Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

очаква се бум в цените на земеделските земи

Публикувано от nikolase 
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
11-06-2008 - 11:34:45
Аз преди време се интересувах за цената на моя масив от над 73 декара и сега, в един друг сайт са публикували следното:

Ето каква информация дават за цените в Плевенско, където земята е най-атрактивна за инвеститорите:

"През миналата 2007 г. са сключените 125 хил. сделки за 1 153 000 декара земя, стана ясно още днес на представянето на проучването на тенденциите на пазара на земя, изготвено от Системата за агропазарна информация САПИ.

Най-атрактивен за купувачите е бил Северният централен регион, като това измества първенството от Северо-източния район, където интересът към земя е бил най-висок през 2006г.

В Северен централен район през 2007г. е реализиран най-голям обем от продажби, като цената на декар е нараснала средно претеглено два пъти спрямо предходната година, като е достигнала ниво от 607 лева за дка.

Предпочитанията на инвеститорите се обясняват с изключително доброто почвено разнообразие и активни земеделски структури, както и с много добре разработената инфраструктура в Плевенския регион, където основно са били и най-атрактивните сделки през отчетната година, уточни Бъчварова."


Това означава, че парцели като моя сега са по около 700-750 лева за декар. Колко, според вашите прогнози, ше растат още? Съветват ме да не продавам засега земята, но кога?
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
11-06-2008 - 11:45:31
лична прогноза моя-без да споря и без да претендирам
1500лева на декар ,ако има лице на път може и повече, ако е подходяща за смяна на статут ,нещата стават различни...
съвета ми е не продаваи освен ако не ти се налага ..те и в добруджа бяха миналата година средно 500лева но сега едва ли някои продава по800-900
а тази която ставаше за ветрогенератори миналото лято беше около1500лева сега на места е по 4 евро квадрата и има фирми които купуват и си правят вертогенератори
според мен съвсем скоро още по усилено ще се заговори за земята
аз казах още преди месеци
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
11-06-2008 - 11:50:48
Според мен да продаваш земя има смисъл само ако можеш да вложиш парите си от нея в нещо също толкова доходоносно и необременително като получаването на редовна рента от нея .
Прецени си дали някое от следните неща към момента е такова:

депозит

акции

облигации

жилищен имот

някоя гъзария на 4 колела

силиконов бюст на гаджето

някакъв малък бизнес

екскурзии в чужбина и страната

яденйе, пиенйе и правенйе на мускулйе


smoking smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
11-06-2008 - 12:02:37
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мен да продаваш земя има смисъл само ако
>........................
> депозит
>
> акции
>
> облигации
>
> жилищен имот
>
> някоя гъзария на 4 колела
>
> силиконов бюст на гаджето
>
> някакъв малък бизнес
>
> екскурзии в чужбина и страната
>
> яденйе, пиенйе и правенйе на мускулйе
>
>
>

ДОбре си ги наредил clap: но повече ми харесва обратното броене smiling smiley .Все пак сега се живее smoking smiley само бих коригирал и не бих "инвестирал" в силиконов а бих заложил на натурален XXL. Няма нужда от повторна инвстиция след време, а и ще гребеш с пълни шепи от живота smoking smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
11-06-2008 - 12:07:57


Алекси,
Ако вземаш рента 100лв/дка, то цената на 1дка би следвало да бъде не по-малко от 850лв/дка.

Такава сметка се прилага по принцип за НИ с цел отдаване под наем. При това тази цена е възможно най-оптималната за купувача.
Месечният наем/8.33лв/ X100 =продажна цена.

Това може да ти бъде горе долу като ориентир.
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
11-06-2008 - 12:12:31
Работата е, че искам да я продам сега, не ми се занимава с арендатори. Имам къща, която трябва да довърша с тези пари и това ми е по-важно. Значи цена около 1000-1500 лева за декар, така ли? Аз бях решил около 750 лева за декар, но се чудя дали да чакам до края на годината? Тогава пък няма да е време за ремонти...
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
11-06-2008 - 12:13:06
не бих "инвестирал" в силиконов а бих заложил на натурален XXL
..............................................................................................................

не се заблуждавай, големият бюст и той си иска поддръжка, бил той и натурален smoking smiley


А за живеенето си прав, но не е ли по-добре да направиш така, че да си гарантираш хубавият живот години напред, а не да се събудиш някой ден на 35 в разбитата си кола без гаджето щото те е зарязало, когато са ти прибрали неизплатения апартамент, защото пък са те изхвърлили от работа, защото пък само си ядял, пиел и търчал по мадами. Тогава ще ти се прииска и някоя акцийка да беше спастрил, я някоя земичка, я някоя хартийка в банката.......поне от начало да започнеш дет се вика smoking smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
11-06-2008 - 12:19:46
Комбат, то ние мъжете като ни тресне кризата на средната възраст нали това правим smoking smiley започваме отначало с нещо "по-крехко", развели сме се с жената която ни е взела супер панелката, децата са поели по своя път а ние сме в стартова позиция smoking smiley
Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
11-06-2008 - 12:21:33
За цените най-добър съвет може да ти даде Дивал, особено ако не можеш да чакаш.


Re: очаква се бум в цените на земеделските земи
11-06-2008 - 12:30:00
uravnovesen

както и да живееш викаш, към 40 -те все ще я сговниш ситуацията smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход