Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ще паднат ли цените на имотите?

Публикувано от nikolase 
Re: ще паднат ли цените на имотите?
07-07-2008 - 16:12:00
Re: ще паднат ли цените на имотите?
08-07-2008 - 00:17:58
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивале,освен на карти таро,гледам и на кафе!
> кво ще става по черноморието знам от коломбийско
> полуизпечено,с двоен каймак.
>
> ма ме кефи кво ти ни светкаш с вътрешна
> информация:
>
> ".....сега да ти кажа , знам че няма да повярваш ,
> но външни интереси натискат цените по морето за да
> изкупуват -това знам, каво ще стане...."
>
> ох,добре,че отвори форума,че хората да са
> информирани.
> ебаси,чакай да почвам да звъня по флорида,където
> е фраш с руснаци(за разлика от бг) и да предупредя
> американците,че нарочно им падат цените-руснаците
> са виновни,за да изкупят флоридата.
> ццццццъъ,тия руснаци-сринаха цените в цяла
асене ,само предполагах , но вече съм сигурен -ти си един невероятно тъп индивид
> америка,за да я изкупят на безценица.хитри са като
> лисици.
> па напоследък и в англия и европата почнаха
> да сриват цените.ццццц.
> добре,че хора ,като теб няма да могат да си
> продадат имотите,че иначе и бгетовицата(морето)
> щяха да го изкупят евтино,ама ти си умен и ще ги
> спреш.
>
> пак ме обърка гледането на кафе-чашката ми
> показва цени от под 200 евро.
> в добрич гледам-къща ще е равна на новия
> айфоун+зарядно устройство като бонус.
>
> май ще трябва да мина на леблеблия.


Re: ще паднат ли цените на имотите?
12-07-2008 - 01:46:21
Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: June 21, 2008 07:44PM


Омръзна ми да чета в форумите прогнози на тъпанари,че имотите щели да падат ,балона се е спукал и т.н .Уважаеми господа цените се диктуват от пазара,едно нещо струва толкова,колкото някои е готов да плати за него.Качвайте се на "влака"докъто е време ...

Дата: June 29, 2008 01:47AM Пророк Спиридон Тепавичаров Написал:
-----------------------------------------------------------------------------
> Nikolase,
> Покорно благодаря че ме светна как да прекарам от тук нататък живота си безгрижно: Тегля ипотечен кредит от банката(отивам още утре) купувам апартамент , давам го под наем, с наема си изплащам кредитните вноски, догодина апартамента струва двойно-съответно продавам го със 100% печалба, тичам в банката , вземам нов кредит, нов апартамент, нов джип, зареждам гаджето с нов силикон и отпрашвам за ...

> Ако приемем че истерията по пирамидите и по ипотечните кредити има една съща социална основа,нормално е да има спечелили и губещи. Но финала на всяка истерия е един и същ- безмълвно продължително взиране в една точка с идеята че нещо ще върне времето назад.

Дата: July 11, 2008 10:10PM nikolase Написал:
--------------------------------------------------------------------
> Уважаеми български граждани Време е да се събуди гражданското обшество и да накаже банките
> Ще споделя накратко моя случай През 2006 г теглих 40 000 лева ипотечен кредит от УНИКРЕДИТ БУЛБАНК
> Изпълних педантично всички условия на банката,които който е теглил кредит знае ,че съвсем не са малко.Условията на кредита бяха,че първите 5 години ползвам преференциална лихва,за сметка на останалите 20 години,когато лихвата се компенсираше и ставаше значително по-висока от средната.Съгласен съм с поскъпването на кредита,защото се повиши цената на паричния ресурс,но...............какво точно се случи с мен и не само с мен но и с мои познати,които са теглили при състите условия.УЖАС...... Моля за помощ..........






Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-07-12 15:19 от barbaron.
Re: ще паднат ли цените на имотите?
12-07-2008 - 18:21:58
в този форум наистина има много мъдрост, кой обаче да чете?... резултатите са на лице
Re: ще паднат ли цените на имотите?
13-07-2008 - 11:38:20
"barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
> Дата: June 21, 2008 07:44PM

> > Nikolase,

> Дата: July 11, 2008 10:10PM nikolase Написал:
> --------------------------------------------------
> ------------------
> > Уважаеми български граждани Време е да се
> събуди гражданското обшество и да накаже банките
> > Ще споделя накратко моя случай През 2006 г
> теглих 40 000 лева ипотечен кредит от УНИКРЕДИТ
> БУЛБАНК"

:} Barbarone, шапка ти свалям clap: Лично аз "интереса клати феса" го приемам като нормален подход и го взимам винаги в предвид (едно на ум).

