Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?

Публикувано от gogo84 
До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
04-10-2011 - 22:39:54
Не бях влизал в този офрум от 1-2 години. Сега пак съм на вълна "жилище в София" и реших да хвърля едно око тук. Оказа се, че нещата не са се променили много. Отново г-жа Камелия и компания се джафкат по повечето теми и текът дълги и ожесточени спорове дали цените ще падат или не.

Сега по моя проблем - реших да се огледам за апартаментче в София. Иска ми се да е ново строителсто, да не е първи или последен етаж, да е на хубаво място и т.н. Реших, че мога да си позволя (разбира се с кредит) нещо около 60 000 EUR. Обаче като разгледах обявите се оказа, че за тези пари няма нищо хубаво или поне нищо, което да ми хареса поне на снимка. След като разгледах и по-скъпите оферти някои апартаменти ми хванаха окото (по снимки), но цените им са между 80 000 и 90 000 EUR.

От тук започвам да се чудя - има ли смисъл изобщо да гледам такива оферти? Ако се спра на някой имот колко пари ще мога да смъкна при пазарлък? Разбира се далече съм от идеята, че мога да смъкна апартамент за 80 000 EUR на 60 000 EUR, но ако успея на 70 000 - 75 000 EUR пак ще е нещо.

Моля за вашето мнение по върпоса. Също така моля да няма безмислени спорове и обиди в темата.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
04-10-2011 - 22:45:54
Зависи, от 80000 на 75000 защо не. Пробвай. Ама не чак на 70000, щото може и да те бият.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 00:35:20
Quote
gogo84


Сега по моя проблем


Ако не друго в твоя сегмент наистина изглежда да има някакъв спад. На мене също ми предстои да купувам, но независимо от твърденията тук за поголовен спад, нищо под 2.5К/м2 (реална, а не имагинерна площ) не ми хваща окото. Да не говорим, че и гаражът в повечето случаи е екстра...Та май ще изчакам още година - за сега не виждам отчаяли се продавачи.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 07:47:07
Имам абсолютно същите наблюдения. Ако хубав апартемент в приличен квартал не бива да надвишава 60 000 евро, то абсурдно е офертите да са за по 90 000 евро. През 2013 предстои криза. Криза по-голяма от най-големите кризи, които сме виждали. По-добре изчакай офертите от 90 000 да паднат на 60 000, тогава поискай 30% отстъпка и купувай за 40 000.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 08:55:30
Най-добре да ги чака да станат без пари...smoking smiley
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 09:02:30
Quote
gogo84
Също така моля да няма безмислени спорове и обиди в темата.

Чудесно предложение! Само дето на фона на първия абзац от поста звучи малко.........
Така че моят професионален съвет по проблема е кратък - духайте супата, съфорумнико!
Успехsmiling smiley
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 09:15:24
Quote
greenbul
Имам абсолютно същите наблюдения. Ако хубав апартемент в приличен квартал не бива да надвишава 60 000 евро, то абсурдно е офертите да са за по 90 000 евро. През 2013 предстои криза. Криза по-голяма от най-големите кризи, които сме виждали. По-добре изчакай офертите от 90 000 да паднат на 60 000, тогава поискай 30% отстъпка и купувай за 40 000.

Сега кризата за 2013г. ли я преместихте? Ха, ха, ха, големи смешки ръсите, господа. Я верно си чакайте без пари да станат.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 09:46:26
Имам колеги, които купиха през последната година. Не съм чул някой да е платил повече от 60000 Евро. Тези, които смятат да продават на 80000+ Евро ще има доста да почакат - пазарът не е на тези нива сега и скоро няма да бъде.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 11:03:53
Уважаеми другарки и другари, язе твърдо верваме в светлото бъдеще на социализЪма и комунизЪма. Ние верваме, че 2013 година ще бъде от секи според възможностите, на секи според нуждите. Туй значи, имате нужда от 200 м2 лЮксозен апартамент на ТОП локейшън, обаче имате по 149е за секи метър квадратен. Язе сме сигурни, че ше ни ги дават точно по толкоз, щото нема начин социализЪма и комунизЪма да не победят, най късно до 2013г. Сал дето не можах да разбЕра, абе нали щеха да пускат апартаментите по 149Е още 2008г, после 2009, после 2010, после щеше да е тая година, кво ни мотаят, нали уж криза, катастрофа, срив, спирала на цените???? Ама ний сме свикнали и ше чекаме, кво толкоз, че нали едно време чекахме по 20 години за една лада, и събирахме лихвоточки за апартамент, не че не пихме по една студена вода с тях, ама важното е, че комунизЪма ще победи!!!
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 11:21:55
Уважаеми другарки и другари, само да добавя един малък минус на туй дет го писах. Значи зимате лЮксозен апартамент, ТОП локейшън, по 149Е метъра, дотук добре. Обаче ако някой по висш другар от вас реши, че му е необходим ТОЧНО Вашия апартамент, трябва да му го отстъпите срещу 149Е/м2. Това е то, от секиго според възможностите, на секиму според нуждите, а не можем да оставим другаря в нужда, нали така!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход