Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 21:41:54
avatar
Тва мноо арно, бре Танасе...
Re: Построяване на Възрожденска къща
26-10-2008 - 21:46:34
Николов ,

Ако знаеш само колко вкусно готвят. Аз опитах. Днес в 10 часа сутринта ядох агнешка чорба и си изядох пръстите.
Abu
Re: Построяване на Възрожденска къща
27-10-2008 - 00:41:10
argonavt,
ти само плюска там или участва в съграждането?

Тези приселски тузарии не са ми интересни, ама ако знаеш името на архитекта на ханчето... Само за информация питам, да е жив и здрав! Строителите също!

ПП Не мога да се стърпя - толкоз ли не можаха да измислят едни дървени долапи за тия кока-кола шкафове!!! Няма да се учудя, ако за лятото изпльокат по двора пластмасови маси и столове с чадъри Шуменско. Опитах се да не забелязвам пембето отзад и май успях...
Re: Построяване на Възрожденска къща
27-10-2008 - 04:41:02
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> argonavt,
> ти само плюска там или участва в съграждането?
>
> Тези приселски тузарии не са ми интересни, ама ако
> знаеш името на архитекта на ханчето... Само за
> информация питам, да е жив и здрав! Строителите
> също!
>
> ПП Не мога да се стърпя - толкоз ли не можаха да
> измислят едни дървени долапи за тия кока-кола
> шкафове!!! Няма да се учудя, ако за лятото
> изпльокат по двора пластмасови маси и столове с
> чадъри Шуменско. Опитах се да не забелязвам
> пембето отзад и май успях...

Абу, верно е че много хора прекаляват и преиграват с възрожденския стил, но в този случай не виждам такива наченки с изключение на огромната "зграда". Защо не качиш няколко снимки на еднофамилни къщи които ти доставят кеф като стил. Нали не мислиш че онези огромните "палати" с плоските покриви с градинки стават за еднофамилни къщи на среден българин??

Abu
Re: Построяване на Възрожденска къща
27-10-2008 - 07:21:08
Няма вече такива, Don Balon!
Преди имаше едни кокетни вилички от по 50-60 квадрата, облечени с балчишки камък, с големи тераси, отпред с кипариси и увивни растения по фасадата, понякога с шадраванче (не басейн)... Всяка с безброй кусури, но и със собствен, неповторим чар. Повечето носеха женски имена, други имена на романтични места... абе идилично настроение и нула грандомания.
Напоследък имам доста работа из вилната зона и виждам, че тези къщички са или надстроени, или грозно разширени, или направо гътнати, за да отстъпят място на поредната жилищна кооперация. Няма ги нито тихите улички, нито растенията, нито гледката - няма го и смисълът да съществуват още. А и стилът им не е възрожденски, тъй че и в тази тема не им е мястото...

Вчера минавах през Златна рибка до Балчик - гледам, там въпреки активното усиране, все още има от тоя тип къщички. Веднага ще ги познаеш, ако ги видиш!
Re: Построяване на Възрожденска къща
27-10-2008 - 09:49:14
Abu ,

За плюскането , плюсках вчера в Иванчовия хан от снимките и наистина чорбата много ми хареса.
Не съм участвал нито в проектирането , нито в изграждането на сградите.
Реших да пускам снимки на построени неща в тази тема , защото тя доста ме вълнува .
Първите няколко са от една винарна в ПРиселци , която е интересна за мен с различните начини на търсене на зидариите . Като архитектура , за мен не е особено интересна.
Другите снимки са от това заведение , където плюсках . Понеже вчера изкарах почти цял ден във Варна , реших да отскоча да го видя - от интерес, през седмицата ми споменаха за него. Също имам сериозни забележки , но това е мое мнение. Това за витрините на кока-кола е най-малкия проблем. Разгледай вътре обстановката и виж бетоновите греди , дето се събират в един капител . Това за мен стои доста неспокойно.
Това , че намирам кусури , не означава , че не приветсвам търсенията в тази посока. Както писах доста назад в "голямото словоизлеание" , идва времето на разграничаване от "възрожденска" и "възрожденска" архитектура. Архитектите доста път трябва да извървят и въобще не е лесно да се проектира истинска възрожденска архитектура. Едно е важно , че нещата вървят все повече и повече в тази посока. Като знам , че с колегата ми повече от 10 години имаме "търсене" в тази сфера ......

Колкото за архитектите , проектирали сградите , не ги познавам . Ако наистина търсиш архитект за възрожденска архитектура , ще те свържа с колегата ми. Снимките на къщите , които съм пускал преди / две сгради с изцяло дървена конструкция и една със смесена/ са по негови проекти .

Във Виница във Варна има една също доста интересна къща , която е ресторант. "Никовата къща" . И там готвят хубаво , а и атмосферата е доста добра. Ще гледам да пусна по-нататък снимки и от нея. Също така в с. Ген.Кантарджиево се строят няколко еднотипни къщи , смесена конструкция /бетон и дърво/ , които също са в тази насока. Ще пусна снимки и от там. Ходих и до прословутото Чукурово , но нещо не ме грабна

Въобще във Варна нещата май са по различни , защото е по-богат град.
Re: Построяване на Възрожденска къща
27-10-2008 - 10:00:52
Благодаря, Don Balon!
като дойде време ще се възползвам от съвета. Струва ми се логично това което съветваш! smiling smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
28-10-2008 - 11:31:03
avatar
Няма лошо дори да се преиграва със стила - все е идентичност...
Re: Построяване на Възрожденска къща
28-10-2008 - 12:21:05
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Няма лошо дори да се преиграва със стила - все е
> идентичност...



имам в предвид като се направи нещо средно м/у манастир и възрожденска къща гигант, ще се опитам да кача снимка на един подобен хибрид. по-скоро ми прилича на конак :}
Re: Построяване на Възрожденска къща
28-10-2008 - 21:04:40
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------

> имам в предвид като се направи нещо средно м/у
> манастир и възрожденска къща гигант, ще се опитам
> да кача снимка на един подобен хибрид. по-скоро ми
> прилича на конак


:} ....казва се неовъзрожденско-мутренски стил... smiling smiley офиса ми е такъв-тревненска къща с китайски покрив на две нива с прозорци между нивата и с битумни зелени керемиди. .Определението е от мой приятел ,известен скулптор,като ми гледаше вихъра на въображението и изпълнението,ама кой ти мислеше за тия работи тогава!Сега ,ако трябва да го преправям бих стоял по-близо до автентичните къщи.Много топлота има във визията им!Поздрави на ирокезите :!:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход