я имам в хартиен вариант. И даже не е моя, ами съм я взела назаем да я чета. Струва 25 лева в Ориндж на Графа, и мисля да си я купя да я имам - струва си парите, според мен.

Ами тя е доста различна от всичко, което е свързано с финансовата литература - дава съвсем друг поглед върху нещата. Тя не е книга за финансова или икономическа оценка - по-скоро е за философията на анализатора и базисните допускания при количествения анализ.
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 17:51:52
Ама защо ще я триеш???!!!!

Тя си е много хубава темата.

Ей, много си докачлив, ей!

Талеб не казва, че анализът е излишен, а "преподава" техники на скептицизъм при тълкуване и приемане на резултатите му. Това са две много различни неща.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 17:53 от Joan.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.