Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 18:37:51
В учебниците по икономика периода след приемането на Испания в ЕС е описан като "Испанското икономическо чудо", а приемането на България като "няма такова чудо"
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 22:36:19
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками аз знаеш ли кога ще призная БГ като
> туристическа дестинация.Когато започнат да
> акустират шейховете със яхтите /кораби/ си по
> черноморието както правят в Испания
>
> Имам позната която работи там като екскурзовод и
> прсто това което ми го разказва невярвам някога да
> стане тук .
> Ти как мислиш кое е по хубаво 1000 пияни ирландци
> или двама заможни араби ,които трошат пари за щяло
> и нещяло .Да ама скоро в БГ няма да има персонал
> с нужната квалификация за да посреща качествени
> гости
>

Защо не попиташ познатата си, дали преди 20г., когато всичко е било презастроено като при нас, се е мяркал някой шейх? Защо не я попиташ, на какви цени беше пазарът им, когато ги напъплиха англичаните? Защо не ти каже и кога се оттеглиха оттам и накацаха тук?
Защо се наложи масовото събаряне?
Честно казано, вече ми става безинтересно.
Каквото и да напиша, единствения отговор е, че на България трябва да й се дръпне шалтера.
И не приемаш дори и мисъл, че някой живее тук и иска да придвижи нещата напред, не да емигрира.
Не приемаш нищо, което по някакъв начин се явява положително. Дори фактът, че други държави са били на същото положение, когато са влезли в ЕС.
Ти не вярваш в нищо, но защо си толкова нахъсан, не разбирам.........
Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 22:43:55
avatar
gorje Написал:
-------------------------------------------------------

> Най бедна е била до 1976 -защото е била
> диктатура(ген.франко).
> Забележи че периода до 1990 е свързан със бурен
> икономически разтеж,а не като в Бг:разграбване
> ,"привaтизация" и мафия.-Ясно се вижда че в Бг
> нещата са коренно различни!

Разбира се, че има разлика. Въпреки диктатурата, частната им собственост съществуваше. Но, това не им попречи пак да перат пари чрез строителството, да презастроят, да разрушават, а сега пазарът им да се срине.

> Този път дето Бг го крачи гордо няма нищо общо със
> нормалните държави!
> И да не забравяме че Бг е във валутен борд.-което
> означава че е на изкуствено дишане!Спрат ли парите
> спира дишането!

Не забравям, но ако ти мислиш, че валутният борд означава, че един добър чичко ни е отворил хазната си и ни захранва с парите си, то твърде се лъжеш. Питай Юлиус, например. Той ще ти обясни.........

Re: Преглед на печата
24-08-2008 - 23:18:13
голяма работа си, Ками... ц,ц бреей как ги разбираш!
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 09:31:24
> И да не забравяме че Бг е във валутен
> борд.-което
>> означава че е на изкуствено дишане!Спрат ли
> парите
> спира дишането!

България се нуждае от по 3-4 млрд. всяка година за да запазва сегашния курс. В момента парите идват от поробвашите се простодушковци. Заможните взеха апартаменти, глапаците взеха заеми, останаха само тарикати дето повече по 100% печалба на строителите няма да дадат. В този смисъл има следните възможности:
- Внезапно и рязко подобряване на българската икономика със скокообразен ръст на производството
- Задействане на предпазното споразумение
- Промяна на курса на лева

В този смисъл действително спрат ли парите спира дишането!
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 09:58:51
Ками в кво да вярвам в тая скапана държава.
Много е дълго да ти обяснявам колко иниацетиви бях предприел в един регион на бГ ,като предимно бях воден от патриотична цел ,да направим нещо за този регион

Ми нищо не става ,то първо местното население тъпунгери и назадничеви от всякъде ,второ кеф ти администрация кеф ти закони .Отказал съм се от всичко тук защото човек не може да си върши работата спокойно .Хората са станали прекалено елементарни искат да зобогятеят за 5 дни независимо как, пък след кво ще да остава .

Не си мисли че не ми е болно ,но просто гледам реално на нещата
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 11:50:54
стига с камила, гледайте тук какво става:

Империята на Мърдок и Google спряха търсенето на офиси в Лондон

..догодина и в БГ ще има същите заглавия.. "Империята на Компира и Кютука спряха търсенето на офиси у Софето" :}

А като стана дума за Испания - вчера като гледах Формула 1 направо бях възхитен от Валенсия! Истински красив град въпреки строителния бум. Явно не е проблема в застрояването, а изобщо в идеята как и какво ще се строи.
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 13:52:00

Като чета коментарите за Испания и опитите за аналогия с БГ ме обзема неподправено весело настроение.
- имало имотен балон в Испания
- балонът гръмнал
- Испания обаче не го усетила много

-има балон в БГ
-балонът ще гръмне
-БГ няма да го усети много по примера на Испания.

такива мнения срещам по постовете

а ето ви още едно мнение:

Имотното балонче в Испания е бил една много малка част от мощна икономика и земеделие. Затова и пукването му се е усетило от икономиката (с изключение натези, които са били в него) като целебно безобидно газоотделяне от пациент в процес на оздравяване.

В БГ обаче рехавата реална икономика е една много малка част от строителния балон, мехур, плондер, както искате го наричайте. Правителството умишлено го донадува (за това стана дума преди) защото чрез него влизат пари отвън:
--Банка с чуждо участие-- внос на пари---заем за строителство или:
--Помощи по САПАРД---шамаросване на помощи по САПАРД---хотел на морето за 4-ия секретар на 9-ия съветник на замминистъра на ..............или:
-- Прокурорско-полицейско-съдебен чадър над бизнесмена Гъзорезов исвестен още като Компира--- търговия с дрога--- хотел на морето за заслужилите.

По съвместителство целият този цирк създава работа на много хора и е в основата на " растежа" .
Тук обаче липсват испанското автомобилостроене, електроника,самолетостроене-консорциума "Аеробус", фантастично земеделие-които е летял над Испания знае за какво говоря, енергетика-една от водещите страни по вятърни генератори, корабостроене....сигурно има още доста неща за изброяване. За испанската икономика справянето с едно балонче, надуто от алчни и неквалифицирани хорица става със същата лекота с която една здрава оправна жена се справя с 35- килограмовия си мъж алкохолик, когато последния реши да вземе нещата в свои ръце....
В БГ обаче ще бъде доста по-различно
Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 14:15:44
Спиридоне ,хвала тебе .
Да добавя ,че са и на първо място в европа по отглеждане на оранжерийни зеленчуци

Аз за кво казвам на камито, ич да не ги сравнява двете страни ,просто да отвори гугъл мапс и да разгледа е така отгоре и ще я види разликата smoking smiley smoking smiley smoking smiley

Re: Преглед на печата
25-08-2008 - 15:34:46
уфф, тя камито га оди по шпанията еехеее... вий ся гугул.незнам.си.кво я карате да ползва smiling smiley

сериозно: Спиро, много точно (направо страхотно) си описал какво прави "растежа" в Родината ни! Всеки средно прост човек в БГ ако осъзнаваше тези три точки - щяхме да сме много по-добре, и да сме прочистили тая сган! Уви!
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.