П.С. на срещата на съфорумците, може да те очакваме с досиетата на всичките smiling smiley
Re: ще паднат ли цените на имотите?
13-07-2008 - 15:31:06
uravnovesen Написал:
-------------------------------------------------------
> Barbarone, шапка ти свалям Лично аз "интереса клати феса" го приемам като нормален подход и го взимам винаги в предвид (едно на ум).
>
> П.С. на срещата на съфорумците, може да те очакваме с досиетата на всичките

Проверете първо моето, да не се окажа агент на КГБ или CIA smiling smiley
Re: ще паднат ли цените на имотите?
14-07-2008 - 23:08:31
Барбароне на тъп ли се правиш?Имота който съм купил в момента струва тройно но не ми е за продажба.А кредита ми се е оскъпил минимално.когато теглих кредита целия наем на имота отиваше за погасяване ,а сега ми остават 150 лв на месец.Ако мога да върна времето назад бих теглил 3-4 кредита и нещата се нареждаха.......ама не става.А по въпроса за кредита ми ..........този въпрос е принципен....просто държа всеки да си изпълнява договорите....И да не променя условия залегнали в договора без съгласието на контрагента си...в случая персоната на Николасе.Иначе съм много доволен от това че съм предприемчив и резултатите са налице.Благодаря на акъла си и на съдбата че съм се качил на влака навреме.нямам и нищо против да поевтинеят имотите...супер...бих си купил още.. но това е друга тема
Re: ще паднат ли цените на имотите?
14-07-2008 - 23:22:51
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Барбароне на тъп ли се правиш?Имота който съм
> купил в момента струва тройно но не ми е за
> продажба.А кредита ми се е оскъпил
> минимално.когато теглих кредита целия наем на
> имота отиваше за погасяване ,а сега ми остават
> 150 лв на месец.Ако мога да върна времето назад
> бих теглил 3-4 кредита и нещата се
> нареждаха.......ама не става.А по въпроса за
> кредита ми ..........този въпрос е
> принципен....просто държа всеки да си
> изпълнява договорите....И да не променя
> условия залегнали в договора без съгласието на
> контрагента си...в случая персоната на
> Николасе.Иначе съм много доволен от това че съм
> предприемчив и резултатите са налице.Благодаря
> на акъла си и на съдбата че съм се качил на
> влака навреме.нямам и нищо против да поевтинеят
> имотите...супер...бих си купил още.. но това е
> друга тема

същите ги редяха пишман инвеститорите на БФБ цялата минала година. едвам дочакваха вторник и четвъртък да видят котировките на фонда си. ииииии...кеффф.....я да купим още......я да продадем апартамента и да купим още малко...че то е златна мина!

дойде ноември и лайното удари вентилатора.
Re: ще паднат ли цените на имотите?
14-07-2008 - 23:30:33
Всички помним борсата. Еуфорията беше толкова голяма че и аз да си призная по едно време се зачудих дали да не се включа. Само разумът познанията по икономика ме спраха. Особено изкушаващо беше когато един познат си купи чисто нова кола за 60000 лв. със спечеленото за 1 месец. Днес същия човечец загуби всичките си спестявания.
За мен имотите имат няколко цени - себестойност, пазарна и нумизматична стойност. В момента пазарната е близко до нумизматичната, а след срива ще е близо до себестойността.
Re: ще паднат ли цените на имотите?
14-07-2008 - 23:30:42
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
...Имота който съм
> купил в момента струва тройно но не ми е за
> продажба
.....

Те това е и проблема на имотите. Какво значение има колко се е качила цената на твоя имот, като респективно се е качила цената и на всички останали имоти.
Тоест ако имаш две деца, и решиш да го продадеш, защото е много скъп и ти много си спечелил, то пак няма да можеш да им купиш апартаменти и на двете. Разбирам да си купил злато, то да е поскъпнало тройно, и с парите да купиш три апартамента. Но с имотите не са точно така нещата. Още повече, когато си го купил, за да живееш в него. Едва ли ще го продадеш за да си купиш яхта.

Миналата седмица като се вдигнаха цените на цигарите трябваше ли да се чувствам по-богат с двете си кутии в джоба? Ми не, защото ги пуша и ми дреме колко струват в момента.

Какво значение има цената на една стока, ако не можеш да я продадеш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход